Calibre-web - en to fr translation catalogue (7940 entries)

en:  Search keyword
fr:  Rechercher le mot-clé

en: %(name)s's profile
fr: Profil de %(name)s

en: 'Are'are
fr: 'are'are

en: =/Kx'au//'ein
fr: ǂKxʼauǁʼein

en: A shelf with the name '%(title)s' already exists.
fr: Une étagère de ce nom '%(title)s' existe déjà.

en: A'tong
fr: a'tong

en: A-Pucikwar
fr: a-pucikwar

en: Aari
fr: aari

en: Aasáx
fr: aasáx

en: Abadi
fr: abadi

en: Abaga
fr: abaga

en: Abai Sungai
fr: abai Sungai

en: Abanyom
fr: abanyom

en: Abar
fr: abar

en: Abau
fr: abau

en: Abaza
fr: abaza

en: Abidji
fr: abidji

en: Abinomn
fr: abinomn

en: Abipon
fr: abipon

en: Abishira
fr: abichira

en: Abkhazian
fr: abkhaze

en: Abnaki; Eastern
fr: abénaqui; Oriental

en: Abnaki; Western
fr: abénaqui; Occidental

en: Abom
fr: abom

en: Abon
fr: abon

en: About
fr: À propos

en: Abron
fr: abron

en: Abu
fr: abu

en: Abua
fr: abua

en: Abui
fr: abui

en: Abun
fr: abun

en: Abure
fr: abure

en: Abureni
fr: abureni

en: Abé
fr: abé

en: Achagua
fr: achagua

en: Achang
fr: achang

en: Ache
fr: ache

en: Acheron
fr: acheron

en: Achi
fr: achi

en: Achinese
fr: at-chinois

en: Achterhoeks
fr: achterhoeks

en: Achuar-Shiwiar
fr: achuar-shiwiar

en: Achumawi
fr: achumawi

en: Aché
fr: aché

en: Acipa; Eastern
fr: acipa oriental

en: Acoli
fr: acoli

en: Acroá
fr: acroá

en: Adabe
fr: adabe

en: Adai
fr: adai

en: Adamorobe Sign Language
fr: Langue des Signes adamorobe

en: Adang
fr: adang

en: Adangbe
fr: adangbe

en: Adangme
fr: adangme

en: Adap
fr: adap

en: Adasen
fr: adasen

en: Add new user
fr: Ajouter un nouvel utilisateur

en: Add to shelf
fr: Ajouter à l'étagère

en: Adele
fr: adele

en: Adhola
fr: adhola

en: Adi
fr: adi

en: Adioukrou
fr: adioukrou

en: Admin
fr: Administration

en: Admin page
fr: Page administrateur

en: Admin user
fr: Utilisateur admin

en: Adnyamathanha
fr: adnyamathanha

en: Adonara
fr: adonara

en: Aduge
fr: aduge

en: Advanced Search
fr: Recherche avancée

en: Adyghe
fr: adyguéen

en: Adzera
fr: adzera

en: Aeka
fr: aeka

en: Aekyom
fr: aekyom

en: Aequian
fr: aequien

en: Aer
fr: aer

en: Afade
fr: afade

en: Afar
fr: afar

en: Afghan Sign Language
fr: Langue des Signes afghane

en: Afitti
fr: afitti

en: Afrihili
fr: afrihili

en: Agarabi
fr: agarabi

en: Agariya
fr: agariya

en: Agatu
fr: agatu

en: Agavotaguerra
fr: agavotaguerra

en: Aghem
fr: aghem

en: Aghu
fr: aghu

en: Aghu Tharnggalu
fr: aghu Tharnggalu

en: Aghul
fr: agul

en: Aghwan
fr: aghwan

en: Agi
fr: agi

en: Agob
fr: agob

en: Agoi
fr: agoi

en: Agta; Alabat Island
fr: agta; Île Alabat

en: Agta; Casiguran Dumagat
fr: agta; Casiguran Dumagat

en: Agta; Central Cagayan
fr: agta; Cagayan Central

en: Agta; Dicamay
fr: agta; Dicamay

en: Agta; Dupaninan
fr: agta; Dupaninan

en: Agta; Isarog
fr: agta; isarog

en: Agta; Mt. Iraya
fr: agta; Mt. Iraya

en: Agta; Mt. Iriga
fr: agta; Mt. Iriga

en: Agta; Pahanan
fr: agta; Pahanan

en: Agta; Umiray Dumaget
fr: agta; Umiray Dumaget

en: Agta; Villa Viciosa
fr: agta; Villaviciosa

en: Aguacateco
fr: aguacatèque

en: Aguano
fr: aguano

en: Aguaruna
fr: aguaruna

en: Aguna
fr: aguna

en: Agutaynen
fr: agutaynen

en: Agwagwune
fr: agwagwune

en: Ahanta
fr: ahanta

en: Aheu
fr: aheu

en: Ahirani
fr: ahirani

en: Ahom
fr: ahom

en: Ahtena
fr: ahtena

en: Ahwai
fr: ahwai

en: Ai-Cham
fr: ai-cham

en: Aighon
fr: aighon

en: Aikanã
fr: aikanã

en: Aiklep
fr: aiklep

en: Aimaq
fr: aimaq

en: Aimele
fr: aimele

en: Aimol
fr: aimol

en: Ainbai
fr: ainbai

en: Ainu (China)
fr: aïnou (Chine)

en: Ainu (Japan)
fr: aïnou (Japon)

en: Aiome
fr: aiome

en: Airoran
fr: airoran

en: Aiton
fr: aiton

en: Aizi; Aproumu
fr: aïzi; Aproumu

en: Aizi; Mobumrin
fr: aïzi; Mobumrin

en: Aizi; Tiagbamrin
fr: aïzi; Tiagbamrin

en: Aja (Benin)
fr: aja (Bénin)

en: Aja (Sudan)
fr: aja (Soudan)

en: Ajawa
fr: ajawa

en: Ajië
fr: ajië

en: Ajyíninka Apurucayali
fr: ajyíninka Apurucayali

en: Ak
fr: ak

en: Aka
fr: aka

en: Aka-Bea
fr: aka-bea

en: Aka-Bo
fr: aka-bo

en: Aka-Cari
fr: aka-cari

en: Aka-Jeru
fr: aka-jeru

en: Aka-Kede
fr: aka-kede

en: Aka-Kol
fr: aka-kol

en: Aka-Kora
fr: aka-kora

en: Akan
fr: akan

en: Akar-Bale
fr: akar-bale

en: Akaselem
fr: akaselem

en: Akawaio
fr: akawaio

en: Ake
fr: ake

en: Akebu
fr: akebu

en: Akei
fr: akei

en: Akeu
fr: akeu

en: Akha
fr: akha

en: Akhvakh
fr: akhvakh

en: Akkadian
fr: akkadien

en: Aklanon
fr: aklanon

en: Akolet
fr: akolet

en: Akoose
fr: akoose

en: Akoye
fr: akoye

en: Akpa
fr: akpa

en: Akpes
fr: akpes

en: Akrukay
fr: akrukay

en: Akuku
fr: akuku

en: Akum
fr: akum

en: Akuntsu
fr: akuntsu

en: Akurio
fr: akurio

en: Akwa
fr: akwa

en: Al-Sayyid Bedouin Sign Language
fr: langue des signes bédouine Al-Sayyid

en: Alaba-K’abeena
fr: alaba-k’abeena

en: Alabama
fr: alabama

en: Alago
fr: alago

en: Alagwa
fr: alagwa

en: Alak
fr: alak

en: Alamblak
fr: alamblak

en: Alangan
fr: alangan

en: Alanic
fr: alanique

en: Alapmunte
fr: alapmunte

en: Alawa
fr: alawa

en: Albanian
fr: albanais

en: Albanian; Arbëreshë
fr: albanais; arbërisht

en: Albanian; Arvanitika
fr: albanais; Arvanitika

en: Albanian; Gheg
fr: lbanais; Guègue

en: Albanian; Tosk
fr: albanais; Tosque

en: Alege
fr: alege

en: Alekano
fr: alekano

en: Aleut
fr: aléoute

en: Aleut; Mednyj
fr: alèoute; Mednyj

en: Algerian Sign Language
fr: Langue des Signes algérienne

en: Algonquian; Carolina
fr: algonquin; Caroline

en: Algonquin
fr: algonquin

en: Ali
fr: ali

en: Alladian
fr: alladian

en: Allar
fr: allar

en: Allow Changing Password
fr: Permettre le changement de mot de passe

en: Allow Delete books
fr: Autoriser la suppression des livres

en: Allow Downloads
fr: Permettre les téléchargements

en: Allow Edit
fr: Permettre l'édition

en: Allow Editing Public Shelfs
fr: Autoriser la modification d’étagères publiques

en: Allow Uploads
fr: Permettre les téléversements

en: Alngith
fr: alngith

en: Alor
fr: alor

en: Alsea
fr: alséa

en: Alta; Northern
fr: altaïque du Nord

en: Alta; Southern
fr: alta méridional

en: Altai; Northern
fr: altai septentrional

en: Altai; Southern
fr: altaï méridional

en: Alugu
fr: alougou

en: Alune
fr: alune

en: Aluo
fr: aluo

en: Alur
fr: alur

en: Alutor
fr: alioutor

en: Alviri-Vidari
fr: alviri-vidari

en: Alyawarr
fr: alyawarra

en: Ama (Papua New Guinea)
fr: ama (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Ama (Sudan)
fr: ama (Soudan)

en: Amahai
fr: amahai

en: Amahuaca
fr: amahuaca

en: Amaimon
fr: amaimon

en: Amami-Oshima; Northern
fr: amami-ochima septentrional

en: Amami-Oshima; Southern
fr: amami-oshima méridional

en: Amanab
fr: amanab

en: Amanayé
fr: amanayé

en: Amara
fr: amara

en: Amarag
fr: amarag

en: Amarakaeri
fr: amarakaeri

en: Amarasi
fr: amarasi

en: Amba (Solomon Islands)
fr: amba (Îles Salomon)

en: Amba (Uganda)
fr: amba (Ouganda)

en: Ambae; East
fr: ambae oriental

en: Ambae; West
fr: ambae occidental

en: Ambai
fr: ambai

en: Ambakich
fr: ambakich

en: Ambelau
fr: ambelau

en: Ambele
fr: ambele

en: Amblong
fr: amblong

en: Ambo
fr: ambo

en: Ambrym; North
fr: ambrym septentrional

en: Ambrym; Southeast
fr: ambrym du Sud-Est

en: Ambul
fr: ambul

en: Ambulas
fr: ambulas

en: Amdang
fr: amdang

en: Amele
fr: amele

en: American Sign Language
fr: Langue des Signes américaine

en: Amharic
fr: amharique

en: Ami
fr: ami

en: Amis
fr: amis

en: Amis; Nataoran
fr: amis; nataoran

en: Amo
fr: amo

en: Amol
fr: amol

en: Ampanang
fr: ampanang

en: Amto
fr: amto

en: Amundava
fr: amundava

en: Amuzgo; Guerrero
fr: amuzgo;Guerrero

en: Amuzgo; Ipalapa
fr: amuzgo; ipalapa

en: Amuzgo; San Pedro Amuzgos
fr: amuzgo; San Pedro Amuzgos

en: An unknown error occured.
fr: Oups ! Une erreur inconnue a eu lieu.

en: An unknown error occured. Please try again later.
fr: Une erreur a eu lieu. Merci de réessayez plus tard.

en: Anaang
fr: anaang

en: Anakalangu
fr: anakalangu

en: Anal
fr: anal

en: Anam
fr: anam

en: Anambé
fr: anambé

en: Anamgura
fr: anamgura

en: Anasi
fr: anasi

en: Andai
fr: andai

en: Andaqui
fr: andaqui

en: Andarum
fr: andarum

en: Andegerebinha
fr: andegerebinha

en: Andh
fr: andh

en: Andi
fr: andi

en: Andio
fr: andio

en: Andoa
fr: andoa

en: Andoque
fr: andoque

en: Andra-Hus
fr: andra-hus

en: Aneityum
fr: aneityum

en: Anem
fr: anem

en: Aneme Wake
fr: aneme wake

en: Anfillo
fr: anfillo

en: Angaataha
fr: angaataha

en: Angal
fr: angal

en: Angal Enen
fr: angal enen

en: Angal Heneng
fr: angal heneng

en: Angika
fr: angika

en: Anglo-Norman
fr: anglo-normand

en: Angloromani
fr: angloromani

en: Angolar
fr: angolar

en: Angor
fr: angor

en: Angoram
fr: angoram

en: Anii
fr: anii

en: Animere
fr: animere

en: Anindilyakwa
fr: anindilyakwa

en: Anjam
fr: anjam

en: Ankave
fr: ankave

en: Anmatyerre
fr: anmatyerre

en: Anong
fr: anong

en: Anonymous browsing
fr: Navigation anonyme

en: Anor
fr: anor

en: Anserma
fr: anserma

en: Ansus
fr: ansus

en: Antakarinya
fr: antakarinya

en: Anu
fr: anu

en: Anuak
fr: anuak

en: Anufo
fr: anufo

en: Anuki
fr: anouki

en: Anus
fr: anus

en: Anuta
fr: anuta

en: Anyin
fr: anyin

en: Anyin Morofo
fr: anyin Morofo

en: Aoheng
fr: aoheng

en: Aore
fr: aore

en: Ap Ma
fr: ap Ma

en: Apache; Jicarilla
fr: apache; Jicarilla

en: Apache; Kiowa
fr: apache; Kiowa

en: Apache; Lipan
fr: apache; Lipan

en: Apache; Mescalero-Chiricahua
fr: apache; Mescalero-Chiricahua

en: Apache; Western
fr: apache occidental

en: Apalachee
fr: apalachee

en: Apalaí
fr: apalaí

en: Apali
fr: apali

en: Apatani
fr: apatani

en: Apiaká
fr: apiaká

en: Apinayé
fr: apinayé

en: Apma
fr: apma

en: Apurinã
fr: apurinã

en: Aputai
fr: aputai

en: Aquitanian
fr: aquitanien

en: Arabana
fr: arabana

en: Arabela
fr: arabela

en: Arabic
fr: arabe

en: Arabic; Algerian
fr: arabe algérien

en: Arabic; Algerian Saharan
fr: arabe; Sahara algérien

en: Arabic; Andalusian
fr: arabe andalou

en: Arabic; Baharna
fr: arabe baharna

en: Arabic; Chadian
fr: arabe tchadien

en: Arabic; Cypriot
fr: arabe chypriote

en: Arabic; Dhofari
fr: arabe dhofari

en: Arabic; Eastern Egyptian Bedawi
fr: arabe bédouin d'Égypte orientale

en: Arabic; Egyptian
fr: arabe égyptien

en: Arabic; Gulf
fr: arabe du Golfe

en: Arabic; Hadrami
fr: arabe d'Hadramaout

en: Arabic; Hijazi
fr: arabe hijazi

en: Arabic; Judeo-Iraqi
fr: arabe judéo-irakien

en: Arabic; Judeo-Moroccan
fr: arabe; Judéo-Marocain

en: Arabic; Judeo-Tripolitanian
fr: arabe judéo-tripolitain

en: Arabic; Judeo-Tunisian
fr: arabe; Judéo-Tunisien

en: Arabic; Judeo-Yemeni
fr: arabe judéo-yéménite

en: Arabic; Libyan
fr: arabe lybien

en: Arabic; Mesopotamian
fr: arabe mésopotamien

en: Arabic; Moroccan
fr: arabe marocain

en: Arabic; Najdi
fr: arabe najdi

en: Arabic; North Levantine
fr: arabe Lévantin du Nord

en: Arabic; North Mesopotamian
fr: arabe de Mésopotamie du Nord

en: Arabic; Omani
fr: arabe omanais

en: Arabic; Saidi
fr: arabe séoudien

en: Arabic; Sanaani
fr: arabe de Sanaa

en: Arabic; Shihhi
fr: arabe shihhi

en: Arabic; Siculo
fr: arabe sicilien

en: Arabic; South Levantine
fr: arabe Levantin du Sud

en: Arabic; Standard
fr: arabe standard

en: Arabic; Sudanese
fr: arabe soudanais

en: Arabic; Ta'izzi-Adeni
fr: arabe de Ta'izzi-Adeni

en: Arabic; Tajiki
fr: arabe; Tadjik

en: Arabic; Tunisian
fr: arabe tunisien

en: Arabic; Uzbeki
fr: arabe ouzbèke

en: Aragonese
fr: aragonais

en: Araki
fr: araki

en: Aralle-Tabulahan
fr: aralle-tabulahan

en: Aramaic; Jewish Babylonian (ca. 200-1200 CE)
fr: aramaïque judéo-babylonien (environ 200-1200 avant J.-C.)

en: Aramaic; Jewish Palestinian
fr: aramaïque judéo-palestinien

en: Aramaic; Official (700-300 BCE)
fr: araméen officiel (700-300 A.C.)

en: Aramaic; Old (up to 700 BCE)
fr: aramaïque ancien (jusqu'à 700 avant J.-C.)

en: Aramaic; Samaritan
fr: aramaïque samaritain

en: Aramanik
fr: aramanik

en: Arammba
fr: arammba

en: Aranama-Tamique
fr: aranama-tamique

en: Arandai
fr: arandai

en: Araona
fr: araona

en: Arapaho
fr: arapaho

en: Arapaso
fr: arapaso

en: Arapesh; Bumbita
fr: arapesh; Bumbita

en: Arawak
fr: arawak

en: Araweté
fr: araweté

en: Arawum
fr: arawum

en: Arbore
fr: arbore

en: Archi
fr: archi

en: Are
fr: are

en: Are really you sure?
fr: Etes-vous vraiment sur?

en: Areba
fr: areba

en: Arem
fr: arem

en: Argentine Sign Language
fr: Langue des Signes argentine

en: Argobba
fr: argobba

en: Arguni
fr: arguni

en: Arhuaco
fr: arhuaco

en: Arhâ
fr: arhâ

en: Arhö
fr: arhö

en: Aribwatsa
fr: aribwatsa

en: Aribwaung
fr: aribwaung

en: Arifama-Miniafia
fr: arifama-miniafia

en: Arigidi
fr: arigidi

en: Arikapú
fr: arikapú

en: Arikara
fr: arikara

en: Arikem
fr: arikem

en: Arin
fr: arin

en: Aringa
fr: aringa

en: Arma
fr: arma

en: Armazic
fr: armazique

en: Armenian
fr: arménien

en: Armenian Sign Language
fr: Langue des Signes arménienne

en: Armenian; Classical
fr: arménien classique

en: Armenian; Middle
fr: arménien intermédiaire

en: Arop-Lokep
fr: arop-lokep

en: Arop-Sissano
fr: arop-sissano

en: Arosi
fr: arosi

en: Arpitan
fr: arpitan

en: Arrarnta; Western
fr: arrarnta occidental

en: Arrernte; Eastern
fr: arrernte oriental

en: Arta
fr: arta

en: Aruamu
fr: aruamu

en: Aruek
fr: aruek

en: Aruop
fr: aruop

en: Arutani
fr: arutani

en: Aruá (Amazonas State)
fr: aruá (État de l'Amazonas)

en: Aruá (Rodonia State)
fr: aruá (État de Rondônia)

en: Arára; Mato Grosso
fr: rára; Mato Grosso

en: Arára; Pará
fr: arára; pará

en: As
fr: as

en: Asaro'o
fr: asaro'o

en: Asas
fr: asas

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Ashe
fr: ashe

en: Ashkun
fr: ashkun

en: Ashtiani
fr: ashtiani

en: Asháninka
fr: asháninka

en: Ashéninka Pajonal
fr: ashéninka Pajonal

en: Ashéninka Perené
fr: ashéninka Perené

en: Ashéninka; Pichis
fr: ashéninka; Pichis

en: Ashéninka; South Ucayali
fr: ashéninka; Ucayali méridional

en: Ashéninka; Ucayali-Yurúa
fr: ashéninka; Ucayali-Yurúa

en: Asilulu
fr: asilulu

en: Askopan
fr: askopan

en: Asmat; Casuarina Coast
fr: asmat; Côte Casuarina

en: Asmat; Central
fr: asmat central

en: Asmat; North
fr: asmat septentrional

en: Asmat; Yaosakor
fr: asmat; Yaosakor

en: Asoa
fr: asoa

en: Assamese
fr: assamais

en: Assan
fr: assan

en: Assangori
fr: assangori

en: Assiniboine
fr: assiniboine

en: Asturian
fr: asturien

en: Asu (Nigeria)
fr: asu (Nigeria)

en: Asu (Tanzania)
fr: asu (Tanzanie)

en: Asumboa
fr: asumboa

en: Asuri
fr: asuri

en: Asurini; Tocantins
fr: asurini; Tocantins

en: Asuriní; Xingú
fr: asuriní; Xingú

en: Ata
fr: ata

en: Atakapa
fr: atakapa

en: Atampaya
fr: atampaya

en: Atayal
fr: atayal

en: Atemble
fr: atemble

en: Athpariya
fr: athpariya

en: Ati
fr: ati

en: Atikamekw
fr: atikamekw

en: Atohwaim
fr: atohwaim

en: Atong
fr: atong

en: Atorada
fr: atorada

en: Atsahuaca
fr: atsahuaca

en: Atsam
fr: atsam

en: Atsugewi
fr: atsugewi

en: Atta; Faire
fr: atta; faire

en: Atta; Pamplona
fr: atta; Pampelune

en: Atta; Pudtol
fr: atta; Pudtol

en: Attié
fr: attié

en: Au
fr: aAu

en: Aulua
fr: aulua

en: Aurá
fr: aurá

en: Aushi
fr: auchi

en: Aushiri
fr: auchiri

en: Austral
fr: austral

en: Australian Aborigines Sign Language
fr: Langue des Signes Australienne Aborigène

en: Australian Sign Language
fr: Langue des Signes australienne

en: Austrian Sign Language
fr: Langue des Signes autrichienne

en: Author
fr: Auteur

en: Author list
fr: Liste des auteurs

en: Authors
fr: Auteurs

en: Authors in this Library
fr: Auteurs dans la bibliothèque

en: Auwe
fr: auwe

en: Auye
fr: auye

en: Auyokawa
fr: auyokawa

en: Available languages
fr: Langues disponibles

en: Avar; Old
fr: avar ancien

en: Avaric
fr: avar

en: Avatime
fr: avatime

en: Avau
fr: avau

en: Avestan
fr: avestique

en: Avikam
fr: avikam

en: Avokaya
fr: avokaya

en: Avá-Canoeiro
fr: avá-canoeiro

en: Awa (China)
fr: awa (Chine)

en: Awa (Papua New Guinea)
fr: awa (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Awa-Cuaiquer
fr: awa-cuaiquer

en: Awabakal
fr: awabakal

en: Awad Bing
fr: awad Bing

en: Awadhi
fr: awadhi

en: Awak
fr: awak

en: Awar
fr: awar

en: Awara
fr: awara

en: Awbono
fr: awbono

en: Aweer
fr: aweer

en: Awera
fr: awera

en: Awetí
fr: awetí

en: Awing
fr: awing

en: Awiyaana
fr: awiyaana

en: Awjilah
fr: awjilah

en: Awngi
fr: awngi

en: Awtuw
fr: awtuw

en: Awu
fr: awu

en: Awun
fr: awun

en: Awutu
fr: awutu

en: Awyi
fr: awyi

en: Awyu; Asue
fr: awyu; Asue

en: Awyu; Central
fr: awyu central

en: Awyu; Edera
fr: awyu; Edera

en: Awyu; Jair
fr: awyu; jair

en: Awyu; North
fr: awyu septentrional

en: Awyu; South
fr: awyu méridional

en: Axamb
fr: axamb

en: Ayabadhu
fr: ayabadhu

en: Ayere
fr: ayere

en: Ayi (Papua New Guinea)
fr: ayi (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Ayiwo
fr: ayiwo

en: Ayizi
fr: ayizi

en: Aymara
fr: aymara

en: Aymara; Central
fr: aymara central

en: Aymara; Southern
fr: aymara méridional

en: Ayoreo
fr: ayoreo

en: Ayta; Abellen
fr: ayta; Abellen

en: Ayta; Ambala
fr: ayta; ambala

en: Ayta; Mag-Indi
fr: ayta; Mag-Indi

en: Ayta; Mag-antsi
fr: ayta; Mag-antsi

en: Ayta; Magbukun
fr: ayta de Magbukun

en: Ayta; Sorsogon
fr: ayta de Sorsogon

en: Ayta; Tayabas
fr: tayabas ayta

en: Ayu
fr: ayu

en: Azerbaijani
fr: azéri

en: Azerbaijani; North
fr: azéri septentrional

en: Azerbaijani; South
fr: azéri méridional

en: Azha
fr: azha

en: Azhe
fr: azhe

en: Baan
fr: baan

en: Baangi
fr: baangi

en: Baatonum
fr: baatonum

en: Baba
fr: baba

en: Babango
fr: babango

en: Babanki
fr: babanki

en: Babar; North
fr: babar septentrional

en: Babar; Southeast
fr: babar du Sud-Est

en: Babatana
fr: babatana

en: Babine
fr: babine

en: Babuza
fr: babuza

en: Bacama
fr: bacama

en: Back
fr: Retour

en: Bactrian
fr: bactrien

en: Bada (Indonesia)
fr: bada (Indonésie)

en: Bada (Nigeria)
fr: bada (Nigeria)

en: Badaga
fr: badaga

en: Bade
fr: bade

en: Badeshi
fr: badechi

en: Badimaya
fr: badimaya

en: Badui
fr: badui

en: Badyara
fr: badyara

en: Baeggu
fr: baeggu

en: Baelelea
fr: baelelea

en: Baetora
fr: baetora

en: Bafanji
fr: bafanji

en: Bafaw-Balong
fr: bafaw-balong

en: Bafia
fr: bafia

en: Bafut
fr: bafut

en: Baga Binari
fr: baga Binari

en: Baga Kaloum
fr: baga Kaloum

en: Baga Koga
fr: baga Koga

en: Baga Mboteni
fr: baga Mboteni

en: Baga Sitemu
fr: baga Sitemu

en: Baga Sobané
fr: baga Sobané

en: Bagheli
fr: bagheli

en: Bagirmi
fr: bagirmi

en: Bago-Kusuntu
fr: bago-kusuntu

en: Bagri
fr: bagri

en: Bagupi
fr: bagupi

en: Bagusa
fr: bagusa

en: Bagvalal
fr: bagvalal

en: Baham
fr: baham

en: Bahau
fr: bahau

en: Bahinemo
fr: bahinemo

en: Bahing
fr: bahing

en: Bahnar
fr: bahnar

en: Bahonsuai
fr: bahonsuai

en: Bai
fr: bai

en: Bai; Central
fr: bai central

en: Bai; Northern
fr: bai septentrional

en: Bai; Southern
fr: bai méridional

en: Baibai
fr: baibai

en: Baikeno
fr: baikeno

en: Baima
fr: baima

en: Baimak
fr: baimak

en: Bainouk-Gunyaamolo
fr: bainouk-gunyaamolo

en: Bainouk-Gunyuño
fr: bainouk-gunyuño

en: Bainouk-Samik
fr: bainouk-samik

en: Baiso
fr: baiso

en: Bajan
fr: bajan

en: Bajau; Indonesian
fr: bajau Indonésien

en: Bajau; West Coast
fr: bajau; côte occidentale

en: Bajelani
fr: bajelani

en: Baka (Cameroon)
fr: baka (Cameroun)

en: Baka (Sudan)
fr: baka (Soudan)

en: Bakairí
fr: bakairí

en: Bakaka
fr: bakaka

en: Bakhtiari
fr: bakhtiare

en: Baki
fr: baki

en: Bakoko
fr: bakoko

en: Bakole
fr: bakole

en: Bakpinka
fr: bakpinka

en: Bakumpai
fr: bakumpai

en: Bakwé
fr: bakwé

en: Balaesang
fr: balaesang

en: Balangao
fr: balangao

en: Balanta-Ganja
fr: balanta-ganja

en: Balanta-Kentohe
fr: balanta-kentohe

en: Balantak
fr: balantak

en: Balau
fr: balau

en: Baldemu
fr: baldemu

en: Bali (Democratic Republic of Congo)
fr: bali (République Démocratique du Congo)

en: Bali (Nigeria)
fr: bali (Nigéria)

en: Balinese
fr: balinais

en: Balo
fr: balo

en: Balochi; Eastern
fr: balochi oriental

en: Balochi; Southern
fr: balochi méridional

en: Balochi; Western
fr: balochi occidental

en: Baloi
fr: baloi

en: Balti
fr: balti

en: Baluan-Pam
fr: baluan-pam

en: Baluchi
fr: baloutchi

en: Bamako Sign Language
fr: langue des signes de Bamako

en: Bamali
fr: bamali

en: Bambalang
fr: bambalang

en: Bambam
fr: bambam

en: Bambara
fr: bambara

en: Bambassi
fr: bambassi

en: Bambili-Bambui
fr: bambili-bambui

en: Bamenyam
fr: bamenyam

en: Bamu
fr: bamu

en: Bamukumbit
fr: bamukumbit

en: Bamun
fr: bamun

en: Bamunka
fr: bamunka

en: Bamwe
fr: bamwe

en: Ban Khor Sign Language
fr: langue des signes Ban Khor

en: Bana
fr: bana

en: Banaro
fr: banaro

en: Banda (Indonesia)
fr: banda (Indonésie)

en: Banda-Bambari
fr: banda-bambari

en: Banda-Banda
fr: banda-banda

en: Banda-Mbrès
fr: banda-mbrès

en: Banda-Ndélé
fr: banda-ndélé

en: Banda-Yangere
fr: banda-yangere

en: Banda; Mid-Southern
fr: banda; semi-méridional

en: Banda; South Central
fr: banda méridional central

en: Banda; Togbo-Vara
fr: banda; Togbo-Vara

en: Banda; West Central
fr: banda occidental central

en: Bandi
fr: bandi

en: Bandial
fr: bandial

en: Bandjalang
fr: bandjalang

en: Bandjigali
fr: bandjigali

en: Bangala
fr: bangala

en: Bangandu
fr: bangandu

en: Bangba
fr: bangba

en: Banggai
fr: banggai

en: Banggarla
fr: banggarla

en: Bangi
fr: bangi

en: Bangi Me
fr: bangi Me

en: Bangka
fr: bangka

en: Bangolan
fr: bangolais

en: Bangubangu
fr: bangubangu

en: Bangwinji
fr: bangwinji

en: Baniva
fr: baniva

en: Baniwa
fr: baniwa

en: Banjar
fr: banjar

en: Bankagooma
fr: bankagooma

en: Bankon
fr: bankon

en: Bannoni
fr: bannoni

en: Bantawa
fr: bantawa

en: Bantayanon
fr: bantayanon

en: Bantik
fr: bantik

en: Bantoanon
fr: bantoanon

en: Baoulé
fr: baoulé

en: Baraamu
fr: baraamu

en: Barai
fr: barai

en: Barakai
fr: barakai

en: Barama
fr: barama

en: Barambu
fr: barambu

en: Baramu
fr: baramu

en: Barapasi
fr: barapasi

en: Baras
fr: baras

en: Barasana-Eduria
fr: barasana-eduria

en: Barbacoas
fr: barbacoas

en: Barbareño
fr: barbareño

en: Bardi
fr: bardi

en: Barein
fr: barein

en: Bareli; Palya
fr: bareli; Palya

en: Bareli; Pauri
fr: bareli; Pauri

en: Bareli; Rathwi
fr: bareli; Rathwi

en: Bargam
fr: bargam

en: Bari
fr: bari

en: Bariai
fr: bariai

en: Bariji
fr: bariji

en: Barikanchi
fr: barikanchi

en: Barok
fr: barok

en: Barombi
fr: barombi

en: Barrow Point
fr: barrow Point

en: Baruga
fr: baruga

en: Baruya
fr: baruya

en: Barwe
fr: barwe

en: Baré
fr: baré

en: Barí
fr: barí

en: Basa (Cameroon)
fr: basa (Cameroun)

en: Basa (Nigeria)
fr: basa (Nigéria)

en: Basa-Gumna
fr: basa-gumna

en: Basa-Gurmana
fr: basa-gurmana

en: Basap
fr: basap

en: Basay
fr: basay

en: Bashkardi
fr: bachkhare

en: Bashkir
fr: bachkir

en: Basic Configuration
fr: Configuration basique

en: Basketo
fr: basketo

en: Basque
fr: basque

en: Bassa
fr: bassa

en: Bassa-Kontagora
fr: bassa-kontagora

en: Bassari
fr: bassari

en: Bassossi
fr: bassossi

en: Bata
fr: bata

en: Batak
fr: batak

en: Batak Alas-Kluet
fr: batak Alas-Kluet

en: Batak Angkola
fr: angkola Batak

en: Batak Dairi
fr: batak Dairi

en: Batak Karo
fr: batak Karo

en: Batak Mandailing
fr: batak Mandailing

en: Batak Simalungun
fr: batak Simalungun

en: Batak Toba
fr: batak Toba

en: Batanga
fr: batanga

en: Batek
fr: batek

en: Bateri
fr: bateri

en: Bathari
fr: bathari

en: Bati (Cameroon)
fr: bati (Cameroun)

en: Bati (Indonesia)
fr: bati (Indonésie)

en: Bats
fr: bats

en: Batu
fr: batu

en: Batui
fr: batui

en: Batuley
fr: batuley

en: Bau
fr: bau

en: Bauchi
fr: bauchi

en: Baure
fr: baure

en: Bauria
fr: bauria

en: Bauro
fr: bauro

en: Bauwaki
fr: bauwaki

en: Bauzi
fr: bauzi

en: Bavarian
fr: bavarois

en: Bayali
fr: bayali

en: Baybayanon
fr: baybayanon

en: Baygo
fr: baygo

en: Bayono
fr: bayono

en: Bayot
fr: bayot

en: Bayungu
fr: bayungu

en: Bazigar
fr: bazigar

en: Beami
fr: beami

en: Beaver
fr: beaver

en: Beba
fr: beba

en: Bebe
fr: bebe

en: Bebele
fr: bebele

en: Bebeli
fr: bebeli

en: Bebil
fr: bebil

en: Bedik
fr: bedik

en: Bedjond
fr: bedjond

en: Bedoanas
fr: bedoanas

en: Beeke
fr: beeke

en: Beele
fr: beele

en: Beembe
fr: beembe

en: Beezen
fr: beezen

en: Befang
fr: befang

en: Begbere-Ejar
fr: begbere-ejar

en: Beja
fr: beja

en: Bekati'
fr: bekati'

en: Bekwarra
fr: bekwarra

en: Bekwel
fr: bekwel

en: Belait
fr: belait

en: Belanda Viri
fr: belanda Viri

en: Belarusian
fr: biélorusse

en: Belhariya
fr: belhariya

en: Beli (Papua New Guinea)
fr: beli (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Beli (Sudan)
fr: beli (Soudan)

en: Bella Coola
fr: bella Coola

en: Bellari
fr: bellari

en: Bemba (Democratic Republic of Congo)
fr: bemba (République Démocratique du Congo)

en: Bemba (Zambia)
fr: bemba (Zambie)

en: Bembe
fr: bembe

en: Bena (Nigeria)
fr: bena (Nigéria)

en: Bena (Tanzania)
fr: bena (Tanzanie)

en: Benabena
fr: benabena

en: Bench
fr: bench

en: Bende
fr: bende

en: Bendi
fr: bendi

en: Beng
fr: beng

en: Benga
fr: benga

en: Bengali
fr: bengali

en: Benggoi
fr: bengali

en: Bengkala Sign Language
fr: langue des signes Bengkala

en: Bentong
fr: bentong

en: Benyadu'
fr: benyadu'

en: Beothuk
fr: beothuk

en: Bepour
fr: bepour

en: Bera
fr: bera

en: Berakou
fr: berakou

en: Berawan; Central
fr: berawan central

en: Berawan; East
fr: berawan oriental

en: Berawan; West
fr: berawan occidental

en: Berik
fr: berik

en: Berinomo
fr: berinomo

en: Berom
fr: berom

en: Berta
fr: berta

en: Berti
fr: berti

en: Besisi
fr: besisi

en: Besme
fr: besme

en: Besoa
fr: besoa

en: Best rated Books
fr: Livres les mieux notés

en: Best rated books
fr: Livres les mieux notés

en: Betaf
fr: betaf

en: Betawi
fr: betawi

en: Bete
fr: bete

en: Bete-Bendi
fr: bete-bendi

en: Beti (Côte d'Ivoire)
fr: beti (Côte d'Ivoire)

en: Bezhta
fr: bezhta

en: Bhadrawahi
fr: bhadrawahi

en: Bhalay
fr: bhalay

en: Bharia
fr: bharia

en: Bhasa; Nepal
fr: bhasa; Népal

en: Bhatola
fr: bhatola

en: Bhatri
fr: bhatri

en: Bhattiyali
fr: bhattiyali

en: Bhaya
fr: bhaya

en: Bhele
fr: bhele

en: Bhil; Sindhi
fr: bhil; Sindhi

en: Bhilali
fr: bhilali

en: Bhili
fr: bhili

en: Bhojpuri
fr: bhojpuri

en: Bhoti; Spiti
fr: bhoti; Spiti

en: Bhoti; Stod
fr: bhoti; Stod

en: Bhujel
fr: bhujel

en: Bhunjia
fr: bhunjia

en: Biafada
fr: biafada

en: Biage
fr: biage

en: Biak
fr: biak

en: Biali
fr: biali

en: Biangai
fr: biangai

en: Biao
fr: biao

en: Biao Mon
fr: biao Mon

en: Bicolano; Central
fr: bicolano central

en: Bicolano; Northern Catanduanes
fr: bicolano; Catanduanes septentrionales

en: Bicolano; Southern Catanduanes
fr: bicolano; Catanduanes méridional

en: Bidayuh; Bau
fr: bidayuh; Bau

en: Bidayuh; Biatah
fr: bidayuh; Biatah

en: Bidayuh; Bukar-Sadung
fr: bidayuh; Bukar-Sadung

en: Bidayuh; Tringgus-Sembaan
fr: bidayuh; Tringgus-Sembaan

en: Bidiyo
fr: bidiyo

en: Bidyara
fr: bidyara

en: Bidyogo
fr: bidyogo

en: Biem
fr: biem

en: Bierebo
fr: bierebo

en: Bieria
fr: bieria

en: Biete
fr: biete

en: Biga
fr: biga

en: Bijori
fr: bijori

en: Bikaru
fr: bikaru

en: Bikol
fr: bikol

en: Bikol; Buhi'non
fr: bikol; Buhi'non

en: Bikol; Libon
fr: bikol; Libon

en: Bikol; Miraya
fr: bikol; Miraya

en: Bikol; Rinconada
fr: bikol; Rinconada

en: Bikol; West Albay
fr: bikol; West Albay

en: Bikya
fr: bikya

en: Bila
fr: bila

en: Bilakura
fr: bilakura

en: Bilaspuri
fr: bilaspuri

en: Bilba
fr: bilba

en: Bilbil
fr: bilbil

en: Bile
fr: bile

en: Bilin
fr: bilin

en: Biloxi
fr: biloxi

en: Bilua
fr: bilua

en: Bilur
fr: bilur

en: Bima
fr: bima

en: Bimin
fr: bimin

en: Bimoba
fr: bimoba

en: Bina (Nigeria)
fr: bina (Nigéria)

en: Bina (Papua New Guinea)
fr: bina (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Binahari
fr: binahari

en: Binandere
fr: binandere

en: Bine
fr: bine

en: Bini
fr: bini

en: Binji
fr: binji

en: Bintauna
fr: bintauna

en: Bintulu
fr: bintulu

en: Binukid
fr: binukid

en: Binukidnon; Northern
fr: binukidnon septentrional

en: Binukidnon; Southern
fr: binukidnon méridional

en: Binumarien
fr: binumarien

en: Bipi
fr: bipi

en: Birale
fr: birale

en: Birao
fr: birao

en: Birgit
fr: birgit

en: Birhor
fr: birhor

en: Biri
fr: biri

en: Birifor; Malba
fr: birifor; Malba

en: Birifor; Southern
fr: birifor méridional

en: Biritai
fr: biritai

en: Birked
fr: birked

en: Birri
fr: birri

en: Birwa
fr: birwa

en: Bisaya; Brunei
fr: bisaya; Brunei

en: Bisaya; Sabah
fr: bisaya; Sabah

en: Biseni
fr: biseni

en: Bishnupriya
fr: bishnupriya

en: Bishuo
fr: bishuo

en: Bisis
fr: bisis

en: Bislama
fr: bislama

en: Bisorio
fr: bisorio

en: Bissa
fr: bissa

en: Bisu
fr: bisu

en: Bit
fr: bit

en: Bitare
fr: bitare

en: Bitur
fr: bitur

en: Biwat
fr: biwat

en: Biyo
fr: biyo

en: Biyom
fr: biyom

en: Blaan; Koronadal
fr: blaan; Koronadal

en: Blaan; Sarangani
fr: blaan; Sarangani

en: Blablanga
fr: blablanga

en: Blafe
fr: blafe

en: Blagar
fr: blagar

en: Blang
fr: blang

en: Blissymbols
fr: blissymbols

en: Bo (Laos)
fr: bo (Laos)

en: Bo (Papua New Guinea)
fr: bo (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Bo-Rukul
fr: bo-rukul

en: Bo-Ung
fr: bo-ung

en: Boano (Maluku)
fr: boano (Maluku)

en: Boano (Sulawesi)
fr: boano (Célèbes)

en: Bobo Madaré; Northern
fr: bobo Madaré septentrional

en: Bobo Madaré; Southern
fr: bobo Madaré méridional

en: Bobongko
fr: bobongko

en: Bobot
fr: bobot

en: Bodo (Central African Republic)
fr: bodo (République Centrafricaine)

en: Bodo (India)
fr: bodo (Inde)

en: Bodo Parja
fr: bodo Parja

en: Bofi
fr: bofi

en: Boga
fr: boga

en: Bogaya
fr: bogaya

en: Boghom
fr: boghom

en: Boguru
fr: boguru

en: Boikin
fr: boikin

en: Bokha
fr: bokha

en: Boko (Benin)
fr: boko (Bénin)

en: Boko (Democratic Republic of Congo)
fr: boko (République Démocratique du Congo)

en: Bokobaru
fr: bokobaru

en: Bokoto
fr: bokoto

en: Bokyi
fr: bokyi

en: Bola
fr: bola

en: Bolango
fr: bolango

en: Bole
fr: bole

en: Bolgarian
fr: bolgare

en: Bolgo
fr: bolgo

en: Bolia
fr: bolia

en: Bolinao
fr: bolinao

en: Bolivian Sign Language
fr: langue des signes bolivienne

en: Bolo
fr: bolo

en: Boloki
fr: boloki

en: Bolon
fr: bolon

en: Bolondo
fr: bolondo

en: Bolongan
fr: bolongien

en: Bolyu
fr: bolyu

en: Bom
fr: bom

en: Boma
fr: boma

en: Bomboli
fr: bomboli

en: Bomboma
fr: bomboma

en: Bomitaba
fr: bomitaba

en: Bomu
fr: bomu

en: Bomwali
fr: bomwali

en: Bon Gula
fr: bon Gula

en: Bonan
fr: bonan

en: Bondei
fr: bondei

en: Bondo
fr: bondo

en: Bonerate
fr: bonerate

en: Bonerif
fr: bonerif

en: Bonggi
fr: bonggi

en: Bonggo
fr: bonggo

en: Bongili
fr: bongili

en: Bongo
fr: bongo

en: Bongu
fr: bongu

en: Bonjo
fr: bonjo

en: Bonkeng
fr: bonkeng

en: Bonkiman
fr: bonkiman

en: Bontok
fr: bontok

en: Bontok; Central
fr: bontok central

en: Bontok; Eastern
fr: bontok oriental

en: Bontok; Northern
fr: bontok septentrional

en: Bontok; Southern
fr: bontok méridional

en: Bontok; Southwestern
fr: bontok du Sud-Ouest

en: Book
fr: Livre

en: Book Details
fr: Détails du livre

en: Book Title
fr: Titre du livre

en: Book has been added to shelf: %(sname)s
fr: Le livre a bien été ajouté à l'étagère : %(sname)s

en: Book has been removed from shelf: %(sname)s
fr: Le livre a été supprimé de l'étagère %(sname)s

en: Book successfully send to %(kindlemail)s
fr: Livres envoyés à %(kindlemail)s avec succès

en: Book will be deleted from Calibre database
fr: Le livre va être supprimé de la base de données de Calibre

en: Bookan
fr: bookan

en: Books (A-Z)
fr: Livres (A-Z)

en: Books (Z-A)
fr: Livres (Z-A)

en: Books in this Library
fr: Livres dans la bibiothèque

en: Books ordered by Author
fr: Livres classés par auteur

en: Books ordered by category
fr: Livres classés par catégorie

en: Books ordered by series
fr: Livres classés par série

en: Books per page
fr: Livres par page

en: Boon
fr: boon

en: Boor
fr: boor

en: Bor; Belanda
fr: bor; Belanda

en: Bora
fr: bora

en: Borei
fr: borei

en: Borna (Democratic Republic of Congo)
fr: borna (République Démocratique du Congo)

en: Boro (Ethiopia)
fr: boro (Éthiopie)

en: Boro (Ghana)
fr: boro (Ghana)

en: Borong
fr: borong

en: Boruca
fr: boruca

en: Borôro
fr: borôro

en: Boselewa
fr: boselewa

en: Bosngun
fr: bosngun

en: Bosnian
fr: bosniaque

en: Bote-Majhi
fr: bote-majhi

en: Botlikh
fr: botlikh

en: Bouyei
fr: bouyei

en: Bozaba
fr: bozaba

en: Bozo; Jenaama
fr: bozo; Jenaama

en: Bozo; Kɛlɛngaxo
fr: bozo; Kɛlɛngaxo

en: Bozo; Tiemacèwè
fr: bozo; Tiemacèwè

en: Bozo; Tiéyaxo
fr: bozo; Tiéyaxo

en: Bragat
fr: bragat

en: Brahui
fr: brahui

en: Braj
fr: braj

en: Brazilian Sign Language
fr: langue des signes brésilienne

en: Brem
fr: brem

en: Breri
fr: breri

en: Breton
fr: breton

en: Breton; Middle
fr: breton intermédiaire

en: Breton; Old
fr: breton ancien

en: Bribri
fr: bribri

en: Brithenig
fr: brithenig

en: British Sign Language
fr: langue des signes britannique

en: Brokkat
fr: brokkat

en: Brokpake
fr: brokpake

en: Brokskat
fr: brokskat

en: Broome Pearling Lugger Pidgin
fr: pdigin de Broome Pearling Lugger

en: Browse
fr: Explorer

en: Bru; Eastern
fr: bru oriental

en: Bru; Western
fr: bru occidental

en: Brunei
fr: brunei

en: Bu
fr: bu

en: Bua
fr: bua

en: Buamu
fr: buamu

en: Buang; Mangga
fr: buang; Mangga

en: Buang; Mapos
fr: buang; Mapos

en: Bube
fr: bube

en: Bubi
fr: bubi

en: Bubia
fr: bubia

en: Budibud
fr: budibud

en: Budong-Budong
fr: budong-budong

en: Budu
fr: budu

en: Budukh
fr: budukh

en: Buduma
fr: buduma

en: Budza
fr: budza

en: Bugan
fr: bugan

en: Bugawac
fr: bugawac

en: Bughotu
fr: bughotu

en: Buginese
fr: buginais

en: Buglere
fr: buglere

en: Bugun
fr: bugun

en: Buhid
fr: buhid

en: Buhutu
fr: buhutu

en: Bukat
fr: bukat

en: Bukharic
fr: bukharic

en: Bukitan
fr: bukitan

en: Bukiyip
fr: bukiyip

en: Buksa
fr: buksa

en: Bukusu
fr: bukusu

en: Bukwen
fr: bukwen

en: Bulgarian
fr: bulgare

en: Bulgarian Sign Language
fr: langue des signes bulgare

en: Bulgebi
fr: bulgebi

en: Buli (Ghana)
fr: buli (Ghana)

en: Buli (Indonesia)
fr: buli (Indonésié)

en: Bullom So
fr: bullom So

en: Bulu (Cameroon)
fr: bulu (Cameroun)

en: Bulu (Papua New Guinea)
fr: bulu (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Bum
fr: bum

en: Bumaji
fr: bumaji

en: Bumthangkha
fr: bumthangkha

en: Bun
fr: bun

en: Buna
fr: buna

en: Bunaba
fr: bunaba

en: Bunak
fr: bunak

en: Bunama
fr: bunama

en: Bundeli
fr: bundeli

en: Bung
fr: bung

en: Bungain
fr: bungain

en: Bungku
fr: bungku

en: Bungu
fr: bungu

en: Bunu; Bu-Nao
fr: bunu; Bu-Nao

en: Bunu; Jiongnai
fr: bunu; Jiongnai

en: Bunu; Wunai
fr: bunu; Wunai

en: Bunu; Younuo
fr: bunu; Younuo

en: Bunun
fr: bunun

en: Buol
fr: buol

en: Bura-Pabir
fr: bura-pabir

en: Burak
fr: burak

en: Buraka
fr: buraka

en: Burarra
fr: burarra

en: Burate
fr: bourate

en: Burdekin; Lower
fr: bas-burdekin

en: Burduna
fr: burduna

en: Bure
fr: bure

en: Buriat
fr: bouriate

en: Buriat; China
fr: bouriate de Chine

en: Buriat; Mongolia
fr: bouriate de Mongolie

en: Buriat; Russia
fr: bouriate de Russie

en: Burji
fr: burji

en: Burmbar
fr: burmbar

en: Burmese
fr: birman

en: Burmese; Old
fr: birman ancien

en: Burmeso
fr: burmeso

en: Buru (Indonesia)
fr: buru (Indonésie)

en: Buru (Nigeria)
fr: buru (Nigéria)

en: Burui
fr: burui

en: Burumakok
fr: aurumakok

en: Burun
fr: burun

en: Burunge
fr: burunge

en: Burushaski
fr: burushaski

en: Burusu
fr: burusu

en: Buruwai
fr: buruwai

en: Busa
fr: busa

en: Busam
fr: busam

en: Busami
fr: busami

en: Bushi
fr: buchi

en: Bushoong
fr: bushoong

en: Buso
fr: buso

en: Busoa
fr: busoa

en: Bussa
fr: bussa

en: Busuu
fr: busuu

en: Butmas-Tur
fr: butmas-tur

en: Butuanon
fr: butuanon

en: Buwal
fr: buwal

en: Buya
fr: buya

en: Buyang; Baha
fr: buyang; Baha

en: Buyang; E'ma
fr: buyang; E'ma

en: Buyang; Langnian
fr: buyang; Langnien

en: Buyu
fr: buyu

en: Bwa
fr: bwa

en: Bwaidoka
fr: bwaidoka

en: Bwamu; Cwi
fr: bwamu; Cwi

en: Bwamu; Láá Láá
fr: bwamu; Láá Láá

en: Bwanabwana
fr: bwanabwana

en: Bwatoo
fr: bwatoo

en: Bwela
fr: bwela

en: Bwile
fr: bwile

en: Bwisi
fr: bwisi

en: Byangsi
fr: byangsi

en: Byep
fr: byep

en: Béte; Guiberoua
fr: béte; Guiberoua

en: Bété; Daloa
fr: bété; Daloa

en: Bété; Gagnoa
fr: bété; Gagnoa

en: C'lela
fr: c'lela

en: Caac
fr: caac

en: Cabiyarí
fr: cabiyarí

en: Cabécar
fr: cabécar

en: Cacaopera
fr: cacaopera

en: Cacua
fr: cacua

en: Caddo
fr: caddo

en: Cagua
fr: cagua

en: Cahuarano
fr: cahuarano

en: Cahuilla
fr: cahuilla

en: Caka
fr: caka

en: Cakchiquel-Quiché Mixed Language
fr: cakchiquel-quiché; langues mélangées

en: Cakfem-Mushere
fr: cakfem-mushere

en: Calibre Web ebook catalog
fr: Catalogue de livre Calibre Web

en: Calibre library statistics
fr: Statistiques de la librairie Calibre

en: Calibre-web configuration updated
fr: Configuration de Calibre-web mise à jour

en: Callawalla
fr: callawalla

en: Caluyanun
fr: caluyanun

en: Caló
fr: caló

en: Camling
fr: camling

en: Campalagian
fr: campalagian

en: Camsá
fr: camsá

en: Camtho
fr: camtho

en: Camunic
fr: camunique

en: Candoshi-Shapra
fr: candochi-shapra

en: Canela
fr: canela

en: Canichana
fr: canichana

en: Cao Lan
fr: cao Lan

en: Cao Miao
fr: cao Miao

en: Capanahua
fr: capanahua

en: Capiznon
fr: capiznon

en: Caquinte
fr: caquinte

en: Cara
fr: cara

en: Carabayo
fr: carabayo

en: Caramanta
fr: caramanta

en: Carapana
fr: carapana

en: Carian
fr: carien

en: Carib; Galibi
fr: carib; Galibi

en: Carib; Island
fr: carib; Île

en: Carijona
fr: carijona

en: Carolinian
fr: carolinien

en: Carrier
fr: carrier

en: Carrier; Southern
fr: carrier méridional

en: Cashibo-Cacataibo
fr: cachibo-cacataibo

en: Cashinahua
fr: cachinahua

en: Catalan
fr: catalan

en: Catalan Sign Language
fr: langue des signes catalane

en: Catawba
fr: catawba

en: Categories
fr: Catégories

en: Categories in this Library
fr: Catégories dans la librairie

en: Category list
fr: Liste des catégories

en: Category: %(name)s
fr: Catégorie : %(name)s

en: Cauca
fr: cauca

en: Cavineña
fr: cavineña

en: Cayubaba
fr: cayubaba

en: Cayuga
fr: cayuga

en: Cayuse
fr: cayuse

en: Cebuano
fr: cébuan

en: Celtiberian
fr: celtibérien

en: Cemuhî
fr: cemuhî

en: Cen
fr: cen

en: Centúúm
fr: centúúm

en: Cerma
fr: cerma

en: Chachi
fr: chachi

en: Chadian Sign Language
fr: langue des signes tchadienne

en: Chadong
fr: chadong

en: Chagatai
fr: chagatai

en: Chaima
fr: chaima

en: Chak
fr: chak

en: Chakali
fr: chakali

en: Chakma
fr: chakma

en: Chala
fr: chala

en: Chalikha
fr: chalikha

en: Cham; Eastern
fr: cham oriental

en: Cham; Western
fr: cham occidental

en: Chamacoco
fr: chamacoco

en: Chamalal
fr: chamalal

en: Chamari
fr: chamari

en: Chambeali
fr: chambeali

en: Chambri
fr: chambri

en: Chamicuro
fr: chamicuro

en: Chamorro
fr: chamorro

en: Change SMTP settings
fr: Changer les paramètre smtp

en: Change order
fr: Modifier l’ordre

en: Changriwa
fr: changriwa

en: Changthang
fr: changthang

en: Chantyal
fr: chantyal

en: Chané
fr: chané

en: Chara
fr: chara

en: Chatino; Eastern Highland
fr: chatino; haut-pays oriental

en: Chatino; Nopala
fr: chatino; Nopala

en: Chatino; Tataltepec
fr: chatino; Tataltepec

en: Chatino; Western Highland
fr: chatino; haut-pays occidental

en: Chatino; Zacatepec
fr: chatino; Zacatepec

en: Chatino; Zenzontepec
fr: chatino; Zenzontepec

en: Chaudangsi
fr: chaudangsi

en: Chaungtha
fr: chaungtha

en: Chaura
fr: chaura

en: Chavacano
fr: chavacano

en: Chayahuita
fr: chayahuita

en: Che
fr: che

en: Chechen
fr: thétchène

en: Check for update
fr: Rechercher les mise à jour

en: Chehalis; Lower
fr: bas-chehalis

en: Chehalis; Upper
fr: haut-chehalis

en: Cheke Holo
fr: cheke Holo

en: Chemakum
fr: chemakum

en: Chenapian
fr: chenapian

en: Chenchu
fr: chenchu

en: Chenoua
fr: chenoua

en: Chepang
fr: chepang

en: Chepya
fr: chepya

en: Cherepon
fr: cherepon

en: Cherokee
fr: cherokee

en: Chesu
fr: chesu

en: Chetco
fr: chetco

en: Chetti; Wayanad
fr: chetti; Wayanad

en: Chewong
fr: chewong

en: Cheyenne
fr: cheyenne

en: Chhattisgarhi
fr: chhattisgarhi

en: Chhintange
fr: chhintange

en: Chhulung
fr: chhulung

en: Chiangmai Sign Language
fr: langue des signes Chiangmai

en: Chiapanec
fr: chiapanec

en: Chibcha
fr: chibcha

en: Chichimeca-Jonaz
fr: chichimeca-jonaz

en: Chickasaw
fr: chickasaw

en: Chicomuceltec
fr: chicomuceltec

en: Chiga
fr: chiga

en: Chilcotin
fr: chilcotin

en: Chilean Sign Language
fr: langue des signes chilienne

en: Chilisso
fr: chilisso

en: Chimariko
fr: chimariko

en: Chimila
fr: chimila

en: Chin; Asho
fr: chin; Asho

en: Chin; Bawm
fr: chin; Bawm

en: Chin; Bualkhaw
fr: chin; Bualkhaw

en: Chin; Chinbon
fr: chin; Chinbon

en: Chin; Daai
fr: chin; Daai

en: Chin; Falam
fr: chin; Falam

en: Chin; Haka
fr: chin; Haka

en: Chin; Khumi
fr: chin; Khumi

en: Chin; Khumi Awa
fr: chin; Khumi Awa

en: Chin; Mara
fr: chin; Mara

en: Chin; Mro
fr: chin; Mro

en: Chin; Mün
fr: chin; Mün

en: Chin; Ngawn
fr: chin; Ngawn

en: Chin; Paite
fr: chin; Paite

en: Chin; Senthang
fr: chin; Senthang

en: Chin; Siyin
fr: chin; Siyin

en: Chin; Tawr
fr: chin; Tawr

en: Chin; Tedim
fr: chin; Tedim

en: Chin; Thado
fr: chin; Thado

en: Chin; Zotung
fr: chin; Zotung

en: Chinali
fr: chinali

en: Chinantec; Chiltepec
fr: chinantec; Chiltepec

en: Chinantec; Comaltepec
fr: chinantec; Comaltepec

en: Chinantec; Lalana
fr: chinantec; Lalana

en: Chinantec; Lealao
fr: chinantec; Lealao

en: Chinantec; Ojitlán
fr: chinantec; Ojitlán

en: Chinantec; Ozumacín
fr: chinantec; Ozumacín

en: Chinantec; Palantla
fr: chinantec; Palantla

en: Chinantec; Quiotepec
fr: chinantec; Quiotepec

en: Chinantec; Sochiapan
fr: chinantec; Sochiapan

en: Chinantec; Tepetotutla
fr: chinantec; Tepetotutla

en: Chinantec; Tepinapa
fr: chinantec; Tepinapa

en: Chinantec; Tlacoatzintepec
fr: chinantec; Tlacoatzintepec

en: Chinantec; Usila
fr: chinantec; Usila

en: Chinantec; Valle Nacional
fr: chinantec; Valle Nacional

en: Chinese
fr: chinois

en: Chinese Sign Language
fr: langue des signes chinoise

en: Chinese; Gan
fr: chinois; Gan

en: Chinese; Hakka
fr: chinois; Hakka

en: Chinese; Huizhou
fr: chinois; Huizhou

en: Chinese; Jinyu
fr: chinois; Jinyu

en: Chinese; Late Middle
fr: chinois; intermédiaire tardif

en: Chinese; Literary
fr: chinois littéraire

en: Chinese; Mandarin
fr: chinois; Mandarin

en: Chinese; Min Bei
fr: chinois; Min Bei

en: Chinese; Min Dong
fr: chinois Min Dong

en: Chinese; Min Nan
fr: chinois; Min Nan

en: Chinese; Min Zhong
fr: chinois; Min Zhong

en: Chinese; Old
fr: chinois ancien

en: Chinese; Pu-Xian
fr: chinois; Pu-Xian

en: Chinese; Wu
fr: chinois Wu

en: Chinese; Xiang
fr: chinois; Xiang

en: Chinese; Yue
fr: chinois Yue

en: Chinook
fr: chinook

en: Chinook jargon
fr: chinook; jargon

en: Chipaya
fr: chipaya

en: Chipewyan
fr: chipewyan

en: Chipiajes
fr: chipiajes

en: Chippewa
fr: chippewa

en: Chiquitano
fr: chiquitano

en: Chiru
fr: chiru

en: Chitimacha
fr: chitimacha

en: Chittagonian
fr: chittagonien

en: Chocangacakha
fr: chocangacakha

en: Chochotec
fr: chochotec

en: Choctaw
fr: choctaw

en: Chodri
fr: chodri

en: Chokwe
fr: chokwe

en: Chol
fr: chol

en: Cholón
fr: cholón

en: Chong
fr: chong

en: Choni
fr: choni

en: Chontal; Highland Oaxaca
fr: chontal; haut-pays d'Oaxaca

en: Chontal; Lowland Oaxaca
fr: chontal; bas pays d'Oaxaca

en: Chontal; Tabasco
fr: chontal; Tabasco

en: Chonyi-Dzihana-Kauma
fr: chonyi-dzihana-kauma

en: Choose a password
fr: Choisissez un mot de passe

en: Choose a username
fr: Choisissez un nom d'utilisateur

en: Chopi
fr: chopi

en: Chorasmian
fr: chorasmien

en: Chorote; Iyo'wujwa
fr: chorote; Iyo'wujwa

en: Chorote; Iyojwa'ja
fr: chorote; Iyojwa'ja

en: Chortí
fr: chortí

en: Chrau
fr: chrau

en: Chru
fr: chru

en: Chuave
fr: chuave

en: Chug
fr: chug

en: Chuj
fr: chuj

en: Chuka
fr: chuka

en: Chukot
fr: tchoukote

en: Chukwa
fr: chukwa

en: Chulym
fr: chulym

en: Chumburung
fr: chumburung

en: Churahi
fr: churahi

en: Chut
fr: tchoute

en: Chuukese
fr: chuukese

en: Chuvantsy
fr: chuvantsy

en: Chuvash
fr: tchouvache

en: Chuwabu
fr: chuwabu

en: Chácobo
fr: chácobo

en: Cia-Cia
fr: cia-cia

en: Cibak
fr: cibak

en: Cicipu
fr: cicipu

en: Cimbrian
fr: cimbrien

en: Cinda-Regi-Tiyal
fr: cinda-regi-tiyal

en: Cineni
fr: cineni

en: Cinta Larga
fr: cinta Larga

en: Cishingini
fr: cichingini

en: Citak
fr: citak

en: Citak; Tamnim
fr: citak; Tamnim

en: Ciwogai
fr: ciwogai

en: Clallam
fr: clallam

en: Close
fr: Fermer

en: Coahuilteco
fr: coahuilteco

en: Coastal
fr: coastal

en: Cocama-Cocamilla
fr: cocama-cocamilla

en: Cochimi
fr: cochimi

en: Cocopa
fr: cocopa

en: Coeur d'Alene
fr: coeur d'Alene

en: Cofán
fr: cofán

en: Cogui
fr: cogui

en: Col
fr: col

en: Colombian Sign Language
fr: langue des signes colombienne

en: Colorado
fr: colorado

en: Columbia-Wenatchi
fr: columbia-wenatchi

en: Comanche
fr: comanche

en: Comecrudo
fr: comecrudo

en: Como Karim
fr: como Karim

en: Comorian; Maore
fr: comorien de Maore

en: Comorian; Mwali
fr: comorien; Mwali

en: Comorian; Ndzwani
fr: comorien; Ndzwani

en: Comorian; Ngazidja
fr: comorien; Ngazidja

en: Comox
fr: comox

en: Con
fr: con

en: Coos
fr: coos

en: Coptic
fr: copte

en: Coquille
fr: coquille

en: Cora; El Nayar
fr: cora; El Nayar

en: Cora; Santa Teresa
fr: cora; Santa Teresa

en: Cori
fr: cori

en: Cornish
fr: cornish

en: Cornish; Middle
fr: cornish intermédiaire

en: Cornish; Old
fr: cornique ancien

en: Corsican
fr: corse

en: Costa Rican Sign Language
fr: langue des signes du Costa-Rica

en: Cotoname
fr: cotoname

en: Could not find any formats suitable for sending by email
fr: Impossible de trouver un format adapté à envoyer par courriel

en: Cowlitz
fr: cowlitz

en: Coxima
fr: coxima

en: Coyaima
fr: coyaima

en: Create a Shelf
fr: Créer une étagère

en: Cree
fr: cri

en: Cree; Moose
fr: cri de Moose

en: Cree; Northern East
fr: cri du Nord-Est

en: Cree; Plains
fr: cri des plaines

en: Cree; Southern East
fr: cri du Sud-Est

en: Cree; Swampy
fr: cri des marécages

en: Cree; Woods
fr: cri des bois

en: Creek
fr: creek

en: Creole Arabic; Babalia
fr: créole arabe de Babalia

en: Creole Arabic; Sudanese
fr: créole arabe du Soudan

en: Creole Dutch; Berbice
fr: créole néerlandais de Berbice

en: Creole Dutch; Skepi
fr: créole néerlandais; Skepi

en: Creole English; Antigua and Barbuda
fr: créole anglais; Antigua-et-Barbuda

en: Creole English; Bahamas
fr: créole anglais des Bahamas

en: Creole English; Fernando Po
fr: anglais créole de Fernando Po

en: Creole English; Grenadian
fr: créole anglais de Grenade

en: Creole English; Guyanese
fr: créole anglais de Guyane

en: Creole English; Hawai'i
fr: créole anglais d'Hawaï

en: Creole English; Islander
fr: créole anglais des Îles

en: Creole English; Jamaican
fr: créole anglais jamaïcain

en: Creole English; Nicaragua
fr: créole anglais du Nicaragua

en: Creole English; Sea Island
fr: créole anglais de l'ïle Sea

en: Creole English; Tobagonian
fr: créole anglais de Tobago

en: Creole English; Trinidadian
fr: créole anglais de Trinidad

en: Creole English; Turks And Caicos
fr: créole anglais de Turks et Caicos

en: Creole English; Vincentian
fr: créole anglais de Saint-Vincent

en: Creole English; Virgin Islands
fr: créole anglais des Îles Vierges

en: Creole French; Guadeloupean
fr: créole français de Guadeloupe

en: Creole French; Guianese
fr: créole français de Guyane

en: Creole French; Karipúna
fr: créole français de Karipúna

en: Creole French; Louisiana
fr: créole français de Louisiane

en: Creole French; Réunion
fr: créole français de la Réunion

en: Creole French; Saint Lucian
fr: créole français de Sainte-Lucie

en: Creole French; San Miguel
fr: créole français de San Miguel

en: Creole French; Seselwa
fr: créole français; Seselwa

en: Creole Hindi; Andaman
fr: créole hindi des Îles Andaman

en: Creole Malay; Malaccan
fr: créole malais de Malacca

en: Creole Malay; Sri Lankan
fr: créole malais de Sri-Lanka

en: Creole Portuguese; Korlai
fr: créole portugais de Korlai

en: Creole Portuguese; Malaccan
fr: créole portugais de Malacca

en: Creole; Afro-Seminole
fr: créole Afro-Séminole

en: Creole; Cafundo
fr: créole Cafundo

en: Creole; Haitian
fr: créole haïtien

en: Creole; Torres Strait
fr: créole; Torres Strait

en: Crioulo; Upper Guinea
fr: crioulo; Haute Guinée

en: Croatia Sign Language
fr: langue des signes croate

en: Croatian
fr: croate

en: Crow
fr: crow

en: Cruzeño
fr: cruzeño

en: Cua
fr: cua

en: Cuba Sign Language
fr: langue des signes cubaine

en: Cubeo
fr: cubeo

en: Cuiba
fr: cuiba

en: Cuicatec; Tepeuxila
fr: cuicatec; Tepeuxila

en: Cuicatec; Teutila
fr: cuicatec; Teutila

en: Culina
fr: culina

en: Cumanagoto
fr: cumanagoto

en: Cumbric
fr: cumbrique

en: Cumeral
fr: cumeral

en: Cun
fr: cun

en: Cung
fr: cung

en: Cupeño
fr: cupeño

en: Curonian
fr: curonien

en: Curripaco
fr: curripaco

en: Cutchi-Swahili
fr: cutchi-swahili

en: Cuvok
fr: cuvok

en: Cuyonon
fr: cuyonon

en: Czech
fr: tchèque

en: Czech Sign Language
fr: langue des signes tchèque

en: Côông
fr: côông

en: Daantanai'
fr: daantanai'

en: Daasanach
fr: daasanach

en: Daba
fr: daba

en: Dabarre
fr: dabarre

en: Dabe
fr: dabe

en: Dacian
fr: dacien

en: Dadibi
fr: dadibi

en: Dadiya
fr: dadiya

en: Daga
fr: daga

en: Dagaare; Southern
fr: dagaare méridional

en: Dagaari Dioula
fr: dagaari Dioula

en: Dagara; Northern
fr: dagara septentrional

en: Dagba
fr: dagba

en: Dagbani
fr: dagbani

en: Dagik
fr: dagik

en: Dagoman
fr: dagoman

en: Dahalo
fr: dahalo

en: Daho-Doo
fr: daho-doo

en: Dai
fr: dai

en: Dair
fr: dair

en: Daju; Dar Daju
fr: daju; Dar Daju

en: Daju; Dar Fur
fr: daju; Darfour

en: Daju; Dar Sila
fr: daju; Dar Sila

en: Daka; Samba
fr: daka; Samba

en: Dakaka
fr: dakaka

en: Dakka
fr: dakka

en: Dakota
fr: dakota

en: Dakpakha
fr: dakpakha

en: Dalmatian
fr: dalmate

en: Dama
fr: dama

en: Damakawa
fr: damakawa

en: Damal
fr: damal

en: Damar; East
fr: damar oriental

en: Damar; West
fr: damar occidental

en: Dambi
fr: dambi

en: Dameli
fr: dameli

en: Dampelas
fr: dampelas

en: Dan
fr: dan

en: Danaru
fr: danaru

en: Danau
fr: danau

en: Dangaléat
fr: dangaléat

en: Dani; Lower Grand Valley
fr: dani; basse Grande Vallée

en: Dani; Mid Grand Valley
fr: dani; Grande Vallée intermédiaire

en: Dani; Upper Grand Valley
fr: dani; haute Grande Vallée

en: Dani; Western
fr: dani occidental

en: Danish
fr: danois

en: Danish Sign Language
fr: langue des signes danoise

en: Danish; Traveller
fr: danois voyageur

en: Dano
fr: dano

en: Dao
fr: dao

en: Daonda
fr: daonda

en: Darai
fr: darai

en: Dargwa
fr: dargwa

en: Dari; Zoroastrian
fr: dari; Zoroastrien

en: Darling
fr: darling

en: Darlong
fr: darlong

en: Darmiya
fr: darmiya

en: Dass
fr: dass

en: Database connections are closed
fr: Connexion à la base de donnée fermée

en: Datooga
fr: datooga

en: Daur
fr: daur

en: Davawenyo
fr: davawenyo

en: Dawawa
fr: dawawa

en: Dawera-Daweloor
fr: dawera-daweloor

en: Dawro
fr: dawro

en: Day
fr: day

en: Dayak; Malayic
fr: dayak; Malayique

en: Dayi
fr: dayi

en: Daza
fr: daza

en: Dazaga
fr: dazaga

en: Deccan
fr: deccan

en: Dedua
fr: dedua

en: Defaka
fr: defaka

en: Default Settings for new users
fr: Réglages par défaut pour les nouveaux utilisateurs

en: Deg
fr: deg

en: Degaru
fr: degaru

en: Degema
fr: degema

en: Degenan
fr: degenan

en: Degexit'an
fr: degexit'an

en: Dehu
fr: dehu

en: Dehwari
fr: dehwari

en: Dek
fr: dek

en: Dela-Oenale
fr: dela-oenale

en: Delaware
fr: delaware

en: Delaware; Pidgin
fr: delaware; Pidgin

en: Delete
fr: Supprimer

en: Delete Book
fr: Effacer le livre

en: Delete this Shelf
fr: Effacer cette étagère

en: Delete this user
fr: Supprimer cet utilisateur

en: Delo
fr: delo

en: Dem
fr: dem

en: Dema
fr: dema

en: Demisa
fr: demisa

en: Demta
fr: demta

en: Dendi (Benin)
fr: dendi (Bénin)

en: Dendi (Central African Republic)
fr: dendi (République Centrafricaine)

en: Deng; Darang
fr: deng; Darang

en: Deng; Geman
fr: deng; Geman

en: Dengese
fr: dengese

en: Dengka
fr: dengka

en: Deno
fr: deno

en: Denya
fr: denya

en: Dení
fr: dení

en: Deori
fr: deori

en: Dera (Indonesia)
fr: dera (Indonésie)

en: Dera (Nigeria)
fr: dera (Nigéria)

en: Desano
fr: desano

en: Descending
fr: Descendant

en: Description:
fr: Description :

en: Desiya
fr: desiya

en: Dewoin
fr: dewoin

en: Dezfuli
fr: dezfuli

en: Dghwede
fr: dghwede

en: Dhaiso
fr: dhaiso

en: Dhalandji
fr: dhalandji

en: Dhangu
fr: dhangu

en: Dhanki
fr: dhanki

en: Dhanwar (Nepal)
fr: dhanwar (Népal)

en: Dhao
fr: dhao

en: Dhargari
fr: dhargari

en: Dhatki
fr: dhatki

en: Dhimal
fr: dhimal

en: Dhivehi
fr: dhivehi

en: Dhodia
fr: dhodia

en: Dhundari
fr: dhundari

en: Dhurga
fr: dhurga

en: Dhuwal
fr: dhuwal

en: Dia
fr: dia

en: Dibiyaso
fr: dibiyaso

en: Dibo
fr: dibo

en: Dibole
fr: dibole

en: Dida; Lakota
fr: dida; Lakota

en: Dida; Yocoboué
fr: dida; Yocoboué

en: Didinga
fr: didinga

en: Dido
fr: dido

en: Dieri
fr: dieri

en: Digo
fr: digo

en: Dii
fr: dii

en: Dijim-Bwilim
fr: dijim-bwilim

en: Dilling
fr: dilling

en: Dima
fr: dima

en: Dimasa
fr: dimasa

en: Dimbong
fr: dimbong

en: Dime
fr: dime

en: Dimir
fr: dimir

en: Dimli (individual language)
fr: dimli (langue individuelle)

en: Ding
fr: ding

en: Dinka
fr: dinka

en: Dinka; Northeastern
fr: dinka du Nord-Est

en: Dinka; Northwestern
fr: dinka du Nord-Ouest

en: Dinka; South Central
fr: dinka du Sud

en: Dinka; Southeastern
fr: dinka du Sud-Est

en: Dinka; Southwestern
fr: dinka du Sud-Ouest

en: Dirari
fr: dirari

en: Dirasha
fr: dirasha

en: Diri
fr: diri

en: Diriku
fr: diriku

en: Dirim
fr: dirim

en: Disa
fr: disa

en: Discover
fr: Découvrir

en: Discover (Random Books)
fr: Découverte (livres au hasard)

en: Ditammari
fr: ditammari

en: Ditidaht
fr: ditidaht

en: Diuwe
fr: diuwe

en: Dixon Reef
fr: dixon Reef

en: Dizin
fr: dizin

en: Djambarrpuyngu
fr: djambarrpuyngu

en: Djamindjung
fr: djamindjung

en: Djangun
fr: djangun

en: Djauan
fr: djauan

en: Djawi
fr: djawi

en: Djeebbana
fr: djeebbana

en: Djinang
fr: djinang

en: Djinba
fr: djinba

en: Djingili
fr: djingili

en: Djiwarli
fr: djiwarli

en: Do you really want to delete the shelf?
fr: Voulez-vous vraiment supprimer l’étagère?

en: Do you really want to restart Calibre-web?
fr: Voulez-vous vraiment redémarrer Calibre-web?

en: Do you really want to stop Calibre-web?
fr: Voulez-Vous vraiment arrêter Calibre-web?

en: Dobel
fr: dobel

en: Dobu
fr: dobu

en: Doe
fr: doe

en: Doga
fr: doga

en: Doghoro
fr: doghoro

en: Dogon; Ampari
fr: dogon; Ampari

en: Dogon; Ana Tinga
fr: dogon; Ana Tinga

en: Dogon; Bondum Dom
fr: dogon; Bondum Dom

en: Dogon; Bunoge
fr: dogon; Bunoge

en: Dogon; Dogul Dom
fr: dogon; Dogul Dom

en: Dogon; Donno So
fr: dogon; Donno So

en: Dogon; Jamsay
fr: dogon; Jamsay

en: Dogon; Mombo
fr: dogon; mombo

en: Dogon; Nanga Dama
fr: dogon; Nanga Dama

en: Dogon; Tebul Ure
fr: dogon; Tebul Ure

en: Dogon; Tene Kan
fr: dogon; Tene Kan

en: Dogon; Tiranige Diga
fr: dogon; Tiranige Diga

en: Dogon; Tomo Kan
fr: dogon; Tomo Kan

en: Dogon; Toro So
fr: dogon; Toro So

en: Dogon; Toro Tegu
fr: dogon; Toro Tegu

en: Dogon; Walo Kumbe
fr: dogon; Walo Kumbe

en: Dogon; Yanda Dom
fr: dogon; Yanda Dom

en: Dogoso
fr: dogoso

en: Dogosé
fr: dogosé

en: Dogri (individual language)
fr: dogri (langue individuelle)

en: Dogri (macrolanguage)
fr: dogri (macrolangue)

en: Dogrib
fr: dogrib

en: Doka
fr: doka

en: Doko-Uyanga
fr: doko-uyanga

en: Dolgan
fr: dolgan

en: Dolpo
fr: dolpo

en: Dom
fr: dom

en: Domaaki
fr: domaaki

en: Domari
fr: domari

en: Dombe
fr: dombe

en: Dominican Sign Language
fr: langue des signes de la Dominique

en: Dompo
fr: dompo

en: Domu
fr: domu

en: Domung
fr: domung

en: Dondo
fr: dondo

en: Dong
fr: dong

en: Dong; Northern
fr: dong septentrional

en: Dong; Southern
fr: dong méridional

en: Dongo
fr: dongo

en: Dongotono
fr: dongotono

en: Dongxiang
fr: dongxiang

en: Doondo
fr: doondo

en: Dori'o
fr: dori'o

en: Doromu-Koki
fr: doromu-koki

en: Dororo
fr: dororo

en: Dorze
fr: dorze

en: Doso
fr: doso

en: Doutai
fr: doutai

en: Download
fr: Télécharger

en: Downloading update package
fr: Téléchargement la mise à jour

en: Doyayo
fr: doyayo

en: Drents
fr: drents

en: Drung
fr: drung

en: Duala
fr: duala

en: Duano
fr: duano

en: Duau
fr: duau

en: Dubli
fr: dubli

en: Dubu
fr: dubu

en: Dugun
fr: dugun

en: Duguri
fr: duguri

en: Dugwor
fr: dugwor

en: Duhwa
fr: duhwa

en: Duke
fr: duke

en: Dulbu
fr: dulbu

en: Duli
fr: duli

en: Duma
fr: duma

en: Dumagat; Remontado
fr: dumagat; remontado

en: Dumbea
fr: dumbea

en: Dumi
fr: dumi

en: Dumpas
fr: dumpas

en: Dumun
fr: dumun

en: Duna
fr: duna

en: Dungan
fr: dungan

en: Dungmali
fr: dungmali

en: Dungra Bhil
fr: dungra Bhil

en: Dungu
fr: dungu

en: Dura
fr: dura

en: Duri
fr: duri

en: Duriankere
fr: duriankere

en: Duruma
fr: duruma

en: Duruwa
fr: duruwa

en: Dusner
fr: dusner

en: Dusun Deyah
fr: dusun Deyah

en: Dusun Malang
fr: dusun Malang

en: Dusun Witu
fr: dusun Witu

en: Dusun; Central
fr: dusun central

en: Dusun; Sugut
fr: dusun; Sugut

en: Dusun; Tambunan
fr: dusun; Tambunan

en: Dusun; Tempasuk
fr: dusun; Tempasuk

en: Dutch
fr: néerlandais

en: Dutch Sign Language
fr: langue des signes néerlandaise

en: Dutch; Middle (ca. 1050-1350)
fr: néerlandais moyen (environ 1050-1350)

en: Dutch; Old
fr: néerlandais ancien

en: Dutton World Speedwords
fr: dutton World Speedwords

en: Duungooma
fr: duungooma

en: Duupa
fr: duupa

en: Duvle
fr: duvle

en: Duwai
fr: duwai

en: Duwet
fr: duwet

en: Dwang
fr: dwang

en: Dyaabugay
fr: dyaabugay

en: Dyaberdyaber
fr: dyaberdyaber

en: Dyan
fr: dyan

en: Dyangadi
fr: dyangadi

en: Dyirbal
fr: dyirbal

en: Dyugun
fr: dyugun

en: Dyula
fr: dioula

en: Dza
fr: dza

en: Dzalakha
fr: dzalakha

en: Dzando
fr: dzando

en: Dzao Min
fr: dzao Min

en: Dzodinka
fr: dzodinka

en: Dzongkha
fr: dzongkha

en: Dzùùngoo
fr: dzùùngoo

en: Dâw
fr: dâw

en: E
fr: e

en: E'ñapa Woromaipu
fr: e'ñapa Woromaipu

en: E-Mail settings updated
fr: Préférences e-mail mises à jour

en: Eastern Maroon Creole
fr: créole marron de l'Est

en: Ebira
fr: ebira

en: Eblan
fr: eblan

en: Ebrié
fr: ebrié

en: Ebughu
fr: ebughu

en: Ecuadorian Sign Language
fr: langue des signes équatorienne

en: Ede Cabe
fr: ede Cabe

en: Ede Ica
fr: ede Ica

en: Ede Idaca
fr: ede Idaca

en: Ede Ije
fr: ede Ije

en: Ede Nago; Kura
fr: ede Nago; Kura

en: Edit
fr: Éditer

en: Edit Shelf name
fr: Modifier le nom de l’étagère

en: Edit User %(nick)s
fr: Éditer l'utilisateur %(nick)s

en: Edit a shelf
fr: Modifier une étagère

en: Edit mail settings
fr: Éditer les paramètres de courriel

en: Edit metadata
fr: Éditer les métadonnées

en: Edolo
fr: edolo

en: Edomite
fr: edomite

en: Edopi
fr: edopi

en: Efai
fr: efai

en: Efate; North
fr: efate septentrional

en: Efate; South
fr: efate méridional

en: Efe
fr: efe

en: Efik
fr: efik

en: Efutop
fr: efutop

en: Ega
fr: ega

en: Eggon
fr: eggon

en: Egypt Sign Language
fr: langue des signes égyptienne

en: Egyptian (Ancient)
fr: égyptien ancien

en: Ehueun
fr: ehueun

en: Eipomek
fr: eipomek

en: Eitiep
fr: eitiep

en: Ejagham
fr: ejagham

en: Ejamat
fr: ejamat

en: Ekajuk
fr: ekajuk

en: Ekari
fr: ekari

en: Eki
fr: eki

en: Ekit
fr: ekit

en: Ekpeye
fr: ekpeye

en: El Hugeirat
fr: el Hugeirat

en: El Molo
fr: el Molo

en: Elamite
fr: élamite

en: Eleme
fr: eleme

en: Elepi
fr: elepi

en: Elip
fr: elip

en: Elkei
fr: elkei

en: Eloyi
fr: eloyi

en: Elpaputih
fr: elpaputih

en: Elseng
fr: elseng

en: Elu
fr: elu

en: Elymian
fr: elymien

en: Emae
fr: emae

en: Emai-Iuleha-Ora
fr: emai-iuleha-ora

en: Email
fr: Courriel

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Eman
fr: eman

en: Embaloh
fr: embaloh

en: Emberá-Baudó
fr: emberá-baudó

en: Emberá-Catío
fr: emberá-catío

en: Emberá-Chamí
fr: emberá-chamí

en: Emberá-Tadó
fr: emberá-tadó

en: Emberá; Northern
fr: emberá spetentrional

en: Embu
fr: embu

en: Emerillon
fr: émerillon

en: Emilian
fr: émilien

en: Emok
fr: emok

en: Emplawas
fr: emplawas

en: Emumu
fr: emumu

en: En
fr: en

en: Enable anonymous browsing
fr: Autoriser la navigation anonyme

en: Enable public registration
fr: Autoriser l’inscription publique

en: Enable uploading
fr: Autoriser le téléversement

en: Enawené-Nawé
fr: enawené-nawé

en: Encryption
fr: Chiffrement

en: Ende
fr: ende

en: Enets; Forest
fr: enets de la forêt

en: Enets; Tundra
fr: enets de la toundra

en: Enga
fr: enga

en: Engenni
fr: engenni

en: Enggano
fr: enggano

en: English
fr: anglais

en: English; Liberian
fr: anglais du Libéria

en: English; Middle (1100-1500)
fr: anglais moyen (1100-1500)

en: English; Old (ca. 450-1100)
fr: anglo-saxon (environ 450-1100)

en: Enrekang
fr: enrekang

en: Enu
fr: enu

en: Enwan (Akwa Ibom State)
fr: enwan (État d'Akwa Ibom)

en: Enwan (Edu State)
fr: enwan (État d'Edu)

en: Enya
fr: enya

en: Epena
fr: epena

en: Epi-Olmec
fr: epi-olmec

en: Epie
fr: epie

en: Eravallan
fr: eravallan

en: Erave
fr: erave

en: Ere
fr: ere

en: Eritai
fr: eritai

en: Erokwanas
fr: erokwanas

en: Erre
fr: erre

en: Erromintxela
fr: erromintxela

en: Error opening eBook. File does not exist or file is not accessible
fr: Erreur à l’ouverture du livre. Le fichier n’existe pas ou n’est pas accessible

en: Error opening eBook. File does not exist or file is not accessible:
fr: Erreur d'ouverture du livre numérique. Le fichier n'existe pas ou n'est pas accessible :

en: Ersu
fr: ersu

en: Eruwa
fr: eruwa

en: Erzya
fr: erzya

en: Esan
fr: esan

en: Ese
fr: ese

en: Ese Ejja
fr: ese Ejja

en: Eshtehardi
fr: eshtehardi

en: Esimbi
fr: esimbi

en: Esperanto
fr: espéranto

en: Esselen
fr: esselen

en: Estonian
fr: estonien

en: Estonian Sign Language
fr: langue des signes estonienne

en: Estonian; Standard
fr: estonien standard

en: Esuma
fr: esuma

en: Etchemin
fr: etchemin

en: Etebi
fr: etebi

en: Eten
fr: eten

en: Eteocretan
fr: eteocrétois

en: Eteocypriot
fr: eteochypriote

en: Ethiopian Sign Language
fr: langue des signes éthiopienne

en: Etkywan
fr: etkywan

en: Eton (Cameroon)
fr: eton (Cameroun)

en: Eton (Vanuatu)
fr: eton (Vanuatu)

en: Etruscan
fr: étrusque

en: Etulo
fr: etulo

en: Evant
fr: evant

en: Even
fr: even

en: Evenki
fr: evenki

en: Ewage-Notu
fr: ewage-notu

en: Ewe
fr: ewe

en: Ewondo
fr: ewondo

en: Exclude Languages
fr: Exclure les langues

en: Exclude Series
fr: Exclure les séries

en: Exclude Tags
fr: Exclure des étiquettes

en: Extremaduran
fr: extremadurien

en: Eyak
fr: eyak

en: Fa D'ambu
fr: fa D'ambu

en: Fagani
fr: fagani

en: Failed to create path %s (Permission denied).
fr: Impossible de créer le chemin %s (permission refusée)

en: Failed to delete file %s (Permission denied).
fr: Impossible de supprimer le fichier %s (permission refusée)

en: Failed to send mail: %s
fr: Impossible d'envoyer le courriel : %s

en: Failed to store file %s (Permission denied).
fr: Impossible d'enregistrer le fichier %s (permission refusée)

en: Faita
fr: faita

en: Faiwol
fr: faiwol

en: Fala
fr: fala

en: Fali
fr: fali

en: Fali; Baissa
fr: fali; Baissa

en: Fali; North
fr: fali septentrional

en: Fali; South
fr: fali méridional

en: Faliscan
fr: faliscain

en: Fam
fr: fam

en: Fanagalo
fr: fanagalo

en: Fang (Cameroon)
fr: fang (Cameroun)

en: Fang (Equatorial Guinea)
fr: fang (Guinée Équatoriale)

en: Fania
fr: fania

en: Fanti
fr: fanti

en: Farefare
fr: farefare

en: Faroese
fr: féroéen

en: Fars; Northwestern
fr: fars du Nord-Ouest

en: Fars; Southwestern
fr: fars du Sud-Ouest

en: Fas
fr: fas

en: Fasu
fr: fasu

en: Fataleka
fr: fataleka

en: Fataluku
fr: fataluku

en: Fayu
fr: fayu

en: Fe'fe'
fr: fe'fe'

en: Fembe
fr: fembe

en: Feroge
fr: feroge

en: Fijian
fr: fidjien

en: Fijian; Western
fr: fidjien occidental

en: File to be uploaded must have an extension
fr: Pour être téléverser le fichier doit avoir une extension

en: Files are replaced
fr: Fichiers remplacés

en: Filipino
fr: filipino

en: Finland-Swedish Sign Language
fr: langue des signes finno-suédoise

en: Finnish
fr: finnois

en: Finnish Sign Language
fr: langue des signes finnoise

en: Finnish; Kven
fr: finnois de Kven

en: Finnish; Tornedalen
fr: finnois de Tornedalen

en: Finongan
fr: finongien

en: Fipa
fr: fipa

en: Firan
fr: firan

en: Fiwaga
fr: fiwaga

en: Flinders Island
fr: île Flinders

en: Foau
fr: foau

en: Foi
fr: foi

en: Foia Foia
fr: foia Foia

en: Folopa
fr: folopa

en: Foma
fr: foma

en: Fon
fr: fon-gbe

en: Fongoro
fr: fongoro

en: Foodo
fr: foodo

en: Forak
fr: forak

en: Fordata
fr: fordata

en: Fore
fr: fore

en: Fortsenal
fr: fortsenal

en: Found an existing account for this email address or nickname.
fr: Un compte avec cette adresse de courriel ou ce surnom existe déjà.

en: Found an existing account for this email address.
fr: Un compte avec cette adresse de courriel existe déjà.

en: Frankish
fr: franc

en: French
fr: Français

en: French Sign Language
fr: langue des signes française

en: French; Cajun
fr: français cajun

en: French; Middle (ca. 1400-1600)
fr: français moyen (environ 1400-1600)

en: French; Old (842-ca. 1400)
fr: ancien français (842 à environ 1400)

en: Frisian; Eastern
fr: frison oriental

en: Frisian; Northern
fr: frison septentrional

en: Frisian; Old
fr: frison ancien

en: Frisian; Western
fr: frison occidental

en: Friulian
fr: frioulan

en: From e-mail
fr: Expéditeur des courriels

en: From mail
fr: Expéditeur des courriels

en: Fulah
fr: fulah

en: Fulfulde; Adamawa
fr: fulfulde; Adamawa

en: Fulfulde; Bagirmi
fr: fulfulde; Bagirmi

en: Fulfulde; Borgu
fr: fulfulde; Borgu

en: Fulfulde; Central-Eastern Niger
fr: fulfulde; Niger central oriental

en: Fulfulde; Maasina
fr: fulfulde; Maasina

en: Fulfulde; Nigerian
fr: fulfulde nigérien

en: Fulfulde; Western Niger
fr: fulfulde; Niger occidental

en: Fuliiru
fr: fuliiru

en: Fulniô
fr: fulniô

en: Fum
fr: fum

en: Fungwa
fr: fungwa

en: Fur
fr: fur

en: Furu
fr: furu

en: Futuna-Aniwa
fr: futuna-aniwa

en: Futuna; East
fr: futuna oriental

en: Fuyug
fr: fuyug

en: Fwe
fr: fwe

en: Fwâi
fr: fwâi

en: Fyam
fr: fyam

en: Fyer
fr: fyer

en: Ga
fr: ga

en: Ga'anda
fr: ga'anda

en: Ga'dang
fr: ga'dang

en: Gaa
fr: gaa

en: Gaam
fr: gaam

en: Gabri
fr: gabri

en: Gabrielino-Fernandeño
fr: gabrielino-fernandeño

en: Gadaba; Bodo
fr: gadaba; Bodo

en: Gadaba; Mudhili
fr: gadaba; Mudhili

en: Gadaba; Pottangi Ollar
fr: gadaba; Pottangi Ollar

en: Gadang
fr: gadang

en: Gaddang
fr: gaddang

en: Gaddi
fr: gaddi

en: Gade
fr: gade

en: Gadjerawang
fr: gadjerawang

en: Gadsup
fr: gadsup

en: Gaelic; Hiberno-Scottish
fr: gaélique hiberno-écossais

en: Gaelic; Scottish
fr: gaélique écossais

en: Gafat
fr: gafat

en: Gagadu
fr: gagadu

en: Gagauz
fr: gagaouze

en: Gagu
fr: gagu

en: Gahri
fr: gahri

en: Gaikundi
fr: gaikundi

en: Gail
fr: gail

en: Gaina
fr: gaina

en: Gal
fr: gal

en: Galambu
fr: galambu

en: Galatian
fr: galatien

en: Galela
fr: galela

en: Galeya
fr: galeya

en: Galice
fr: galice

en: Galician
fr: galicien

en: Galindan
fr: galindien

en: Galo
fr: galo

en: Galoli
fr: galoli

en: Gambera
fr: gambera

en: Gamilaraay
fr: gamilaraay

en: Gamit
fr: gamit

en: Gamkonora
fr: gamkonora

en: Gamo
fr: gamo

en: Gamo-Ningi
fr: gamo-ningi

en: Gana
fr: gana

en: Ganang
fr: ganang

en: Ganda
fr: ganda

en: Gane
fr: gane

en: Ganggalida
fr: ganggalida

en: Ganglau
fr: ganglau

en: Gangte
fr: gangte

en: Gangulu
fr: gangulu

en: Gants
fr: gants

en: Ganza
fr: ganza

en: Ganzi
fr: ganzi

en: Gao
fr: gao

en: Gapapaiwa
fr: gapapaiwa

en: Garasia; Adiwasi
fr: garasia; Adiwasi

en: Garasia; Rajput
fr: garasia; Rajput

en: Garawa
fr: garawa

en: Garhwali
fr: garhwali

en: Garifuna
fr: garifuna

en: Garig-Ilgar
fr: garig-ilgar

en: Garo
fr: garo

en: Garre
fr: garre

en: Garus
fr: garus

en: Garza
fr: garza

en: Gata'
fr: gata'

en: Gaulish; Cisalpine
fr: gaulois cisalpin

en: Gaulish; Transalpine
fr: gaulois transalpin

en: Gavar
fr: gavar

en: Gavião Do Jiparaná
fr: gavião Do Jiparaná

en: Gavião; Pará
fr: gavião; Pará

en: Gawar-Bati
fr: gawar-bati

en: Gawwada
fr: gawwada

en: Gayil
fr: gayil

en: Gayo
fr: gayo

en: Gazi
fr: gazi

en: Gbagyi
fr: gbagyi

en: Gbanu
fr: gbanu

en: Gbanziri
fr: gbanziri

en: Gbari
fr: gbari

en: Gbati-ri
fr: gbati-ri

en: Gbaya (Central African Republic)
fr: gbaya (République Centrafricaine)

en: Gbaya (Sudan)
fr: gbaya (Soudan)

en: Gbaya-Bossangoa
fr: gbaya-bossangoa

en: Gbaya-Bozoum
fr: gbaya-bozoum

en: Gbaya-Mbodomo
fr: gbaya-mbodomo

en: Gbaya; Northwest
fr: gbaya du Nord-Ouest

en: Gbaya; Southwest
fr: gbaya du Sud-Ouest

en: Gbayi
fr: gbayi

en: Gbe; Ayizo
fr: ayizo-gbe

en: Gbe; Ci
fr: gbe; Ci

en: Gbe; Defi
fr: gbe; Defi

en: Gbe; Eastern Xwla
fr: gbe; Xwla occidental

en: Gbe; Gbesi
fr: gbe; Gbesi

en: Gbe; Kotafon
fr: gbe; Kotafon

en: Gbe; Maxi
fr: gbe; Maxi

en: Gbe; Saxwe
fr: gbe; Saxwe

en: Gbe; Tofin
fr: gbe; Tofin

en: Gbe; Waci
fr: gbe; Waci

en: Gbe; Weme
fr: gbe; Weme

en: Gbe; Western Xwla
fr: gbe; Xwla occidental

en: Gbe; Xwela
fr: gbe; Xwela

en: Gbii
fr: gbii

en: Gbiri-Niragu
fr: gbiri-niragu

en: Ge
fr: ge

en: Gebe
fr: gebe

en: Gedaged
fr: gedaged

en: Gedeo
fr: gedeo

en: Geez
fr: geez

en: Geji
fr: geji

en: Gela
fr: gela

en: Gelao
fr: gelao

en: Gelao; Green
fr: gelao vert

en: Gelao; Red
fr: gelao rouge

en: Gelao; White
fr: gelao blanc

en: Geme
fr: geme

en: Gen
fr: mina

en: Gende
fr: gende

en: Gengle
fr: gengle

en: Georgian
fr: géorgien

en: Georgian; Old
fr: géorgien ancien

en: Gepo
fr: gepo

en: Gera
fr: gera

en: German
fr: allemand

en: German Sign Language
fr: langue des signes allemande

en: German; Colonia Tovar
fr: allemand; Colonia Tovar

en: German; Hutterite
fr: allemand huttérite

en: German; Low
fr: Allemand; Bas

en: German; Middle High (ca. 1050-1500)
fr: allemand; moyen haut (environ 1050-1500)

en: German; Middle Low
fr: allemand; moyen bas

en: German; Old High (ca. 750-1050)
fr: allemand; vieux haut (environ 750-1050)

en: German; Pennsylvania
fr: allemand de Pennsylvanie

en: German; Swiss
fr: allemand de Suisse

en: Geruma
fr: geruma

en: Geser-Gorom
fr: geser-gorom

en: Get metadata
fr: Obtenir les métadonnées

en: Gey
fr: gey

en: Ghadamès
fr: ghadamès

en: Ghale; Kutang
fr: ghale; Kutang

en: Ghale; Northern
fr: ghale septentrional

en: Ghale; Southern
fr: ghale méridional

en: Ghanaian Sign Language
fr: langue des signes ghanéenne

en: Ghanongga
fr: ghanongga

en: Ghari
fr: ghari

en: Ghayavi
fr: ghayavi

en: Ghera
fr: ghera

en: Ghodoberi
fr: ghodoberi

en: Ghomara
fr: ghomara

en: Ghomálá'
fr: ghomálá'

en: Ghulfan
fr: golféen

en: Giangan
fr: giangan

en: Gibanawa
fr: gibanawa

en: Gidar
fr: gidar

en: Giiwo
fr: giiwo

en: Gikyode
fr: gikyode

en: Gilaki
fr: gilaki

en: Gilbertese
fr: gilbertese

en: Gilima
fr: gilima

en: Gilyak
fr: gilyak

en: Gimi (Eastern Highlands)
fr: gimi (Highlands orentaux)

en: Gimi (West New Britain)
fr: gimi (Nouvelle-Bretagne occidentale)

en: Gimme
fr: gimme

en: Gimnime
fr: gimnime

en: Ginuman
fr: ginuman

en: Ginyanga
fr: ginyanga

en: Girawa
fr: girawa

en: Giryama
fr: giryama

en: Gitonga
fr: gitonga

en: Gitua
fr: gitua

en: Gitxsan
fr: gitxsan

en: Giyug
fr: giyug

en: Giziga; North
fr: giziga septentrional

en: Giziga; South
fr: giziga méridional

en: Gizrra
fr: gizrra

en: Glaro-Twabo
fr: glaro-twabo

en: Glavda
fr: glavda

en: Glio-Oubi
fr: glio-oubi

en: Gnau
fr: gnau

en: Go!
fr: Allez !

en: Goaria
fr: goaria

en: Gobasi
fr: gobasi

en: Gobu
fr: gobu

en: Godié
fr: godié

en: Godwari
fr: godwari

en: Goemai
fr: goemai

en: Gofa
fr: gofa

en: Gogo
fr: gogo

en: Gogodala
fr: gogodala

en: Gokana
fr: gokana

en: Gola
fr: gola

en: Golin
fr: golin

en: Gondi
fr: gondi

en: Gondi; Northern
fr: gondi septentrional

en: Gondi; Southern
fr: gondi méridional

en: Gone Dau
fr: gone Dau

en: Gongduk
fr: gongduk

en: Gonja
fr: gonja

en: Goodenough; West
fr: goodenough occidental

en: Google drive Calibre folder
fr: Dossier Calibre de Google Drive

en: Gooniyandi
fr: gooniyandi

en: Gor
fr: gor

en: Gorakor
fr: gorakor

en: Gorap
fr: gorap

en: Gorontalo
fr: gorontalo

en: Gorovu
fr: gorovu

en: Gorowa
fr: gorowa

en: Gothic
fr: gothique

en: Goundo
fr: goundo

en: Gourmanchéma
fr: gourmanchéma

en: Gowlan
fr: gowlan

en: Gowli
fr: gowli

en: Gowro
fr: gowro

en: Gozarkhani
fr: gozarkhani

en: Grangali
fr: grangali

en: Great Andamanese; Mixed
fr: grand andamanais; mélangé

en: Grebo
fr: grebo

en: Grebo; Barclayville
fr: grebo; Barclayville

en: Grebo; Central
fr: grebo central

en: Grebo; Gboloo
fr: grebo; Gboloo

en: Grebo; Northern
fr: grebo septentrional

en: Grebo; Southern
fr: grebo méridional

en: Greek Sign Language
fr: langue des signes grecque

en: Greek; Ancient (to 1453)
fr: grec ancien (jusqu'à 1453)

en: Greek; Cappadocian
fr: grec cappadocien

en: Greek; Modern (1453-)
fr: grec moderne (après 1453)

en: Greek; Mycenaean
fr: grec mycénéen

en: Gresi
fr: gresi

en: Groma
fr: groma

en: Gronings
fr: gronings

en: Gros Ventre
fr: atsina

en: Gua
fr: gua

en: Guahibo
fr: guahibo

en: Guajajára
fr: guajajára

en: Guajá
fr: guajá

en: Guambiano
fr: guambiano

en: Guana (Brazil)
fr: guana (Brésil)

en: Guana (Paraguay)
fr: guana (Paraguay)

en: Guanano
fr: guanano

en: Guanche
fr: guanche

en: Guanyinqiao
fr: guanyinqiao

en: Guarani
fr: guarani

en: Guaraní; Ava
fr: guaraní; Ava

en: Guaraní; Eastern Bolivian
fr: guaraní bolivien oriental

en: Guaraní; Mbyá
fr: guaraní de Mbyá

en: Guaraní; Paraguayan
fr: guaraní paraguayen

en: Guaraní; Western Bolivian
fr: guaraní; Bolivie occidentale

en: Guarayu
fr: guarayu

en: Guarequena
fr: guarequena

en: Guatemalan Sign Language
fr: langue des signes guatémaltèque

en: Guató
fr: guató

en: Guayabero
fr: guayabero

en: Gudanji
fr: gudanji

en: Gude
fr: gude

en: Gudu
fr: gudu

en: Guduf-Gava
fr: guduf-gava

en: Guest
fr: Invité

en: Gugadj
fr: gugadj

en: Gugu Badhun
fr: gugu Badhun

en: Gugu Warra
fr: gugu Warra

en: Gugubera
fr: gugubera

en: Guguyimidjir
fr: guguyimidjir

en: Guhu-Samane
fr: guhu-samane

en: Guinean Sign Language
fr: langue des signes guinéenne

en: Guiqiong
fr: guiqiong

en: Gujarati
fr: gujarati

en: Gujari
fr: gujari

en: Gula (Central African Republic)
fr: gula (République Centrafricaine)

en: Gula (Chad)
fr: gula (Tchad)

en: Gula Iro
fr: gula Iro

en: Gula'alaa
fr: gula'alaa

en: Gulay
fr: gulay

en: Gule
fr: gule

en: Guliguli
fr: guliguli

en: Gumalu
fr: gumalu

en: Gumatj
fr: gumatj

en: Gumawana
fr: gumawana

en: Gumuz
fr: gumuz

en: Gun
fr: gun

en: Gundi
fr: gundi

en: Gungabula
fr: gungabula

en: Gungu
fr: gungu

en: Guntai
fr: guntai

en: Gunwinggu
fr: gunwinggu

en: Gunya
fr: gunya

en: Gupa-Abawa
fr: gupa-abawa

en: Gupapuyngu
fr: gupapuyngu

en: Guragone
fr: guragone

en: Guramalum
fr: guramalum

en: Gurani
fr: gurani

en: Gurdjar
fr: gurdjar

en: Gureng Gureng
fr: gureng Gureng

en: Gurgula
fr: gurgula

en: Guriaso
fr: guriaso

en: Gurinji
fr: gurinji

en: Gurmana
fr: gurmana

en: Guro
fr: guro

en: Gurung; Eastern
fr: gurung oriental

en: Gurung; Western
fr: gurung occidental

en: Guruntum-Mbaaru
fr: guruntum-mbaaru

en: Gusan
fr: gusan

en: Gusii
fr: gusii

en: Gusilay
fr: gusilay

en: Guwamu
fr: guwamu

en: Guya
fr: guya

en: Guyani
fr: guyani

en: Gvoko
fr: gvoko

en: Gwa
fr: gwa

en: Gwahatike
fr: gwahatike

en: Gwamhi-Wuri
fr: gwamhi-wuri

en: Gwandara
fr: gwandara

en: Gweda
fr: gweda

en: Gweno
fr: gweno

en: Gwere
fr: gwere

en: Gwichʼin
fr: gwichʼin

en: Gyele
fr: gyele

en: Gyem
fr: gyem

en: Ha
fr: ha

en: Habu
fr: habu

en: Hadiyya
fr: hadiyya

en: Hadothi
fr: hadothi

en: Hadrami
fr: hadrami

en: Hadza
fr: hadza

en: Haeke
fr: haeke

en: Hahon
fr: hahon

en: Hai//om
fr: hai//om

en: Haida
fr: haida

en: Haida; Northern
fr: haida septentrional

en: Haida; Southern
fr: haida méridional

en: Haigwai
fr: haigwai

en: Haiphong Sign Language
fr: langue des signes de Haiphong

en: Haisla
fr: haisla

en: Haitian Vodoun Culture Language
fr: langue culturelle vaudou d'Haïti

en: Haji
fr: haji

en: Hajong
fr: hajong

en: Hakö
fr: hakö

en: Halang
fr: halang

en: Halang Doan
fr: halang Doan

en: Halbi
fr: halbi

en: Halia
fr: halia

en: Halkomelem
fr: halkomelem

en: Hamap
fr: hamap

en: Hamba
fr: hamba

en: Hamer-Banna
fr: aamer-banna

en: Hamtai
fr: hamtai

en: Han
fr: han

en: Hanga
fr: hanga

en: Hanga Hundi
fr: hanga Hundi

en: Hangaza
fr: hangaza

en: Hani
fr: hani

en: Hano
fr: hano

en: Hanoi Sign Language
fr: langue des signes de Hanoï

en: Hanunoo
fr: hanunoo

en: Harami
fr: harami

en: Harari
fr: harari

en: Haroi
fr: haroi

en: Harsusi
fr: harsusi

en: Haruai
fr: haruai

en: Haruku
fr: haruku

en: Haryanvi
fr: haryanvi

en: Harzani
fr: harzani

en: Hasha
fr: hasha

en: Hassaniyya
fr: hassaniyya

en: Hatam
fr: hatam

en: Hattic
fr: hattique

en: Hausa
fr: hausa

en: Hausa Sign Language
fr: langue des signes Hausa

en: Havasupai-Walapai-Yavapai
fr: havasupai-walapai-yavapai

en: Haveke
fr: haveke

en: Havu
fr: havu

en: Hawai'i Pidgin Sign Language
fr: langue des signes pidjin d'Hawaï

en: Hawaiian
fr: hawaïen

en: Haya
fr: haya

en: Hazaragi
fr: hazaragi

en: Hdi
fr: hdi

en: Hebrew
fr: hébreu

en: Hebrew; Ancient
fr: hébreu ancien

en: Hehe
fr: hehe

en: Heiban
fr: heiban

en: Heiltsuk
fr: heiltsuk

en: Helambu Sherpa
fr: helambu Sherpa

en: Helong
fr: helong

en: Hema
fr: hema

en: Hemba
fr: hemba

en: Herdé
fr: herdé

en: Herero
fr: herero

en: Hermit
fr: hermit

en: Hernican
fr: hernican

en: Hewa
fr: hewa

en: Heyo
fr: heyo

en: Hibito
fr: hibito

en: Hidatsa
fr: hidatsa

en: Higaonon
fr: higaonon

en: Hijuk
fr: hijuk

en: Hiligaynon
fr: hiligaynon

en: Himarimã
fr: himarimã

en: Hindi
fr: hindi

en: Hindi; Fiji
fr: hindi des Fidji

en: Hindko; Northern
fr: hindko septentrional

en: Hindko; Southern
fr: hindko méridional

en: Hinduri
fr: hinduri

en: Hindustani; Caribbean
fr: hindostani des Caraïbes

en: Hinukh
fr: hinukh

en: Hiri Motu
fr: hiri Motu

en: Hittite
fr: hittite

en: Hittite; Middle
fr: hittite moyen

en: Hittite; Neo-
fr: hittite nouveau

en: Hittite; Old
fr: hittite ancien

en: Hitu
fr: hitu

en: Hiw
fr: hiw

en: Hixkaryána
fr: hixkaryána

en: Hlai
fr: hlai

en: Hlersu
fr: hlersu

en: Hmar
fr: hmar

en: Hmong
fr: hmong

en: Hmong Daw
fr: hmong Daw

en: Hmong Don
fr: hmong Don

en: Hmong Dô
fr: hmong Dô

en: Hmong Njua
fr: hmong Njua

en: Hmong; Southwestern Guiyang
fr: hmong; Guiyang du Sud-Ouest

en: Hmwaveke
fr: hmwaveke

en: Ho
fr: ho

en: Ho Chi Minh City Sign Language
fr: langue des signes d'Ho Chi Minh Ville

en: Ho-Chunk
fr: ho-chunk

en: Hoava
fr: hoava

en: Hobyót
fr: hobyót

en: Hoia Hoia
fr: hoia Hoia

en: Holikachuk
fr: holikachuk

en: Holiya
fr: holiya

en: Holma
fr: holma

en: Holoholo
fr: holoholo

en: Holu
fr: holu

en: Homa
fr: homa

en: Honduras Sign Language
fr: langue des signes hondurienne

en: Hong Kong Sign Language
fr: langue des signes de Hong-Kong

en: Honi
fr: honi

en: Hopi
fr: hopi

en: Horo
fr: horo

en: Horom
fr: horom

en: Horpa
fr: horpa

en: Horuru
fr: horuru

en: Hot Books
fr: Livres populaires

en: Hot Books (most downloaded)
fr: Livres populaires (les plus téléchargés)

en: Hote
fr: hote

en: Hoti
fr: hoti

en: Hovongan
fr: hovongan

en: Hoyahoya
fr: hoyahoya

en: Hozo
fr: hozo

en: Hpon
fr: hpon

en: Hrangkhol
fr: hrangkhol

en: Hre
fr: hre

en: Hruso
fr: hruso

en: Hu
fr: hu

en: Huachipaeri
fr: huachipaeri

en: Huambisa
fr: huambisa

en: Huarijio
fr: huarijio

en: Huastec
fr: huastèque

en: Huaulu
fr: huaulu

en: Huave; San Dionisio Del Mar
fr: huave; San Dionisio Del Mar

en: Huave; San Francisco Del Mar
fr: huave; San Francisco Del Mar

en: Huave; San Mateo Del Mar
fr: huave; San Mateo Del Mar

en: Huave; Santa María Del Mar
fr: huave; Santa María Del Mar

en: Huba
fr: huba

en: Huichol
fr: huichol

en: Huilliche
fr: huilliche

en: Huitoto; Minica
fr: huitoto; Minica

en: Huitoto; Murui
fr: huitoto; Murui

en: Huitoto; Nüpode
fr: huitoto; Nüpode

en: Hukumina
fr: hukumina

en: Hula
fr: hula

en: Hulaulá
fr: hulaulá

en: Huli
fr: huli

en: Hulung
fr: hulung

en: Humene
fr: humene

en: Humla
fr: humla

en: Hun-Saare
fr: hun-saare

en: Hunde
fr: hunde

en: Hung
fr: hung

en: Hungana
fr: hungana

en: Hungarian
fr: hongrois

en: Hungarian Sign Language
fr: langue des signes hongroise

en: Hungarian; Old
fr: hongrois ancien

en: Hungworo
fr: hungworo

en: Hunjara-Kaina Ke
fr: hunjara-kaina Ke

en: Hunnic
fr: hunnique

en: Hunsrik
fr: hunsrik

en: Hunzib
fr: hunzib

en: Hupa
fr: hupa

en: Hupdë
fr: hupdë

en: Hupla
fr: hupla

en: Hurrian
fr: hurrien

en: Hwana
fr: hwana

en: Hya
fr: hya

en: Hyam
fr: hyam

en: Hértevin
fr: hértevin

en: Hõne
fr: hõne

en: I-Wak
fr: i-wak

en: Iaai
fr: iaai

en: Iamalele
fr: iamalele

en: Iapama
fr: iapama

en: Iatmul
fr: iatmul

en: Iau
fr: iau

en: Ibaloi
fr: ibaloi

en: Iban
fr: iban

en: Ibanag
fr: ibanag

en: Ibani
fr: ibani

en: Ibatan
fr: ibatan

en: Iberian
fr: ibère

en: Ibibio
fr: ibibio

en: Ibilo
fr: ibilo

en: Ibino
fr: ibino

en: Ibu
fr: ibu

en: Ibuoro
fr: ibuoro

en: Icelandic
fr: islandais

en: Icelandic Sign Language
fr: langue des signes islandaise

en: Iceve-Maci
fr: iceve-maci

en: Ida'an
fr: ida'an

en: Idakho-Isukha-Tiriki
fr: idakho-isukha-tiriki

en: Idaté
fr: idaté

en: Idere
fr: idere

en: Idesa
fr: idesa

en: Idi
fr: idi

en: Ido
fr: ido

en: Idoma
fr: idoma

en: Idon
fr: idon

en: Idu-Mishmi
fr: idu-mishmi

en: Idun
fr: idun

en: Iduna
fr: iduna

en: Ifo
fr: ifo

en: Ifugao; Amganad
fr: ifugao; Amganad

en: Ifugao; Batad
fr: ifugao; Batad

en: Ifugao; Mayoyao
fr: ifugao; Mayoyao

en: Ifugao; Tuwali
fr: ifugao; Tuwali

en: Ifè
fr: ifè

en: Igala
fr: igala

en: Igana
fr: igana

en: Igbo
fr: igbo

en: Igede
fr: igede

en: Ignaciano
fr: ignaciano

en: Igo
fr: igo

en: Iguta
fr: iguta

en: Igwe
fr: igwe

en: Iha
fr: iha

en: Iha Based Pidgin
fr: pidgin basé sur l'Iha

en: Ihievbe
fr: ihievbe

en: Ija-Zuba
fr: ija-zuba

en: Ijo; Southeast
fr: ijo du Sud-Est

en: Ik
fr: ik

en: Ika
fr: ika

en: Ikizu
fr: ikizu

en: Iko
fr: iko

en: Ikobi-Mena
fr: ikobi-mena

en: Ikoma-Nata-Isenye
fr: ikoma-nata-isenye

en: Ikpeng
fr: ikpeng

en: Ikpeshi
fr: ikpechi

en: Ikposo
fr: ikposo

en: Iku-Gora-Ankwa
fr: iku-gora-ankwa

en: Ikulu
fr: ikulu

en: Ikwere
fr: ikwere

en: Ila
fr: ila

en: Ile Ape
fr: ile Ape

en: Ili Turki
fr: ili Turki

en: Ili'uun
fr: ili'uun

en: Illyrian
fr: illyrien

en: Iloko
fr: iloko

en: Ilongot
fr: ilongot

en: Ilue
fr: ilue

en: Ilwana
fr: ilwana

en: Imbongu
fr: imbongu

en: Imeraguen
fr: imeraguen

en: Imonda
fr: imonda

en: Imroing
fr: imroing

en: In Library
fr: Dans la librairie

en: Inabaknon
fr: inabaknon

en: Inapang
fr: inapang

en: Indian Sign Language
fr: langues des signes d'Inde

en: Indo-Portuguese
fr: indo-portugais

en: Indonesian
fr: indonésien

en: Indonesian Sign Language
fr: langue des signes indonésienne

en: Indonesian; Peranakan
fr: indonésien; Peranakan

en: Indri
fr: indri

en: Indus Valley Language
fr: langue de la vallée de l'Indus

en: Ineseño
fr: ineseño

en: Inga
fr: inga

en: Inga; Jungle
fr: inga; Jungle

en: Ingrian
fr: ingrien

en: Ingush
fr: ingouche

en: Inoke-Yate
fr: inoke-yate

en: Inonhan
fr: inonhan

en: Inor
fr: inor

en: Installed Version
fr: Version installée

en: Interglossa
fr: interglossa

en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
fr: interlingua (association pour une langue auxiliaire internationale)

en: Interlingue
fr: interlingue

en: International Sign
fr: langue des signes internationale

en: Intha
fr: intha

en: Inuktitut
fr: inuktitut

en: Inuktitut; Eastern Canadian
fr: inuktitut du Canada oriental

en: Inuktitut; Western Canadian
fr: inuktitut du Canada occidental

en: Inupiaq
fr: inupiaq

en: Inupiatun; North Alaskan
fr: inupiatun d'Alaska septentrional

en: Inupiatun; Northwest Alaska
fr: inupiatun d'Alaska du Nord-Ouest

en: Iowa-Oto
fr: iowa-oto

en: Ipiko
fr: ipiko

en: Ipili
fr: ipili

en: Ipulo
fr: ipulo

en: Iquito
fr: iquito

en: Ir
fr: ir

en: Iranun
fr: iranun

en: Iraqw
fr: iraqw

en: Irarutu
fr: irarutu

en: Iraya
fr: iraya

en: Iresim
fr: iresim

en: Irigwe
fr: irigwe

en: Irish
fr: irlandais

en: Irish Sign Language
fr: langue des signes irlandaise

en: Irish; Middle (900-1200)
fr: irlandais intermédiaire (900-1200)

en: Irish; Old (to 900)
fr: irlandais ancien (jusqu'à 900)

en: Irish; Primitive
fr: irlandais primitif

en: Irula
fr: irula

en: Irántxe
fr: irántxe

en: Isabi
fr: isabi

en: Isanzu
fr: isanzu

en: Isconahua
fr: isconahua

en: Isebe
fr: isebe

en: Isekiri
fr: isekiri

en: Ishkashimi
fr: ishkachimi

en: Isinai
fr: isinai

en: Isirawa
fr: isirawa

en: Isnag
fr: isnag

en: Isoko
fr: isoko

en: Israeli Sign Language
fr: langue des signes israëlienne

en: Istriot
fr: istriot

en: Isu (Fako Division)
fr: isu (Fako Division)

en: Isu (Menchum Division)
fr: isu (Division de Menchum)

en: Italian
fr: italien

en: Italian Sign Language
fr: langue des signes italienne

en: Itawit
fr: itawit

en: Itelmen
fr: itelmen

en: Itene
fr: itene

en: Iteri
fr: iteri

en: Itik
fr: itik

en: Itneg; Banao
fr: itneg; Banao

en: Itneg; Binongan
fr: itneg; Binongien

en: Itneg; Inlaod
fr: itneg; Inlaod

en: Itneg; Maeng
fr: itneg; Maeng

en: Itneg; Masadiit
fr: itneg; Masadiit

en: Itneg; Moyadan
fr: itneg; Moyadien

en: Ito
fr: ito

en: Itonama
fr: itonama

en: Itu Mbon Uzo
fr: itu Mbon Uzo

en: Itzá
fr: itzá

en: Ivatan
fr: ivatan

en: Ivbie North-Okpela-Arhe
fr: ivbie Okpela-Arhe du nord

en: Iwaidja
fr: iwaidja

en: Iwal
fr: iwal

en: Iwam
fr: iwam

en: Iwam; Sepik
fr: iwam; Sepik

en: Iwur
fr: iwur

en: Ixcatec
fr: ixcatec

en: Ixil
fr: ixil

en: Iyayu
fr: iyayu

en: Iyive
fr: iyive

en: Iyo
fr: iyo

en: Izere
fr: izere

en: Izi-Ezaa-Ikwo-Mgbo
fr: izi-ezaa-ikwo-mgbo

en: Izon
fr: izon

en: Izora
fr: izora

en: Iñapari
fr: iñapari

en: Jabutí
fr: jabutí

en: Jad
fr: jad

en: Jadgali
fr: jadgali

en: Jah Hut
fr: jah Hut

en: Jahanka
fr: jahanka

en: Jakati
fr: jakati

en: Jakun
fr: jakun

en: Jalkunan
fr: jalkunan

en: Jamaican Country Sign Language
fr: langue des signes jamaïcaine

en: Jamaican Sign Language
fr: langue des signes jamaïcaine

en: Jamamadí
fr: jamamadí

en: Jandavra
fr: jandavra

en: Jangkang
fr: jangkang

en: Jangshung
fr: jangshung

en: Janji
fr: janji

en: Japanese
fr: japonais

en: Japanese Sign Language
fr: langue des signes japonaise

en: Japanese; Old
fr: japonais ancien

en: Japrería
fr: japrería

en: Jaqaru
fr: jaqaru

en: Jara
fr: jara

en: Jarai
fr: jarai

en: Jarawa (India)
fr: jarawa (Inde)

en: Jarawa (Nigeria)
fr: jarawa (Nigéria)

en: Jaru
fr: jaru

en: Jaunsari
fr: jaunsari

en: Javanese
fr: javanais

en: Javanese; Caribbean
fr: javanais des Caraïbes

en: Javanese; New Caledonian
fr: javanais néo-calédonien

en: Javindo
fr: javindo

en: Jawe
fr: jawe

en: Jaya
fr: jaya

en: Jebero
fr: jebero

en: Jeh
fr: jeh

en: Jehai
fr: jehai

en: Jemez
fr: jemez

en: Jeng
fr: jeng

en: Jere
fr: jere

en: Jeri Kuo
fr: jeri Kuo

en: Jerung
fr: jerung

en: Jhankot Sign Language
fr: langue des signes de Jhankot

en: Jiamao
fr: jiamao

en: Jiarong
fr: jiarong

en: Jiba
fr: jiba

en: Jibu
fr: jibu

en: Jiiddu
fr: jiiddu

en: Jilbe
fr: jilbe

en: Jilim
fr: jilim

en: Jimi (Cameroon)
fr: jimi (Cameroun)

en: Jimi (Nigeria)
fr: jimi (Nigéria)

en: Jina
fr: jina

en: Jinuo; Buyuan
fr: jinuo; Buyuan

en: Jinuo; Youle
fr: jinuo; Youle

en: Jirel
fr: jirel

en: Jiru
fr: jiru

en: Jita
fr: jita

en: Jju
fr: jju

en: Joba
fr: joba

en: Jofotek-Bromnya
fr: jofotek-bromnya

en: Jola-Fonyi
fr: jola-fonyi

en: Jola-Kasa
fr: jola-kasa

en: Jonkor Bourmataguil
fr: jonkor Bourmataguil

en: Jordanian Sign Language
fr: langue des signes jordanienne

en: Jorto
fr: jorto

en: Jorá
fr: jorá

en: Jowulu
fr: jowulu

en: Ju
fr: ju

en: Ju/'hoan
fr: ju/'hoan

en: Juang
fr: juang

en: Judeo-Arabic
fr: judéo-arabe

en: Judeo-Berber
fr: judéo-berbère

en: Judeo-Georgian
fr: judéo-géorgien

en: Judeo-Italian
fr: judéo-italien

en: Judeo-Persian
fr: judéo-persan

en: Judeo-Tat
fr: judéo-tat

en: Jukun Takum
fr: jukun Takum

en: Jumjum
fr: jumjum

en: Jumla Sign Language
fr: langue des signes Jumla

en: Jumli
fr: jumli

en: Jur Modo
fr: jur Modo

en: Juray
fr: juray

en: Jurchen
fr: jurchen

en: Jurúna
fr: jurúna

en: Jutish
fr: jutlandais

en: Juwal
fr: juwal

en: Jwira-Pepesa
fr: jwira-pepesa

en: Júma
fr: júma

en: K'iche'
fr: k'iche'

en: Kaamba
fr: kaamba

en: Kaan
fr: kaan

en: Kaansa
fr: kaansa

en: Kaba
fr: kaba

en: Kabalai
fr: kabalai

en: Kabardian
fr: kabardian

en: Kabatei
fr: kabatei

en: Kabixí
fr: kabixí

en: Kabiyè
fr: kabiyè

en: Kabola
fr: kabola

en: Kabras
fr: kabras

en: Kaburi
fr: kaburi

en: Kabutra
fr: kabutra

en: Kabuverdianu
fr: kabuverdianu

en: Kabwa
fr: kabwa

en: Kabwari
fr: kabwari

en: Kabyle
fr: kabyle

en: Kachama-Ganjule
fr: kachama-ganjule

en: Kachari
fr: kachari

en: Kachchi
fr: kachchi

en: Kachin
fr: kachin

en: Kacipo-Balesi
fr: kacipo-balesi

en: Kaco'
fr: kaco'

en: Kadai
fr: kadai

en: Kadar
fr: kadar

en: Kadara
fr: kadara

en: Kadaru
fr: kadaru

en: Kadazan; Coastal
fr: kadazan de la Côte

en: Kadazan; Klias River
fr: kadazan; Fleuve Klias

en: Kadazan; Labuk-Kinabatangan
fr: kadazan; Labuk-Kinabatangan

en: Kadiwéu
fr: kadiwéu

en: Kado
fr: kado

en: Kaduo
fr: kaduo

en: Kafa
fr: kafa

en: Kafoa
fr: kafoa

en: Kagate
fr: kagate

en: Kagayanen
fr: kagayanen

en: Kagoma
fr: kagoma

en: Kagoro
fr: kagoro

en: Kagulu
fr: kagulu

en: Kahe
fr: kahe

en: Kahua
fr: kahua

en: Kaian
fr: kaian

en: Kaibobo
fr: kaibobo

en: Kaidipang
fr: kaidipang

en: Kaiep
fr: kaiep

en: Kaikadi
fr: kaikadi

en: Kaike
fr: kaike

en: Kaiku
fr: kaiku

en: Kaili; Da'a
fr: kaili; Da'a

en: Kaili; Ledo
fr: kaili; Ledo

en: Kaili; Unde
fr: kaili; Unde

en: Kaimbulawa
fr: kaimbulawa

en: Kaimbé
fr: kaimbé

en: Kaingang
fr: kaingang

en: Kaingáng; São Paulo
fr: kaingáng; São Paulo

en: Kairak
fr: kairak

en: Kairiru
fr: kairiru

en: Kairui-Midiki
fr: kairui-midiki

en: Kais
fr: kais

en: Kaivi
fr: kaivi

en: Kaiwá
fr: kaiwá

en: Kaiy
fr: kaiy

en: Kajakse
fr: kajakse

en: Kajali
fr: kajali

en: Kajaman
fr: kajaman

en: Kakabai
fr: kakabai

en: Kakabe
fr: kakabe

en: Kakanda
fr: kakanda

en: Kakauhua
fr: kakauhua

en: Kaki Ae
fr: kaki Ae

en: Kakihum
fr: kakihum

en: Kako
fr: kako

en: Kakwa
fr: kakwa

en: Kala Lagaw Ya
fr: kala Lagaw Ya

en: Kalaallisut
fr: kalaallisut

en: Kalabakan
fr: kalabakan

en: Kalabari
fr: kalabari

en: Kalabra
fr: kalabra

en: Kalagan
fr: kalagan

en: Kalagan; Kagan
fr: kalagan; Kagan

en: Kalam
fr: kalam

en: Kalami
fr: kalami

en: Kalamsé
fr: kalamsé

en: Kalanadi
fr: kalanadi

en: Kalanga
fr: kalanga

en: Kalao
fr: kalao

en: Kalapuya
fr: kalapuya

en: Kalapuya; Northern
fr: kalapuya septentrional

en: Kalapuya; Southern
fr: kalapuya méridional

en: Kalarko
fr: kalarko

en: Kalasha
fr: kalasha

en: Kalenjin
fr: kalenjin

en: Kalinga; Butbut
fr: kalinga; Butbut

en: Kalinga; Limos
fr: kalinga; Limos

en: Kalinga; Lower Tanudan
fr: kalinga; Bas-Tanudien

en: Kalinga; Lubuagan
fr: kalinga; Lubuagien

en: Kalinga; Mabaka Valley
fr: kalinga; vallée de Mabaka

en: Kalinga; Majukayang
fr: kalinga; Majukayang

en: Kalinga; Southern
fr: kalinga méridional

en: Kalinga; Upper Tanudan
fr: kalinga; Haut-Tanudan

en: Kalispel-Pend d'Oreille
fr: kalispel-pend d'Oreille

en: Kalkoti
fr: kalkoti

en: Kalkutung
fr: kalkutung

en: Kallahan; Kayapa
fr: kallahan; Kayapa

en: Kallahan; Keley-I
fr: kallahan; Keley-I

en: Kallahan; Tinoc
fr: kallahan; Tinoc

en: Kalmyk
fr: kalmouke

en: Kalou
fr: kalou

en: Kaluli
fr: kaluli

en: Kalumpang
fr: kalumpang

en: Kam
fr: kam

en: Kamakan
fr: kamakan

en: Kamang
fr: kamang

en: Kamano
fr: kamano

en: Kamantan
fr: kamantan

en: Kamar
fr: kamar

en: Kamara
fr: kamara

en: Kamarian
fr: kamarian

en: Kamaru
fr: kamaru

en: Kamas
fr: kamas

en: Kamasa
fr: kamasa

en: Kamasau
fr: kamasau

en: Kamayo
fr: kamayo

en: Kamayurá
fr: kamayurá

en: Kamba (Brazil)
fr: kamba (Brésil)

en: Kamba (Kenya)
fr: kamba (Kenya)

en: Kambaata
fr: kambaata

en: Kambaira
fr: kambaira

en: Kambera
fr: kambera

en: Kamberau
fr: kamberau

en: Kambiwá
fr: kambiwá

en: Kami (Nigeria)
fr: kami (Nigéria)

en: Kami (Tanzania)
fr: kami (Tanzanie)

en: Kamo
fr: kamo

en: Kamoro
fr: kamoro

en: Kamu
fr: kamu

en: Kamula
fr: kamula

en: Kamviri
fr: kamviri

en: Kamwe
fr: kamwe

en: Kanakanabu
fr: kanakanabu

en: Kanamarí
fr: kanamarí

en: Kanashi
fr: kanashi

en: Kanasi
fr: kanasi

en: Kanauji
fr: kanauji

en: Kandas
fr: kandas

en: Kandawo
fr: kandawo

en: Kande
fr: kande

en: Kanembu
fr: kanembu

en: Kang
fr: kang

en: Kanga
fr: kanga

en: Kangean
fr: kangéen

en: Kanggape
fr: kanggape

en: Kangjia
fr: kangjia

en: Kango (Bas-Uélé District)
fr: kango (District de Bas-Uélé)

en: Kango (Tshopo District)
fr: kango (District de Tshopo)

en: Kangri
fr: kangri

en: Kaniet
fr: kaniet

en: Kanikkaran
fr: kanikkaran

en: Kaningdon-Nindem
fr: kaningdon-nindem

en: Kaningi
fr: kaningi

en: Kaningra
fr: kaningra

en: Kaninuwa
fr: kaninuwa

en: Kanite
fr: kanite

en: Kanjari
fr: kanjari

en: Kanjobal; Western
fr: kanjobal occidental

en: Kanju
fr: kanju

en: Kankanaey
fr: kankanaey

en: Kankanay; Northern
fr: kankanay septentrional

en: Kannada
fr: kannada

en: Kanoé
fr: kanoé

en: Kansa
fr: kansa

en: Kantosi
fr: kantosi

en: Kanu
fr: kanu

en: Kanufi
fr: kanoufi

en: Kanum; Bädi
fr: kanum; Bädi

en: Kanum; Ngkâlmpw
fr: kanum; Ngkâlmpw

en: Kanum; Smärky
fr: kanum; Smärky

en: Kanum; Sota
fr: kanum; Sota

en: Kanuri
fr: kanuri

en: Kanuri; Bilma
fr: kanuri; Bilma

en: Kanuri; Central
fr: kanuri central

en: Kanuri; Manga
fr: kanouri; Manga

en: Kanuri; Tumari
fr: kanuri; Tumari

en: Kanyok
fr: kanyok

en: Kao
fr: kao

en: Kaonde
fr: kaonde

en: Kap
fr: kap

en: Kapin
fr: kapin

en: Kapinawá
fr: kapinawá

en: Kapingamarangi
fr: kapingamarangi

en: Kapori
fr: kapori

en: Kapriman
fr: kapriman

en: Kaptiau
fr: kaptiau

en: Kapya
fr: kapya

en: Kaqchikel
fr: kaqchikel

en: Kara (Central African Republic)
fr: kara (République Centrafricaine)

en: Kara (Korea)
fr: kara (Corée)

en: Kara (Papua New Guinea)
fr: kara (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Kara (Tanzania)
fr: kara (Tanzanie)

en: Kara-Kalpak
fr: kara-kalpak

en: Karaboro; Eastern
fr: karaboro oriental

en: Karaboro; Western
fr: karaboro occidental

en: Karachay-Balkar
fr: karachay-balkar

en: Karadjeri
fr: karadjeri

en: Karagas
fr: karagas

en: Karahawyana
fr: karahawyana

en: Karaim
fr: karaim

en: Karajá
fr: karajá

en: Karakhanid
fr: karakhanide

en: Karami
fr: karami

en: Karamojong
fr: karamojong

en: Karang
fr: karang

en: Karanga
fr: karanga

en: Karankawa
fr: karankawa

en: Karao
fr: karao

en: Karas
fr: karas

en: Karata
fr: karata

en: Karawa
fr: karawa

en: Karbi
fr: karbi

en: Karbi; Amri
fr: karbi; Amri

en: Kare (Central African Republic)
fr: kare (République Centrafricaine)

en: Kare (Papua New Guinea)
fr: kare (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Karekare
fr: karekare

en: Karelian
fr: carélien

en: Karen; Brek
fr: karen; Brek

en: Karen; Bwe
fr: karen; Bwe

en: Karen; Geba
fr: karen; Geba

en: Karen; Geko
fr: karen; Geko

en: Karen; Lahta
fr: karen; Lahta

en: Karen; Manumanaw
fr: karen; Manumanaw

en: Karen; Pa'o
fr: karen; Pa'o

en: Karen; Paku
fr: karen; Paku

en: Karen; Phrae Pwo
fr: karen; Phrae Pwo

en: Karen; Pwo Eastern
fr: karen; Pwo oriental

en: Karen; Pwo Northern
fr: karen; Pwo spetentrional

en: Karen; Pwo Western
fr: karen; Pwo occidental

en: Karen; S'gaw
fr: karen; S'gaw

en: Karen; Yinbaw
fr: karen; Yinbaw

en: Karen; Yintale
fr: karen; Yintale

en: Karen; Zayein
fr: karen; Zayein

en: Karey
fr: karey

en: Kari
fr: kari

en: Karingani
fr: karingani

en: Karipuna
fr: karipuna

en: Karipúna
fr: karipúna

en: Karirí-Xocó
fr: karirí-xocó

en: Karitiâna
fr: karitiâna

en: Kariya
fr: kariya

en: Kariyarra
fr: kariyarra

en: Karkar-Yuri
fr: karkar-yuri

en: Karkin
fr: karkin

en: Karko
fr: karko

en: Karnai
fr: karnai

en: Karo (Brazil)
fr: karo (Brésil)

en: Karo (Ethiopia)
fr: karo (Éthiopie)

en: Karok
fr: karok

en: Karon
fr: karon

en: Karon Dori
fr: karon Dori

en: Karore
fr: karore

en: Kasanga
fr: kasanga

en: Kasem
fr: kasem

en: Kashaya
fr: kashaya

en: Kashmiri
fr: cachemiri

en: Kashubian
fr: kachoubien

en: Kasiguranin
fr: kasiguranin

en: Kaska
fr: kaska

en: Kaskean
fr: kaskéen

en: Kasseng
fr: kasseng

en: Kasua
fr: kasua

en: Kataang
fr: kataang

en: Katabaga
fr: katabaga

en: Katawixi
fr: katawixi

en: Katbol
fr: katbol

en: Katcha-Kadugli-Miri
fr: katcha-kadugli-miri

en: Kathu
fr: kathu

en: Kati
fr: kati

en: Katkari
fr: katkari

en: Katla
fr: katla

en: Kato
fr: kato

en: Katso
fr: katso

en: Katu; Eastern
fr: katu oriental

en: Katu; Western
fr: katu occidental

en: Katua
fr: katua

en: Katukína
fr: katukína

en: Katukína; Panoan
fr: katukína; Panoen

en: Kaulong
fr: kaulong

en: Kaur
fr: kaur

en: Kaure
fr: kaure

en: Kaurna
fr: kaurna

en: Kauwera
fr: kauwera

en: Kavalan
fr: kavalan

en: Kavet
fr: kavet

en: Kawacha
fr: kawacha

en: Kawaiisu
fr: kawaiisu

en: Kawe
fr: kawe

en: Kawi
fr: kawi

en: Kaxararí
fr: kaxararí

en: Kaxuiâna
fr: kaxuiâna

en: Kayabí
fr: kayabí

en: Kayagar
fr: kayagar

en: Kayah; Eastern
fr: kayah oriental

en: Kayah; Western
fr: kayah occidental

en: Kayan
fr: kayan

en: Kayan Mahakam
fr: kayan Mahakam

en: Kayan; Baram
fr: kayan; Baram

en: Kayan; Busang
fr: kayan; Busang

en: Kayan; Kayan River
fr: kayan; Fleuve Kayan

en: Kayan; Mendalam
fr: kayan; Mendalam

en: Kayan; Rejang
fr: kayan; Rejang

en: Kayan; Wahau
fr: kayan; Wahau

en: Kayapó
fr: kayapó

en: Kayardild
fr: kayardild

en: Kayeli
fr: kayeli

en: Kayong
fr: kayong

en: Kayort
fr: kayort

en: Kaytetye
fr: kaytetye

en: Kayupulau
fr: kayupulau

en: Kazakh
fr: kazakh

en: Kazukuru
fr: kazukuru

en: Ke'o
fr: ke'o

en: Keak
fr: keak

en: Keapara
fr: keapara

en: Kedang
fr: kedang

en: Keder
fr: keder

en: Kehu
fr: kehu

en: Kei
fr: kei

en: Keiga
fr: keiga

en: Kein
fr: kein

en: Keiyo
fr: keiyo

en: Kekchí
fr: kekchí

en: Kela (Democratic Republic of Congo)
fr: kela (République Démocratique du Congo)

en: Kela (Papua New Guinea)
fr: kela (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Kelabit
fr: kelabit

en: Kele (Democratic Republic of Congo)
fr: kele (République Démocratique du Congo)

en: Kele (Papua New Guinea)
fr: kele (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Keliko
fr: keliko

en: Kelo
fr: kelo

en: Kelon
fr: kelon

en: Kemak
fr: kemak

en: Kembayan
fr: kembayen

en: Kemberano
fr: kemberano

en: Kembra
fr: kembra

en: Kemezung
fr: kemezung

en: Kemiehua
fr: kemiehua

en: Kemtuik
fr: kemtuik

en: Kenaboi
fr: kenaboi

en: Kenati
fr: kenati

en: Kendayan
fr: kendayan

en: Kendeje
fr: kendeje

en: Kendem
fr: kendem

en: Kenga
fr: kenga

en: Keninjal
fr: keninjal

en: Kensiu
fr: kensiu

en: Kenswei Nsei
fr: kenswei Nsei

en: Kentish Sign Language; Old
fr: langue des signes Kentish ancienne

en: Kenuzi-Dongola
fr: kenuzi-dongola

en: Kenyah; Wahau
fr: kenyah; Wahau

en: Kenyan Sign Language
fr: langue des signes kenyanne

en: Kenyang
fr: kenyang

en: Kenyi
fr: kenyi

en: Keoru-Ahia
fr: keoru-ahia

en: Kepkiriwát
fr: kepkiriwát

en: Kepo'
fr: kepo'

en: Kera
fr: kera

en: Kerak
fr: kerak

en: Kereho
fr: kereho

en: Kerek
fr: kerek

en: Keres; Eastern
fr: keres oriental

en: Keres; Western
fr: keres occidental

en: Kerewe
fr: kerewe

en: Kerewo
fr: kerewo

en: Kerinci
fr: kerinci

en: Kesawai
fr: kesawai

en: Ket
fr: ket

en: Ketangalan
fr: ketangalan

en: Kete
fr: kete

en: Ketengban
fr: ketengban

en: Ketum
fr: ketum

en: Kewa; East
fr: kewa oriental

en: Kewa; West
fr: kewa occidental

en: Keyagana
fr: keyagana

en: Keyword
fr: Mot-clé

en: Kgalagadi
fr: kgalagadi

en: Khakas
fr: khakas

en: Khalaj
fr: khalaj

en: Khalaj; Turkic
fr: khalaj; Turkic

en: Khaling
fr: khaling

en: Kham; Eastern Parbate
fr: kham; Parbate oriental

en: Kham; Gamale
fr: kham; Gamale

en: Kham; Sheshi
fr: kham; Shechi

en: Kham; Western Parbate
fr: kham; Parbate occidental

en: Khamba
fr: khamba

en: Khamti
fr: khamti

en: Khamyang
fr: khamyang

en: Khana
fr: khana

en: Khandesi
fr: khandesi

en: Khanty
fr: khanty

en: Khao
fr: khao

en: Kharia
fr: kharia

en: Kharia Thar
fr: kharia Thar

en: Khasi
fr: khasi

en: Khayo
fr: khayo

en: Khazar
fr: khazar

en: Khe
fr: khe

en: Khehek
fr: khehek

en: Khengkha
fr: khengkha

en: Khetrani
fr: khetrani

en: Khinalugh
fr: khinalugh

en: Khirwar
fr: khirwar

en: Khisa
fr: khisa

en: Khlor
fr: khlor

en: Khlula
fr: khlula

en: Khmer; Central
fr: khmer central

en: Khmer; Northern
fr: khmer septentrional

en: Khmu
fr: khmu

en: Kho'ini
fr: kho'ini

en: Kholok
fr: kholok

en: Khorasani Turkish
fr: turc Khorasani

en: Khorezmian
fr: khorezmien

en: Khotanese
fr: khotanais

en: Khowar
fr: khowar

en: Khua
fr: khua

en: Khuen
fr: khuen

en: Khunsari
fr: khunsari

en: Khvarshi
fr: khvarchi

en: Kháng
fr: kháng

en: Khün
fr: khün

en: Kibet
fr: kibet

en: Kibiri
fr: kibiri

en: Kickapoo
fr: kickapoo

en: Kikai
fr: kikai

en: Kikuyu
fr: kikuyu

en: Kilivila
fr: kilivila

en: Kiliwa
fr: kiliwa

en: Kilmeri
fr: kilmeri

en: Kim
fr: kim

en: Kim Mun
fr: kim Mun

en: Kimaama
fr: kimaama

en: Kimaragang
fr: kimaragang

en: Kimbu
fr: kimbu

en: Kimbundu
fr: kimbundu

en: Kimki
fr: kimki

en: Kimré
fr: kimré

en: Kinabalian
fr: kinabalien

en: Kinabatangan; Upper
fr: haut-kinabatangan

en: Kinalakna
fr: kinalakna

en: Kinaray-A
fr: kinaray-a

en: Kindle E-Mail
fr: Courriel Kindle

en: Kinga
fr: kinga

en: Kinnauri
fr: kinnauri

en: Kinnauri; Bhoti
fr: kinnauri; Bhoti

en: Kinnauri; Chitkuli
fr: kinnauri; Chitkuli

en: Kinnauri; Harijan
fr: kinnauri; Harijan

en: Kintaq
fr: kintaq

en: Kinuku
fr: kinuku

en: Kinyarwanda
fr: kinyarwanda

en: Kioko
fr: kioko

en: Kiong
fr: kiong

en: Kiorr
fr: kiorr

en: Kiowa
fr: kiowa

en: Kipsigis
fr: kipsigis

en: Kiput
fr: kiput

en: Kir-Balar
fr: kir-balar

en: Kire
fr: kire

en: Kirghiz
fr: kirghize

en: Kirike
fr: kirike

en: Kirikiri
fr: kirikiri

en: Kirmanjki (individual language)
fr: kirmanjki (langue individuelle)

en: Kis
fr: kis

en: Kisa
fr: kisa

en: Kisankasa
fr: kisankasa

en: Kisar
fr: kisar

en: Kisi
fr: kisi

en: Kisi; Southern
fr: kisi méridional

en: Kissi; Northern
fr: kissi septentrional

en: Kistane
fr: kistane

en: Kitan
fr: kitan

en: Kitja
fr: kitja

en: Kitsai
fr: kitsai

en: Kituba (Congo)
fr: kituba (Congo)

en: Kituba (Democratic Republic of Congo)
fr: kituba (République Démocratique du Congo)

en: Kiunum
fr: kiunum

en: Kiwai; Northeast
fr: kiwai du Nord-Est

en: Kiwai; Southern
fr: kiwai méridional

en: Klamath-Modoc
fr: klamath-modoc

en: Klao
fr: klao

en: Klingon
fr: klingon

en: Knaanic
fr: knaanique

en: Ko
fr: ko

en: Koalib
fr: koalib

en: Koasati
fr: koasati

en: Koba
fr: koba

en: Kobiana
fr: kobiana

en: Kobol
fr: kobol

en: Kobon
fr: kobon

en: Koch
fr: koch

en: Koda
fr: koda

en: Kodaku
fr: kodaku

en: Kodava
fr: kodava

en: Kodeoha
fr: kodeoha

en: Kodi
fr: kodi

en: Kodia
fr: kodia

en: Koenoem
fr: koenoem

en: Kofa
fr: kofa

en: Kofei
fr: kofei

en: Kofyar
fr: kofyar

en: Koguryo
fr: koguryo

en: Kohin
fr: kohin

en: Kohistani; Indus
fr: kohistani; Indus

en: Koho
fr: koho

en: Kohumono
fr: kohumono

en: Koi
fr: koi

en: Koiali; Mountain
fr: koiali de la montagne

en: Koiari; Grass
fr: koiari; Grass

en: Koibal
fr: koibal

en: Koireng
fr: koireng

en: Koitabu
fr: koitabu

en: Koiwat
fr: koiwat

en: Kok Borok
fr: kok Borok

en: Kokata
fr: kokata

en: Koke
fr: koke

en: Kokoda
fr: kokoda

en: Kokola
fr: kokola

en: Kokota
fr: kokota

en: Kol
fr: kol

en: Kol (Cameroon)
fr: kol (Cameroun)

en: Kol (Papua New Guinea)
fr: kol (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Kola
fr: kola

en: Kolami; Northwestern
fr: kolami du Nord-Ouest

en: Kolami; Southeastern
fr: kolami du Sud-Ouest

en: Kolbila
fr: kolbila

en: Koli; Kachi
fr: koli; Kachi

en: Koli; Parkari
fr: koli; Parkari

en: Koli; Wadiyara
fr: koli; Wadiyara

en: Koluwawa
fr: koluwawa

en: Kom (Cameroon)
fr: kom (Cameroun)

en: Kom (India)
fr: kom (Inde)

en: Koma
fr: koma

en: Komba
fr: komba

en: Kombai
fr: kombai

en: Kombio
fr: kombio

en: Komering
fr: komering

en: Komi
fr: komi

en: Komi-Permyak
fr: komi-permyak

en: Komi-Zyrian
fr: komi-zyrien

en: Kominimung
fr: kominimung

en: Komo (Democratic Republic of Congo)
fr: komo (République Démocratique du Congo)

en: Komo (Sudan)
fr: komo (Soudan)

en: Komodo
fr: komodo

en: Kompane
fr: kompane

en: Komyandaret
fr: komyandaret

en: Kon Keu
fr: kon Keu

en: Konai
fr: konai

en: Konda
fr: konda

en: Konda-Dora
fr: konda-dora

en: Koneraw
fr: koneraw

en: Kongo
fr: kongo

en: Kongo; San Salvador
fr: kongo; San Salvador

en: Konjo; Coastal
fr: konjo de la Côte

en: Konjo; Highland
fr: konjo; Highland

en: Konkani (individual language)
fr: konkani (langue individuelle)

en: Konkani (macrolanguage)
fr: konkani (macrolangue)

en: Konkani; Goan
fr: konkani; Goéen

en: Konkomba
fr: konkomba

en: Konni
fr: konni

en: Kono (Guinea)
fr: kono (Guinée)

en: Kono (Nigeria)
fr: kono (Nigéria)

en: Kono (Sierra Leone)
fr: kono (Sierra Léone)

en: Konomala
fr: konomala

en: Konongo
fr: konongo

en: Konso
fr: konso

en: Konzo
fr: konzo

en: Koongo
fr: koongo

en: Koonzime
fr: koonzime

en: Koorete
fr: koorete

en: Kopar
fr: kopar

en: Kopkaka
fr: kopkaka

en: Korafe-Yegha
fr: korafe-yegha

en: Koraga; Korra
fr: koraga; Korra

en: Koraga; Mudu
fr: koraga; Mudu

en: Korak
fr: korak

en: Korana
fr: korana

en: Korandje
fr: korandje

en: Korean
fr: coréen

en: Korean Sign Language
fr: langue des signes coréenne

en: Korean; Middle (10th-16th cent.)
fr: coréen moyen (10e-16e siècles)

en: Korean; Old (3rd-9th cent.)
fr: coréen ancien (3e-9e siècles)

en: Koreguaje
fr: koreguaje

en: Koresh-e Rostam
fr: koresh-e Rostam

en: Korku
fr: korku

en: Koro (Côte d'Ivoire)
fr: koro (Côte d'Ivoire)

en: Koro (Papua New Guinea)
fr: koro (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Koro (Vanuatu)
fr: koro (Vanuatu)

en: Koromfé
fr: koromfé

en: Koromira
fr: koromira

en: Koroni
fr: koroni

en: Korop
fr: korop

en: Koropó
fr: koropó

en: Koroshi
fr: korochi

en: Korowai
fr: korowai

en: Korubo
fr: korubo

en: Korupun-Sela
fr: korupun-sela

en: Korwa
fr: korwa

en: Koryak
fr: koryak

en: Kosadle
fr: kosadle

en: Kosena
fr: kosena

en: Koshin
fr: kochin

en: Kosraean
fr: kosraéen

en: Kota (Gabon)
fr: kota (Gabon)

en: Kota (India)
fr: kota (Inde)

en: Kota Marudu Talantang
fr: kota Marudu Talantang

en: Kota Marudu Tinagas
fr: kota Marudu Tinagas

en: Kotava
fr: kotava

en: Koti
fr: koti

en: Kott
fr: kott

en: Kouya
fr: kouya

en: Kovai
fr: kovai

en: Kove
fr: kove

en: Kowaki
fr: kowaki

en: Kowiai
fr: kowiai

en: Koy Sanjaq Surat
fr: koy Sanjaq Surat

en: Koya
fr: koya

en: Koyaga
fr: koyaga

en: Koyo
fr: koyo

en: Koyukon
fr: koyukon

en: Kpagua
fr: kpagua

en: Kpala
fr: kpala

en: Kpan
fr: kpan

en: Kpasam
fr: kpasam

en: Kpati
fr: kpati

en: Kpatili
fr: kpatili

en: Kpelle
fr: kpelle

en: Kpelle; Guinea
fr: kpelle; Guinée

en: Kpelle; Liberia
fr: kpelle; Libéria

en: Kpessi
fr: kpessi

en: Kplang
fr: kplang

en: Krache
fr: krache

en: Krahn; Eastern
fr: krahn oriental

en: Krahn; Western
fr: krahn occidental

en: Krahô
fr: krahô

en: Kraol
fr: kraol

en: Krenak
fr: krenak

en: Krevinian
fr: krevinien

en: Kreye
fr: kreye

en: Krikati-Timbira
fr: krikati-timbira

en: Krim
fr: krim

en: Krio
fr: krio

en: Kriol
fr: kriol

en: Kriol English; Belize
fr: créole anglais du Bélize

en: Krisa
fr: krisa

en: Krobu
fr: krobu

en: Krongo
fr: krongo

en: Kru'ng 2
fr: kru'ng 2

en: Krumen; Plapo
fr: krumen; Plapo

en: Krumen; Pye
fr: krumen; Pye

en: Krumen; Tepo
fr: krumen; Tepo

en: Krymchak
fr: krymchak

en: Kryts
fr: kryts

en: Kua
fr: kua

en: Kuan
fr: kuan

en: Kuanhua
fr: kuanhua

en: Kuanua
fr: kuanua

en: Kuanyama
fr: kuanyama

en: Kube
fr: kube

en: Kubi
fr: kubi

en: Kubo
fr: kubo

en: Kubu
fr: kubu

en: Kucong
fr: kucong

en: Kudiya
fr: kudiya

en: Kudmali
fr: kudmali

en: Kudu-Camo
fr: kudu-camo

en: Kugama
fr: kugama

en: Kugbo
fr: kugbo

en: Kui (India)
fr: kui (Inde)

en: Kui (Indonesia)
fr: kui (Indonésie)

en: Kuijau
fr: kuijau

en: Kuikúro-Kalapálo
fr: kuikúro-kalapálo

en: Kujarge
fr: kujarge

en: Kuk
fr: kuk

en: Kukatja
fr: kukatja

en: Kukele
fr: kukele

en: Kukna
fr: kukna

en: Kuku-Mangk
fr: kuku-mangk

en: Kuku-Mu'inh
fr: kuku-mu'inh

en: Kuku-Muminh
fr: kuku-muminh

en: Kuku-Ugbanh
fr: kuku-ugbanh

en: Kuku-Uwanh
fr: kuku-uwanh

en: Kuku-Yalanji
fr: kuku-yalanji

en: Kula
fr: kula

en: Kulango; Bondoukou
fr: kulango; Bondoukou

en: Kulango; Bouna
fr: kulango; Bouna

en: Kulere
fr: kulere

en: Kulfa
fr: kulfa

en: Kulisusu
fr: kulisusu

en: Kulon-Pazeh
fr: kulon-pazeh

en: Kulung (Nepal)
fr: kulung (Népal)

en: Kulung (Nigeria)
fr: kulung (Nigéria)

en: Kumalu
fr: kumalu

en: Kumam
fr: kumam

en: Kuman
fr: kuman

en: Kuman (Russia)
fr: kuman (Russie)

en: Kumaoni
fr: kumaoni

en: Kumarbhag Paharia
fr: kumarbhag Paharia

en: Kumba
fr: kumba

en: Kumbainggar
fr: kumbainggar

en: Kumbaran
fr: kumbaran

en: Kumbewaha
fr: kumbewaha

en: Kumhali
fr: kumhali

en: Kumiai
fr: kumiai

en: Kumukio
fr: kumukio

en: Kumyk
fr: kumyk

en: Kumzari
fr: kumzari

en: Kuna; Border
fr: kuna de la frontière

en: Kuna; San Blas
fr: kuna; San Blas

en: Kunama
fr: kunama

en: Kunbarlang
fr: kunbarlang

en: Kunda
fr: kunda

en: Kundal Shahi
fr: kundal Shahi

en: Kunduvadi
fr: kunduvadi

en: Kung
fr: kung

en: Kung-Ekoka
fr: kung-ekoka

en: Kungarakany
fr: kungarakany

en: Kunggara
fr: kunggara

en: Kunggari
fr: kunggari

en: Kuni
fr: kuni

en: Kuni-Boazi
fr: kuni-boazi

en: Kunigami
fr: kunigami

en: Kunimaipa
fr: kunimaipa

en: Kunja
fr: kunja

en: Kunjen
fr: kunjen

en: Kunyi
fr: kunyi

en: Kunza
fr: kunza

en: Kuo
fr: kuo

en: Kuot
fr: kuot

en: Kupa
fr: kupa

en: Kupia
fr: kupia

en: Kupsabiny
fr: kupsabiny

en: Kur
fr: kur

en: Kurama
fr: kurama

en: Kuranko
fr: kuranko

en: Kurdish
fr: kurde

en: Kurdish; Central
fr: kurde central

en: Kurdish; Northern
fr: kurde septentrional

en: Kurdish; Southern
fr: kurde méridional

en: Kuri
fr: kuri

en: Kuria
fr: kuria

en: Kurichiya
fr: kurichiya

en: Kurmukar
fr: kurmukar

en: Kurrama
fr: kurrama

en: Kurti
fr: kurti

en: Kurtokha
fr: kurtokha

en: Kurudu
fr: kurudu

en: Kurukh
fr: kurukh

en: Kurumba; Alu
fr: kurumba; Alu

en: Kurumba; Attapady
fr: kurumba; Attapady

en: Kurumba; Betta
fr: kurumba; Betta

en: Kurumba; Jennu
fr: kurumba; Jennu

en: Kurumba; Kannada
fr: kurumba; Kannada

en: Kurumba; Mullu
fr: kurumba; Mullu

en: Kurux; Nepali
fr: kurux népalais

en: Kuruáya
fr: kuruáya

en: Kusaal
fr: kusaal

en: Kusaghe
fr: kusaghe

en: Kushi
fr: kuchi

en: Kuskokwim; Upper
fr: haut-kuskokwim

en: Kusu
fr: kusu

en: Kusunda
fr: kusunda

en: Kutenai
fr: kutenai

en: Kutep
fr: kutep

en: Kuthant
fr: kuthant

en: Kutto
fr: kutto

en: Kutu
fr: kutu

en: Kuturmi
fr: kuturmi

en: Kuuku-Ya'u
fr: kuuku-ya'u

en: Kuvi
fr: kuvi

en: Kuwaa
fr: kuwaa

en: Kuwaataay
fr: kuwaataay

en: Kuy
fr: kuy

en: Kw'adza
fr: kw'adza

en: Kwa
fr: kwa

en: Kwa'
fr: kwa'

en: Kwaami
fr: kwaami

en: Kwadi
fr: kwadi

en: Kwaio
fr: kwaio

en: Kwaja
fr: kwaja

en: Kwak
fr: kwak

en: Kwakiutl
fr: kwakiutl

en: Kwakum
fr: kwakum

en: Kwalhioqua-Tlatskanai
fr: kwalhioqua-tlatskanai

en: Kwama
fr: kwama

en: Kwambi
fr: kwambi

en: Kwamera
fr: kwamera

en: Kwami
fr: kwami

en: Kwang
fr: kwang

en: Kwanga
fr: kwanga

en: Kwangali
fr: kwangali

en: Kwanja
fr: kwanja

en: Kwara'ae
fr: kwara'ae

en: Kwasio
fr: kwasio

en: Kwaya
fr: kwaya

en: Kwaza
fr: kwaza

en: Kwegu
fr: kwegu

en: Kwer
fr: kwer

en: Kwerba
fr: kwerba

en: Kwerba Mamberamo
fr: kwerba Mamberamo

en: Kwere
fr: kwere

en: Kwerisa
fr: kwerisa

en: Kwese
fr: kwese

en: Kwesten
fr: kwesten

en: Kwini
fr: kwini

en: Kwinsu
fr: kwinsu

en: Kwinti
fr: kwinti

en: Kwoma
fr: kwoma

en: Kwomtari
fr: kwomtari

en: Kxoe
fr: kxoe

en: Kyak
fr: kyak

en: Kyaka
fr: kyaka

en: Kyenele
fr: kyenele

en: Kyenga
fr: kyenga

en: Kyerung
fr: kyerung

en: Kâte
fr: kâte

en: Kélé
fr: kélé

en: Kölsch
fr: kölsch

en: La'bi
fr: la'bi

en: Laal
fr: laal

en: Laari
fr: laari

en: Laba
fr: laba

en: Label
fr: Étiquette

en: Labir
fr: labir

en: Labo
fr: labo

en: Labu
fr: labu

en: Lacandon
fr: lacandon

en: Lachi
fr: lachi

en: Lachi; White
fr: lachi; White

en: Ladakhi
fr: ladakhien

en: Ladin
fr: ladin

en: Ladino
fr: ladino

en: Laeko-Libuat
fr: laeko-libuat

en: Lafofa
fr: lafofa

en: Laghu
fr: laghu

en: Laghuu
fr: laghuu

en: Lagwan
fr: lagwan

en: Laha (Indonesia)
fr: laha (Indonésie)

en: Laha (Viet Nam)
fr: laha (Vietnam)

en: Lahanan
fr: lahanan

en: Lahnda
fr: lahnda

en: Lahu
fr: lahu

en: Lahu Shi
fr: lahu Shi

en: Laimbue
fr: laimbue

en: Laiyolo
fr: laiyolo

en: Lak
fr: lak

en: Laka (Chad)
fr: laka (Tchad)

en: Laka (Nigeria)
fr: laka (Nigéria)

en: Lakalei
fr: lakalei

en: Lakha
fr: lakha

en: Laki
fr: laki

en: Lakkia
fr: lakkia

en: Lakon
fr: lakon

en: Lakondê
fr: lakondê

en: Lakota
fr: lakota

en: Lala
fr: lala

en: Lala-Bisa
fr: lala-bisa

en: Lala-Roba
fr: lala-roba

en: Lalia
fr: lalia

en: Lalo; Dongshanba
fr: lalo; Dongshanba

en: Lalo; Xishanba
fr: lalo; Xishanba

en: Lalu; Eastern
fr: lalu oriental

en: Lalu; Western
fr: lalu occidental

en: Lama (Myanmar)
fr: lama (Birmanie)

en: Lama (Togo)
fr: lama (Togo)

en: Lamaholot
fr: lamaholot

en: Lamalera
fr: lamalera

en: Lamam
fr: lamam

en: Lamang
fr: lamang

en: Lamatuka
fr: lamatuka

en: Lamba
fr: lamba

en: Lambadi
fr: lambadi

en: Lambichhong
fr: lambichhong

en: Lamboya
fr: lamboya

en: Lambya
fr: lambya

en: Lame
fr: lame

en: Lamenu
fr: lamenu

en: Lamet
fr: lamet

en: Lamja-Dengsa-Tola
fr: lamja-dengsa-tola

en: Lamkang
fr: lamkang

en: Lamma
fr: lamma

en: Lamnso'
fr: lamnso'

en: Lamogai
fr: lamogai

en: Lampung Api
fr: lampung Api

en: Lampung Nyo
fr: lampung nyo

en: Lamu
fr: lamu

en: Lamu-Lamu
fr: lamu-lamu

en: Landoma
fr: landoma

en: Lang'e
fr: lang'e

en: Langam
fr: langam

en: Langbashe
fr: langbashe

en: Langi
fr: langi

en: Lango (Sudan)
fr: lango (Soudan)

en: Lango (Uganda)
fr: lango (Ouganda)

en: Langobardic
fr: langobardic

en: Language
fr: Langue

en: Language: %(name)s
fr: Langue : %(name)s

en: Languages
fr: Langues

en: Langue des signes de Belgique Francophone
fr: langue des signes de Belgique Francophone

en: Lanoh
fr: lanoh

en: Lao
fr: lao

en: Laomian
fr: laomien

en: Laopang
fr: laopang

en: Laos Sign Language
fr: langue des signes laotienne

en: Laragia
fr: laragia

en: Lardil
fr: lardil

en: Larevat
fr: larevat

en: Lari
fr: lari

en: Larike-Wakasihu
fr: larike-wakasihu

en: Laro
fr: laro

en: Larteh
fr: larteh

en: Laru
fr: laru

en: Lasalimu
fr: lasalimu

en: Lasgerdi
fr: lasgerdi

en: Lashi
fr: lachi

en: Lasi
fr: lasi

en: Latgalian
fr: latgalien

en: Latin
fr: latin

en: Latu
fr: latu

en: Latundê
fr: latundê

en: Latvian
fr: letton

en: Latvian Sign Language
fr: langue des signes lettone

en: Latvian; Standard
fr: letton standard

en: Lau
fr: lau

en: Laua
fr: laua

en: Lauan
fr: lauan

en: Lauje
fr: lauje

en: Laura
fr: laura

en: Laurentian
fr: laurentien

en: Lavatbura-Lamusong
fr: lavatbura-lamusong

en: Lave
fr: lave

en: Laven
fr: laven

en: Lavukaleve
fr: lavukaleve

en: Lawa; Eastern
fr: lawa oriental

en: Lawa; Western
fr: lawa occidental

en: Lawangan
fr: lawangan

en: Lawunuia
fr: lawunuia

en: Layakha
fr: layakha

en: Laz
fr: laz

en: Leco
fr: leco

en: Leelau
fr: leelau

en: Lefa
fr: lefa

en: Lega-Mwenga
fr: lega-mwenga

en: Lega-Shabunda
fr: lega-shabunda

en: Legbo
fr: legbo

en: Legenyem
fr: legenyem

en: Lehali
fr: lehali

en: Lehalurup
fr: lehalurup

en: Lehar
fr: lehar

en: Leipon
fr: leipon

en: Lelak
fr: lelak

en: Lele (Chad)
fr: lele (Tchad)

en: Lele (Democratic Republic of Congo)
fr: lele (République Démocratique du Congo)

en: Lele (Guinea)
fr: lele (Guinée)

en: Lele (Papua New Guinea)
fr: lele (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Lelemi
fr: lelemi

en: Lelepa
fr: lelepa

en: Lembata; South
fr: lembata méridional

en: Lembata; West
fr: lembata occidental

en: Lembena
fr: lembena

en: Lemerig
fr: lemerig

en: Lemio
fr: lemio

en: Lemnian
fr: lemnien

en: Lemolang
fr: lemolang

en: Lemoro
fr: lemoro

en: Lenakel
fr: lenakel

en: Lenca
fr: lenca

en: Lendu
fr: lendu

en: Lengilu
fr: lengilu

en: Lengo
fr: lengo

en: Lengola
fr: lengola

en: Lengua
fr: lengua

en: Leningitij
fr: leningitij

en: Lenje
fr: lenje

en: Lenkau
fr: lenkau

en: Lenyima
fr: lenyima

en: Lepcha
fr: lepcha

en: Lepki
fr: lepki

en: Lepontic
fr: lépontique

en: Lere
fr: lere

en: Lese
fr: lese

en: Lesing-Gelimi
fr: lesing-gelimi

en: Letemboi
fr: letemboi

en: Leti (Cameroon)
fr: leti (Cameroun)

en: Leti (Indonesia)
fr: leti (Indonésie)

en: Levuka
fr: levuka

en: Lewo
fr: lewo

en: Lewo Eleng
fr: lewo Eleng

en: Lewotobi
fr: lewotobi

en: Leyigha
fr: leyigha

en: Lezghian
fr: lezghian

en: Lhokpu
fr: lhokpu

en: Lhomi
fr: lhomi

en: Li'o
fr: li'o

en: Liabuku
fr: liabuku

en: Liana-Seti
fr: liana-seti

en: Libido
fr: libido

en: Libinza
fr: libinza

en: Liburnian
fr: libournais

en: Libyan Sign Language
fr: langue des signes lybienne

en: Ligbi
fr: ligbi

en: Ligenza
fr: ligenza

en: Ligurian
fr: ligurien

en: Ligurian (Ancient)
fr: ligure ancien

en: Lihir
fr: lihir

en: Lijili
fr: lijili

en: Lika
fr: lika

en: Liki
fr: liki

en: Likila
fr: likila

en: Likuba
fr: likuba

en: Likum
fr: likum

en: Likwala
fr: likwala

en: Lilau
fr: lilau

en: Lillooet
fr: lillooet

en: Limassa
fr: limassa

en: Limba; East
fr: limba oriental

en: Limba; West-Central
fr: limba central occidental

en: Limbu
fr: limbu

en: Limbum
fr: limbum

en: Limburgan
fr: limbourgeois

en: Limi
fr: limi

en: Limilngan
fr: limilngan

en: Lindu
fr: lindu

en: Linear A
fr: Linéaire A

en: Lingala
fr: lingala

en: Lingao
fr: lingao

en: Lingarak
fr: lingarak

en: Lingkhim
fr: lingkhim

en: Lingua Franca
fr: lingua Franca

en: Lingua Franca Nova
fr: lingua Franca Nova

en: Linked libraries
fr: Librairies liées

en: Lipo
fr: lipo

en: Lisabata-Nuniali
fr: lisabata-nuniali

en: Lisela
fr: lisela

en: Lish
fr: lish

en: Lishana Deni
fr: lishana Deni

en: Lishanid Noshan
fr: lishanid noshan

en: Lishán Didán
fr: lishán didán

en: Lisu
fr: lisu

en: Lithuanian
fr: lituanien

en: Lithuanian Sign Language
fr: langue des signes lituanienne

en: Litzlitz
fr: litzlitz

en: Liv
fr: liv

en: Livvi
fr: livvi

en: Lo-Toga
fr: lo-toga

en: Loading...
fr: Chargement…

en: Loarki
fr: loarki

en: Lobala
fr: lobala

en: Lobi
fr: lobi

en: Lobu; Lanas
fr: lobu; Lanas

en: Lobu; Tampias
fr: lobu; Tampias

en: Location of Calibre database
fr: Localisation de la base de donnée Calibre

en: Lodhi
fr: lodhi

en: Logba
fr: logba

en: Login
fr: Connexion

en: Logo
fr: logo

en: Logol
fr: logol

en: Logooli
fr: logooli

en: Logorik
fr: logorik

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Lohar; Gade
fr: lohar; Gade

en: Lohar; Lahul
fr: lohar; Lahul

en: Lojban
fr: lojban

en: Lokaa
fr: lokaa

en: Loko
fr: loko

en: Lokoya
fr: lokoya

en: Lola
fr: lola

en: Lolak
fr: lolak

en: Lole
fr: lole

en: Lolo
fr: lolo

en: Loloda
fr: loloda

en: Lolopo
fr: lolopo

en: Lolopo; Southern
fr: lolopo méridional

en: Loma (Côte d'Ivoire)
fr: loma (Côte d'Ivoire)

en: Loma (Liberia)
fr: loma (Libéria)

en: Lomaiviti
fr: lomaiviti

en: Lomavren
fr: lomavren

en: Lombard
fr: lombard

en: Lombi
fr: lombi

en: Lombo
fr: lombo

en: Lomwe
fr: lomwe

en: Lomwe; Malawi
fr: lomwe; Malawi

en: Loncong
fr: loncong

en: Long Wat
fr: long Wat

en: Longgu
fr: longgu

en: Longto
fr: longto

en: Longuda
fr: longuda

en: Loniu
fr: loniu

en: Lonwolwol
fr: lonwolwol

en: Lonzo
fr: lonzo

en: Loo
fr: loo

en: Lopa
fr: lopa

en: Lopi
fr: lopi

en: Lopit
fr: lopit

en: Lorang
fr: lorang

en: Lorediakarkar
fr: lorediakarkar

en: Lorung; Northern
fr: lorung septentrional

en: Lorung; Southern
fr: lorung méridional

en: Lote
fr: lote

en: Lotud
fr: lotud

en: Lou
fr: lou

en: Loun
fr: loun

en: Loup A
fr: loup A

en: Loup B
fr: loup B

en: Lowa
fr: lowa

en: Lozi
fr: lozi

en: Lua'
fr: lua'

en: Luang
fr: luang

en: Luba-Katanga
fr: luba-katanga

en: Luba-Lulua
fr: luba-lulua

en: Lubila
fr: lubila

en: Lubu
fr: lubu

en: Luchazi
fr: luchazi

en: Lucumi
fr: lucumi

en: Ludian
fr: ludien

en: Lufu
fr: lufu

en: Lugbara
fr: lugbara

en: Luguru
fr: luguru

en: Luhu
fr: luhu

en: Lui
fr: lui

en: Luimbi
fr: luimbi

en: Luiseno
fr: luiseno

en: Lukpa
fr: lukpa

en: Lule Sami
fr: sami de Lule

en: Lumba-Yakkha
fr: lumba-yakkha

en: Lumbee
fr: lumbee

en: Lumbu
fr: lumbu

en: Lumun
fr: lumun

en: Luna
fr: luna

en: Lunanakha
fr: lunanakha

en: Lunda
fr: lunda

en: Lundayeh
fr: lundayeh

en: Lungga
fr: lungga

en: Luo (Cameroon)
fr: luo (Cameroun)

en: Luo (Kenya and Tanzania)
fr: luo (Kenya et Tanzanie)

en: Luri
fr: luri

en: Luri; Northern
fr: luri septentrional

en: Luri; Southern
fr: luri méridional

en: Lusengo
fr: lusengo

en: Lushai
fr: lushai

en: Lushootseed
fr: lushootseed

en: Lusi
fr: lusi

en: Lusitanian
fr: lusitanien

en: Lutos
fr: lutos

en: Luvale
fr: luvale

en: Luwati
fr: luwati

en: Luwian; Cuneiform
fr: luwien cunéiforme

en: Luwian; Hieroglyphic
fr: luwian hiéroglyphique

en: Luwo
fr: luwo

en: Luxembourgish
fr: luxembourgeois

en: Luyana
fr: luyana

en: Luyia
fr: luyia

en: Lwalu
fr: lwalu

en: Lycian
fr: lycien

en: Lydian
fr: lydien

en: Lyngngam
fr: lyngngam

en: Lyons Sign Language
fr: langue des signes Lyons

en: Lyélé
fr: lyélé

en: Láadan
fr: láadan

en: Lü
fr: lü

en: Ma (Democratic Republic of Congo)
fr: ma (République Démocratique du Congo)

en: Ma (Papua New Guinea)
fr: ma (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Ma'anyan
fr: ma'anyan

en: Ma'di
fr: ma'di

en: Ma'di; Southern
fr: ma'di méridional

en: Ma'ya
fr: ma'ya

en: Maa
fr: maa

en: Maaka
fr: maaka

en: Maay
fr: maay

en: Maba (Chad)
fr: maba (Tchad)

en: Maba (Indonesia)
fr: maba (Indonésie)

en: Mabaale
fr: mabaale

en: Mabaan
fr: mabaan

en: Mabire
fr: mabire

en: Maca
fr: maca

en: Macaguaje
fr: macaguaje

en: Macaguán
fr: macaguen

en: Macanese
fr: macanais

en: Macedonian
fr: macédonien

en: Macedonian; Ancient
fr: macédonien ancien

en: Machame
fr: machame

en: Machiguenga
fr: machiguenga

en: Machinere
fr: machinere

en: Machinga
fr: machinga

en: Maco
fr: maco

en: Macuna
fr: macuna

en: Macushi
fr: macuchi

en: Mada (Cameroon)
fr: mada (Cameroun)

en: Mada (Nigeria)
fr: mada (Nigéria)

en: Madagascar Sign Language
fr: langue des signes malgache

en: Madak
fr: madak

en: Maden
fr: maden

en: Madi
fr: madi

en: Madngele
fr: madngele

en: Madurese
fr: madurais

en: Mae
fr: mae

en: Maek
fr: maek

en: Maewo; Central
fr: maewo central

en: Mafa
fr: mafa

en: Mafea
fr: mafea

en: Magahi
fr: magahi

en: Magar; Eastern
fr: magar oriental

en: Magar; Western
fr: magar occidental

en: Magoma
fr: magoma

en: Magori
fr: magori

en: Maguindanaon
fr: maguindanaon

en: Mahali
fr: mahali

en: Mahican
fr: mohican

en: Mahongwe
fr: mahongwe

en: Mahou
fr: mahou

en: Mai Brat
fr: mai brat

en: Maia
fr: maia

en: Maiadomu
fr: maiadomu

en: Maiani
fr: maiani

en: Maidu; Northeast
fr: maidu du Nord-Est

en: Maidu; Northwest
fr: maidu du Nord-Ouest

en: Maidu; Valley
fr: maidu de la vallée

en: Maii
fr: maii

en: Mail settings updated
fr: Paramètres de courriel mis à jour

en: Mailu
fr: mailu

en: Maindo
fr: maindo

en: Mainfränkisch
fr: mainfränkisch

en: Mainstream Kenyah
fr: kenyah principal

en: Mairasi
fr: mairasi

en: Maisin
fr: maisin

en: Maithili
fr: maithili

en: Maiwa (Indonesia)
fr: maiwa (Indonésie)

en: Maiwa (Papua New Guinea)
fr: maiwa (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Maiwala
fr: maiwala

en: Majang
fr: majang

en: Majera
fr: majera

en: Majhi
fr: majhi

en: Majhwar
fr: majhwar

en: Mak (China)
fr: mak (Chine)

en: Mak (Nigeria)
fr: mak (Nigéria)

en: Makaa
fr: makaa

en: Makah
fr: makah

en: Makasae
fr: makasae

en: Makasar
fr: makassar

en: Makayam
fr: makayam

en: Makhuwa
fr: makhuwa

en: Makhuwa-Marrevone
fr: makhuwa-marrevone

en: Makhuwa-Meetto
fr: makhuwa-meetto

en: Makhuwa-Moniga
fr: makhuwa-moniga

en: Makhuwa-Saka
fr: makhuwa-saka

en: Makhuwa-Shirima
fr: makhuwa-shirima

en: Makian; East
fr: makian oriental

en: Makian; West
fr: makian occidental

en: Maklew
fr: maklew

en: Makolkol
fr: makolkol

en: Makonde
fr: makonde

en: Maku'a
fr: maku'a

en: Makuráp
fr: makuráp

en: Makwe
fr: makwe

en: Mal
fr: mal

en: Mal Paharia
fr: mal Paharia

en: Mala (Nigeria)
fr: mala (Nigéria)

en: Mala (Papua New Guinea)
fr: mala (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Malagasy
fr: malgache

en: Malagasy; Bara
fr: malgache; Bara

en: Malagasy; Masikoro
fr: malagasy; Masikoro

en: Malagasy; Northern Betsimisaraka
fr: malgache; Betsimisaraka septentrional

en: Malagasy; Plateau
fr: malgache du plateau

en: Malagasy; Sakalava
fr: malgache; Sakalava

en: Malagasy; Southern Betsimisaraka
fr: malgache; Betsimisaraka méridional

en: Malagasy; Tandroy-Mahafaly
fr: malgache; Tandroy-Mahafaly

en: Malagasy; Tankarana
fr: malgache; Tankarana

en: Malagasy; Tanosy
fr: malgache; Tanosy

en: Malagasy; Tesaka
fr: malgache; Tesaka

en: Malagasy; Tsimihety
fr: malgache; Tsimihety

en: Malakhel
fr: malakhel

en: Malalamai
fr: malalamai

en: Malango
fr: malango

en: Malankuravan
fr: malankuravien

en: Malapandaram
fr: malapandaram

en: Malaryan
fr: malaryen

en: Malas
fr: malas

en: Malasanga
fr: malasanga

en: Malasar
fr: malasar

en: Malasar; Mala
fr: malasar; Mala

en: Malavedan
fr: malavedien

en: Malay (individual language)
fr: malais (langue individuelle)

en: Malay (macrolanguage)
fr: malais (macrolangue)

en: Malay; Ambonese
fr: malais d'Ambon

en: Malay; Baba
fr: malais; Baba

en: Malay; Bacanese
fr: malais; Bacanais

en: Malay; Balinese
fr: malais balinais

en: Malay; Banda
fr: malais; Banda

en: Malay; Berau
fr: malais; Berau

en: Malay; Bukit
fr: malais; Bukit

en: Malay; Central
fr: malais central

en: Malay; Cocos Islands
fr: malais; Îles Cocos

en: Malay; Jambi
fr: malais; Jambi

en: Malay; Kedah
fr: malais; Kedah

en: Malay; Kota Bangun Kutai
fr: malais; Kota Bangun Kutai

en: Malay; Kupang
fr: malais; Kupang

en: Malay; Larantuka
fr: malais; Larantuka

en: Malay; Makassar
fr: malais de; Macasar

en: Malay; Manado
fr: malay; Manado

en: Malay; North Moluccan
fr: malais; Moluques septentrionales

en: Malay; Papuan
fr: malais; Papou

en: Malay; Pattani
fr: malais; Pattani

en: Malay; Sabah
fr: malay; Sabah

en: Malay; Standard
fr: malais standard

en: Malay; Tenggarong Kutai
fr: malais; Tenggarong Kutai

en: Malayalam
fr: malayalam

en: Malaynon
fr: malaynon

en: Malayo
fr: malayo

en: Malaysian Sign Language
fr: langue des signes malaise

en: Male (Ethiopia)
fr: male (Éthiopie)

en: Male (Papua New Guinea)
fr: male (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Malecite-Passamaquoddy
fr: malécite-passamaquoddy

en: Maleng
fr: maleng

en: Maleu-Kilenge
fr: maleu-kilenge

en: Malfaxal
fr: malfaxal

en: Malgana
fr: malgana

en: Malgbe
fr: malgbe

en: Mali
fr: mali

en: Maligo
fr: maligo

en: Malila
fr: malila

en: Malimba
fr: malimba

en: Malimpung
fr: malimpung

en: Malo
fr: malo

en: Malol
fr: malol

en: Maltese
fr: maltais

en: Maltese Sign Language
fr: langue des signes maltaise

en: Malua Bay
fr: malua Bay

en: Malvi
fr: malvi

en: Maléku Jaíka
fr: maléku Jaíka

en: Mam
fr: mam

en: Mama
fr: mama

en: Mamaa
fr: mamaa

en: Mamaindé
fr: mamaindé

en: Mamanwa
fr: mamanwa

en: Mamasa
fr: mamasa

en: Mambae
fr: mambae

en: Mambai
fr: mambai

en: Mambila; Cameroon
fr: mambila; Cameroun

en: Mambila; Nigeria
fr: mambila; Nigéria

en: Mamboru
fr: mamboru

en: Mambwe-Lungu
fr: mambwe-lungu

en: Mampruli
fr: mampruli

en: Mamuju
fr: mamuju

en: Mamulique
fr: mamulique

en: Mamusi
fr: mamusi

en: Mamvu
fr: mamvu

en: Man Met
fr: man Met

en: Manam
fr: manam

en: Manambu
fr: manambu

en: Manangba
fr: manangba

en: Manangkari
fr: manangkari

en: Manchu
fr: mandchou

en: Manda (Australia)
fr: manda (Australie)

en: Manda (India)
fr: manda (Inde)

en: Manda (Tanzania)
fr: manda (Tanzanie)

en: Mandahuaca
fr: mandahuaca

en: Mandaic
fr: mandaic

en: Mandaic; Classical
fr: mandaïque classique

en: Mandan
fr: mandan

en: Mandandanyi
fr: mandandanyi

en: Mandar
fr: mandar

en: Mandara
fr: mandara

en: Mandari
fr: mandari

en: Mandaya
fr: mandaya

en: Mandeali
fr: mandeali

en: Mander
fr: mander

en: Mandingo
fr: mandingue

en: Mandinka
fr: mandinka

en: Mandjak
fr: mandjak

en: Mandobo Atas
fr: mandobo Atas

en: Mandobo Bawah
fr: mandobo Bawah

en: Manduri; Baga
fr: manduri; Baga

en: Manem
fr: manem

en: Mang
fr: mang

en: Mangala
fr: mangala

en: Mangarayi
fr: mangarayi

en: Mangareva
fr: mangareva

en: Mangas
fr: mangas

en: Mangayat
fr: mangayat

en: Mangbetu
fr: mangbetu

en: Mangbutu
fr: mangbutu

en: Mangerr
fr: mangerr

en: Manggarai
fr: manggarai

en: Mango
fr: mango

en: Mangole
fr: mangole

en: Mangseng
fr: mangseng

en: Mangue
fr: mangue

en: Manide
fr: manide

en: Manikion
fr: manikion

en: Maninka; Forest
fr: maninka; Forêt

en: Maninka; Konyanka
fr: maninka; Konyanka

en: Maninka; Sankaran
fr: maninka; Sankaran

en: Maninkakan; Eastern
fr: maninkakan oriental

en: Maninkakan; Kita
fr: maninkakan; Kita

en: Maninkakan; Western
fr: maninkakan occidental

en: Manipa
fr: manipa

en: Manipuri
fr: manipuri

en: Manipuri; Old
fr: manipuri ancien

en: Mankanya
fr: mankanya

en: Mann
fr: mann

en: Manna-Dora
fr: manna-dora

en: Mannan
fr: mannan

en: Manobo; Agusan
fr: manobo; Agusien

en: Manobo; Ata
fr: manobo; Ata

en: Manobo; Cotabato
fr: manobo; Cotabato

en: Manobo; Dibabawon
fr: manobo; Dibabawon

en: Manobo; Ilianen
fr: manobo; Ilianen

en: Manobo; Kinamiging
fr: manobo; Kinamiging

en: Manobo; Matigsalug
fr: manobo; Matigsalug

en: Manobo; Obo
fr: manobo; Obo

en: Manobo; Rajah Kabunsuwan
fr: manobo; Rajah Kabunsuwan

en: Manobo; Sarangani
fr: manobo; Sarangani

en: Manobo; Western Bukidnon
fr: manobo; Bukidnon occidental

en: Manombai
fr: manombai

en: Mansaka
fr: mansaka

en: Mansi
fr: mansi

en: Mansoanka
fr: mansoanka

en: Manta
fr: manta

en: Mantsi
fr: mantsi

en: Manusela
fr: manusela

en: Manx
fr: manx

en: Manya
fr: manya

en: Manyawa
fr: manyawa

en: Manyika
fr: manyika

en: Manza
fr: manza

en: Maonan
fr: maonan

en: Maori
fr: maori

en: Maori; Cook Islands
fr: maori des Îles Cook

en: Mape
fr: mape

en: Mapena
fr: mapena

en: Mapia
fr: mapia

en: Mapidian
fr: mapidien

en: Mapoyo
fr: mapoyo

en: Mapudungun
fr: mapudungun

en: Mapun
fr: mapun

en: Maquiritari
fr: maquiritari

en: Mara
fr: mara

en: Marachi
fr: marachi

en: Maraghei
fr: maraghei

en: Maragus
fr: maragus

en: Marama
fr: marama

en: Maramba
fr: maramba

en: Maranao
fr: maranao

en: Maranunggu
fr: maranunggu

en: Mararit
fr: mararit

en: Marathi
fr: marathi

en: Marathi; Old
fr: marathi ancien

en: Marau
fr: marau

en: Marba
fr: marba

en: Maremgi
fr: maremgi

en: Marenje
fr: marenje

en: Marfa
fr: marfa

en: Margany
fr: margany

en: Marghi Central
fr: marghi central

en: Marghi South
fr: marghi méridional

en: Margu
fr: margu

en: Mari (East Sepik Province)
fr: mari (Province de Sepik oriental)

en: Mari (Madang Province)
fr: mari (Province de Madang)

en: Mari (Russia)
fr: mari (Russie)

en: Mari; Eastern
fr: mari oriental

en: Mari; Western
fr: mari occidental

en: Maria (India)
fr: maria (Inde)

en: Maria (Papua New Guinea)
fr: maria (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Maria; Dandami
fr: maria; Dandami

en: Maricopa
fr: maricopa

en: Maridan
fr: maridan

en: Maridjabin
fr: maridjabin

en: Marik
fr: marik

en: Marimanindji
fr: marimanindji

en: Marind
fr: marind

en: Marind; Bian
fr: marind; Bian

en: Maring
fr: maring

en: Maringarr
fr: maringarr

en: Marino
fr: marino

en: Mariri
fr: mariri

en: Marithiel
fr: marithiel

en: Maritime Sign Language
fr: langue des signes maritime

en: Maritsauá
fr: maritsauá

en: Mariyedi
fr: mariyedi

en: Marka
fr: marka

en: Markweeta
fr: markweeta

en: Marma
fr: marma

en: Marovo
fr: marovo

en: Marquesan; North
fr: marquisien septentrional

en: Marquesan; South
fr: marquisien méridional

en: Marriammu
fr: marriammu

en: Marrucinian
fr: marrucinien

en: Marshallese
fr: marshallais

en: Marsian
fr: marsien

en: Martha's Vineyard Sign Language
fr: langue des signes de Martha's Vineyard

en: Marti Ke
fr: marti Ke

en: Martu Wangka
fr: martu Wangka

en: Martuyhunira
fr: martuyhunira

en: Maru
fr: maru

en: Marwari
fr: marwari

en: Marwari (India)
fr: marwari (Inde)

en: Marwari (Pakistan)
fr: marwari (Pakistan)

en: Marúbo
fr: marúbo

en: Masaaba
fr: masaaba

en: Masai
fr: massaï

en: Masalit
fr: masalit

en: Masana
fr: masana

en: Masbatenyo
fr: masbatenyo

en: Masela; Central
fr: masela central

en: Masela; East
fr: masela oriental

en: Masela; West
fr: masela occidental

en: Mashco Piro
fr: mashco Piro

en: Mashi (Nigeria)
fr: machi (Nigéria)

en: Mashi (Zambia)
fr: machi (Zambie)

en: Masimasi
fr: masimasi

en: Masiwang
fr: masiwang

en: Maskelynes
fr: maskelynes

en: Maskoy Pidgin
fr: pidgin Maskoy

en: Maslam
fr: maslam

en: Masmaje
fr: masmaje

en: Massalat
fr: massalat

en: Massep
fr: massep

en: Matagalpa
fr: matagalpa

en: Matal
fr: matal

en: Matbat
fr: matbat

en: Matengo
fr: matengo

en: Matepi
fr: matepi

en: Matipuhy
fr: matipuhy

en: Matlatzinca; Atzingo
fr: matlatzinca; Atzingo

en: Matlatzinca; San Francisco
fr: matlatzinca; San Francisco

en: Mato
fr: mato

en: Mator
fr: mator

en: Mator-Taygi-Karagas
fr: mator-taygi-karagas

en: Matsés
fr: matsés

en: Mattole
fr: mattole

en: Matukar
fr: matukar

en: Matumbi
fr: matumbi

en: Matís
fr: matís

en: Maung
fr: maung

en: Mauritian Sign Language
fr: langue des signes mauricienne

en: Mauwake
fr: mauwake

en: Mawa (Chad)
fr: mawa (Tchad)

en: Mawa (Nigeria)
fr: mawa (Nigéria)

en: Mawak
fr: mawak

en: Mawan
fr: mawan

en: Mawayana
fr: mawayana

en: Mawchi
fr: mawchi

en: Mawes
fr: mawes

en: Maxakalí
fr: maxakalí

en: Maya; Yucatec
fr: maya yucatèque

en: Mayaguduna
fr: mayaguduna

en: Mayan; Epigraphic
fr: maya épigraphique

en: Mayangna
fr: mayangna

en: Mayeka
fr: mayeka

en: Maykulan
fr: maykulan

en: Mayo
fr: mayo

en: Mayogo
fr: mayogo

en: Mazagway
fr: mazagway

en: Mazahua; Central
fr: mazahua central

en: Mazahua; Michoacán
fr: mazahua; Michoacán

en: Mazanderani
fr: mazanderani

en: Mazatec; Ayautla
fr: mazatèque; Ayautla

en: Mazatec; Chiquihuitlán
fr: mazatèque; Chiquihuitlán

en: Mazatec; Huautla
fr: mazatèque; Huautla

en: Mazatec; Ixcatlán
fr: mazatèque; Ixcatlán

en: Mazatec; Jalapa De Díaz
fr: mazatèque; Jalapa De Díaz

en: Mazatec; Mazatlán
fr: mazatèque; Mazatlán

en: Mazatec; San Jerónimo Tecóatl
fr: mazatèque; San Jerónimo Tecóatl

en: Mazatec; Soyaltepec
fr: mazatèque; Soyaltepec

en: Mba
fr: mba

en: Mbabaram
fr: mbabaram

en: Mbala
fr: mbala

en: Mbalanhu
fr: mbalanhu

en: Mbandja
fr: mbandja

en: Mbangala
fr: mbangala

en: Mbangi
fr: mbangi

en: Mbangwe
fr: mbangwe

en: Mbara (Australia)
fr: mbara (Australie)

en: Mbara (Chad)
fr: mbara (Tchad)

en: Mbariman-Gudhinma
fr: mbariman-gudhinma

en: Mbati
fr: mbati

en: Mbato
fr: mbato

en: Mbay
fr: mbay

en: Mbe
fr: mbe

en: Mbe'
fr: mbe'

en: Mbelime
fr: mbelime

en: Mbembe; Cross River
fr: mbembe; Cross River

en: Mbembe; Tigon
fr: mbembe; Tigon

en: Mbere
fr: mbere

en: Mbesa
fr: mbesa

en: Mbo (Cameroon)
fr: mbo (Cameroun)

en: Mbo (Democratic Republic of Congo)
fr: mbo (République Démocratique du Congo)

en: Mboi
fr: mboi

en: Mboko
fr: mboko

en: Mbole
fr: mbole

en: Mbonga
fr: mbonga

en: Mbongno
fr: mbongno

en: Mbosi
fr: mbosi

en: Mbowe
fr: mbowe

en: Mbre
fr: mbre

en: Mbu'
fr: mbu'

en: Mbudum
fr: mbudum

en: Mbugu
fr: mbugu

en: Mbugwe
fr: mbugwe

en: Mbuko
fr: mbuko

en: Mbukushu
fr: mbukushu

en: Mbula
fr: mbula

en: Mbula-Bwazza
fr: mbula-bwazza

en: Mbule
fr: mbule

en: Mbulungish
fr: mbulungais

en: Mbum
fr: mbum

en: Mbunda
fr: mbunda

en: Mbunga
fr: mbunga

en: Mburku
fr: mburku

en: Mbwela
fr: mbwela

en: Me'en
fr: me'en

en: Mea
fr: mea

en: Medebur
fr: medebur

en: Media Lengua
fr: media Lengua

en: Mediak
fr: mediak

en: Median
fr: median

en: Medumba
fr: medumba

en: Mefele
fr: mefele

en: Megam
fr: megam

en: Mehek
fr: mehek

en: Mehináku
fr: mehináku

en: Mehri
fr: mehri

en: Mekeo
fr: mekeo

en: Mekmek
fr: mekmek

en: Mekwei
fr: mekwei

en: Melanau; Central
fr: melanau central

en: Melanau; Daro-Matu
fr: melanau; Daro-Matu

en: Melanau; Kanowit-Tanjong
fr: melanau; Kanowit-Tanjong

en: Melanau; Sibu
fr: melanau; Sibu

en: Mele-Fila
fr: mele-fila

en: Melo
fr: melo

en: Melpa
fr: melpa

en: Memoni
fr: memoni

en: Mendankwe-Nkwen
fr: mendankwe-nkwen

en: Mende (Papua New Guinea)
fr: mende (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Mende (Sierra Leone)
fr: mende (Sierra Léone)

en: Mengaka
fr: mengaka

en: Mengen
fr: mengen

en: Mengisa
fr: mengisa

en: Menka
fr: menka

en: Menominee
fr: menominee

en: Mentawai
fr: mentawai

en: Menya
fr: menya

en: Meohang; Eastern
fr: meohang oriental

en: Meohang; Western
fr: meohang occidental

en: Meoswar
fr: meoswar

en: Mer
fr: mer

en: Meramera
fr: meramera

en: Merei
fr: merei

en: Merey
fr: merey

en: Meriam
fr: meriam

en: Merlav
fr: merlav

en: Meroitic
fr: meroïtique

en: Meru
fr: meru

en: Merwari
fr: merwari

en: Mesaka
fr: mesaka

en: Mese
fr: mese

en: Meskwaki
fr: mesquakie

en: Mesme
fr: mesme

en: Mesmes
fr: mesmes

en: Mesqan
fr: mesqan

en: Messapic
fr: messapique

en: Meta'
fr: meta'

en: Mewari
fr: mewari

en: Mewati
fr: mewati

en: Mexican Sign Language
fr: langue des signes mexicaine

en: Meyah
fr: meyah

en: Mfinu
fr: mfinu

en: Mfumte
fr: mfumte

en: Mi'kmaq
fr: micmaque

en: Miami
fr: miami-illinois

en: Mian
fr: mian

en: Miani
fr: miani

en: Miao; Central Huishui
fr: miao; Huishui central

en: Miao; Central Mashan
fr: miao; Mashan central

en: Miao; Chuanqiandian Cluster
fr: miao; Chuanqiandian Cluster

en: Miao; Eastern Huishui
fr: miao; Huishui oriental

en: Miao; Eastern Qiandong
fr: miao; Qiandong oriental

en: Miao; Eastern Xiangxi
fr: miao; Xiangxi oriental

en: Miao; Horned
fr: miao; Horned

en: Miao; Large Flowery
fr: miao; Large Flowery

en: Miao; Luopohe
fr: miao; Luopohe

en: Miao; Northern Guiyang
fr: miao; Guiyang septentrional

en: Miao; Northern Huishui
fr: miao; Huishui septentrional

en: Miao; Northern Mashan
fr: miao; Mashan septentrional

en: Miao; Northern Qiandong
fr: miao; Qiandong septentrional

en: Miao; Sinicized
fr: miao; Sinicized

en: Miao; Small Flowery
fr: miao; Small Flowery

en: Miao; Southern Guiyang
fr: miao; Guiyang méridional

en: Miao; Southern Mashan
fr: miao; Mashan méridional

en: Miao; Southern Qiandong
fr: miao; Qiandong méridional

en: Miao; Southwestern Huishui
fr: miao; Huishui du Sud-Ouest

en: Miao; Western Mashan
fr: miao; Mashan occidental

en: Miao; Western Xiangxi
fr: miao; Xiangxi occidental

en: Michif
fr: michif

en: Michigamea
fr: michigamea

en: Midob
fr: midob

en: Mien; Biao-Jiao
fr: mien; Biao-Jiao

en: Mien; Iu
fr: mien; Iu

en: Migaama
fr: migaama

en: Migabac
fr: migabac

en: Migum
fr: migum

en: Mikasuki
fr: mikasuki

en: Mili
fr: mili

en: Miltu
fr: miltu

en: Miluk
fr: miluk

en: Milyan
fr: milyan

en: Mina (Cameroon)
fr: mina (Cameroun)

en: Mina (India)
fr: mina (Inde)

en: Minaean
fr: minoéen

en: Minangkabau
fr: minangkabau

en: Minanibai
fr: minanibai

en: Minaveha
fr: minaveha

en: Minderico
fr: minderico

en: Mindiri
fr: mindiri

en: Mingang Doso
fr: mingang Doso

en: Mingrelian
fr: mingrelian

en: Minidien
fr: minidien

en: Minigir
fr: minigir

en: Minoan
fr: minoéen

en: Minokok
fr: minokok

en: Minriq
fr: minriq

en: Mintil
fr: mintil

en: Miqie
fr: miqie

en: Mirandese
fr: mirandais

en: Mire
fr: mire

en: Mirgan
fr: mirgan

en: Miriti
fr: miriti

en: Miriwung
fr: miriwung

en: Miship
fr: michip

en: Misima-Paneati
fr: misima-paneati

en: Mising
fr: mising

en: Mittu
fr: mittu

en: Mituku
fr: mituku

en: Miu
fr: miu

en: Miwa
fr: miwa

en: Miwok; Bay
fr: miwok; Baie

en: Miwok; Central Sierra
fr: miwok; Sierra centrale

en: Miwok; Coast
fr: miwok de la côte

en: Miwok; Lake
fr: miwok; Lac

en: Miwok; Northern Sierra
fr: miwok; Sierra septentrionale

en: Miwok; Plains
fr: miwok des plaines

en: Miwok; Southern Sierra
fr: miwok; Sierra méridionale

en: Mixe; Coatlán
fr: mixe; Coatlán

en: Mixe; Isthmus
fr: mixe; Isthme

en: Mixe; Juquila
fr: mixe; Juquila

en: Mixe; Mazatlán
fr: mixe; Mazatlán

en: Mixe; North Central
fr: mixe; central septentrional

en: Mixe; Quetzaltepec
fr: mixe; Quetzaltepec

en: Mixe; Tlahuitoltepec
fr: mixe; Tlahuitoltepec

en: Mixe; Totontepec
fr: mixe; Totontepec

en: Mixifore
fr: mixifore

en: Mixtec; Alacatlatzala
fr: mixtèque; Alacatlatzala

en: Mixtec; Alcozauca
fr: mixtèque; Alcozauca

en: Mixtec; Amoltepec
fr: mixtèque; Amoltepec

en: Mixtec; Apasco-Apoala
fr: mixtèque; Apasco-Apoala

en: Mixtec; Atatláhuca
fr: mixtèque; Atatláhuca

en: Mixtec; Ayutla
fr: mixtèque; Ayutla

en: Mixtec; Cacaloxtepec
fr: mixtèque; Cacaloxtepec

en: Mixtec; Chayuco
fr: mixtèque; Chayuco

en: Mixtec; Chazumba
fr: mixtèque; Chazumba

en: Mixtec; Chigmecatitlán
fr: mixtèque; Chigmecatitlán

en: Mixtec; Coatzospan
fr: mixtèque; Coatzospan

en: Mixtec; Cuyamecalco
fr: mixtèque; Cuyamecalco

en: Mixtec; Diuxi-Tilantongo
fr: mixtèque; Diuxi-Tilantongo

en: Mixtec; Huitepec
fr: mixtèque; Huitepec

en: Mixtec; Itundujia
fr: mixtèque; Itundujia

en: Mixtec; Ixtayutla
fr: mixtèque; Ixtayutla

en: Mixtec; Jamiltepec
fr: mixtèque; Jamiltepec

en: Mixtec; Juxtlahuaca
fr: mixtèque; Juxtlahuaca

en: Mixtec; Magdalena Peñasco
fr: mixtèque; Magdalena Peñasco

en: Mixtec; Metlatónoc
fr: mixtèque; Metlatónoc

en: Mixtec; Mitlatongo
fr: mixtèque; Mitlatongo

en: Mixtec; Mixtepec
fr: mixtèque; Mixtepec

en: Mixtec; Northern Tlaxiaco
fr: mixtèque; Tlaxiaco septentrional

en: Mixtec; Northwest Oaxaca
fr: mixtèque; Oaxaca du Nord-Ouest

en: Mixtec; Ocotepec
fr: mixtèque; Ocotepec

en: Mixtec; Peñoles
fr: mixtèque; Peñoles

en: Mixtec; Pinotepa Nacional
fr: mixtèque; Pinotepa Nacional

en: Mixtec; San Juan Colorado
fr: mixtèque; San Juan Colorado

en: Mixtec; San Juan Teita
fr: mixtèque; San Juan Teita

en: Mixtec; San Miguel El Grande
fr: mixtèque; San Miguel El Grande

en: Mixtec; San Miguel Piedras
fr: mixtèque; San Miguel Piedras

en: Mixtec; Santa Lucía Monteverde
fr: mixtèque; Santa Lucía Monteverde

en: Mixtec; Santa María Zacatepec
fr: mixtèque; Santa María Zacatepec

en: Mixtec; Silacayoapan
fr: mixtèque; Silacayoapan

en: Mixtec; Sindihui
fr: mixtèque; Sindihui

en: Mixtec; Sinicahua
fr: mixtèque; Sinicahua

en: Mixtec; Southeastern Nochixtlán
fr: mixtèque; Nochixtlán du Sud-Est

en: Mixtec; Southern Puebla
fr: mixtèque; Puebla méridional

en: Mixtec; Southwestern Tlaxiaco
fr: mixtèque; Tlaxiaco du Sud-Ouest

en: Mixtec; Soyaltepec
fr: mixtèque; Soyaltepec

en: Mixtec; Tacahua
fr: mixtèque; Tacahua

en: Mixtec; Tamazola
fr: mixtèque; Tamazola

en: Mixtec; Tezoatlán
fr: mixtèque; Tezoatlán

en: Mixtec; Tidaá
fr: mixtèque; Tidaá

en: Mixtec; Tijaltepec
fr: mixtèque; Tijaltepec

en: Mixtec; Tlazoyaltepec
fr: mixtèque; Tlazoyaltepec

en: Mixtec; Tututepec
fr: mixtèque; Tututepec

en: Mixtec; Western Juxtlahuaca
fr: mixtec; Juxtlahuaca occidental

en: Mixtec; Yoloxochitl
fr: mixtèque; Yoloxochitl

en: Mixtec; Yosondúa
fr: mixtèque; Yosondúa

en: Mixtec; Yucuañe
fr: mixtèque; Yucuañe

en: Mixtec; Yutanduchi
fr: mixtèque; Yutanduchi

en: Miya
fr: miya

en: Miyako
fr: miyako

en: Miyobe
fr: miyobe

en: Mlabri
fr: mlabri

en: Mlahsö
fr: mlahsö

en: Mlap
fr: mlap

en: Mlomp
fr: mlomp

en: Mmaala
fr: mmaala

en: Mmen
fr: mmen

en: Mnong; Central
fr: mnong central

en: Mnong; Eastern
fr: mnong oriental

en: Mnong; Southern
fr: mnong méridional

en: Mo'da
fr: mo'da

en: Moabite
fr: moabite

en: Moba
fr: moba

en: Mobilian
fr: mobilien

en: Mochi
fr: mochi

en: Mochica
fr: mochica

en: Mocho
fr: mocho

en: Mocoví
fr: mocoví

en: Modang
fr: modang

en: Modole
fr: modole

en: Moere
fr: moere

en: Mofu-Gudur
fr: mofu-gudur

en: Mofu; North
fr: mofu septentrional

en: Mogholi
fr: mogholi

en: Mogum
fr: mogum

en: Mohave
fr: mohave

en: Mohawk
fr: mohawk

en: Mohegan-Pequot
fr: mohegan

en: Moi (Congo)
fr: moi (Congo)

en: Moi (Indonesia)
fr: moi (Indonésie)

en: Moikodi
fr: moikodi

en: Moingi
fr: moingi

en: Moji
fr: moji

en: Mok
fr: mok

en: Moken
fr: moken

en: Mokerang
fr: mokerang

en: Mokilese
fr: mokilais

en: Moklen
fr: moklen

en: Mokole
fr: mokole

en: Mokpwe
fr: mokpwe

en: Moksela
fr: moksela

en: Moksha
fr: moksha

en: Molale
fr: molale

en: Molbog
fr: molbog

en: Moldova Sign Language
fr: langue des signes moldave

en: Molengue
fr: molengue

en: Molima
fr: molima

en: Molo
fr: molo

en: Molof
fr: molof

en: Moloko
fr: moloko

en: Mom Jango
fr: mom Jango

en: Moma
fr: moma

en: Momare
fr: momare

en: Mombum
fr: mombum

en: Momina
fr: momina

en: Momuna
fr: momuna

en: Mon
fr: mon

en: Mon; Old
fr: mon ancien

en: Monastic Sign Language
fr: langue des signes monastique

en: Mondropolon
fr: mondropolon

en: Mondé
fr: mondé

en: Mongo
fr: mongo

en: Mongol
fr: mongol

en: Mongolian
fr: mongol

en: Mongolian Sign Language
fr: langue des signes mongolienne

en: Mongolian; Classical
fr: mongol classique

en: Mongolian; Halh
fr: mongol; Halh

en: Mongolian; Middle
fr: mongol intermédiaire

en: Mongolian; Peripheral
fr: mongolien de la périphérie

en: Mongondow
fr: mongondow

en: Moni
fr: moni

en: Mono (Cameroon)
fr: mono (Cameroun)

en: Mono (Democratic Republic of Congo)
fr: mono (République Démocratique du Congo)

en: Mono (Solomon Islands)
fr: mono (Îles Salomon)

en: Mono (USA)
fr: mono (USA)

en: Monom
fr: monom

en: Monpa; Kalaktang
fr: monpa; Kalaktang

en: Monpa; Tawang
fr: monpa; Tawang

en: Montagnais
fr: montagnais

en: Montol
fr: montol

en: Monumbo
fr: monumbo

en: Monzombo
fr: monzombo

en: Moo
fr: moo

en: Mopán Maya
fr: mopán Maya

en: Mor (Bomberai Peninsula)
fr: mor (Péninsule de Bomberai)

en: Mor (Mor Islands)
fr: mor (Îles Mor)

en: Moraid
fr: moraid

en: Morawa
fr: morawa

en: Morerebi
fr: morerebi

en: Moresada
fr: moresada

en: Mori Atas
fr: mori Atas

en: Mori Bawah
fr: mori Bawah

en: Morigi
fr: morigi

en: Morisyen
fr: morisyen

en: Moro
fr: moro

en: Moroccan Sign Language
fr: langue des signes marocaine

en: Morokodo
fr: morokodo

en: Morom
fr: morom

en: Moronene
fr: moronene

en: Morori
fr: morori

en: Morouas
fr: morouas

en: Mortlockese
fr: mortlockais

en: Moru
fr: moru

en: Mosimo
fr: mosimo

en: Mosiro
fr: mosiro

en: Moskona
fr: moskona

en: Mossi
fr: mossi

en: Mota
fr: mota

en: Motlav
fr: motlav

en: Motu
fr: motu

en: Mouk-Aria
fr: mouk-aria

en: Movima
fr: movima

en: Mozambican Sign Language
fr: langue des signes mozambicaine

en: Mozarabic
fr: mozarabe

en: Mpade
fr: mpade

en: Mpi
fr: mpi

en: Mpiemo
fr: mpiemo

en: Mpongmpong
fr: mpongmpong

en: Mpoto
fr: mpoto

en: Mpotovoro
fr: mpotovoro

en: Mpuono
fr: mpuono

en: Mpur
fr: mpur

en: Mru
fr: mru

en: Mser
fr: mser

en: Mualang
fr: mualang

en: Mubami
fr: mubami

en: Mubi
fr: mubi

en: Muda
fr: muda

en: Mudbura
fr: mudbura

en: Muduapa
fr: muduapa

en: Muduga
fr: muduga

en: Mufian
fr: mufien

en: Mugom
fr: mugom

en: Muinane
fr: muinane

en: Muji; Northern
fr: muji septentrional

en: Muji; Qila
fr: muji; Qila

en: Muji; Southern
fr: muji méridional

en: Mukha-Dora
fr: mukha-dora

en: Mukulu
fr: mukulu

en: Mulaha
fr: mulaha

en: Mulam
fr: mulam

en: Mullukmulluk
fr: mullukmulluk

en: Multiple languages
fr: Langues multiples

en: Muluridyi
fr: muluridyi

en: Mum
fr: mum

en: Mumuye
fr: mumuye

en: Muna
fr: muna

en: Munda
fr: munda

en: Mundabli
fr: mundabli

en: Mundang
fr: mundang

en: Mundani
fr: mundani

en: Mundari
fr: mundari

en: Mundat
fr: mundat

en: Mundurukú
fr: mundurukú

en: Mungaka
fr: mungaka

en: Munggui
fr: munggui

en: Mungkip
fr: mungkip

en: Muniche
fr: muniche

en: Munit
fr: munit

en: Munji
fr: munji

en: Munsee
fr: munsee

en: Muong
fr: muong

en: Muratayak
fr: muratayak

en: Muria; Eastern
fr: muria oriental

en: Muria; Far Western
fr: muria extrême-occidental

en: Muria; Western
fr: muria occidental

en: Murik (Malaysia)
fr: murik (Malaisie)

en: Murik (Papua New Guinea)
fr: murik (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Murkim
fr: murkim

en: Murle
fr: murle

en: Murrinh-Patha
fr: murrinh-patha

en: Mursi
fr: mursi

en: Murupi
fr: murupi

en: Murut; Keningau
fr: murut; Keningau

en: Murut; Tagal
fr: murut; Tagal

en: Murut; Timugon
fr: murut; Timugon

en: Muruwari
fr: muruwari

en: Musak
fr: musak

en: Musar
fr: musar

en: Musasa
fr: musasa

en: Musey
fr: musey

en: Musgu
fr: musgu

en: Mushungulu
fr: mushungulu

en: Musi
fr: musi

en: Muskum
fr: muskum

en: Musom
fr: musom

en: Mussau-Emira
fr: mussau-emira

en: Muthuvan
fr: muthuvien

en: Mutu
fr: mutu

en: Muya
fr: muya

en: Muyang
fr: muyang

en: Muyu; North
fr: muyu septentrional

en: Muyu; South
fr: muyu méridional

en: Muyuw
fr: muyuw

en: Muzi
fr: muzi

en: Mvanip
fr: mvanip

en: Mvuba
fr: mvuba

en: Mwaghavul
fr: mwaghavul

en: Mwan
fr: mwan

en: Mwani
fr: mwani

en: Mwatebu
fr: mwatebu

en: Mwera (Chimwera)
fr: mwera (Chimwera)

en: Mwera (Nyasa)
fr: mwera (Nyassa)

en: Mwimbi-Muthambi
fr: mwimbi-muthambi

en: Myene
fr: myene

en: Mysian
fr: mysien

en: Mághdì
fr: mághdì

en: Mískito
fr: mískito

en: Mócheno
fr: mócheno

en: Mündü
fr: mündü

en: N'Ko
fr: n'Ko

en: N/u
fr: n/u

en: Na
fr: na

en: Naaba
fr: naaba

en: Naasioi
fr: naasioi

en: Naba
fr: naba

en: Nabak
fr: nabak

en: Nabi
fr: nabi

en: Nachering
fr: nachering

en: Nadruvian
fr: nadruvien

en: Nadëb
fr: nadëb

en: Nafaanra
fr: nafaanra

en: Nafi
fr: nafi

en: Nafri
fr: nafri

en: Nafusi
fr: nafusi

en: Naga Pidgin
fr: pidgin Naga

en: Naga; Angami
fr: naga; Angami

en: Naga; Ao
fr: naga; Ao

en: Naga; Chang
fr: naga; Chang

en: Naga; Chokri
fr: naga; Chokri

en: Naga; Chothe
fr: naga; Chothe

en: Naga; Inpui
fr: naga; Inpui

en: Naga; Kharam
fr: naga; Kharam

en: Naga; Khezha
fr: naga; Khezha

en: Naga; Khiamniungan
fr: naga; Khiamniungan

en: Naga; Khoibu
fr: naga; Khoibu

en: Naga; Konyak
fr: naga; Konyak

en: Naga; Leinong
fr: naga; Leinong

en: Naga; Liangmai
fr: naga; Liangmai

en: Naga; Long Phuri
fr: naga; Long Phuri

en: Naga; Lotha
fr: naga; Lotha

en: Naga; Makuri
fr: naga; Makuri

en: Naga; Makyan
fr: naga; Makyan

en: Naga; Mao
fr: naga; Mao

en: Naga; Maram
fr: naga; Maram

en: Naga; Maring
fr: naga; Maring

en: Naga; Monsang
fr: naga; Monsang

en: Naga; Moyon
fr: naga; Moyon

en: Naga; Mzieme
fr: naga; Mzieme

en: Naga; Nocte
fr: naga; Nocte

en: Naga; Northern Rengma
fr: naga; Rengma septentrional

en: Naga; Para
fr: naga; Para

en: Naga; Phom
fr: naga; Phom

en: Naga; Pochuri
fr: naga; Pochuri

en: Naga; Poumei
fr: naga; Poumei

en: Naga; Puimei
fr: naga; Puimei

en: Naga; Purum
fr: naga; Purum

en: Naga; Rongmei
fr: naga; Rongmei

en: Naga; Sangtam
fr: naga; Sangtam

en: Naga; Southern Rengma
fr: naga; Rengma méridional

en: Naga; Sumi
fr: naga; Sumi

en: Naga; Tangkhul
fr: naga; Tangkhul

en: Naga; Tarao
fr: naga; Tarao

en: Naga; Tase
fr: naga; Tase

en: Naga; Thangal
fr: naga; Thangal

en: Naga; Tutsa
fr: naga; Tutsa

en: Naga; Wancho
fr: naga; Wancho

en: Naga; Yimchungru
fr: naga; Yimchungru

en: Naga; Zeme
fr: naga; Zeme

en: Nagarchal
fr: nagarchal

en: Nage
fr: nage

en: Nago; Northern
fr: nago septentrional

en: Nago; Southern
fr: nago méridional

en: Nagumi
fr: nagumi

en: Nahali
fr: nahali

en: Nahari
fr: nahari

en: Nahuatl; Central
fr: nahuatl central

en: Nahuatl; Central Huasteca
fr: nahuatl; Huasteca central

en: Nahuatl; Central Puebla
fr: nahuatl; Puebla central

en: Nahuatl; Classical
fr: nahuatl classique

en: Nahuatl; Coatepec
fr: nahuatl; Coatepec

en: Nahuatl; Durango
fr: nahuatl; Durango

en: Nahuatl; Eastern Huasteca
fr: nahuatl; Huasteca oriental

en: Nahuatl; Guerrero
fr: nahuatl; Guerrero

en: Nahuatl; Highland Puebla
fr: nahuatl; hautes terres de Puebla

en: Nahuatl; Huaxcaleca
fr: nahuatl; Huaxcaleca

en: Nahuatl; Isthmus-Cosoleacaque
fr: nahuatl; Isthme-Cosoleacaque

en: Nahuatl; Isthmus-Mecayapan
fr: nahuatl; Isthme-Mecayapan

en: Nahuatl; Isthmus-Pajapan
fr: nahuatl; Isthme-Pajapan

en: Nahuatl; Michoacán
fr: nahuatl; Michoacán

en: Nahuatl; Morelos
fr: nahuatl; Morelos

en: Nahuatl; Northern Oaxaca
fr: nahuatl; Oaxaca septentrional

en: Nahuatl; Northern Puebla
fr: nahuatl; Puebla septentrional

en: Nahuatl; Ometepec
fr: nahuatl; Ometepec

en: Nahuatl; Orizaba
fr: nahuatl; Orizaba

en: Nahuatl; Santa María La Alta
fr: nahuatl; Santa María La Alta

en: Nahuatl; Sierra Negra
fr: nahuatl; Sierra Negra

en: Nahuatl; Southeastern Puebla
fr: nahuatl; Puebla du Sud-Est

en: Nahuatl; Tabasco
fr: nahuatl; Tabasco

en: Nahuatl; Temascaltepec
fr: nahuatl; Temascaltepec

en: Nahuatl; Tetelcingo
fr: nahuatl; Tetelcingo

en: Nahuatl; Tlamacazapa
fr: nahuatl; Tlamacazapa

en: Nahuatl; Western Huasteca
fr: nahuatl; Huasteca occidental

en: Nahuatl; Zacatlán-Ahuacatlán-Tepetzintla
fr: nahuatl; Zacatlán-Ahuacatlán-Tepetzintla

en: Nai
fr: nai

en: Naka'ela
fr: naka'ela

en: Nakai
fr: nakai

en: Nakame
fr: nakame

en: Nakanai
fr: nakanai

en: Nakara
fr: nakara

en: Nake
fr: nake

en: Naki
fr: naki

en: Nakwi
fr: nakwi

en: Nalca
fr: nalca

en: Nali
fr: nali

en: Nalik
fr: nalik

en: Nalu
fr: nalu

en: Nalögo
fr: nalögo

en: Nama (Namibia)
fr: nama (Namibie)

en: Nama (Papua New Guinea)
fr: nama (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Namakura
fr: namakura

en: Namat
fr: namat

en: Nambas; Big
fr: nambas; Big

en: Nambikuára; Southern
fr: nambikuára méridional

en: Nambo
fr: nambo

en: Nambya
fr: nambya

en: Namia
fr: namia

en: Namiae
fr: namiae

en: Namibian Sign Language
fr: langue des signes namibienne

en: Namla
fr: namla

en: Namo
fr: namo

en: Namonuito
fr: namonuito

en: Namosi-Naitasiri-Serua
fr: namosi-naitasiri-serua

en: Namuyi
fr: namuyi

en: Nanai
fr: nanai

en: Nancere
fr: nancere

en: Nande
fr: nande

en: Nandi
fr: nandi

en: Nanggu
fr: nanggu

en: Nangikurrunggurr
fr: nangikurrunggurr

en: Nankina
fr: nankina

en: Nanti
fr: nanti

en: Nanticoke
fr: nanticoke

en: Nanubae
fr: nanubae

en: Napu
fr: napu

en: Nar Phu
fr: nar Phu

en: Nara
fr: nara

en: Narak
fr: narak

en: Narango
fr: narango

en: Narau
fr: narau

en: Narim
fr: narim

en: Naro
fr: naro

en: Narom
fr: narom

en: Narragansett
fr: narragansett

en: Narrinyeri
fr: narrinyeri

en: Narua
fr: narua

en: Narungga
fr: narungga

en: Nasal
fr: nasal

en: Nasarian
fr: nasarien

en: Naskapi
fr: naskapi

en: Nasu; Wumeng
fr: nasu; Wumeng

en: Nasu; Wusa
fr: nasu; Wusa

en: Natagaimas
fr: natagaimas

en: Natanzi
fr: natanzi

en: Natchez
fr: natchez

en: Nateni
fr: nateni

en: Nathembo
fr: nathembo

en: Natioro
fr: natioro

en: Natügu
fr: natügu

en: Nauete
fr: nauete

en: Nauna
fr: nauna

en: Nauru
fr: nauru

en: Navajo
fr: navajo

en: Navut
fr: navut

en: Nawaru
fr: nawaru

en: Nawathinehena
fr: nawathinehena

en: Nawdm
fr: nawdm

en: Nawuri
fr: nawuri

en: Naxi
fr: naxi

en: Nayi
fr: nayi

en: Nayini
fr: nayini

en: Ncane
fr: ncane

en: Nchumbulu
fr: nchumbulu

en: Nda'nda'
fr: nda'nda'

en: Ndai
fr: ndai

en: Ndaka
fr: ndaka

en: Ndaktup
fr: ndaktup

en: Ndali
fr: ndali

en: Ndam
fr: ndam

en: Ndamba
fr: ndamba

en: Ndasa
fr: ndasa

en: Ndau
fr: ndau

en: Nde-Gbite
fr: nde-gbite

en: Nde-Nsele-Nta
fr: nde-nsele-nta

en: Ndebele; North
fr: ndebele septentrional

en: Ndebele; South
fr: ndebele méridional

en: Ndemli
fr: ndemli

en: Ndendeule
fr: ndendeule

en: Ndengereko
fr: ndengereko

en: Nding
fr: nding

en: Ndo
fr: ndo

en: Ndobo
fr: ndobo

en: Ndoe
fr: ndoe

en: Ndogo
fr: ndogo

en: Ndolo
fr: ndolo

en: Ndom
fr: ndom

en: Ndombe
fr: ndombe

en: Ndonde Hamba
fr: ndonde Hamba

en: Ndonga
fr: ndonga

en: Ndoola
fr: ndoola

en: Nduga
fr: nduga

en: Ndumu
fr: ndumu

en: Ndunda
fr: ndunda

en: Ndunga
fr: ndunga

en: Ndut
fr: ndut

en: Ndyuka-Trio Pidgin
fr: ndyuka-trio Pidgin

en: Neapolitan
fr: napolitain

en: Nedebang
fr: nedebang

en: Nefamese
fr: nefamais

en: Negerhollands
fr: negerhollands

en: Negeri Sembilan Malay
fr: malais de Negeri Sembilan

en: Negidal
fr: negidal

en: Nehan
fr: nehan

en: Nek
fr: nek

en: Nekgini
fr: nekgini

en: Neko
fr: neko

en: Neku
fr: neku

en: Neme
fr: neme

en: Nemi
fr: nemi

en: Nen
fr: nen

en: Nend
fr: nend

en: Nenets
fr: nenets

en: Nengone
fr: nengone

en: Neo-Aramaic; Assyrian
fr: néo-araméen; Assyrien

en: Neo-Aramaic; Barzani Jewish
fr: néo-araméen; juif Barzani

en: Neo-Aramaic; Bohtan
fr: néo-araméen; Bohtan

en: Neo-Aramaic; Chaldean
fr: néo-araméen; Chaldéen

en: Neo-Aramaic; Western
fr: néo-araméen occidental

en: Nepalese Sign Language
fr: langue des signes népalaise

en: Nepali
fr: népalais

en: Nete
fr: nete

en: New Books
fr: Nouveaux livres

en: New Zealand Sign Language
fr: langue des signes néo-zélandaise

en: Newar; Middle
fr: newar intermédiaire

en: Newari; Old
fr: newari ancien

en: Newest
fr: Récents

en: Newest Books
fr: Livres récents

en: Next
fr: Suivant

en: Neyo
fr: neyo

en: Nez Perce
fr: nez Perce

en: Nga La
fr: nga La

en: Ngaanyatjarra
fr: ngaanyatjarra

en: Ngad'a
fr: ngad'a

en: Ngad'a; Eastern
fr: ngad'a oriental

en: Ngadjunmaya
fr: ngadjunmaya

en: Ngaing
fr: ngaing

en: Ngaju
fr: ngaju

en: Ngala
fr: ngala

en: Ngalakan
fr: ngalakan

en: Ngalkbun
fr: ngalkbun

en: Ngalum
fr: ngalum

en: Ngam
fr: ngam

en: Ngamambo
fr: ngamambo

en: Ngambay
fr: ngambay

en: Ngamini
fr: ngamini

en: Ngamo
fr: ngamo

en: Nganasan
fr: nganasan

en: Ngandi
fr: ngandi

en: Ngando (Central African Republic)
fr: ngando (République Centrafricaine)

en: Ngando (Democratic Republic of Congo)
fr: ngando (République Démocratique du Congo)

en: Ngandyera
fr: ngandyera

en: Ngangam
fr: ngangam

en: Nganyaywana
fr: nganyaywana

en: Ngarinman
fr: ngarinman

en: Ngarinyin
fr: ngarinyin

en: Ngarla
fr: ngarla

en: Ngarluma
fr: ngarluma

en: Ngas
fr: ngas

en: Ngasa
fr: ngasa

en: Ngatik Men's Creole
fr: créole des hommes de Ngatik

en: Ngawun
fr: ngawun

en: Ngbaka
fr: ngbaka

en: Ngbaka Ma'bo
fr: ngbaka Ma'bo

en: Ngbaka Manza
fr: ngbaka Manza

en: Ngbandi; Northern
fr: ngbandi septentrional

en: Ngbandi; Southern
fr: ngbandi méridional

en: Ngbee
fr: ngbee

en: Ngbinda
fr: ngbinda

en: Ngbundu
fr: ngbundu

en: Ngelima
fr: ngelima

en: Ngemba
fr: ngemba

en: Ngeq
fr: ngeq

en: Ngete
fr: ngete

en: Nggem
fr: nggem

en: Nggwahyi
fr: nggwahyi

en: Ngie
fr: ngie

en: Ngiemboon
fr: ngiemboon

en: Ngile
fr: ngile

en: Ngindo
fr: ngindo

en: Ngiti
fr: ngiti

en: Ngizim
fr: ngizim

en: Ngom
fr: ngom

en: Ngomba
fr: ngomba

en: Ngombale
fr: ngombale

en: Ngombe (Central African Republic)
fr: ngombe (République Centrafricaine)

en: Ngombe (Democratic Republic of Congo)
fr: ngombe (République Démocratique du Congo)

en: Ngong
fr: ngong

en: Ngongo
fr: ngongo

en: Ngoni
fr: ngoni

en: Ngoshie
fr: ngoshie

en: Ngul
fr: ngul

en: Ngulu
fr: ngulu

en: Nguluwan
fr: nguluwan

en: Ngumbi
fr: ngumbi

en: Ngundi
fr: ngundi

en: Ngundu
fr: ngundu

en: Ngungwel
fr: ngungwel

en: Ngura
fr: ngura

en: Ngurimi
fr: ngurimi

en: Ngurmbur
fr: ngurmbur

en: Nguôn
fr: nguôn

en: Ngwaba
fr: ngwaba

en: Ngwe
fr: ngwe

en: Ngwo
fr: ngwo

en: Ngäbere
fr: ngäbere

en: Nhanda
fr: nhanda

en: Nhengatu
fr: nhengatu

en: Nhuwala
fr: nhuwala

en: Nias
fr: nias

en: Nicaraguan Sign Language
fr: langue des signes nicaraguyaenne

en: Nickname
fr: Surnom

en: Nicobarese; Car
fr: nicobarais; Car

en: Nicobarese; Central
fr: nicobarais central

en: Nicobarese; Southern
fr: nicobarais méridional

en: Niellim
fr: niellim

en: Nigerian Sign Language
fr: langue des signes nigérienne

en: Nihali
fr: nihali

en: Nii
fr: nii

en: Nijadali
fr: nijadali

en: Niksek
fr: niksek

en: Nila
fr: nila

en: Nilamba
fr: nilamba

en: Nimadi
fr: nimadi

en: Nimanbur
fr: nimanbur

en: Nimbari
fr: nimbari

en: Nimboran
fr: nimboran

en: Nimi
fr: nimi

en: Nimo
fr: nimo

en: Nimoa
fr: nimoa

en: Ninam
fr: ninam

en: Nindi
fr: nindi

en: Ningera
fr: ningera

en: Ninggerum
fr: ninggerum

en: Ningil
fr: ningil

en: Ningye
fr: ningye

en: Ninzo
fr: ninzo

en: Nipsan
fr: nipsan

en: Nisa
fr: nisa

en: Nisenan
fr: nisenan

en: Nisga'a
fr: nisga'a

en: Nisi (China)
fr: nisi (Chine)

en: Nisi (India)
fr: nisi (Inde)

en: Nisu; Eastern
fr: nisu oriental

en: Nisu; Northern
fr: nisu septentrional

en: Nisu; Southern
fr: nisu méridional

en: Nisu; Southwestern
fr: nisu du Sud-Ouest

en: Niuafo'ou
fr: niuafo'ou

en: Niuatoputapu
fr: niuatoputapu

en: Niuean
fr: niuéen

en: Nivaclé
fr: nivaclé

en: Njalgulgule
fr: njalgulgule

en: Njebi
fr: njebi

en: Njen
fr: njen

en: Njerep
fr: njerep

en: Njyem
fr: njyem

en: Nkami
fr: nkami

en: Nkangala
fr: nkangala

en: Nkari
fr: nkari

en: Nkem-Nkum
fr: nkem-nkum

en: Nkhumbi
fr: nkhumbi

en: Nkongho
fr: nkongho

en: Nkonya
fr: nkonya

en: Nkoroo
fr: nkoroo

en: Nkoya
fr: nkoya

en: Nkukoli
fr: nkukoli

en: Nkutu
fr: nkutu

en: Nnam
fr: nnam

en: No
fr: Non

en: No Result! Please try anonther keyword.
fr: Aucun résultat, Merci d’essayer un autre mot-clé.

en: No Results for:
fr: Aucun résultat pour :

en: No linguistic content
fr: pas de contenu linguistique

en: Nobiin
fr: nobiin

en: Nobonob
fr: nobonob

en: Nocamán
fr: nocamán

en: Nogai
fr: nogaï

en: Noiri
fr: noiri

en: Nokuku
fr: nokuku

en: Nomaande
fr: nomaande

en: Nomane
fr: nomane

en: Nomatsiguenga
fr: nomatsiguenga

en: Nomu
fr: nomu

en: None
fr: Aucun

en: Nonuya
fr: nonuya

en: Nooksack
fr: nooksack

en: Noon
fr: noon

en: Noone
fr: noone

en: Noric
fr: norique

en: Norn
fr: norn

en: Norra
fr: norra

en: Norse; Old
fr: norse ancien

en: North Arabian; Ancient
fr: arabe septentrional ancien

en: Norwegian
fr: norvégien

en: Norwegian Bokmål
fr: norvégien bokmål

en: Norwegian Nynorsk
fr: norvégien nynorsk

en: Norwegian Sign Language
fr: langue des signes norvégienne

en: Norwegian; Traveller
fr: norvégien voyageur

en: Notre
fr: notre

en: Notsi
fr: notsi

en: Nottoway
fr: nottoway

en: Nottoway-Meherrin
fr: nottoway-meherrin

en: Novial
fr: novial

en: Noy
fr: noy

en: Nsari
fr: nsari

en: Nsenga
fr: nsenga

en: Nshi
fr: nshi

en: Nsongo
fr: nsongo

en: Ntcham
fr: ntcham

en: Ntomba
fr: ntomba

en: Nuaulu; North
fr: nuaulu septentrional

en: Nuaulu; South
fr: nuaulu méridional

en: Nubaca
fr: nubaca

en: Nubi
fr: nubi

en: Nubian; Old
fr: nubien ancien

en: Nubri
fr: nubri

en: Nuer
fr: nuer

en: Nugunu (Australia)
fr: nugunu (Australie)

en: Nugunu (Cameroon)
fr: nugunu (Cameroun)

en: Nuk
fr: nuk

en: Nukak Makú
fr: nukak Makú

en: Nukna
fr: nukna

en: Nukuini
fr: nukuini

en: Nukumanu
fr: nukumanu

en: Nukuoro
fr: nukuoro

en: Nukuria
fr: nukuria

en: Numana-Nunku-Gbantu-Numbu
fr: numana-nunku-gbantu-numbu

en: Numanggang
fr: numanggang

en: Numbami
fr: numbami

en: Nume
fr: nume

en: Numee
fr: numee

en: Numidian
fr: numidien

en: Nung (Viet Nam)
fr: nung (Viet Nam)

en: Nungali
fr: nungali

en: Nunggubuyu
fr: nunggubuyu

en: Nungu
fr: nungu

en: Nuni; Northern
fr: nuni septentrional

en: Nuni; Southern
fr: nuni méridional

en: Nupbikha
fr: nupbikha

en: Nupe-Nupe-Tako
fr: nupe-nupe-tako

en: Nusa Laut
fr: nusa Laut

en: Nusu
fr: nusu

en: Nuu-chah-nulth
fr: nuu-chah-nulth

en: Nyabwa
fr: nyabwa

en: Nyaheun
fr: nyaheun

en: Nyahkur
fr: nyahkur

en: Nyakyusa-Ngonde
fr: nyakyusa-ngonde

en: Nyala; East
fr: nyala oriental

en: Nyali
fr: nyali

en: Nyam
fr: nyam

en: Nyamal
fr: nyamal

en: Nyambo
fr: nyambo

en: Nyamusa-Molo
fr: nyamusa-molo

en: Nyamwanga
fr: nyamwanga

en: Nyamwezi
fr: nyamwezi

en: Nyaneka
fr: nyaneka

en: Nyang'i
fr: nyang'i

en: Nyanga
fr: nyanga

en: Nyanga-li
fr: nyanga-li

en: Nyangatom
fr: nyangatom

en: Nyangbo
fr: nyangbo

en: Nyangga
fr: nyangga

en: Nyangumarta
fr: nyangumarta

en: Nyanja
fr: nyanja

en: Nyankole
fr: nyankole

en: Nyaturu
fr: nyaturu

en: Nyaw
fr: nyaw

en: Nyawaygi
fr: nyawaygi

en: Nyemba
fr: nyemba

en: Nyengo
fr: nyengo

en: Nyenkha
fr: nyenkha

en: Nyeu
fr: nyeu

en: Nyigina
fr: nyigina

en: Nyiha (Malawi)
fr: nyiha (Malawi)

en: Nyiha (Tanzania)
fr: nyiha (Tanzanie)

en: Nyika (Malawi and Zambia)
fr: nyika (Malawi et Zambie)

en: Nyika (Tanzania)
fr: nyika (Tanzanie)

en: Nyindrou
fr: nyindrou

en: Nyindu
fr: nyindu

en: Nyole
fr: nyole

en: Nyong
fr: nyong

en: Nyore
fr: nyore

en: Nyoro
fr: nyoro

en: Nyulnyul
fr: nyulnyul

en: Nyunga
fr: nyunga

en: Nyungwe
fr: nyungwe

en: Nyâlayu
fr: nyâlayu

en: Nzakambay
fr: nzakambay

en: Nzakara
fr: nzakara

en: Nzanyi
fr: nzanyi

en: Nzima
fr: nzima

en: Ná-Meo
fr: ná-meo

en: Nêlêmwa-Nixumwak
fr: nêlêmwa-nixumwak

en: O'chi'chi'
fr: o'chi'chi'

en: O'du
fr: o'du

en: Obanliku
fr: obanliku

en: Obispeño
fr: obispeño

en: Oblo
fr: oblo

en: Obokuitai
fr: obokuitai

en: Obolo
fr: obolo

en: Obtain an API Key
fr: Obtenir la clé API

en: Obulom
fr: obulom

en: Ocaina
fr: ocaina

en: Occitan (post 1500)
fr: occitan (après 1500)

en: Od
fr: od

en: Odiai
fr: odiai

en: Odoodee
fr: odoodee

en: Odual
fr: odual

en: Odut
fr: odut

en: Ofayé
fr: ofayé

en: Ofo
fr: ofo

en: Ogbah
fr: ogbah

en: Ogbia
fr: ogbia

en: Ogbogolo
fr: ogbogolo

en: Ogbronuagum
fr: ogbronuagum

en: Ogea
fr: ogea

en: Ohlone; Northern
fr: ohlone septentrional

en: Ohlone; Southern
fr: ohlone méridional

en: Oirat; Written
fr: oirat écrit

en: Oirata
fr: oirata

en: Ojibwa
fr: ojibwa

en: Ojibwa; Central
fr: ojibwa central

en: Ojibwa; Eastern
fr: ojibwa oriental

en: Ojibwa; Northwestern
fr: ojibwa du Nord-Ouest

en: Ojibwa; Severn
fr: ojibwa; Severn

en: Ojibwa; Western
fr: saulteaux

en: Ok
fr: D’accord

en: Okanagan
fr: okanagan

en: Oki-No-Erabu
fr: oki-no-erabu

en: Okiek
fr: okiek

en: Okinawan; Central
fr: okinawanais central

en: Oko-Eni-Osayen
fr: oko-eni-osayen

en: Oko-Juwoi
fr: oko-juwoi

en: Okobo
fr: okobo

en: Okodia
fr: okodia

en: Okolod
fr: okolod

en: Okpamheri
fr: okpamheri

en: Okpe (Northwestern Edo)
fr: okpe (Edo du Nord-Ouest)

en: Okpe (Southwestern Edo)
fr: okpe (Edo du Sud-Ouest)

en: Oksapmin
fr: oksapmin

en: Oku
fr: oku

en: Oldest
fr: Anciens

en: Oldest Books
fr: Anciens livres

en: Olekha
fr: olekha

en: Olo
fr: olo

en: Oloma
fr: oloma

en: Olrat
fr: olrat

en: Olu'bo
fr: olu'bo

en: Olulumo-Ikom
fr: olulumo-ikom

en: Omagua
fr: omagua

en: Omaha-Ponca
fr: omaha-ponca

en: Omati
fr: omati

en: Ombamba
fr: ombamba

en: Ombo
fr: ombo

en: Omejes
fr: omejes

en: Omi
fr: omi

en: Omok
fr: omok

en: Omotik
fr: omotik

en: Omurano
fr: omurano

en: Ona
fr: ona

en: One; Inebu
fr: one; Inebu

en: One; Kabore
fr: one; Kabore

en: One; Kwamtim
fr: one; Kwamtim

en: One; Molmo
fr: one; Molmo

en: One; Northern
fr: one septentrional

en: One; Southern
fr: one méridional

en: Oneida
fr: oneida

en: Ong
fr: ong

en: Onin
fr: onin

en: Onin Based Pidgin
fr: pidgin basé sur l'Onin

en: Onjob
fr: onjob

en: Ono
fr: ono

en: Onobasulu
fr: onobasulu

en: Onondaga
fr: onondaga

en: Ontenu
fr: ontenu

en: Ontong Java
fr: ontong Java

en: Oorlams
fr: oorlams

en: Opao
fr: opao

en: Opata
fr: opata

en: Opuuo
fr: opuuo

en: Orang Kanaq
fr: orang Kanaq

en: Orang Seletar
fr: orang Seletar

en: Orejón
fr: orejón

en: Oring
fr: oring

en: Oriya
fr: oriya

en: Oriya; Adivasi
fr: oriya; Adivasi

en: Orma
fr: orma

en: Ormu
fr: ormu

en: Ormuri
fr: ormuri

en: Oro
fr: oro

en: Oro Win
fr: oro Win

en: Oroch
fr: oroch

en: Oroha
fr: oroha

en: Orok
fr: orok

en: Orokaiva
fr: orokaiva

en: Oroko
fr: oroko

en: Orokolo
fr: orokolo

en: Oromo
fr: oromo

en: Oromo; Borana-Arsi-Guji
fr: oromo; Borana-Arsi-Guji

en: Oromo; Eastern
fr: oromo oriental

en: Oromo; West Central
fr: oromo central occidental

en: Oroqen
fr: oroqen

en: Orowe
fr: orowe

en: Oruma
fr: oruma

en: Orya
fr: orya

en: Osage
fr: osage

en: Osatu
fr: osatu

en: Oscan
fr: oscan

en: Osing
fr: osing

en: Ososo
fr: ososo

en: Ossetian
fr: ossétien

en: Ossetic; Old
fr: ossétique ancien

en: Ot Danum
fr: ot Danum

en: Otank
fr: otank

en: Oti
fr: oti

en: Otomi; Eastern Highland
fr: otomi; Highland oriental

en: Otomi; Estado de México
fr: otomi; État de Mexico

en: Otomi; Ixtenco
fr: otomi; Ixtenco

en: Otomi; Mezquital
fr: otomi; Mezquital

en: Otomi; Querétaro
fr: otomi; Querétaro

en: Otomi; Temoaya
fr: otomi; Temoaya

en: Otomi; Tenango
fr: otomi; Tenango

en: Otomi; Texcatepec
fr: otomi; Texcatepec

en: Otomi; Tilapa
fr: otomi; Tilapa

en: Otoro
fr: otoro

en: Ottawa
fr: ottawa

en: Otuho
fr: otuho

en: Otuke
fr: otuke

en: Ouma
fr: ouma

en: Oune
fr: oune

en: Owa
fr: owa

en: Owenia
fr: owenia

en: Owiniga
fr: owiniga

en: Oy
fr: oy

en: Oya'oya
fr: oya'oya

en: Oyda
fr: oyda

en: Pa Di
fr: pa Di

en: Pa'a
fr: pa'a

en: Pa-Hng
fr: pa-hng

en: Paama
fr: paama

en: Paasaal
fr: paasaal

en: Pacahuara
fr: pacahuara

en: Pacoh
fr: pacoh

en: Padoe
fr: padoe

en: Paekche
fr: paekche

en: Paelignian
fr: paelignien

en: Pagi
fr: pagi

en: Pagibete
fr: pagibete

en: Pagu
fr: pagu

en: Pahari-Potwari
fr: pahari-potwari

en: Pahari; Kullu
fr: pahari; Kullu

en: Pahari; Mahasu
fr: pahari; Mahasu

en: Pahi
fr: pahi

en: Pahlavani
fr: pahlavani

en: Pahlavi
fr: pahlavi

en: Pai Tavytera
fr: pai Tavytera

en: Paicî
fr: paicî

en: Paipai
fr: paipai

en: Paiute; Northern
fr: paiute septentrional

en: Paiwan
fr: paiwan

en: Pak-Tong
fr: pak-tong

en: Pakanha
fr: pakanha

en: Pakaásnovos
fr: pakaásnovos

en: Pakistan Sign Language
fr: langue des signes pakistanaise

en: Paku
fr: paku

en: Pal
fr: pal

en: Palaic
fr: palaïque

en: Palauan
fr: palauéen

en: Palaung; Ruching
fr: palaung; Ruching

en: Palaung; Rumai
fr: palaung; Rumai

en: Palaung; Shwe
fr: palaung; Shwe

en: Palawano; Brooke's Point
fr: palawano; Brooke's Point

en: Palawano; Central
fr: palawano central

en: Palawano; Southwest
fr: palawano du Sud-Ouest

en: Palenquero
fr: palenquero

en: Pali
fr: pali

en: Palikúr
fr: palikúr

en: Paliyan
fr: paliyan

en: Palor
fr: palor

en: Palpa
fr: palpa

en: Palu
fr: palu

en: Palu'e
fr: palu'e

en: Paluan
fr: paluen

en: Palumata
fr: palumata

en: Pam
fr: pam

en: Pambia
fr: pambia

en: Pame; Central
fr: pame; central

en: Pame; Northern
fr: pame septentrional

en: Pame; Southern
fr: pame méridional

en: Pamlico
fr: pamlico

en: Pamona
fr: pamona

en: Pamosu
fr: pamosu

en: Pampanga
fr: pampangan

en: Pana (Burkina Faso)
fr: pana (Burkina Faso)

en: Pana (Central African Republic)
fr: pana (République Centrafricaine)

en: Panamanian Sign Language
fr: langue des signes panaméenne

en: Panamint
fr: panamint

en: Panang
fr: panang

en: Panará
fr: panará

en: Panasuan
fr: panasuan

en: Panawa
fr: panawa

en: Pancana
fr: pancana

en: Panchpargania
fr: panchpargania

en: Pande
fr: pande

en: Pangasinan
fr: pangasinan

en: Pangseng
fr: pangseng

en: Pangwa
fr: pangwa

en: Pangwali
fr: pangwali

en: Panim
fr: panim

en: Paniya
fr: paniya

en: Panjabi
fr: pendjabi

en: Panjabi; Mirpur
fr: pendjabi; Mirpur

en: Panjabi; Western
fr: pendjabi occidental

en: Pankararé
fr: pankararé

en: Pankararú
fr: pankararú

en: Pankhu
fr: pankhu

en: Pannei
fr: pannei

en: Pano; Kulina
fr: pano; Kulina

en: Panobo
fr: panobo

en: Panytyima
fr: panytyima

en: Pao
fr: pao

en: Papapana
fr: papapana

en: Papar
fr: papar

en: Papasena
fr: papasena

en: Papel
fr: papel

en: Papi
fr: papi

en: Papiamento
fr: papiamento

en: Papitalai
fr: papitalai

en: Papora
fr: papora

en: Papuma
fr: papuma

en: Parachi
fr: parachi

en: Paraguayan Sign Language
fr: langue des signes paraguayenne

en: Parakanã
fr: parakanã

en: Paranan
fr: paranan

en: Paranawát
fr: paranawát

en: Paraujano
fr: paraujano

en: Parauk
fr: parauk

en: Parawen
fr: parawen

en: Pardhan
fr: pardhan

en: Pardhi
fr: pardhi

en: Pare
fr: pare

en: Parecís
fr: parecís

en: Parenga
fr: parenga

en: Parkwa
fr: parkwa

en: Parsi
fr: parsi

en: Parsi-Dari
fr: parsi-dari

en: Parthian
fr: parthe

en: Parya
fr: parya

en: Pashayi; Northeast
fr: pashayi du Nord-Est

en: Pashayi; Northwest
fr: pashayi du Nord-Ouest

en: Pashayi; Southeast
fr: pashayi du Sud-Est

en: Pashayi; Southwest
fr: pashayi duSud-Ouest

en: Pashto; Central
fr: pashto central

en: Pashto; Northern
fr: pashto septentrional

en: Pashto; Southern
fr: pashto méridional

en: Pasi
fr: pasi

en: Passwd
fr: Mot de passe

en: Password
fr: Mot de passe

en: Patamona
fr: patamona

en: Patani
fr: patani

en: Pataxó Hã-Ha-Hãe
fr: pataxó Hã-Ha-Hãe

en: Patep
fr: patep

en: Pathiya
fr: pathiya

en: Patpatar
fr: patpatar

en: Pattani
fr: pattani

en: Paulohi
fr: paulohi

en: Paumarí
fr: paumarí

en: Pauserna
fr: pauserna

en: Pawaia
fr: pawaia

en: Pawnee
fr: pawnee

en: Paynamar
fr: paynamar

en: Pe
fr: pe

en: Pear
fr: pear

en: Pech
fr: pech

en: Pecheneg
fr: pecheneg

en: Peere
fr: peere

en: Pei
fr: pei

en: Pekal
fr: pekal

en: Pela
fr: pela

en: Pele-Ata
fr: pele-ata

en: Pelende
fr: pelende

en: Pemon
fr: pemon

en: Penan; Eastern
fr: penan oriental

en: Penan; Western
fr: penan occidental

en: Penang Sign Language
fr: langue des signes de Penang

en: Penchal
fr: penchal

en: Pendau
fr: pendau

en: Pengo
fr: pengo

en: Penrhyn
fr: penrhyn

en: Pentlatch
fr: pentlatch

en: Perai
fr: perai

en: Perform Update
fr: Effectuer la mise à jour

en: Pero
fr: pero

en: Persian
fr: persan

en: Persian Sign Language
fr: langue des signes persanne

en: Persian; Afghan
fr: persan afghan

en: Persian; Iranian
fr: persan iranien

en: Persian; Manichaean Middle
fr: persan; manichéen intermédiaire

en: Persian; Old (ca. 600-400 B.C.)
fr: perse ancien (environ 600-400 avant J.-C.)

en: Peruvian Sign Language
fr: langue des signes péruvienne

en: Petats
fr: petats

en: Petjo
fr: petjo

en: Pfaelzisch
fr: pfaelzisch

en: Phai
fr: phai

en: Phake
fr: phake

en: Phala
fr: phala

en: Phalura
fr: phalura

en: Phana'
fr: phana'

en: Phangduwali
fr: phangduwali

en: Phende
fr: phende

en: Philippine Sign Language
fr: langue des signes philippine

en: Phimbi
fr: phimbi

en: Phoenician
fr: phénicien

en: Phola
fr: phola

en: Phola; Alo
fr: phola; Alo

en: Pholo
fr: pholo

en: Phong-Kniang
fr: phong-kniang

en: Phowa; Ani
fr: phowa; Ani

en: Phowa; Hlepho
fr: phowa; Hlepho

en: Phowa; Labo
fr: phowa; Labo

en: Phrygian
fr: phrygien

en: Phu Thai
fr: phu Thai

en: Phuan
fr: phuan

en: Phudagi
fr: phudagi

en: Phuie
fr: phuie

en: Phukha
fr: phukha

en: Phuma
fr: phuma

en: Phunoi
fr: phunoi

en: Phuong
fr: phuong

en: Phupa
fr: phupa

en: Phupha
fr: phupha

en: Phuza
fr: phuza

en: Piamatsina
fr: piamatsina

en: Piame
fr: piame

en: Piapoco
fr: piapoco

en: Piaroa
fr: piaroa

en: Picard
fr: picard

en: Picene; North
fr: picene septentrional

en: Picene; South
fr: picene méridional

en: Pictish
fr: picte

en: Pidgin English; Chinese
fr: anglais pidgin chinois

en: Pidgin; Cameroon
fr: pidgin du Cameroun

en: Pidgin; Nigerian
fr: pidgin nigérien

en: Pidgin; Timor
fr: pidgin de Timor

en: Piemontese
fr: piémontais

en: Pijao
fr: pijao

en: Pije
fr: pije

en: Pijin
fr: pijin

en: Pilagá
fr: pilagá

en: Pileni
fr: pileni

en: Pima Bajo
fr: pima Bajo

en: Pimbwe
fr: pimbwe

en: Pinai-Hagahai
fr: pinai-hagahai

en: Pingelapese
fr: pingelapais

en: Pini
fr: pini

en: Pinigura
fr: pinigura

en: Pinji
fr: pinji

en: Pintiini
fr: pintiini

en: Pintupi-Luritja
fr: pintupi-luritja

en: Pinyin
fr: pinyin

en: Pipil
fr: pipil

en: Pirahã
fr: pirahã

en: Piratapuyo
fr: piratapuyo

en: Pirlatapa
fr: pirlatapa

en: Piro
fr: piro

en: Piru
fr: piru

en: Pisabo
fr: pisabo

en: Piscataway
fr: piscataway

en: Pisidian
fr: pisidien

en: Pitcairn-Norfolk
fr: pitcairn-norfolk

en: Piti
fr: piti

en: Pitjantjatjara
fr: pitjantjatjara

en: Pitta Pitta
fr: pitta Pitta

en: Piu
fr: piu

en: Piya-Kwonci
fr: piya-kwonci

en: Plains Indian Sign Language
fr: langue des signes indienne des plaines

en: Plautdietsch
fr: plautdietsch

en: Playero
fr: playero

en: Please configure the SMTP mail settings first...
fr: Veillez configurer les paramètres smtp d'abord...

en: Please configure your kindle email address first...
fr: Veuillez configurer votre adresse kindle d'abord...

en: Please fill out all fields!
fr: SVP, complétez tous les champs !

en: Please try a different search
fr: Essayer une recherche différente

en: Pnar
fr: pnar

en: Pochutec
fr: pochutèque

en: Podena
fr: podena

en: Pogolo
fr: pogolo

en: Pohnpeian
fr: pohnpeien

en: Pokangá
fr: pokangá

en: Poke
fr: poke

en: Pokomo
fr: pokomo

en: Polabian
fr: polabien

en: Polari
fr: polari

en: Polci
fr: polci

en: Polish
fr: polonais

en: Polish Sign Language
fr: langue des signes polonaise

en: Polonombauk
fr: polonombauk

en: Pom
fr: pom

en: Pomo
fr: pomo

en: Pomo; Central
fr: pomo central

en: Pomo; Eastern
fr: pomo oriental

en: Pomo; Northeastern
fr: pomo du Nord-Est

en: Pomo; Northern
fr: pomo septentrional

en: Pomo; Southeastern
fr: pomo du Sud-Est

en: Pomo; Southern
fr: pomo méridional

en: Ponam
fr: ponam

en: Ponares
fr: ponares

en: Pongu
fr: pongu

en: Pongyong
fr: pongyong

en: Ponosakan
fr: ponosakan

en: Pontic
fr: pontic

en: Popoloca; Coyotepec
fr: popoloca; Coyotepec

en: Popoloca; Mezontla
fr: popoloca; Mezontla

en: Popoloca; San Felipe Otlaltepec
fr: popoloca; San Felipe Otlaltepec

en: Popoloca; San Juan Atzingo
fr: popoloca; San Juan Atzingo

en: Popoloca; San Luís Temalacayuca
fr: popoloca; San Luís Temalacayuca

en: Popoloca; San Marcos Tlalcoyalco
fr: popoloca; San Marcos Tlalcoyalco

en: Popoloca; Santa Inés Ahuatempan
fr: popoloca; Santa Inés Ahuatempan

en: Popoluca; Highland
fr: popoluca; Highland

en: Popoluca; Oluta
fr: popoluca; Oluta

en: Popoluca; Sayula
fr: popoluca; Sayula

en: Popoluca; Texistepec
fr: popoluca; Texistepec

en: Popti'
fr: popti'

en: Popular publications from this catalog based on Downloads.
fr: Publications populaires depuis le catalogue basées sur les téléchargements.

en: Popular publications from this catalog based on Rating.
fr: Publications populaires de ce catalogue sur la base de notes.

en: Poqomam
fr: poqomam

en: Poqomchi'
fr: poqomchi'

en: Porohanon
fr: porohanon

en: Port Sandwich
fr: port Sandwich

en: Port Vato
fr: port Vato

en: Portuguese
fr: portugais

en: Portuguese Sign Language
fr: Langue des Signes Portugaise

en: Potawatomi
fr: potawatomi

en: Potiguára
fr: potiguára

en: Pouye
fr: pouye

en: Powari
fr: powari

en: Powhatan
fr: powhatan

en: Poyanáwa
fr: poyanáwa

en: Prasuni
fr: prasuni

en: Pray 3
fr: pray 3

en: Previous
fr: Précédent

en: Principense
fr: principien

en: Profile updated
fr: Profil mis à jour

en: Program library
fr: Bibliothèque logiciel

en: Provençal; Old (to 1500)
fr: provençal ancien (jusqu'à 1500)

en: Providencia Sign Language
fr: langue des signes Providencia

en: Prussian
fr: prussien

en: Prākrit; Ardhamāgadhī
fr: prākrit; Ardhamāgadhī

en: Prākrit; Māhārāṣṭri
fr: prākrit; Māhārāṣṭri

en: Prākrit; Sauraseni
fr: prākrit; Sauraseni

en: Psikye
fr: psikye

en: Pu Ko
fr: pu Ko

en: Puare
fr: puare

en: Public Shelves
fr: Étagères publiques

en: Public registration
fr: Inscription public

en: Publisher
fr: Editeur

en: Publishing date
fr: Date de publication

en: Puelche
fr: puelche

en: Puerto Rican Sign Language
fr: langue des signe portoricaine

en: Puinave
fr: puinave

en: Pukapuka
fr: pukapuka

en: Pulaar
fr: pulaar

en: Pulabu
fr: pulabu

en: Pular
fr: pular

en: Puluwatese
fr: puluwatais

en: Puma
fr: puma

en: Pumi; Northern
fr: pumi septentrional

en: Pumi; Southern
fr: pumi méridional

en: Pumpokol
fr: pumpokol

en: Pumé
fr: pumé

en: Punan Aput
fr: punan Aput

en: Punan Bah-Biau
fr: punan Bah-Biau

en: Punan Batu 1
fr: punan Batu 1

en: Punan Merah
fr: punan Merah

en: Punan Merap
fr: punan Merap

en: Punan Tubu
fr: punan Tubu

en: Punic
fr: punique

en: Punu
fr: punu

en: Puoc
fr: puoc

en: Puquina
fr: puquina

en: Puragi
fr: puragi

en: Purari
fr: purari

en: Purepecha
fr: purepecha

en: Purepecha; Western Highland
fr: purepecha; Highland occidental

en: Puri
fr: puri

en: Purik
fr: purik

en: Purisimeño
fr: purisimeño

en: Puruborá
fr: puruborá

en: Purum
fr: purum

en: Pushto
fr: pushto

en: Putai
fr: putai

en: Putoh
fr: putoh

en: Putukwam
fr: putukwam

en: Puyo
fr: puyo

en: Puyo-Paekche
fr: puyo-paekche

en: Puyuma
fr: puyuma

en: Pwaamei
fr: pwaamei

en: Pwapwa
fr: pwapwa

en: Pyapun
fr: pyapun

en: Pyen
fr: pyen

en: Pyu
fr: pyu

en: Pyu (Myanmar)
fr: pyu (Birmanie)

en: Páez
fr: páez

en: Pááfang
fr: pááfang

en: Päri
fr: päri

en: Pémono
fr: pémono

en: Pévé
fr: pévé

en: Pökoot
fr: pökoot

en: Q'anjob'al
fr: q'anjob'al

en: Qabiao
fr: qabiao

en: Qaqet
fr: qaqet

en: Qashqa'i
fr: qashqa'i

en: Qatabanian
fr: katabanien

en: Qawasqar
fr: kawésqar

en: Qiang; Northern
fr: qiang septentrional

en: Qiang; Southern
fr: qiang méridional

en: Qimant
fr: qimant

en: Quapaw
fr: quapaw

en: Quebec Sign Language
fr: langue des signes québécoise

en: Quechan
fr: quechan

en: Quechua
fr: quechua

en: Quechua; Ambo-Pasco
fr: quechua; Ambo-Pasco

en: Quechua; Arequipa-La Unión
fr: quechua; Arequipa-La Unión

en: Quechua; Ayacucho
fr: quechua; Ayacucho

en: Quechua; Cajamarca
fr: quechua; Cajamarca

en: Quechua; Cajatambo North Lima
fr: quechua; Cajatambo Lima Nord

en: Quechua; Chachapoyas
fr: quechua; Chachapoyas

en: Quechua; Chilean
fr: quechua chilien

en: Quechua; Chincha
fr: quechua; Chincha

en: Quechua; Chiquián Ancash
fr: quechua; Chiquián Ancash

en: Quechua; Classical
fr: quechua classique

en: Quechua; Corongo Ancash
fr: quechua; Corongo Ancash

en: Quechua; Cusco
fr: quechua; Cuzco

en: Quechua; Eastern Apurímac
fr: quechua; Apurímac oriental

en: Quechua; Huallaga Huánuco
fr: quechua; Huallaga Huánuco

en: Quechua; Huamalíes-Dos de Mayo Huánuco
fr: quechua; Huamalíes-Dos de Mayo Huánuco

en: Quechua; Huaylas Ancash
fr: quechua; Huaylas Ancash

en: Quechua; Huaylla Wanca
fr: quechua; Huaylla Wanca

en: Quechua; Jauja Wanca
fr: quechua; Jauja Wanca

en: Quechua; Lambayeque
fr: quechua; Lambayeque

en: Quechua; Margos-Yarowilca-Lauricocha
fr: quechua; Margos-Yarowilca-Lauricocha

en: Quechua; Napo Lowland
fr: quechua; Bas-pays de Napo

en: Quechua; North Bolivian
fr: quechua bolivien septentrional

en: Quechua; North Junín
fr: quechua; Junín septentrional

en: Quechua; Northern Conchucos Ancash
fr: quechua; Conchucos Ancash septentrional

en: Quechua; Pacaraos
fr: quechua; Pacaraos

en: Quechua; Panao Huánuco
fr: quechua; Panao Huánuco

en: Quechua; Puno
fr: quechua; Puno

en: Quechua; San Martín
fr: quechua; San Martín

en: Quechua; Santa Ana de Tusi Pasco
fr: quechua; Santa Ana de Tusi Pasco

en: Quechua; Sihuas Ancash
fr: quechua; Sihuas Ancash

en: Quechua; South Bolivian
fr: quechua bolivien méridional

en: Quechua; Southern Conchucos Ancash
fr: quechua; Conchucos Ancash méridional

en: Quechua; Southern Pastaza
fr: quechua; Pastaza méridional

en: Quechua; Yanahuanca Pasco
fr: quechua; Yanahuanca Pasco

en: Quechua; Yauyos
fr: quechua; Yauyos

en: Quenya
fr: quenya

en: Queyu
fr: queyu

en: Quichua; Calderón Highland
fr: quichua; Haut-pays de Calderón

en: Quichua; Cañar Highland
fr: quichua; Haut-pays de Cañar

en: Quichua; Chimborazo Highland
fr: quichua; Haut-pays du Chimborazo

en: Quichua; Imbabura Highland
fr: quichua; Haut-pays d'Imbabura

en: Quichua; Loja Highland
fr: quichua; Haut-pays de Loja

en: Quichua; Northern Pastaza
fr: quichua; Pastaza septentrional

en: Quichua; Salasaca Highland
fr: quichua; Haut-pays de Salasaca

en: Quichua; Santiago del Estero
fr: quichua; Santiago del Estero

en: Quichua; Tena Lowland
fr: quichua; Bas-pays de Tena

en: Quileute
fr: quileute

en: Quinault
fr: quinault

en: Quinqui
fr: quinqui

en: Quiripi
fr: quiripi

en: Rabha
fr: rabha

en: Rade
fr: rade

en: Raetic
fr: réthique

en: Rahambuu
fr: rahambuu

en: Rajasthani
fr: rajasthani

en: Rajbanshi
fr: rajbanchi

en: Raji
fr: raji

en: Rajong
fr: rajong

en: Rakahanga-Manihiki
fr: rakahanga-manihiki

en: Rakhine
fr: rakhine

en: Ralte
fr: ralte

en: Rama
fr: rama

en: Ramoaaina
fr: ramoaaina

en: Ramopa
fr: ramopa

en: Rampi
fr: rampi

en: Random Books
fr: Livres au hasard

en: Rang
fr: rang

en: Rangkas
fr: rangkas

en: Ranglong
fr: ranglong

en: Rangpuri
fr: rangpuri

en: Rao
fr: rao

en: Rapa
fr: rapa

en: Rapanui
fr: rapanui

en: Rapoisi
fr: rapoisi

en: Rapting
fr: rapting

en: Rara Bakati'
fr: rara Bakati'

en: Rasawa
fr: rasawa

en: Ratagnon
fr: ratagnon

en: Ratahan
fr: ratahan

en: Rathawi
fr: rathawi

en: Rating
fr: Évaluation

en: Raute
fr: raute

en: Ravula
fr: ravula

en: Rawa
fr: rawa

en: Rawang
fr: rawang

en: Rawat
fr: rawat

en: Rawo
fr: rawo

en: Razajerdi
fr: razajerdi

en: Read
fr: Lu

en: Read Books
fr: Livres lus

en: Read a Book
fr: Lire un livre

en: Read in browser
fr: Lire dans le navigateur

en: Recent Downloads
fr: Téléchargements récents

en: Recently Added
fr: Ajouts récents

en: Recently Added Books
fr: Ajouts récents

en: Reconnect to Calibre DB
fr: Se reconnecter à Calibre-web

en: Reel
fr: reel

en: Register
fr: S'enregistrer

en: Register a new account
fr: Enregistrer un nouveau compte

en: Rejang
fr: rejang

en: Reli
fr: reli

en: Rema
fr: rema

en: Rembarunga
fr: rembarunga

en: Rembong
fr: rembong

en: Remember me
fr: Se rappeler de moi

en: Remo
fr: remo

en: Rempi
fr: rempi

en: Remun
fr: remun

en: Rendille
fr: rendille

en: Rengao
fr: rengao

en: Rennell-Bellona
fr: rennell-bellona

en: Rennellese Sign Language
fr: langue des signes renellaise

en: Repanbitip
fr: repanbitip

en: Rer Bare
fr: rer Bare

en: Rerau
fr: rerau

en: Rerep
fr: rerep

en: Reshe
fr: reshe

en: Restart Calibre-web
fr: Redémarrer Calibre-web

en: Results for:
fr: Résultats pour :

en: Resígaro
fr: resígaro

en: Retta
fr: retta

en: Reyesano
fr: reyesano

en: Riang (India)
fr: riang (Inde)

en: Riang (Myanmar)
fr: riang (Birmanie)

en: Riantana
fr: riantana

en: Ribun
fr: ribun

en: Rien
fr: rien

en: Rikbaktsa
fr: rikbaktsa

en: Ringgou
fr: ringgou

en: Ririo
fr: ririo

en: Ritarungo
fr: ritarungo

en: Riung
fr: riung

en: Roglai; Cacgia
fr: roglai; Cacgia

en: Roglai; Northern
fr: roglai septentrional

en: Roglai; Southern
fr: roglai méridional

en: Rogo
fr: rogo

en: Rohingya
fr: rohingya

en: Roma
fr: roma

en: Romagnol
fr: romagnol

en: Romam
fr: romam

en: Romani; Balkan
fr: romani des Balkans

en: Romani; Baltic
fr: romani baltique

en: Romani; Carpathian
fr: romani des Carpathes

en: Romani; Kalo Finnish
fr: romani; finnois de Kalo

en: Romani; Sinte
fr: romani; Sinte

en: Romani; Tavringer
fr: romani; Tavringer

en: Romani; Vlax
fr: romani; Vlax

en: Romani; Welsh
fr: romani gallois

en: Romanian
fr: roumain

en: Romanian Sign Language
fr: langue des signes roumaine

en: Romanian; Istro
fr: roumain; Istro

en: Romanian; Macedo-
fr: macédo-roumain

en: Romanian; Megleno
fr: roumain; Megleno

en: Romano-Greek
fr: romano-grec

en: Romano-Serbian
fr: romano-serbe

en: Romanova
fr: romanova

en: Romansh
fr: romanche

en: Romany
fr: romany

en: Romblomanon
fr: romblomanon

en: Rombo
fr: rombo

en: Romkun
fr: romkun

en: Ron
fr: ron

en: Ronga
fr: ronga

en: Rongga
fr: rongga

en: Rongpo
fr: rongpo

en: Ronji
fr: ronji

en: Roon
fr: roon

en: Roria
fr: roria

en: Rotokas
fr: rotokas

en: Rotuman
fr: rotuman

en: Roviana
fr: roviana

en: Rudbari
fr: rudbari

en: Rufiji
fr: rufiji

en: Ruga
fr: ruga

en: Rukai
fr: rukai

en: Ruma
fr: ruma

en: Rumu
fr: rumu

en: Runa
fr: runa

en: Rundi
fr: rundi

en: Runga
fr: runga

en: Rungus
fr: rungus

en: Rungwa
fr: rungwa

en: Russian
fr: russe

en: Russian Sign Language
fr: langue des signes russe

en: Russian; Old
fr: russe ancien

en: Rusyn
fr: rusyn

en: Rutul
fr: rutul

en: Ruuli
fr: ruuli

en: Ruund
fr: ruund

en: Rwa
fr: rwa

en: SMTP hostname
fr: Serveur smtp

en: SMTP login
fr: Login smtp

en: SMTP mail settings
fr: Paramètres smtp

en: SMTP password
fr: Mot de passe smtp

en: SMTP port
fr: Port smtp

en: SMTP port (usually 25 for plain SMTP and 465 for SSL and 587 for STARTTLS)
fr: SMTP port (habituellement 25 pour strict SMTP et 465 pour SSL et 587 pour STARTTLS)

en: Sa
fr: sa

en: Sa'a
fr: a'a

en: Sa'ban
fr: sa'ban

en: Sa'och
fr: sa'och

en: Saafi-Saafi
fr: saafi-saafi

en: Saam
fr: saam

en: Saamia
fr: saamia

en: Saaroa
fr: saaroa

en: Saba
fr: saba

en: Sabaean
fr: sabéen

en: Sabanê
fr: sabanê

en: Sabaot
fr: sabaot

en: Sabine
fr: sabine

en: Sabu
fr: sabu

en: Sabüm
fr: sabüm

en: Sacapulteco
fr: sacapulteco

en: Sadri
fr: sadri

en: Sadri; Oraon
fr: sadri; Oraon

en: Saek
fr: saek

en: Saep
fr: saep

en: Safaliba
fr: safaliba

en: Safeyoka
fr: safeyoka

en: Safwa
fr: safwa

en: Sagala
fr: sagala

en: Sagalla
fr: sagalla

en: Saho
fr: saho

en: Sahu
fr: sahu

en: Saisiyat
fr: saisiyat

en: Sajalong
fr: sajalong

en: Sajau Basap
fr: sajau Basap

en: Sakachep
fr: sakachep

en: Sakam
fr: sakam

en: Sakao
fr: sakao

en: Sakata
fr: sakata

en: Sake
fr: sake

en: Sakirabiá
fr: sakirabiá

en: Sala
fr: sala

en: Salampasu
fr: salampasu

en: Salar
fr: salar

en: Salas
fr: salas

en: Salchuq
fr: salchuq

en: Saleman
fr: saleman

en: Saliba
fr: saliba

en: Salinan
fr: salinan

en: Salish; Southern Puget Sound
fr: salish; Puget Sound méridional

en: Salish; Straits
fr: salique; Straits

en: Sallands
fr: sallands

en: Salt-Yui
fr: salt-yui

en: Salumá
fr: salumá

en: Salvadoran Sign Language
fr: langue des signes salvadorienne

en: Sam
fr: sam

en: Sama
fr: sama

en: Sama; Bangingih
fr: sama; Bangingih

en: Sama; Central
fr: sama central

en: Sama; Pangutaran
fr: sama; Pangutaran

en: Sama; Southern
fr: sama méridional

en: Samaritan
fr: samaritain

en: Samarokena
fr: samarokena

en: Samatao
fr: samatao

en: Samba
fr: samba

en: Samba Leko
fr: samba Leko

en: Sambal; Botolan
fr: sambal de Botolan

en: Sambal; Tinà
fr: sambal de Tina

en: Sambe
fr: sambe

en: Samberigi
fr: samberigi

en: Samburu
fr: samburu

en: Samei
fr: samei

en: Sami; Akkala
fr: sami; Akkala

en: Sami; Inari
fr: sami d'Inari

en: Sami; Kemi
fr: sami; Kemi

en: Sami; Kildin
fr: sami; Kildin

en: Sami; Northern
fr: sami septentrional

en: Sami; Pite
fr: sami; Pite

en: Sami; Skolt
fr: sami de Skolt

en: Sami; Southern
fr: sami méridional

en: Sami; Ter
fr: sami; Ter

en: Sami; Ume
fr: sami; Ume

en: Samo
fr: samo

en: Samo; Matya
fr: samo; Matya

en: Samo; Maya
fr: samo; Maya

en: Samo; Southern
fr: samo méridional

en: Samoan
fr: samoan

en: Samogitian
fr: samogitien

en: Samosa
fr: samosa

en: Sampang
fr: sampang

en: Samre
fr: samre

en: Samtao
fr: samtao

en: Samvedi
fr: samvedi

en: Sanapaná
fr: sanapaná

en: Sandawe
fr: sandawe

en: Sanga (Democratic Republic of Congo)
fr: sanga (République Démocratique du Congo)

en: Sanga (Nigeria)
fr: sanga (Nigéria)

en: Sanggau
fr: sanggau

en: Sangil
fr: sangil

en: Sangir
fr: sangir

en: Sangisari
fr: sangisari

en: Sangkong
fr: sangkong

en: Sanglechi
fr: sanglechi

en: Sango
fr: sango

en: Sango; Riverain
fr: sango; Riverain

en: Sangu (Gabon)
fr: sangu (Gabon)

en: Sangu (Tanzania)
fr: sangu (Tanzanie)

en: Sani
fr: sani

en: Sanie
fr: sanie

en: Saniyo-Hiyewe
fr: saniyo-hiyewe

en: Sansi
fr: sansi

en: Sanskrit
fr: sanskrit

en: Sansu
fr: sansu

en: Santali
fr: santali

en: Sanumá
fr: sanumá

en: Saparua
fr: saparua

en: Sapo
fr: sapo

en: Saponi
fr: saponi

en: Saposa
fr: saposa

en: Sapuan
fr: sapuen

en: Sapé
fr: sapé

en: Sar
fr: sar

en: Sara
fr: sara

en: Sara Dunjo
fr: sara Dunjo

en: Sara Kaba
fr: sara Kaba

en: Sara Kaba Deme
fr: sara Kaba Deme

en: Sara Kaba Náà
fr: sara Kaba Náà

en: Saramaccan
fr: saramaccan

en: Sarasira
fr: sarasira

en: Saraveca
fr: saraveca

en: Sardinian
fr: sarde

en: Sardinian; Campidanese
fr: sarde; Campidanais

en: Sardinian; Gallurese
fr: sarde; Gallurais

en: Sardinian; Logudorese
fr: sarde; Logudorais

en: Sardinian; Sassarese
fr: sarde; Sassarais

en: Sarikoli
fr: sarikoli

en: Sarli
fr: sarli

en: Sarsi
fr: sarsi

en: Sartang
fr: sartang

en: Sarua
fr: sarua

en: Sarudu
fr: sarudu

en: Saruga
fr: saruga

en: Sasak
fr: sasak

en: Sasaru
fr: sasaru

en: Satawalese
fr: satawalais

en: Saterfriesisch
fr: saterfrison

en: Sateré-Mawé
fr: sateré-mawé

en: Saudi Arabian Sign Language
fr: langue des signes arabe saoudienne

en: Sauk
fr: sauk

en: Saurashtra
fr: saurashtra

en: Sauri
fr: sauri

en: Sauria Paharia
fr: sauria Paharia

en: Sause
fr: sause

en: Sausi
fr: sausi

en: Savara
fr: savara

en: Save settings
fr: Sauvegarder les réglages

en: Save settings and send Test E-Mail
fr: Sauvegarder les réglages et tester l’envoi d’e-mail

en: Savi
fr: savi

en: Savosavo
fr: savosavo

en: Sawai
fr: sawai

en: Saweru
fr: saweru

en: Sawi
fr: sawi

en: Sawila
fr: sawila

en: Sawknah
fr: sawknah

en: Saxon; Old
fr: saxon ancien

en: Saxon; Upper
fr: haut-saxon

en: Saya
fr: saya

en: Scots
fr: écossais

en: Scottish; Traveller
fr: écossais voyageur

en: Scythian
fr: scythe

en: Search
fr: Chercher

en: Search error!
fr: Rechercher les erreur!

en: Seba
fr: seba

en: Sebat Bet Gurage
fr: sebat Bet Gurage

en: Seberuang
fr: seberuang

en: Sebop
fr: sebop

en: Sebuyau
fr: sebuyau

en: Sechelt
fr: sechelt

en: Secoya
fr: secoya

en: Sedang
fr: sedang

en: Sedoa
fr: sedoa

en: Seeku
fr: seeku

en: Segai
fr: segai

en: Segeju
fr: segeju

en: Seget
fr: seget

en: Sehwi
fr: sehwi

en: Seimat
fr: seimat

en: Seit-Kaitetu
fr: seit-kaitetu

en: Sekani
fr: sekani

en: Sekapan
fr: sekapan

en: Sekar
fr: sekar

en: Seke (Nepal)
fr: seke (Népal)

en: Seke (Vanuatu)
fr: seke (Vanuatu)

en: Seki
fr: seki

en: Seko Padang
fr: seko Padang

en: Seko Tengah
fr: seko Tengah

en: Sekpele
fr: sekpele

en: Selangor Sign Language
fr: langue des signes de Selangor

en: Selaru
fr: selaru

en: Selayar
fr: selayar

en: Selee
fr: selee

en: Selepet
fr: selepet

en: Selian
fr: selien

en: Selkup
fr: selkup

en: Selungai Murut
fr: selungai Murut

en: Seluwasan
fr: seluwasien

en: Semai
fr: semai

en: Semandang
fr: semandang

en: Semaq Beri
fr: semaq Beri

en: Sembakung Murut
fr: sembakung Murut

en: Semelai
fr: semelai

en: Semimi
fr: semimi

en: Semnam
fr: semnam

en: Semnani
fr: semnani

en: Sempan
fr: sempan

en: Sena
fr: sena

en: Sena; Malawi
fr: sena; Malawi

en: Senaya
fr: senaya

en: Send to Kindle
fr: Envoyer vers Kindle

en: Sene
fr: sene

en: Seneca
fr: seneca

en: Sened
fr: sened

en: Sengele
fr: sengele

en: Senggi
fr: senggi

en: Sengo
fr: sengo

en: Sengseng
fr: sengseng

en: Senhaja De Srair
fr: senhaja De Srair

en: Senoufo; Cebaara
fr: senoufo; Cebaara

en: Senoufo; Djimini
fr: senoufo; Djimini

en: Senoufo; Mamara
fr: senoufo; Mamara

en: Senoufo; Nyarafolo
fr: senoufo; Nyarafolo

en: Senoufo; Palaka
fr: senoufo; Palaka

en: Senoufo; Shempire
fr: senoufo; Shempire

en: Senoufo; Supyire
fr: senoufo; Supyire

en: Senoufo; Syenara
fr: senoufo; Syenara

en: Senoufo; Tagwana
fr: senoufo; Tagwana

en: Sensi
fr: sensi

en: Sentani
fr: sentani

en: Sentinel
fr: sentinel

en: Sepa (Indonesia)
fr: sepa (Indonésie)

en: Sepa (Papua New Guinea)
fr: sepa (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Sepen
fr: sepen

en: Sera
fr: sera

en: Seraiki
fr: seraiki

en: Serbian
fr: serbe

en: Serbo-Croatian
fr: serbo-croate

en: Sere
fr: sere

en: Serer
fr: serer

en: Seri
fr: seri

en: Series
fr: Séries

en: Series id
fr: Id de série

en: Series in this Library
fr: Séries dans la librairie

en: Series list
fr: Liste des séries

en: Series: %(serie)s
fr: Séries : %(serie)s

en: Serili
fr: serili

en: Seroa
fr: seroa

en: Serrano
fr: serrano

en: Seru
fr: seru

en: Serua
fr: serua

en: Serudung Murut
fr: serudung Murut

en: Serui-Laut
fr: serui-laut

en: Server is stopped
fr: Serveur arrêté

en: Server restarted, please reload page
fr: Serveur redémarré, merci de rafraîchir la page

en: Seta
fr: seta

en: Setaman
fr: setaman

en: Seti
fr: seti

en: Settings
fr: Paramètres

en: Settla
fr: settla

en: Sewa Bay
fr: sewa Bay

en: Seze
fr: seze

en: Sha
fr: sha

en: Shabak
fr: shabak

en: Shabo
fr: shabo

en: Shahmirzadi
fr: shahmirzadi

en: Shahrudi
fr: shahrudi

en: Shall-Zwall
fr: shall-zwall

en: Shama-Sambuga
fr: shama-sambuga

en: Shamang
fr: shamang

en: Shambala
fr: shambala

en: Shan
fr: shan

en: Shanenawa
fr: shanenawa

en: Shanga
fr: shanga

en: Shangzhai
fr: shangzhai

en: Sharanahua
fr: sharanahua

en: Shark Bay
fr: shark Bay

en: Sharwa
fr: sharwa

en: Shasta
fr: shasta

en: Shatt
fr: shatt

en: Shau
fr: shau

en: Shawnee
fr: shawnee

en: She
fr: she

en: Shehri
fr: shehri

en: Shekhawati
fr: shekhawati

en: Shekkacho
fr: shekkacho

en: Sheko
fr: sheko

en: Shelf %(title)s created
fr: Étagère %(title)s créée

en: Shelf: '%(name)s'
fr: Étagère : '%(name)s'

en: Shelta
fr: shelta

en: Shendu
fr: shendu

en: Sheni
fr: sheni

en: Sherbro
fr: sherbro

en: Sherdukpen
fr: sherdukpen

en: Sherpa
fr: sherpa

en: Shi
fr: shi

en: Shiki
fr: shiki

en: Shilluk
fr: shilluk

en: Shina
fr: shina

en: Shina; Kohistani
fr: shina; Kohistani

en: Shinabo
fr: shinabo

en: Shipibo-Conibo
fr: shipibo-conibo

en: Shixing
fr: shixing

en: Sholaga
fr: sholaga

en: Shom Peng
fr: shom Peng

en: Shona
fr: shona

en: Shoo-Minda-Nye
fr: shoo-minda-nye

en: Shor
fr: shor

en: Shoshoni
fr: shoshoni

en: Show Random Books
fr: Montrer des livres au hasard

en: Show all
fr: Montrer tout

en: Show author selection
fr: Montrer la sélection par auteur

en: Show best rated books
fr: Montrer les livres les mieux notés

en: Show books with language
fr: Montrer les livres dans la langue

en: Show category selection
fr: Montrer la sélection par catégories

en: Show hot books
fr: Montrer les livres populaires

en: Show language selection
fr: Montrer la sélection par langue

en: Show mature content
fr: Montrer le contenu pour adulte

en: Show random books
fr: Montrer des livres au hasard

en: Show random books in detail view
fr: Montrer aléatoirement des livres dans la vue détaillée

en: Show read and unread
fr: Montrer lu et non-lu

en: Show series selection
fr: Montrer la sélection par séries

en: Shua
fr: shua

en: Shuadit
fr: shuadit

en: Shuar
fr: shuar

en: Shubi
fr: shubi

en: Shughni
fr: shughni

en: Shumashti
fr: shumashti

en: Shumcho
fr: shumcho

en: Shuswap
fr: shuswap

en: Shuwa-Zamani
fr: shuwa-zamani

en: Shwai
fr: shwai

en: Sialum
fr: sialum

en: Siamou
fr: siamou

en: Sian
fr: sian

en: Siane
fr: siane

en: Siang
fr: siang

en: Siar-Lak
fr: siar-lak

en: Siawi
fr: siawi

en: Sibe
fr: sibe

en: Sicanian
fr: sicanien

en: Sicel
fr: sicel

en: Sicilian
fr: sicilien

en: Sidamo
fr: sidamo

en: Sidetic
fr: sidétique

en: Sie
fr: sie

en: Sierra Leone Sign Language
fr: langue des signes de la Sierra Leone

en: Sighu
fr: sighu

en: Sihan
fr: sihan

en: Sika
fr: sika

en: Sikaiana
fr: sikaiana

en: Sikaritai
fr: sikaritai

en: Sikiana
fr: sikiana

en: Sikkimese
fr: sikkimais

en: Siksika
fr: pied-noir

en: Sikule
fr: sikule

en: Sila
fr: sila

en: Sileibi
fr: sileibi

en: Silesian
fr: silésien

en: Silesian; Lower
fr: bas-silésien

en: Silimo
fr: silimo

en: Siliput
fr: siliput

en: Silopi
fr: silopi

en: Silt'e
fr: silt'e

en: Simaa
fr: simaa

en: Simba
fr: simba

en: Simbali
fr: simbali

en: Simbari
fr: simbari

en: Simbo
fr: simbo

en: Simeku
fr: simeku

en: Simeulue
fr: simeulue

en: Simte
fr: simte

en: Sinagen
fr: sinagen

en: Sinasina
fr: sinasina

en: Sinaugoro
fr: sinaugoro

en: Sindarin
fr: sindarin

en: Sindhi
fr: sindhi

en: Singa
fr: singa

en: Singapore Sign Language
fr: langue des signes de Singapour

en: Singpho
fr: singpho

en: Sinhala
fr: sinhala

en: Sininkere
fr: sininkere

en: Sinsauru
fr: sinsauru

en: Sinyar
fr: sinyar

en: Sio
fr: sio

en: Siona
fr: siona

en: Sipacapense
fr: sipacapense

en: Sira
fr: sira

en: Siraya
fr: siraya

en: Siri
fr: siri

en: Siriano
fr: siriano

en: Sirionó
fr: sirionó

en: Sirmauri
fr: sirmauri

en: Siroi
fr: siroi

en: Sisaala; Tumulung
fr: sisaala; Tumulung

en: Sisaala; Western
fr: sisaala occidental

en: Sissala
fr: sissala

en: Sissano
fr: sissano

en: Siuslaw
fr: siuslaw

en: Sivandi
fr: sivandi

en: Siwai
fr: siwai

en: Siwi
fr: siwi

en: Siwu
fr: siwu

en: Skagit
fr: skagit

en: Skalvian
fr: skalvien

en: Skou
fr: skou

en: Slave (Athapascan)
fr: esclave (athapascan)

en: Slavey; North
fr: slavey septentrional

en: Slavey; South
fr: slavey méridional

en: Slavonic; Old
fr: slavon; ancien

en: Slovak
fr: slovaque

en: Slovakian Sign Language
fr: langue des signes slovaque

en: Slovenian
fr: slovène

en: Snohomish
fr: snohomite

en: So (Cameroon)
fr: so (Cameroun)

en: So (Democratic Republic of Congo)
fr: so (République démocratique du Congo)

en: So'a
fr: so'a

en: Sobei
fr: sobei

en: Soga
fr: soga

en: Sogdian
fr: sogdien

en: Soi
fr: soi

en: Sok
fr: sok

en: Sokoro
fr: sokoro

en: Solano
fr: solano

en: Soli
fr: soli

en: Solong
fr: solong

en: Solos
fr: solos

en: Som
fr: som

en: Somali
fr: somali

en: Somba-Siawari
fr: somba-siawari

en: Somrai
fr: somrai

en: Somray
fr: somray

en: Somyev
fr: somyev

en: Sonde
fr: sonde

en: Songa
fr: songa

en: Songe
fr: songe

en: Songhai; Koyraboro Senni
fr: songhai; Koyraboro Senni

en: Songhay; Humburi Senni
fr: songhay; Humburi Senni

en: Songhay; Koyra Chiini
fr: songhay; Koyra Chiini

en: Songo
fr: songo

en: Songomeno
fr: songomeno

en: Songoora
fr: songoora

en: Songway Kiini; Tondi
fr: songway kiini; Tondi

en: Sonha
fr: sonha

en: Sonia
fr: sonia

en: Soninke
fr: soninke

en: Sonsorol
fr: sonsorol

en: Soo
fr: soo

en: Sop
fr: sop

en: Soqotri
fr: soqotri

en: Sora
fr: sora

en: Sorbian; Lower
fr: bas-sorbien

en: Sorbian; Upper
fr: haut-sorbien

en: Sori-Harengan
fr: sori-harengan

en: Sorkhei
fr: sorkhei

en: Sorothaptic
fr: sorothaptique

en: Sorsoganon; Northern
fr: sorsoganon septentrional

en: Sorsoganon; Southern
fr: sorsoganon méridional

en: Sort By
fr: Classer par

en: Sorted Books
fr: Classer les livres

en: Sos Kundi
fr: sos Kundi

en: Sotho; Northern
fr: sotho septentrional

en: Sotho; Southern
fr: sotho méridional

en: Sou
fr: sou

en: South African Sign Language
fr: langue des signes sud-africaine

en: South West Bay
fr: south West Bay

en: Sowa
fr: sowa

en: Sowanda
fr: sowanda

en: Spanish
fr: espagnol

en: Spanish Sign Language
fr: langue des signes espagnole

en: Spanish; Loreto-Ucayali
fr: espagnol; Loreto-Ucayali

en: Spanish; Old
fr: espagnol ancien

en: Spokane
fr: spokane

en: Squamish
fr: squamish

en: Sranan Tongo
fr: sranan Tongo

en: Sri Lankan Sign Language
fr: langue des signes srilankaise

en: Start
fr: Démarrer

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Stellingwerfs
fr: stellingwerfs

en: Stieng; Budeh
fr: stieng; Budeh

en: Stieng; Bulo
fr: stieng; Bulo

en: Stoney
fr: stoney

en: Stop Calibre-web
fr: Arrêter Calibre-web

en: Suabo
fr: suabo

en: Suarmin
fr: suarmin

en: Suau
fr: suau

en: Suba
fr: suba

en: Suba-Simbiti
fr: suba-simbiti

en: Subanen; Central
fr: subanen central

en: Subanen; Northern
fr: subanen septentrional

en: Subanen; Southern
fr: subanen méridional

en: Subanon; Kolibugan
fr: subanon; Kolibugan

en: Subanon; Western
fr: subanon occidental

en: Subi
fr: subi

en: Subiya
fr: subiya

en: Submit
fr: Soumettre

en: Subtiaba
fr: subtiaba

en: Success! Please return to your device
fr: Réussite! Merci de vous tourner vers votre appareil

en: Sudest
fr: sudest

en: Sudovian
fr: sudovien

en: Suena
fr: suena

en: Suga
fr: suga

en: Suganga
fr: suganga

en: Sui
fr: sui

en: Suki
fr: suki

en: Suku
fr: suku

en: Sukuma
fr: sukuma

en: Sukur
fr: sukur

en: Sukurum
fr: sukurum

en: Sula
fr: sula

en: Sulka
fr: sulka

en: Sulod
fr: sulod

en: Sulung
fr: sulung

en: Suma
fr: suma

en: Sumariup
fr: sumariup

en: Sumau
fr: sumau

en: Sumbawa
fr: sumbawa

en: Sumbwa
fr: sumbwa

en: Sumerian
fr: sumérien

en: Sunam
fr: sunam

en: Sundanese
fr: sundanais

en: Sunwar
fr: sunwar

en: Suoy
fr: suoy

en: Sur
fr: sur

en: Surbakhal
fr: surbakhal

en: Suri
fr: suri

en: Surigaonon
fr: surigaonon

en: Surjapuri
fr: surjapuri

en: Sursurunga
fr: sursurunga

en: Suruahá
fr: suruahá

en: Surubu
fr: surubu

en: Suruí
fr: suruí

en: Suruí Do Pará
fr: suruí Do Pará

en: Susquehannock
fr: susquehannock

en: Susu
fr: susu

en: Susuami
fr: susuami

en: Suundi
fr: suundi

en: Suwawa
fr: suwawa

en: Suyá
fr: suyá

en: Svan
fr: svan

en: Swabian
fr: souabe

en: Swahili (individual language)
fr: swahili (langue individuelle)

en: Swahili (macrolanguage)
fr: swahili (macrolangue)

en: Swahili; Congo
fr: swahili; Congo

en: Swati
fr: swati

en: Swedish
fr: suédois

en: Swedish Sign Language
fr: langue des signes suédoise

en: Swiss-French Sign Language
fr: langue des signes suisse francophone

en: Swiss-German Sign Language
fr: langue des signes suisse alémanique

en: Swiss-Italian Sign Language
fr: langue des signes italienne de Suisse

en: Sylheti
fr: sylheti

en: Syriac
fr: syriaque

en: Syriac; Classical
fr: syriaque classique

en: Sáliba
fr: sáliba

en: Sãotomense
fr: sãotomais

en: Sénoufo; Nanerigé
fr: sénoufo; Nanerigé

en: Sénoufo; Senara
fr: sénoufo; Senara

en: Sénoufo; Sìcìté
fr: sénoufo; Sìcìté

en: Sô
fr: sô

en: T'en
fr: t'en

en: Ta'oih; Lower
fr: bas-ta'oih

en: Ta'oih; Upper
fr: haut-ta'oih

en: Taabwa
fr: taabwa

en: Tabaru
fr: tabaru

en: Tabassaran
fr: tabassarien

en: Tabla
fr: tabla

en: Tabo
fr: tabo

en: Tabriak
fr: tabriak

en: Tacana
fr: tacana

en: Tachawit
fr: tachawit

en: Tachelhit
fr: tachelhit

en: Tachoni
fr: tachoni

en: Tadaksahak
fr: tadaksahak

en: Tadyawan
fr: tadyawan

en: Tae'
fr: tae'

en: Tafi
fr: tafi

en: Tagabawa
fr: tagabawa

en: Tagakaulo
fr: tagakaulo

en: Tagalog
fr: tagalog

en: Tagargrent
fr: tagargrent

en: Tagbanwa
fr: tagbanwa

en: Tagbanwa; Calamian
fr: tagbanwa; Calamien

en: Tagbanwa; Central
fr: tagbanwa central

en: Tagbu
fr: tagbu

en: Tagdal
fr: tagdal

en: Tagish
fr: tagiche

en: Tagoi
fr: tagoi

en: Tags
fr: Étiquette

en: Tags for Mature Content
fr: Mots clés pour contenue pour adulte

en: Tahitian
fr: tahitien

en: Tahltan
fr: tahlte

en: Tai
fr: tai

en: Tai Daeng
fr: tai Daeng

en: Tai Dam
fr: tai Dam

en: Tai Do
fr: tai Do

en: Tai Dón
fr: tai Dón

en: Tai Hang Tong
fr: tai Hang Tong

en: Tai Hongjin
fr: tai Hongjin

en: Tai Loi
fr: tai Loi

en: Tai Long
fr: tai Long

en: Tai Mène
fr: tai Mène

en: Tai Nüa
fr: tai Nüa

en: Tai Pao
fr: tai Pao

en: Tai Thanh
fr: tai Thanh

en: Tai Ya
fr: tai Ya

en: Taiap
fr: taiap

en: Taikat
fr: taikat

en: Tainae
fr: tainae

en: Taino
fr: taino

en: Tairora; North
fr: tairora septentrional

en: Tairora; South
fr: tairora méridional

en: Tairuma
fr: tairuma

en: Taita
fr: taita

en: Taiwan Sign Language
fr: langue des signes de Taiwan

en: Taje
fr: taje

en: Tajik
fr: tadjik

en: Tajio
fr: tajio

en: Tajuasohn
fr: tajuasohn

en: Takelma
fr: takelma

en: Takestani
fr: takestani

en: Takia
fr: takia

en: Takua
fr: takua

en: Takuu
fr: takuu

en: Takwane
fr: takwane

en: Tal
fr: tal

en: Tala
fr: tala

en: Talaud
fr: talaud

en: Taliabu
fr: taliabu

en: Talieng
fr: talieng

en: Talinga-Bwisi
fr: talinga-bwisi

en: Talise
fr: talise

en: Talodi
fr: talodi

en: Taloki
fr: taloki

en: Talondo'
fr: talondo'

en: Talu
fr: talu

en: Talur
fr: talur

en: Talysh
fr: talyche

en: Tama (Chad)
fr: tama (Tchad)

en: Tama (Colombia)
fr: tama (Colombie)

en: Tamagario
fr: tamagario

en: Tamahaq; Tahaggart
fr: tamahaq; Tahaggart

en: Tamajaq; Tawallammat
fr: tamajaq; Tawallammat

en: Tamajeq; Tayart
fr: tamajeq; Tayart

en: Taman (Indonesia)
fr: taman (Indonésie)

en: Taman (Myanmar)
fr: taman (Birmanie)

en: Tamanaku
fr: tamanaku

en: Tamang; Eastern
fr: tamang oriental

en: Tamang; Eastern Gorkha
fr: tamang; Gorkha oriental

en: Tamang; Northwestern
fr: tamang du Nord-Ouest

en: Tamang; Southwestern
fr: tamang du Sud-Ouest

en: Tamang; Western
fr: tamang occidental

en: Tamashek
fr: tamacheq

en: Tamasheq
fr: tamasheq

en: Tamazight; Central Atlas
fr: tamazight; Atlas central

en: Tamazight; Temacine
fr: tamazight; Temacine

en: Tamazight; Tidikelt
fr: tamazight; Tidikelt

en: Tambas
fr: tambas

en: Tambora
fr: tambora

en: Tambotalo
fr: tambotalo

en: Tami
fr: tami

en: Tamil
fr: tamoul

en: Tamil; Old
fr: tamoul ancien

en: Tamki
fr: tamki

en: Tampuan
fr: tampuen

en: Tampulma
fr: tampulma

en: Tanacross
fr: tanacross

en: Tanahmerah
fr: tanahmerah

en: Tanaina
fr: tanaina

en: Tanana; Lower
fr: bas-tanana

en: Tanana; Upper
fr: haut-tanana

en: Tanapag
fr: tanapag

en: Tandaganon
fr: tandaganon

en: Tandia
fr: tandia

en: Tanema
fr: tanema

en: Tangale
fr: tangale

en: Tangchangya
fr: tangchangya

en: Tangga
fr: tangga

en: Tanggu
fr: tanggu

en: Tangko
fr: tangko

en: Tanglang
fr: tanglang

en: Tangoa
fr: tangoa

en: Tanguat
fr: tanguat

en: Tangut
fr: tangut

en: Tanimbili
fr: tanimbili

en: Tanimuca-Retuarã
fr: tanimuca-retuarã

en: Tanjijili
fr: tanjijili

en: Tanna; North
fr: tanna septentrional

en: Tanna; Southwest
fr: tanna du Sud-Ouest

en: Tanzanian Sign Language
fr: langue des signes tanzanienne

en: Tapeba
fr: tapeba

en: Tapei
fr: tapei

en: Tapieté
fr: tapieté

en: Tapirapé
fr: tapirapé

en: Tarahumara; Central
fr: tarahumara central

en: Tarahumara; Lowland
fr: tarahumara; bas-pays

en: Tarahumara; Northern
fr: tarahumara septentrional

en: Tarahumara; Southeastern
fr: tarahumara du Sud-Est

en: Tarahumara; Southwestern
fr: tarahumara du Sud-Ouest

en: Tarangan; East
fr: tarangien oriental

en: Tarangan; West
fr: tarangien occidental

en: Tareng
fr: tareng

en: Tariana
fr: tariana

en: Tarifit
fr: tarifit

en: Tarok
fr: tarok

en: Taroko
fr: taroko

en: Taromi; Upper
fr: haut-taromi

en: Tarpia
fr: tarpia

en: Tartessian
fr: tartessien

en: Tasawaq
fr: tasawaq

en: Tasmanian
fr: tasmanien

en: Tasmate
fr: tasmate

en: Tat; Muslim
fr: tat musulman

en: Tatana
fr: tatana

en: Tatar
fr: tatar

en: Tatuyo
fr: tatuyo

en: Tauade
fr: tauade

en: Taulil
fr: taulil

en: Taungyo
fr: taungyo

en: Taupota
fr: taupota

en: Tause
fr: tause

en: Taushiro
fr: taushiro

en: Tausug
fr: tausug

en: Tauya
fr: tauya

en: Taveta
fr: taveta

en: Tavoyan
fr: tavoyen

en: Tawala
fr: tawala

en: Tawandê
fr: tawandê

en: Tawara
fr: tawara

en: Tawbuid; Eastern
fr: tawbuid oriental

en: Tawbuid; Western
fr: tawbuid occidental

en: Taworta
fr: taworta

en: Tawoyan
fr: tawoyan

en: Tay Boi
fr: tay Boi

en: Tay Khang
fr: tay Khang

en: Tayo
fr: tayo

en: Taznatit
fr: taznatit

en: Tboli
fr: tboli

en: Tchitchege
fr: tchitchege

en: Tchumbuli
fr: tchumbuli

en: Te'un
fr: te'un

en: Teanu
fr: teanu

en: Tebul Sign Language
fr: langue des signes de Tebul

en: Tedaga
fr: tedaga

en: Tee
fr: tee

en: Tefaro
fr: tefaro

en: Tegali
fr: tegali

en: Tehit
fr: tehit

en: Tehuelche
fr: tehuelche

en: Teke-Ebo
fr: teke-ebo

en: Teke-Fuumu
fr: teke-fuumu

en: Teke-Kukuya
fr: teke-kukuya

en: Teke-Laali
fr: teke-laali

en: Teke-Nzikou
fr: teke-nzikou

en: Teke-Tege
fr: teke-tege

en: Teke-Tsaayi
fr: teke-tsaayi

en: Teke-Tyee
fr: teke-tyee

en: Teke; Ibali
fr: teke; Ibali

en: Tektiteko
fr: tektiteko

en: Tela-Masbuar
fr: tela-masbuar

en: Telefol
fr: telefol

en: Telugu
fr: télougou

en: Teluti
fr: teluti

en: Tem
fr: tem

en: Tembo (Kitembo)
fr: tembo (Kitembo)

en: Tembo (Motembo)
fr: tembo (Motembo)

en: Tembé
fr: tembé

en: Teme
fr: teme

en: Temein
fr: temein

en: Temi
fr: temi

en: Temiar
fr: temiar

en: Temoq
fr: temoq

en: Temuan
fr: temuen

en: Tengger
fr: tengger

en: Tenharim
fr: tenharim

en: Tenino
fr: tenino

en: Tenis
fr: tenis

en: Tennet
fr: tennet

en: Teop
fr: teop

en: Teor
fr: teor

en: Tepecano
fr: tepecano

en: Tepehua; Huehuetla
fr: tepehua; Huehuetla

en: Tepehua; Pisaflores
fr: tepehua; Pisaflores

en: Tepehua; Tlachichilco
fr: tepehua; Tlachichilco

en: Tepehuan; Northern
fr: tepehuan septentrional

en: Tepehuan; Southeastern
fr: tepehuan du Sud-Est

en: Tepehuan; Southwestern
fr: tepehuan du Sud-Ouest

en: Tera
fr: tera

en: Terebu
fr: terebu

en: Terei
fr: terei

en: Tereno
fr: tereno

en: Teressa
fr: teressa

en: Tereweng
fr: tereweng

en: Teribe
fr: teribe

en: Terik
fr: terik

en: Termanu
fr: termanu

en: Ternate
fr: ternate

en: Ternateño
fr: ternateño

en: Tese
fr: tese

en: Teshenawa
fr: teshenawa

en: Teso
fr: teso

en: Tetela
fr: tetela

en: Tetete
fr: tetete

en: Tetum
fr: tetum

en: Tetun Dili
fr: tetun Dili

en: Tewa (Indonesia)
fr: tewa (Indonésie)

en: Tewa (USA)
fr: tewa (États-Unis d'Amérique)

en: Tewe
fr: tewe

en: Tha
fr: tha

en: Thachanadan
fr: thachanade

en: Thai
fr: thai

en: Thai Sign Language
fr: langue des signes thai

en: Thai Song
fr: thai Song

en: Thai; Northeastern
fr: thai du Nord-Est

en: Thai; Northern
fr: thai septentrional

en: Thai; Southern
fr: thai méridional

en: Thakali
fr: thakali

en: Thangmi
fr: thangmi

en: Thao
fr: thao

en: Tharaka
fr: tharaka

en: Tharu; Chitwania
fr: tharu; Chitwania

en: Tharu; Dangaura
fr: tharu; Dangaura

en: Tharu; Kathoriya
fr: tharu; Kathoriya

en: Tharu; Kochila
fr: tharu; Kochila

en: Tharu; Rana
fr: tharu; Rana

en: Thayore
fr: thayore

en: Thaypan
fr: thaypan

en: The
fr: the

en: The latest Books
fr: Les derniers livres

en: There was an error
fr: Il y a eu une erreur

en: There was an error sending this book: %(res)s
fr: Il y a eu une erreur en envoyant ce livre : %(res)s

en: This email has been sent via calibre web.
fr: Ce message a été envoyé depuis calibre web.

en: This username or email address is already in use.
fr: Ce nom d'utilisateur ou cette adresse de courriel est déjà utilisée.

en: Tho
fr: tho

en: Thompson
fr: thompson

en: Thopho
fr: thopho

en: Thracian
fr: thrace

en: Thu Lao
fr: thu Lao

en: Thudam
fr: thudam

en: Thulung
fr: thulung

en: Thurawal
fr: thurawal

en: Thuri
fr: thuri

en: Tiale
fr: tiale

en: Tiang
fr: tiang

en: Tibea
fr: tibea

en: Tibetan
fr: tibétain

en: Tibetan; Amdo
fr: tibétain; amdo

en: Tibetan; Classical
fr: tibétain classique

en: Tibetan; Khams
fr: tibétain; Khams

en: Tibetan; Old
fr: tibétain ancien

en: Tichurong
fr: tichurong

en: Ticuna
fr: ticuna

en: Tidong
fr: tidong

en: Tidore
fr: tidore

en: Tiene
fr: tiene

en: Tifal
fr: tifal

en: Tigak
fr: tigak

en: Tigre
fr: tigre

en: Tigrinya
fr: tigrigna

en: Tii
fr: tii

en: Tikar
fr: tikar

en: Tikopia
fr: tikopia

en: Tillamook
fr: tillamook

en: Tilung
fr: tilung

en: Tima
fr: tima

en: Timbe
fr: timbe

en: Timne
fr: timne

en: Timucua
fr: timucua

en: Tinani
fr: tinani

en: Tindi
fr: tindi

en: Tingui-Boto
fr: tingui-boto

en: Tinigua
fr: tinigua

en: Tinputz
fr: tinputz

en: Tippera
fr: tippera

en: Tira
fr: tira

en: Tirahi
fr: tirahi

en: Tiri
fr: tiri

en: Tiruray
fr: tiruray

en: Tita
fr: tita

en: Titan
fr: titan

en: Title
fr: Titre

en: Tiv
fr: tiv

en: Tiwa
fr: tiwa

en: Tiwa; Northern
fr: tiwa septentrional

en: Tiwa; Southern
fr: tiwa méridional

en: Tiwi
fr: tiwi

en: Tiéfo
fr: tiéfo

en: Tjurruru
fr: tjurruru

en: Tlapanec; Acatepec
fr: tlapanèque; Acatepec

en: Tlapanec; Azoyú
fr: tlapanèque; Azoyú

en: Tlapanec; Malinaltepec
fr: tlapanèque; Malinaltepec

en: Tlapanec; Tlacoapa
fr: tlapanèque; Tlacoapa

en: Tlingit
fr: tlingit

en: To
fr: to

en: To'abaita
fr: to'abaita

en: Toaripi
fr: toaripi

en: Toba
fr: toba

en: Toba-Maskoy
fr: toba-maskoy

en: Tobanga
fr: tobanga

en: Tobati
fr: tobati

en: Tobelo
fr: tobelo

en: Tobian
fr: tobien

en: Tobilung
fr: tobilung

en: Tobo
fr: tobo

en: Tocho
fr: tocho

en: Toda
fr: toda

en: Todrah
fr: todrah

en: Tofanma
fr: tofanma

en: Toggle navigation
fr: Basculer la navigation

en: Togoyo
fr: togoyo

en: Tohono O'odham
fr: tohono O'odham

en: Tojolabal
fr: tojolabal

en: Tok Pisin
fr: tok Pisin

en: Tokano
fr: tokano

en: Tokelau
fr: tokelau

en: Token has expired
fr: Jeton expiré

en: Token not found
fr: Jeton non trouvé

en: Tokharian A
fr: tokharien A

en: Tokharian B
fr: tokharien B

en: Toku-No-Shima
fr: toku-no-shima

en: Tol
fr: tol

en: Tolaki
fr: tolaki

en: Tolomako
fr: tolomako

en: Tolowa
fr: tolowa

en: Toma
fr: toma

en: Tomadino
fr: tomadino

en: Tombelala
fr: tombelala

en: Tombonuo
fr: tombonuo

en: Tombulu
fr: tombulu

en: Tomedes
fr: tomedes

en: Tomini
fr: tomini

en: Tomoip
fr: tomoip

en: Tondano
fr: tondano

en: Tonga (Nyasa)
fr: tonga (Nyasa)

en: Tonga (Thailand)
fr: tonga (Thailande)

en: Tonga (Tonga Islands)
fr: tonga (Îles Tonga)

en: Tonga (Zambia)
fr: tonga (Zambie)

en: Tongwe
fr: tongwe

en: Tonjon
fr: tonjon

en: Tonkawa
fr: tonkawa

en: Tonsawang
fr: tonsawang

en: Tonsea
fr: tonsea

en: Tontemboan
fr: tontemboen

en: Tooro
fr: tooro

en: Topoiyo
fr: topoiyo

en: Toposa
fr: toposa

en: Toraja-Sa'dan
fr: toraja-sa'dan

en: Toram
fr: toram

en: Torau
fr: torau

en: Toro
fr: toro

en: Toromono
fr: toromono

en: Torona
fr: torona

en: Torricelli
fr: torricelli

en: Torwali
fr: torwali

en: Torá
fr: torá

en: Totela
fr: totela

en: Toto
fr: toto

en: Totoli
fr: totoli

en: Totonac; Coyutla
fr: totonaque; Coyutla

en: Totonac; Filomena Mata-Coahuitlán
fr: totonaque; Filomena Mata-Coahuitlán

en: Totonac; Highland
fr: totonaque; Highland

en: Totonac; Papantla
fr: totonaque; Papantla

en: Totonac; Tecpatlán
fr: totonaque; Tecpatlán

en: Totonac; Upper Necaxa
fr: totonaque; Haut-Necaxa

en: Totonac; Western
fr: totonaque occidental

en: Totonac; Xicotepec De Juárez
fr: totonaque; Xicotepec De Juárez

en: Totonac; Yecuatla
fr: totonaque; Yecuatla

en: Totoro
fr: totoro

en: Touo
fr: touo

en: Toura (Côte d'Ivoire)
fr: toura (Côte d'Ivoire)

en: Toura (Papua New Guinea)
fr: toura (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Toussian; Northern
fr: toussian septentrional

en: Toussian; Southern
fr: toussien méridional

en: Towei
fr: towei

en: Tregami
fr: tregami

en: Tremembé
fr: tremembé

en: Trieng
fr: trieng

en: Trimuris
fr: trimuris

en: Tring
fr: tring

en: Trinidad and Tobago Sign Language
fr: langue des signes de Trinidad et Tobago

en: Trinitario
fr: trinitario

en: Tripuri; Early
fr: tripuri ancien

en: Triqui; Chicahuaxtla
fr: triqui; Chicahuaxtla

en: Triqui; Copala
fr: triqui; Copala

en: Triqui; San Martín Itunyoso
fr: triqui; San Martín Itunyoso

en: Trió
fr: trió

en: Truká
fr: truká

en: Trumai
fr: trumai

en: Ts'ün-Lao
fr: ts'ün-Lao

en: Tsaangi
fr: tsaangi

en: Tsakhur
fr: tsakhur

en: Tsakonian
fr: tsakonien

en: Tsakwambo
fr: tsakwambo

en: Tsamai
fr: tsamai

en: Tsat
fr: tsat

en: Tseku
fr: tseku

en: Tsetsaut
fr: tsetsaut

en: Tshangla
fr: tshangla

en: Tsikimba
fr: tsikimba

en: Tsimané
fr: tsimané

en: Tsimshian
fr: tsimshien

en: Tsishingini
fr: tsishingini

en: Tso
fr: tso

en: Tsoa
fr: tsoa

en: Tsogo
fr: tsogo

en: Tsonga
fr: tsonga

en: Tsotsitaal
fr: tsotsitaal

en: Tsotso
fr: tsotso

en: Tsou
fr: tsou

en: Tsum
fr: tsum

en: Tsuvadi
fr: tsuvadi

en: Tsuvan
fr: tsuvan

en: Tswa
fr: tswa

en: Tswana
fr: tswana

en: Tswapong
fr: tswapong

en: Tu
fr: tu

en: Tuamotuan
fr: tuamotuéen

en: Tubar
fr: tubar

en: Tucano
fr: tucano

en: Tugen
fr: tugen

en: Tugun
fr: tugun

en: Tugutil
fr: tugutil

en: Tujia; Northern
fr: tujia septentrional

en: Tujia; Southern
fr: tujia méridional

en: Tukang Besi North
fr: tukang Besi North

en: Tukang Besi South
fr: tukang Besi méridional

en: Tuki
fr: tuki

en: Tukpa
fr: tukpa

en: Tukudede
fr: tukudede

en: Tukumanféd
fr: tukumanféd

en: Tula
fr: tula

en: Tulehu
fr: tulehu

en: Tulishi
fr: tulichi

en: Tulu
fr: tulu

en: Tulu-Bohuai
fr: tulu-bohuai

en: Tuma-Irumu
fr: tuma-irumu

en: Tumak
fr: tumak

en: Tumbuka
fr: tumbuka

en: Tumi
fr: tumi

en: Tumleo
fr: tumleo

en: Tumshuqese
fr: tumshukien

en: Tumtum
fr: tumtum

en: Tumzabt
fr: tumzabt

en: Tunebo; Angosturas
fr: tunebo; Angosturas

en: Tunebo; Barro Negro
fr: tunebo; Barro Negro

en: Tunebo; Central
fr: tunebo central

en: Tunebo; Western
fr: tunebo occidental

en: Tunen
fr: tunen

en: Tungag
fr: tungag

en: Tunggare
fr: tunggare

en: Tunia
fr: tunia

en: Tunica
fr: tunica

en: Tunisian Sign Language
fr: langue des signes tunisienne

en: Tunjung
fr: tunjung

en: Tunni
fr: tunni

en: Tunzu
fr: tunzu

en: Tuotomb
fr: tuotomb

en: Tuparí
fr: tuparí

en: Tupinambá
fr: tupinambá

en: Tupinikin
fr: tupinikin

en: Tupuri
fr: tupuri

en: Tupí
fr: tupí

en: Turaka
fr: turaka

en: Turi
fr: turi

en: Turiwára
fr: turiwára

en: Turka
fr: turka

en: Turkana
fr: turkana

en: Turkish
fr: turc

en: Turkish Sign Language
fr: langue des signes turque

en: Turkish; Balkan Gagauz
fr: turc; Balkan Gagauz

en: Turkish; Crimean
fr: turc de Crimée

en: Turkish; Old
fr: turc ancien

en: Turkish; Ottoman (1500-1928)
fr: turc ottoman (1500-1928)

en: Turkmen
fr: turkmène

en: Turoyo
fr: turoyo

en: Turumsa
fr: turumsa

en: Turung
fr: turung

en: Tuscarora
fr: tuscarora

en: Tutchone; Northern
fr: tutchone septentrional

en: Tutchone; Southern
fr: toutchone méridional

en: Tutelo
fr: tutelo

en: Tutong
fr: tutong

en: Tutuba
fr: tutuba

en: Tututni
fr: tututni

en: Tuvalu
fr: tuvalu

en: Tuvinian
fr: tuvinien

en: Tuwari
fr: tuwari

en: Tuwuli
fr: tuwuli

en: Tuxináwa
fr: tuxináwa

en: Tuxá
fr: tuxá

en: Tuyuca
fr: tuyuca

en: Twana
fr: twana

en: Twendi
fr: twendi

en: Twents
fr: twents

en: Twi
fr: twi

en: Tyap
fr: tyap

en: Tyaraity
fr: tyaraity

en: Tz'utujil
fr: tz'utujil

en: Tzeltal
fr: tzeltal

en: Tzotzil
fr: tzotzile

en: Tày
fr: tày

en: Tày Sa Pa
fr: tày Sa Pa

en: Tày Tac
fr: tày Tac

en: Téén
fr: téén

en: Tübatulabal
fr: tübatulabal

en: U
fr: u

en: Uab Meto
fr: uab meto

en: Uamué
fr: uamué

en: Uare
fr: uare

en: Ubaghara
fr: ubaghara

en: Ubang
fr: ubang

en: Ubi
fr: ubi

en: Ubir
fr: ubir

en: Ubykh
fr: ubykh

en: Uda
fr: uda

en: Udi
fr: udi

en: Udihe
fr: udihe

en: Udmurt
fr: udmurt

en: Uduk
fr: uduk

en: Ufim
fr: ufim

en: Ugandan Sign Language
fr: langue des signes ougandaise

en: Ugaritic
fr: ougaritique

en: Ughele
fr: oughele

en: Ugong
fr: ugong

en: Uhami
fr: uhami

en: Uighur
fr: ouïghour

en: Uighur; Old
fr: ouïgour ancien

en: Uisai
fr: uisai

en: Ujir
fr: ujir

en: Ukaan
fr: ukaan

en: Ukhwejo
fr: ukhwejo

en: Ukit
fr: ukit

en: Ukpe-Bayobiri
fr: ukpe-bayobiri

en: Ukpet-Ehom
fr: ukpet-ehom

en: Ukrainian
fr: ukrainien

en: Ukrainian Sign Language
fr: langue des signes ukrainienne

en: Ukue
fr: ukue

en: Ukuriguma
fr: ukuriguma

en: Ukwa
fr: ukwa

en: Ukwuani-Aboh-Ndoni
fr: ukwuani-aboh-ndoni

en: Ulau-Suain
fr: ulau-suain

en: Ulch
fr: ulch

en: Ulithian
fr: oulithien

en: Ullatan
fr: oullatien

en: Ulukwumi
fr: ulukwumi

en: Ulumanda'
fr: ulumanda'

en: Ulwa
fr: ulwa

en: Uma
fr: uma

en: Uma' Lasan
fr: uma' Lasan

en: Uma' Lung
fr: uma' Lung

en: Umanakaina
fr: umanakaina

en: Umatilla
fr: umatilla

en: Umbindhamu
fr: umbindhamu

en: Umbrian
fr: ombrien

en: Umbu-Ungu
fr: umbu-ungu

en: Umbugarla
fr: umbugarla

en: Umbundu
fr: umbundu

en: Umbuygamu
fr: umbuygamu

en: Umeda
fr: umeda

en: Umon
fr: umon

en: Umotína
fr: umotína

en: Umpila
fr: umpila

en: Umpqua; Upper
fr: umpqua; Haut

en: Una
fr: una

en: Unami
fr: unami

en: Uncoded languages
fr: Langues non codées

en: Undetermined
fr: indéterminé

en: Uneapa
fr: uneapa

en: Uneme
fr: uneme

en: Unread Books
fr: Livres non-lus

en: Unserdeutsch
fr: unserdeutsch

en: Unua
fr: unua

en: Unzipping update package
fr: Décompression de la mise à jour

en: Uokha
fr: uokha

en: Update done
fr: Mise à jour effectuée

en: Update finished, please press okay and reload page
fr: Mise à jour terminée, merci d’appuyer sur okay et de rafraîchir la page

en: Updating, please do not reload page
fr: Mise à jour en cours, ne pas rafraîchir la page

en: Upload
fr: Téléverser

en: Uploading
fr: Téléversement

en: Ura (Papua New Guinea)
fr: ura (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Ura (Vanuatu)
fr: ura (Vanuatu)

en: Uradhi
fr: uradhi

en: Urak Lawoi'
fr: urak Lawoi'

en: Urali
fr: urali

en: Urapmin
fr: urapmin

en: Urarina
fr: urarina

en: Urartian
fr: ourartien

en: Urat
fr: urat

en: Urdu
fr: ourdou

en: Urhobo
fr: urhobo

en: Uri
fr: uri

en: Urigina
fr: urigina

en: Urim
fr: urim

en: Urimo
fr: urimo

en: Uripiv-Wala-Rano-Atchin
fr: uripiv-wala-rano-atchin

en: Urningangg
fr: urningangg

en: Uru
fr: uru

en: Uru-Eu-Wau-Wau
fr: uru-eu-wau-wau

en: Uru-Pa-In
fr: uru-pa-in

en: Uruangnirin
fr: uruangnirin

en: Uruava
fr: uruava

en: Urubú-Kaapor
fr: urubú-kaapor

en: Urubú-Kaapor Sign Language
fr: langue des signes d'Urubú-Kaapor

en: Uruguayan Sign Language
fr: langue des signes urugayenne

en: Urum
fr: urum

en: Urumi
fr: urumi

en: Usaghade
fr: usaghade

en: Usan
fr: usan

en: Usarufa
fr: usarufa

en: Use
fr: Utiliser

en: Use google drive?
fr: Utiliser Google drive?

en: User '%(nick)s' deleted
fr: Utilisateur '%(nick)s' supprimé

en: User '%(nick)s' updated
fr: Utilisateur '%(nick)s'  mis à jour

en: User '%(user)s' created
fr: Utilisateur '%(user)s' créé

en: User list
fr: Liste des utilisateurs

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Ushojo
fr: ushojo

en: Using your another device, visit
fr: Utilisez votre autre dispositif, visitez

en: Usku
fr: usku

en: Uspanteco
fr: uspanteco

en: Usui
fr: usui

en: Utarmbung
fr: utarmbung

en: Ute-Southern Paiute
fr: ute-paiute méridional

en: Utu
fr: utu

en: Uvbie
fr: uvbie

en: Uvean; West
fr: ouvéen occidental

en: Uya
fr: uya

en: Uyajitaya
fr: uyajitaya

en: Uzbek
fr: ouszbek

en: Uzbek; Northern
fr: ouszbek septentrional

en: Uzbek; Southern
fr: ouszbek méridional

en: Uzekwe
fr: uzekwe

en: Vaagri Booli
fr: vaagri Booli

en: Vafsi
fr: vafsi

en: Vaghat-Ya-Bijim-Legeri
fr: vaghat-ya-bijim-legeri

en: Vaghri
fr: vaghri

en: Vaghua
fr: vaghua

en: Vagla
fr: vagla

en: Vai
fr: vai

en: Vaiphei
fr: vaiphei

en: Vale
fr: vale

en: Valencian Sign Language
fr: langue des signes valencienne

en: Valman
fr: valman

en: Valpei
fr: valpei

en: Vamale
fr: vamale

en: Vame
fr: vame

en: Vandalic
fr: vandale

en: Vangunu
fr: vangunu

en: Vanimo
fr: vanimo

en: Vano
fr: vano

en: Vanuma
fr: vanuma

en: Vao
fr: vao

en: Varhadi-Nagpuri
fr: varhadi-nagpuri

en: Varisi
fr: varisi

en: Varli
fr: varli

en: Vasavi
fr: vasavi

en: Vasekela Bushman
fr: vasekela Bushman

en: Veddah
fr: veddah

en: Vehes
fr: vehes

en: Veluws
fr: veluws

en: Vemgo-Mabas
fr: vemgo-mabas

en: Venda
fr: venda

en: Venetian
fr: vénitien

en: Venetic
fr: vénétiqie

en: Venezuelan Sign Language
fr: langue des signes vénézuélienne

en: Vengo
fr: vengo

en: Ventureño
fr: ventureño

en: Veps
fr: veps

en: Vera'a
fr: vera'a

en: Vestinian
fr: vestinien

en: Vidunda
fr: vidunda

en: Viemo
fr: viemo

en: Vietnamese
fr: vietnamien

en: Vilela
fr: vilela

en: Vili
fr: vili

en: Vinmavis
fr: vinmavis

en: Vinza
fr: vinza

en: Vishavan
fr: vishavan

en: Viti
fr: viti

en: Vitou
fr: vitou

en: Vlaams
fr: flamand

en: Vlaamse Gebarentaal
fr: vlaamse Gebarentaal

en: Volapük
fr: volapük

en: Volscian
fr: volscien

en: Vono
fr: vono

en: Voro
fr: voro

en: Votic
fr: votique

en: Vumbu
fr: vumbu

en: Vunapu
fr: vunapu

en: Vunjo
fr: vunjo

en: Vurës
fr: vurës

en: Vute
fr: vute

en: Vwanji
fr: vwanji

en: Võro
fr: võro

en: Wa
fr: wa

en: Wa'ema
fr: wa'ema

en: Waama
fr: waama

en: Waamwang
fr: waamwang

en: Waata
fr: waata

en: Wab
fr: wab

en: Wabo
fr: wabo

en: Waboda
fr: waboda

en: Wadaginam
fr: wadaginam

en: Waddar
fr: waddar

en: Wadjiginy
fr: wadjiginy

en: Wadjigu
fr: wadjigu

en: Wae Rana
fr: wae Rana

en: Waffa
fr: waffa

en: Wagawaga
fr: wagawaga

en: Wagaya
fr: wagaya

en: Wagdi
fr: wagdi

en: Wageman
fr: wageman

en: Wagi
fr: wagi

en: Wahgi
fr: wahgi

en: Wahgi; North
fr: wahgi septentrional

en: Waigali
fr: waigali

en: Waigeo
fr: waigeo

en: Wailaki
fr: wailaki

en: Wailapa
fr: wailapa

en: Waima
fr: waima

en: Waima'a
fr: waima'a

en: Waimaha
fr: waimaha

en: Waimiri-Atroari
fr: waimiri-atroari

en: Waioli
fr: waioli

en: Waiwai
fr: waiwai

en: Waja
fr: waja

en: Wajarri
fr: wajarri

en: Waka
fr: waka

en: Wakawaka
fr: wakawaka

en: Wakde
fr: wakde

en: Wakhi
fr: wakhi

en: Wakoná
fr: wakoná

en: Wala
fr: wala

en: Walak
fr: walak

en: Wali (Ghana)
fr: wali (Ghana)

en: Wali (Sudan)
fr: wali (Soudan)

en: Waling
fr: waling

en: Walio
fr: walio

en: Walla Walla
fr: walla Walla

en: Wallisian
fr: wallisien

en: Walloon
fr: wallon

en: Walmajarri
fr: walmajarri

en: Walser
fr: walser

en: Walungge
fr: walungge

en: Wamas
fr: wamas

en: Wambaya
fr: wambaya

en: Wambon
fr: wambon

en: Wambule
fr: wambule

en: Wamey
fr: wamey

en: Wamin
fr: wamin

en: Wampanoag
fr: massachusett

en: Wampar
fr: wampar

en: Wampur
fr: wampur

en: Wan
fr: wan

en: Wanambre
fr: wanambre

en: Wanap
fr: wanap

en: Wanda
fr: wanda

en: Wandala
fr: wandala

en: Wandamen
fr: wandamen

en: Wandarang
fr: wandarang

en: Wandji
fr: wandji

en: Waneci
fr: waneci

en: Wanga
fr: wanga

en: Wangaaybuwan-Ngiyambaa
fr: wangaaybuwan-ngiyambaa

en: Wanggamala
fr: wanggamala

en: Wangganguru
fr: wangganguru

en: Wanggom
fr: wanggom

en: Wanman
fr: wanman

en: Wannu
fr: wannu

en: Wano
fr: wano

en: Wantoat
fr: wantoat

en: Wanukaka
fr: wanukaka

en: Wané
fr: wané

en: Waorani
fr: waorani

en: Wapan
fr: wapan

en: Wapishana
fr: wapishana

en: Wappo
fr: wappo

en: War-Jaintia
fr: war-jaintia

en: Wara
fr: wara

en: Warao
fr: warao

en: Warapu
fr: warapu

en: Waray (Australia)
fr: waray (Australie)

en: Waray (Philippines)
fr: waray (Philippines)

en: Wardaman
fr: wardaman

en: Warduji
fr: warduji

en: Warembori
fr: warembori

en: Wares
fr: wares

en: Waris
fr: waris

en: Waritai
fr: waritai

en: Wariyangga
fr: wariyangga

en: Warji
fr: warji

en: Warkay-Bipim
fr: warkay-bipim

en: Warlmanpa
fr: warlmanpa

en: Warlpiri
fr: warlpiri

en: Warluwara
fr: warluwara

en: Warnang
fr: warnang

en: Waropen
fr: waropen

en: Warrgamay
fr: warrgamay

en: Warrwa
fr: warrwa

en: Waru
fr: waru

en: Warumungu
fr: warumungu

en: Waruna
fr: waruna

en: Warungu
fr: warungu

en: Wasa
fr: wasa

en: Wasco-Wishram
fr: wasco-wishram

en: Wasembo
fr: wasembo

en: Washo
fr: washo

en: Waskia
fr: waskia

en: Wasu
fr: wasu

en: Watakataui
fr: watakataui

en: Watam
fr: watam

en: Watiwa
fr: watiwa

en: Watubela
fr: watubela

en: Watut; Middle
fr: watut intermédiaire

en: Watut; North
fr: watut septentrional

en: Watut; South
fr: watut méridional

en: Waube
fr: waube

en: Waurá
fr: waurá

en: Wauyai
fr: wauyai

en: Wawa
fr: wawa

en: Wawonii
fr: wawonii

en: Waxianghua
fr: waxianghua

en: Wayampi
fr: wayampi

en: Wayana
fr: wayana

en: Wayoró
fr: wayoró

en: Wayu
fr: wayu

en: Wayuu
fr: wayuu

en: Wedau
fr: wedau

en: Weh
fr: weh

en: Wejewa
fr: wejewa

en: Welaung
fr: welaung

en: Weliki
fr: weliki

en: Welsh
fr: gallois

en: Welsh; Middle
fr: gallois intermédiaire

en: Welsh; Old
fr: gallois ancien

en: Wemale; North
fr: wemale septentrional

en: Wemale; South
fr: wemale méridional

en: Weri
fr: weri

en: Wersing
fr: wersing

en: Westphalien
fr: westphalien

en: Wetamut
fr: wetamut

en: Wewaw
fr: wewaw

en: Weyto
fr: weyto

en: Whitesands
fr: whitesands

en: Wiarumus
fr: wiarumus

en: Wichita
fr: wichita

en: Wichí Lhamtés Güisnay
fr: wichí Lhamtés Güisnay

en: Wichí Lhamtés Nocten
fr: wichí Lhamtés Nocten

en: Wichí Lhamtés Vejoz
fr: wichí Lhamtés Vejoz

en: Wik-Epa
fr: wik-epa

en: Wik-Iiyanh
fr: wik-iiyanh

en: Wik-Keyangan
fr: wik-keyangan

en: Wik-Me'anha
fr: wik-me'anha

en: Wik-Mungkan
fr: wik-mungkan

en: Wik-Ngathana
fr: wik-ngathana

en: Wikalkan
fr: wikalkan

en: Wikngenchera
fr: wikngenchera

en: Wilawila
fr: wilawila

en: Wintu
fr: wintu

en: Winyé
fr: winyé

en: Wipi
fr: wipi

en: Wiradhuri
fr: wiradhuri

en: Wiraféd
fr: wiraféd

en: Wirangu
fr: wirangu

en: Wiru
fr: wiru

en: Wiyot
fr: wiyot

en: Woccon
fr: woccon

en: Wogamusin
fr: wogamusin

en: Wogeo
fr: wogeo

en: Woi
fr: woi

en: Wojenaka
fr: wojenaka

en: Wolane
fr: wolane

en: Wolani
fr: wolani

en: Wolaytta
fr: wolaytta

en: Woleaian
fr: woleaien

en: Wolio
fr: wolio

en: Wolof
fr: wolof

en: Wolof; Gambian
fr: wolof gambien

en: Wom (Nigeria)
fr: wom (Nigéria)

en: Wom (Papua New Guinea)
fr: wom (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Womo
fr: womo

en: Wongo
fr: wongo

en: Woria
fr: woria

en: Worimi
fr: worimi

en: Worodougou
fr: worodougou

en: Worora
fr: worora

en: Wotapuri-Katarqalai
fr: wotapuri-katarqalai

en: Wotu
fr: wotu

en: Woun Meu
fr: woun Meu

en: Wrong Username or Password
fr: Mauvais nom d'utilisateur ou mot de passe

en: Wudu
fr: wudu

en: Wuliwuli
fr: wuliwuli

en: Wulna
fr: wulna

en: Wumboko
fr: wumboko

en: Wumbvu
fr: wumbvu

en: Wunambal
fr: wunambal

en: Wurrugu
fr: wurrugu

en: Wushi
fr: wuchi

en: Wusi
fr: wusi

en: Wutung
fr: wutung

en: Wutunhua
fr: wutunhua

en: Wuvulu-Aua
fr: wuvulu-aua

en: Wuzlam
fr: wuzlam

en: Wyandot
fr: wyandot

en: Wymysorys
fr: wymysorys

en: Wára
fr: wára

en: Wãpha
fr: wãpha

en: Wè Northern
fr: wè septentrional

en: Wè Southern
fr: wè méridional

en: Wè Western
fr: wè occidental

en: Xaasongaxango
fr: xaasongaxango

en: Xakriabá
fr: xakriabá

en: Xamtanga
fr: xamtanga

en: Xaragure
fr: xaragure

en: Xavánte
fr: xavánte

en: Xerénte
fr: xerénte

en: Xetá
fr: xetá

en: Xhosa
fr: xhosa

en: Xiandao
fr: xiandao

en: Xibe
fr: xibe

en: Xinca
fr: xinca

en: Xipaya
fr: xipaya

en: Xipináwa
fr: xipináwa

en: Xiri
fr: xiri

en: Xiriâna
fr: xiriâna

en: Xokleng
fr: xokleng

en: Xukurú
fr: xukurú

en: Xârâcùù
fr: xârâcùù

en: Yaaku
fr: yaaku

en: Yabarana
fr: yabarana

en: Yabaâna
fr: yabaâna

en: Yabem
fr: yabem

en: Yaben
fr: yaben

en: Yabong
fr: yabong

en: Yace
fr: yace

en: Yaeyama
fr: yaeyama

en: Yafi
fr: yafi

en: Yagaria
fr: yagaria

en: Yagnobi
fr: yagnobi

en: Yagomi
fr: yagomi

en: Yagua
fr: yagua

en: Yagwoia
fr: yagwoia

en: Yahadian
fr: yahadien

en: Yahang
fr: yahang

en: Yahuna
fr: yahuna

en: Yaka (Central African Republic)
fr: yaka (République centrafricaine)

en: Yaka (Congo)
fr: yaka (Congo)

en: Yaka (Democratic Republic of Congo)
fr: yaka (République Démocratique du Congo)

en: Yakaikeke
fr: yakaikeke

en: Yakama
fr: yakama

en: Yakan
fr: yakan

en: Yakha
fr: yakha

en: Yakoma
fr: yakoma

en: Yakut
fr: iakoute

en: Yala
fr: yala

en: Yalahatan
fr: yalahatan

en: Yalakalore
fr: yalakalore

en: Yalarnnga
fr: yalarnnga

en: Yale
fr: yale

en: Yale; Kosarek
fr: yale; Kosarek

en: Yaleba
fr: yaleba

en: Yali; Angguruk
fr: yali; Angguruk

en: Yali; Ninia
fr: yali; Ninia

en: Yali; Pass Valley
fr: yali; vallée de Pass

en: Yalunka
fr: yalunka

en: Yamap
fr: yamap

en: Yamba
fr: yamba

en: Yambes
fr: yambes

en: Yambeta
fr: yambeta

en: Yamdena
fr: yamdena

en: Yameo
fr: yameo

en: Yami
fr: yami

en: Yaminahua
fr: yaminahua

en: Yamna
fr: yamna

en: Yamongeri
fr: yamongeri

en: Yamphe
fr: yamphe

en: Yamphu
fr: yamphu

en: Yan-nhangu
fr: yan-nhangu

en: Yana
fr: yana

en: Yandruwandha
fr: yandruwandha

en: Yanesha'
fr: yanesha'

en: Yangben
fr: yangben

en: Yangbye
fr: yangbye

en: Yangho
fr: yangho

en: Yangkam
fr: yangkam

en: Yangman
fr: yangman

en: Yango
fr: yango

en: Yangulam
fr: yangulam

en: Yangum Dey
fr: yangum Dey

en: Yangum Gel
fr: yangum Gel

en: Yangum Mon
fr: yangum Mon

en: Yankunytjatjara
fr: yankunytjatjara

en: Yanomamö
fr: yanomamö

en: Yanomámi
fr: yanomámi

en: Yansi
fr: yansi

en: Yanyuwa
fr: yanyuwa

en: Yao
fr: yao

en: Yaouré
fr: yaouré

en: Yapese
fr: yapese

en: Yapunda
fr: yapunda

en: Yaqay
fr: yaqay

en: Yaqui
fr: yaqui

en: Yarawata
fr: yarawata

en: Yareba
fr: yareba

en: Yarsun
fr: yarsun

en: Yarí
fr: yarí

en: Yasa
fr: yasa

en: Yassic
fr: yassique

en: Yau (Morobe Province)
fr: yau (Province de Morobe)

en: Yau (Sandaun Province)
fr: yau (Province de Sandaun)

en: Yaul
fr: yaul

en: Yauma
fr: yauma

en: Yaur
fr: yaur

en: Yavitero
fr: yavitero

en: Yawa
fr: yawa

en: Yawalapití
fr: yawalapití

en: Yawanawa
fr: yawanawa

en: Yawarawarga
fr: yawarawarga

en: Yaweyuha
fr: yaweyuha

en: Yawiyo
fr: yawiyo

en: Yawuru
fr: yawuru

en: Yazgulyam
fr: yazgulyam

en: Yei
fr: yei

en: Yekhee
fr: yekhee

en: Yekora
fr: yekora

en: Yela
fr: yela

en: Yele
fr: yele

en: Yelmek
fr: yelmek

en: Yelogu
fr: yelogu

en: Yemba
fr: yemba

en: Yemsa
fr: yemsa

en: Yendang
fr: yendang

en: Yeni
fr: yeni

en: Yeniche
fr: yeniche

en: Yerakai
fr: yerakai

en: Yeretuar
fr: yeretuar

en: Yerong
fr: yerong

en: Yerukula
fr: yerukula

en: Yes
fr: Oui

en: Yeskwa
fr: yeskwa

en: Yessan-Mayo
fr: yessan-mayo

en: Yetfa
fr: yetfa

en: Yevanic
fr: yevanique

en: Yeyi
fr: yeyi

en: Yi; Axi
fr: yi; Axi

en: Yi; Naluo
fr: yi; Naluo

en: Yi; Sichuan
fr: yi de Sichuan

en: Yi; Wuding-Luquan
fr: yi; Wuding-Luquan

en: Yiddish
fr: yiddish

en: Yiddish Sign Language
fr: langue des signes yiddish

en: Yiddish; Eastern
fr: yiddish oriental

en: Yiddish; Western
fr: yiddish occidental

en: Yidgha
fr: yidgha

en: Yidiny
fr: yidiny

en: Yil
fr: yil

en: Yimas
fr: yimas

en: Yinchia
fr: yinchia

en: Yindjibarndi
fr: yindjibarndi

en: Yindjilandji
fr: yindjilandji

en: Yine
fr: yine

en: Yinggarda
fr: yinggarda

en: Yir Yoront
fr: yir Yoront

en: Yis
fr: yis

en: Yiwom
fr: yiwom

en: Yoba
fr: yoba

en: Yogad
fr: yogad

en: Yoidik
fr: yoidik

en: Yoke
fr: yoke

en: Yokuts
fr: yokuts

en: Yola
fr: yola

en: Yom
fr: yom

en: Yombe
fr: yombe

en: Yonaguni
fr: yonaguni

en: Yong
fr: yong

en: Yongkom
fr: yongkom

en: Yopno
fr: yopno

en: Yora
fr: yora

en: Yoron
fr: yoron

en: Yoruba
fr: yoruba

en: Yos
fr: yos

en: Your Shelves
fr: Vos étagères

en: Your email address
fr: Votre adresse de courriel

en: Yout Wam
fr: yout Wam

en: Yoy
fr: yoy

en: Yuaga
fr: yuaga

en: Yucatec Maya Sign Language
fr: langue des signes maya de Yucatec

en: Yuchi
fr: yuchi

en: Yucuna
fr: yucuna

en: Yug
fr: yug

en: Yugambal
fr: yugambal

en: Yugh
fr: yugh

en: Yugoslavian Sign Language
fr: langue des signes yougoslave

en: Yugur; East
fr: yugur oriental

en: Yugur; West
fr: yugur occidental

en: Yuhup
fr: yuhup

en: Yukaghir; Northern
fr: yukaghir septentrional

en: Yukaghir; Southern
fr: yukaghir méridional

en: Yuki
fr: yuki

en: Yukpa
fr: yukpa

en: Yukuben
fr: yukuben

en: Yulu
fr: yulu

en: Yupik; Central
fr: yupik central

en: Yupik; Central Siberian
fr: yupik de Sibérie centrale

en: Yupik; Naukan
fr: yupik; Naukan

en: Yupik; Pacific Gulf
fr: yupik; golfe du Pacifique

en: Yupik; Sirenik
fr: yupik; Sirenik

en: Yuqui
fr: yuqui

en: Yuracare
fr: yuracare

en: Yurok
fr: yurok

en: Yurutí
fr: yurutí

en: Yuwana
fr: yuwana

en: Yámana
fr: yámana

en: Zabana
fr: zabana

en: Zaghawa
fr: zaghawa

en: Zaiwa
fr: aiwa

en: Zakhring
fr: zakhring

en: Zambian Sign Language
fr: langue des signes zambienne

en: Zan Gula
fr: zan Gula

en: Zanaki
fr: zanaki

en: Zande (individual language)
fr: zande (langue individuelle)

en: Zangskari
fr: zangskari

en: Zangwal
fr: zangwal

en: Zapotec
fr: zapotèque

en: Zapotec; Aloápam
fr: zapotèque; Aloápam

en: Zapotec; Amatlán
fr: zapotèque; Amatlán

en: Zapotec; Ancient
fr: zapotèque ancien

en: Zapotec; Asunción Mixtepec
fr: zapotèque; Asunción Mixtepec

en: Zapotec; Ayoquesco
fr: zapotèque; Ayoquesco

en: Zapotec; Cajonos
fr: zapotèque; Cajonos

en: Zapotec; Chichicapan
fr: zapotèque; Chichicapan

en: Zapotec; Choapan
fr: zapotèque; Choapan

en: Zapotec; Coatecas Altas
fr: zapotèque; Coatecas Altas

en: Zapotec; Coatlán
fr: zapotèque; Coatlán

en: Zapotec; El Alto
fr: zapotèque; El Alto

en: Zapotec; Elotepec
fr: zapotèque; Elotepec

en: Zapotec; Guevea De Humboldt
fr: zapotèque; Guevea De Humboldt

en: Zapotec; Güilá
fr: zapotèque; Güilá

en: Zapotec; Isthmus
fr: zapotèque; Isthme

en: Zapotec; Lachiguiri
fr: zapotèque; Lachiguiri

en: Zapotec; Lachixío
fr: zapotèque; Lachixío

en: Zapotec; Lapaguía-Guivini
fr: zapotèque; Lapaguía-Guivini

en: Zapotec; Loxicha
fr: zapotèque; Loxicha

en: Zapotec; Mazaltepec
fr: zapotèque; Mazaltepec

en: Zapotec; Miahuatlán
fr: zapotèque; Miahuatlán

en: Zapotec; Mitla
fr: zapotèque; Mitla

en: Zapotec; Mixtepec
fr: zapotèque; Mixtepec

en: Zapotec; Ocotlán
fr: zapotèque; Ocotlán

en: Zapotec; Ozolotepec
fr: zapotèque; Ozolotepec

en: Zapotec; Petapa
fr: zapotèque; Petapa

en: Zapotec; Quiavicuzas
fr: zapotèque; Quiavicuzas

en: Zapotec; Quioquitani-Quierí
fr: zapotèque; Quioquitani-Quierí

en: Zapotec; Rincón
fr: zapotèque; Rincón

en: Zapotec; San Agustín Mixtepec
fr: zapotèque; San Agustín Mixtepec

en: Zapotec; San Baltazar Loxicha
fr: zapotèque; San Baltazar Loxicha

en: Zapotec; San Juan Guelavía
fr: zapotèque; San Juan Guelavía

en: Zapotec; San Pedro Quiatoni
fr: zapotèque; San Pedro Quiatoni

en: Zapotec; San Vicente Coatlán
fr: zapotèque; San Vicente Coatlán

en: Zapotec; Santa Catarina Albarradas
fr: zapotèque; Santa Catarina Albarradas

en: Zapotec; Santa Inés Yatzechi
fr: zapotèque; Santa Inés Yatzechi

en: Zapotec; Santa María Quiegolani
fr: zapotèque; Santa María Quiegolani

en: Zapotec; Santiago Xanica
fr: zapotèque; Santiago Xanica

en: Zapotec; Santo Domingo Albarradas
fr: zapotèque; Santo Domingo Albarradas

en: Zapotec; Sierra de Juárez
fr: zapotèque; Sierra de Juárez

en: Zapotec; Southeastern Ixtlán
fr: zapotèque; Ixtlán du Sud-Est

en: Zapotec; Southern Rincon
fr: zapotèque; Rincon méridional

en: Zapotec; Tabaa
fr: zapotèque; Tabaa

en: Zapotec; Tejalapan
fr: zapotèque; Tejalapan

en: Zapotec; Texmelucan
fr: zapotèque; Texmelucan

en: Zapotec; Tilquiapan
fr: zapotèque; Tilquiapan

en: Zapotec; Tlacolulita
fr: zapotèque; Tlacolulita

en: Zapotec; Totomachapan
fr: zapotèque; Totomachapan

en: Zapotec; Xadani
fr: zapotèque; Xadani

en: Zapotec; Xanaguía
fr: zapotèque; Xanaguía

en: Zapotec; Yalálag
fr: zapotèque; Yalálag

en: Zapotec; Yareni
fr: zapotèque; Yareni

en: Zapotec; Yatee
fr: zapotèque; Yatee

en: Zapotec; Yatzachi
fr: zapotèque; Yatzachi

en: Zapotec; Yautepec
fr: zapotèque; Yautepec

en: Zapotec; Zaachila
fr: zapotèque; Zaachila

en: Zapotec; Zaniza
fr: zapotèque; Zaniza

en: Zapotec; Zoogocho
fr: zapotèque; Zoogocho

en: Zaramo
fr: zaramo

en: Zari
fr: zari

en: Zarma
fr: zarma

en: Zarphatic
fr: zarphatique

en: Zauzou
fr: zauzou

en: Zay
fr: zay

en: Zayse-Zergulla
fr: zayse-zergulla

en: Zaza
fr: zaza

en: Zazao
fr: zazao

en: Zeem
fr: zeem

en: Zeeuws
fr: zeeuws

en: Zemba
fr: zemba

en: Zemgalian
fr: zemgalien

en: Zenag
fr: zenag

en: Zenaga
fr: zenaga

en: Zerenkel
fr: zerenkel

en: Zhaba
fr: zhaba

en: Zhang-Zhung
fr: zhang-zhung

en: Zhire
fr: zhire

en: Zhoa
fr: zhoa

en: Zhuang
fr: zhuang

en: Zhuang; Central Hongshuihe
fr: zhuang; Hongshuihe central

en: Zhuang; Dai
fr: zhuang; Dai

en: Zhuang; Eastern Hongshuihe
fr: zhuang; Hongshuihe oriental

en: Zhuang; Guibei
fr: zhuang; Guibei

en: Zhuang; Guibian
fr: zhuang; Guibien

en: Zhuang; Lianshan
fr: zhuang; Lianshan

en: Zhuang; Liujiang
fr: zhuang; Liujiang

en: Zhuang; Liuqian
fr: zhuang; Liuqian

en: Zhuang; Minz
fr: zhuang; Minz

en: Zhuang; Nong
fr: zhuang; Nong

en: Zhuang; Qiubei
fr: zhuang; Qiubei

en: Zhuang; Yang
fr: zhuang; Yang

en: Zhuang; Yongbei
fr: zhuang; Yongbei

en: Zhuang; Yongnan
fr: zhuang; Yongnan

en: Zhuang; Youjiang
fr: zhuang; Youjiang

en: Zhuang; Zuojiang
fr: zhuang; Zuojiang

en: Zia
fr: zia

en: Zialo
fr: zialo

en: Zigula
fr: zigula

en: Zimakani
fr: zimakani

en: Zimba
fr: zimba

en: Zimbabwe Sign Language
fr: langue des signes zimbabwéenne

en: Zinza
fr: zinza

en: Zire
fr: zire

en: Ziriya
fr: ziriya

en: Zizilivakan
fr: zizilivakan

en: Zo'é
fr: zo'é

en: Zokhuo
fr: zokhuo

en: Zoque; Chimalapa
fr: zoque; Chimalapa

en: Zoque; Copainalá
fr: zoque; Copainalá

en: Zoque; Francisco León
fr: zoque; Francisco León

en: Zoque; Rayón
fr: zoque; Rayón

en: Zoque; Tabasco
fr: zoque; Tabasco

en: Zou
fr: zou

en: Zulgo-Gemzek
fr: zulgo-gemzek

en: Zulu
fr: zoulou

en: Zumaya
fr: zumaya

en: Zumbun
fr: zumbun

en: Zuni
fr: zuni

en: Zyphe
fr: zyphe

en: Záparo
fr: záparo

en: and from hard disk
fr: et du disque dur

en: and log in
fr: et s’authentifier

en: create a shelf
fr: créer une étagère

en: edit metadata
fr: modifier les métadonnées

en: language
fr: langue

en: login
fr: connexion

en: not installed
fr: non installé

en: register
fr: s’enregistrer

en: search
fr: recherche

en: should the shelf be public?
fr: cette étagère doit-elle être publique ?

en: successfully deleted shelf %(name)s
fr: l’étagère %(name)s a été supprimé avec succès

en: unknown
fr: inconnu

en: view book after edit
fr: voir le livre après l'édition

en: you are now logged in as: '%(nickname)s'
fr: Vous êtes maintenant connecté sous : '%(nickname)s'

en: Àhàn
fr: àhàn

en: Áncá
fr: áncá

en: Ömie
fr: ömie

en: Önge
fr: önge
