Calibre-Web - en to gl translation catalogue (732 entries)

en: %(book)s send to E-Reader
gl: Enviar ao Kindle %(book)s

en: %(format)s format not found for book id: %(book)d
gl: %(format)s formato non atopado para o id do libro: %(book)d

en: %(format)s format not found on disk
gl: O formato %(format)s non se atopou no disco

en: %(format)s not found on Google Drive: %(fn)s
gl: %(format)s non atopado en Google Drive: %(fn)s

en: %(format)s not found: %(fn)s
gl: %(format)s non atopado: %(fn)s

en: %(name)s's Profile
gl: Perfil de %(name)s

en: %(provider)s OAuth Client Id
gl: Id de cliente de OAuth de %(provider)s

en: %(provider)s OAuth Client Secret
gl: Secreto OAuth de Cliente de %(provider)s

en: %(seriesindex)s is not a valid number, skipping
gl: %(seriesindex)s non é un número válido, saltando

en: '%(langname)s' is not a valid language
gl: %(langname)s non é unha lingua válida

en: (Please ensure users having also upload rights)
gl: (Por favor asegúrese que os usuarios teñen permisos de carga)

en: (Public)
gl: (Público)

en: A new update is available. Click on the button below to update to the latest version.
gl: Unha nova actualización está dispoñible. Preme no botón inferior para actualizar á versión máis reciente.

en: A new update is available. Click on the button below to update to version: %(version)s
gl: Hai unha nova actualización dispoñible. Preme no botón de abaixo para actualizar á versión: %(version)s

en: A private shelf with the name '%(title)s' already exists.
gl: Xa existe un andel privado co nome '%(title)s'.

en: A public shelf with the name '%(title)s' already exists.
gl: Xa existe un andel público co nome '%(title)s'.

en: About
gl: Acerca de

en: Access Logfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: A localización do rexistro de accesos non é válida. Por favor, Introduce a ruta correcta

en: Account
gl: Conta

en: Actions
gl: Accións

en: Add
gl: Engadir

en: Add Allowed/Denied Tags
gl: Engadir etiquetas Permitidas/denegados

en: Add Allowed/Denied custom column values
gl: Engadir valores personalizados Permitidos/denegados

en: Add Domain
gl: Engadir dominio

en: Add Identifier
gl: Engadir identificador

en: Add New User
gl: Engadir novo usuario

en: Add View Restriction
gl: Engadir restricción de vista

en: Add allowed/Denied Custom Column Values
gl: Engadir columnas de valores propios de Permitidos/Denegados

en: Add new user
gl: Engadir un usuario novo

en: Add to archive
gl: Engadir a arquivo

en: Add to shelf
gl: Engadir ao andel

en: Admin
gl: Administrador

en: Admin User
gl: Usuario administrador

en: Admin page
gl: Páxina de administración

en: Administration
gl: Administración

en: Advanced Search
gl: Búsqueda avanzada

en: All
gl: Todo

en: Allow
gl: Permitir

en: Allow Changing Password
gl: Permitir cambiar a contrasinal

en: Allow Delete Books
gl: Permitir borrar libros

en: Allow Downloads
gl: Permitir descargas

en: Allow Edit
gl: Permitir editar

en: Allow Editing Public Shelves
gl: Permitir editar andeis públicos

en: Allow Reverse Proxy Authentication
gl: Permitir Autenticación Proxy Inversa

en: Allow Uploads
gl: Permitir cargas de arquivos

en: Allow eBook Viewer
gl: Permitir visor de libros

en: Allowed Column Values
gl: Valores permitidos da columna

en: Allowed Domains (Whitelist)
gl: Dominios permitidos para rexistrarse

en: Allowed Tags
gl: Etiquetas Permitidas

en: Allowed Upload Fileformats
gl: Formatos de arquivo permitidos para carga

en: Alphabetical Books
gl: Libros alfabéticos

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Anonymous Browsing
gl: Navegación anónima

en: Archive Status
gl: Estado do arquivo

en: Archived
gl: Arquivado

en: Archived Books
gl: Libros arquivados

en: Are you really sure?
gl: De verdade estás seguro?

en: Are you sure you want delete Calibre-Web's sync database to force a full sync with your Kobo Reader?
gl: Está seguro que quere borrar a base de datos de sincronización de Calibre-Web para forzar unha sincronización completa co seu lector Kobo?

en: Are you sure you want to change Calibre library location?
gl: De verdade queres cambiar a localización da biblioteca Calibre?

en: Are you sure you want to change locales of selected user(s)?
gl: De verdade queres cambiar a linguaxe dos usuarios seleccionados?

en: Are you sure you want to change shelf sync behavior for the selected user(s)?
gl: De verdade queres cambiar o comportamento da sincronización do andel para o usuario seleccionado?

en: Are you sure you want to change the selected restrictions for the selected user(s)?
gl: De verdade queres cambiar as restricións escollidas dos usuarios seleccionados?

en: Are you sure you want to change the selected role for the selected user(s)?
gl: De verdade queres cambiar o rol seleccionado do usuario seleccionado?

en: Are you sure you want to change the selected visibility restrictions for the selected user(s)?
gl: De verdade queres cambiar as restricións de visibilidade dos usuarios seleccionados?

en: Are you sure you want to change visible book languages for selected user(s)?
gl: De verdade queres cambiar as linguas visibles do libro dos usuarios seleccionados?

en: Are you sure you want to delete this shelf?
gl: De verdade queres eliminar este andel?

en: Are you sure you want to restart?
gl: De verdade queres reiniciar?

en: Are you sure you want to shutdown?
gl: De verdade quere deter?

en: Arrange books manually
gl: Ordear libros manualmente

en: At Least One LDAP User Not Found in Database
gl: Polo menos, un usuario LDAP non se atopou na base de datos

en: Attachment Size Limit
gl: Tamaño límite do arquivo achegado

en: Authenticate Google Drive
gl: Autenticar Google Drive

en: Author
gl: Autor

en: Author Sort
gl: Orde do autor

en: Author: %(name)s
gl: Autor/es: %(name)s

en: Authors
gl: Autores

en: Authors in this Library
gl: Autores nesta biblioteca

en: Autodetect
gl: Auto detectar

en: Back
gl: Voltar

en: Basic Configuration
gl: Configuración Básica

en: Best
gl: Mellor

en: Black
gl: Negro

en: Book %(index)s of %(range)s
gl: Libro %(index)s de %(range)s

en: Book Details
gl: Detalles do libro

en: Book Format Successfully Deleted
gl: Formato de libro eliminado con éxito

en: Book Successfully Deleted
gl: Libro eliminado con éxito

en: Book Title
gl: Título do libro

en: Book has been added to shelf: %(sname)s
gl: O libro engadiuse ao andel: %(sname)s

en: Book has been removed from shelf: %(sname)s
gl: O libro eliminouse do andel: %(sname)s

en: Book is already part of the shelf: %(shelfname)s
gl: O libro xa forma parte do andel: %(shelfname)s

en: Book path %(path)s not found on Google Drive
gl: A ruta %(path)s do libro non se atopou en Google Drive

en: Book successfully queued for converting to %(book_format)s
gl: Libro posto na cola para a súa conversión a %(book_format)s

en: Books
gl: Libros

en: Books List
gl: Lista de libros

en: Books are already part of the shelf: %(name)s
gl: Os libros xa forman parte do andel: %(name)s

en: Books have been added to shelf: %(sname)s
gl: Os libros engadíronse ao andel: %(sname)s

en: Books in this Library
gl: Libros nesta biblioteca

en: Books must first be archived and the device synced before a book can safely be deleted.
gl: Antes de que un libro poida eliminarse con seguridade debe arquivarse e sincronizarse co dispositivo.

en: Books ordered by Author
gl: Libros ordeados por autor

en: Books ordered by Languages
gl: Libros ordeados por lingua

en: Books ordered by Rating
gl: Libros ordeados por valoración

en: Books ordered by category
gl: Libros ordeados por categorías

en: Books ordered by file formats
gl: Libros ordeados por formato de arquivo

en: Books ordered by publisher
gl: Libros ordeados por editor

en: Books ordered by series
gl: Libros ordeados por series

en: Books organized in shelves
gl: Libros organizados en andeis

en: Books per Page
gl: Libros por páxina

en: Books sorted alphabetically
gl: Libros ordeados alfabéticamente

en: Books with Title will be merged from:
gl: Libros co título uniranse de:

en: Browse
gl: Navegar

en: Calibre Database Directory
gl: Directorio da base de datos de Calibre

en: Calibre E-Book Converter Settings
gl: Axustes de Calibre E-Book Converter

en: Calibre ebook-convert %(tool)s not found
gl: Non se atopou Calibre ebook-convert %(tool)s

en: Calibre failed with error: %(error)s
gl: Calibre fallou co erro: %(error)s

en: Calibre-Web Instance is unconfigured, please contact your administrator
gl: A instancia de Calibre-Web non está configurada, por favor contacta co teu administrador

en: Calibre-Web Log:
gl: Rexistro de Calibre-Web:

en: Calibre-Web configuration updated
gl: Configuración de Calibre-Web actualizada

en: Calibre-Web eBook Catalog
gl: Catálogo de libros electrónicos de Calibre-Web

en: Calibre-Web will search for updated Covers and update Cover Thumbnails, this may take a while?
gl: Calibre-web buscará cubertas actualizadas e miniaturas de cubertas actualizadas, isto pode levar un intre?

en: Callback domain is not verified, please follow steps to verify domain in google developer console
gl: O dominio Callback non se comprobou, siga os pasos para comprobalo na consola de desenvolvedor de Google

en: Can't delete Guest User
gl: Non se pode borrar ao Usuario Invitado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancelled
gl: Cancelado

en: Categories
gl: Categorías

en: Categories in this Library
gl: Categorías nesta biblioteca

en: Category: %(name)s
gl: Categoría: %(name)s

en: Certfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: A localización do Certfile non é válida, por favor, Introduce a ruta correcta

en: Change Password
gl: Cambiar a contrasinal

en: Change order of Shelf: '%(name)s'
gl: Cambiar a orde do andel: '%(name)s'

en: Check for Update
gl: Comprobar actualizacións

en: Choose File Location
gl: Escolla a localización do arquivo

en: Choose a username
gl: Escolla un nome de usuario

en: Clearing cover thumbnail cache
gl: Limpando caché de miniaturas de cubertas

en: Click on the button below to update to the latest stable version.
gl: Preme no botón de abaixo para actualizar á última versión estable.

en: Click the cover to load metadata to the form
gl: Premer na portada para cargar los metadatos no formulario

en: Close
gl: Pechar

en: Comic Reader
gl: Lector de Cómics

en: Comments
gl: Comentarios

en: Configuration
gl: Configuración

en: Connection error
gl: Erro de conexión

en: Convert
gl: Convertir

en: Convert book
gl: Convertir libro

en: Convert book format:
gl: Convertir formato de libro:

en: Convert from:
gl: Convertir dende:

en: Convert non-English characters in title and author while saving to disk
gl: Convertir caracteres non ingleses no título e no autor mentres se graba no disco

en: Convert to:
gl: Convertir a:

en: Converted file not found or more than one file in folder %(folder)s
gl: Arquivo convertido non atopado, ou máis dun arquivo no directorio %(folder)s

en: Could not add books to shelf: %(sname)s
gl: Non se pudideron engadir libros ao andel: %(sname)s

en: Could not fetch update information
gl: Non se pode conseguir información sobre a actualización

en: Cover Format Error
gl: Erro no formato da cuberta

en: Cover Thumbnails
gl: Miniaturas de cubertas

en: Cover-file is not a valid image file, or could not be stored
gl: O arquivo de cuberta non é unha imaxe válida

en: Create Issue
gl: Crear una incidencia

en: Create a Shelf
gl: Crear un andel

en: Create an API Key
gl: Obter unha API Key

en: Create/View
gl: Crear/Ver

en: Current Version
gl: Versión actual

en: Custom Column No.%(column)d does not exist in calibre database
gl: Columna personalizada No.%(column)d non existe na base de datos calibre

en: Custom Filter
gl: Filtro personalizado

en: DB Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: A localización da base de datos non é válida. Por favor, Introduce a ruta correcta

en: DB is not Writeable
gl: A base de datos non é modificable

en: DJVU Reader
gl: Lector DJVU

en: Dark
gl: Oscuro

en: Database Configuration
gl: Configuración da base de datos

en: Database Settings updated
gl: Actualizados os axustes da base de datos

en: Database connections are closed
gl: As conexións coa base datos están pechadas

en: Default Language
gl: Lingua predeterminada

en: Default Settings for New Users
gl: Axustes por defecto para novos usuarios

en: Default Visibilities for New Users
gl: Visibilidade predeterminada para novos usuarios

en: Default Visible Language of Books
gl: Lingua visible predeterminada dos libros

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete Book
gl: Borrar libro

en: Delete User
gl: Borrar usuario

en: Delete formats:
gl: Borrar formatos:

en: Delete this Shelf
gl: Borrar este andel

en: Deleting book %(id)s failed: %(message)s
gl: O borrado do libro %(id)s fallou: %(message)s

en: Deleting book %(id)s from database only, book path in database not valid: %(path)s
gl: Borrando o libro %(id)s, a ruta de libro non é válida: %(path)s

en: Deleting bookfolder for book %(id)s failed, path has subfolders: %(path)s
gl: Fallo ao intentar borrar a carpeta do libro %(id)s, a ruta ten subcarpetas: %(path)s

en: Denied Column Values
gl: Valores non permitidos dea columna

en: Denied Domains (Blacklist)
gl: Dominios prohibidos (Blaclist)

en: Denied Tags
gl: Etiquetas Denegadas

en: Deny
gl: Denegar

en: Description
gl: Descrición

en: Description:
gl: Descrición:

en: Details
gl: Detalles

en: Direction
gl: Dirección

en: Disable Change order
gl: Desactivar o cambio de orde

en: Discover
gl: Descubrir

en: Discover (Random Books)
gl: Descubrir (Libros ao chou)

en: Do you really want to delete the Kobo Token?
gl: De verdade queres borrar o Token de Kobo?

en: Do you really want to delete this domain?
gl: De verdade desexas borrar este dominio?

en: Do you really want to delete this user?
gl: De verdade queres borrar este usuario?

en: Download
gl: Descargar

en: Download Access Log
gl: Descargar o rexistro de acceso

en: Download Calibre-Web Log
gl: Descargar o rexistro de Calibre-Web

en: Download Debug Package
gl: Descargar o paquete de depuración

en: Downloaded Books
gl: Libros descargados

en: Downloaded books by %(user)s
gl: Libros descargados por %(user)s

en: Downloading update package
gl: Descargando paquete de actualización

en: Downloads
gl: Descargas

en: Drag to Rearrange Order
gl: Arrastra para reorganizar a orde

en: E-mail
gl: Correo electrónico

en: E-mail is not from valid domain
gl: O correo electrónico non ven dun dominio válido

en: Ebook converter failed with unknown error
gl: O conversor de Ebook fallou cun erro descoñecido

en: Ebook-converter failed: %(error)s
gl: Fallou Ebook-converter: %(error)s

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Allowed Column Values
gl: Editar valores permitidos para a columna

en: Edit Allowed Tags
gl: Editar etiquetas Permitidas

en: Edit Basic Configuration
gl: Editar a configuración básica

en: Edit Calibre Database Configuration
gl: Editar a configuración da base de datos de Calibre

en: Edit Denied Column Values
gl: Editar valores non permitidos para a columna

en: Edit Denied Tags
gl: Editar Etiquetas Denegadas

en: Edit Email Server Settings
gl: Cambiar os parámetros do correo

en: Edit Metadata
gl: Editar metadatos

en: Edit Public Shelves
gl: Editar andeis públicos

en: Edit Scheduled Tasks Settings
gl: Editar a Configuración das Tarefas Programadas

en: Edit Shelf Properties
gl: Editar propiedades do andel

en: Edit UI Configuration
gl: Editar a configuración da interfaz de usuario

en: Edit User
gl: Editar usuario

en: Edit User %(nick)s
gl: Editar o Usuario %(nick)s

en: Edit Users
gl: Editar Usuarios

en: Edit a shelf
gl: Editar un andel

en: Email
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Email Account Type
gl: Escolle tipo de servidor

en: Email Server Settings
gl: Axustes do servidor de correo electrónico

en: Email Server Settings updated
gl: Actualizáronse os axustes do servidor de correo electrónico

en: Enable Access Log
gl: Habilitar rexistro de acceso

en: Enable Anonymous Browsing
gl: Permitir navegación anónima

en: Enable Change order
gl: Activar o cambio de orde

en: Enable Kobo sync
gl: Activar a sincronización con Kobo

en: Enable Magic Link Remote Login
gl: Permitir inicio de sesión remoto ("magic link")

en: Enable Public Registration
gl: Permitir rexistro público

en: Enable Uploads
gl: Permitir cargas

en: Encryption
gl: Cifraxe

en: Ended
gl: Rematado

en: Enter
gl: Introduce

en: Enter Author Sort
gl: Introduce orde do autor

en: Enter Authors
gl: Introduce os autores

en: Enter Categories
gl: Introduce as categorías

en: Enter Languages
gl: Introduce as linguas

en: Enter Publishers
gl: Introduce os Editores

en: Enter Series
gl: Introduce as series

en: Enter Tag
gl: Introduce a etiqueta

en: Enter Title
gl: Introduce título

en: Enter Title Sort
gl: Introduce a orde do título

en: Enter Username
gl: Introduce o nome do usuario

en: Enter comments
gl: Introducir os comentarios

en: Enter domainname
gl: Introducir nome de dominio

en: Error
gl: Erro

en: Error Downloading Cover
gl: Erro ao descargar a cuberta

en: Error deleting Shelf
gl: Erro borrando o estante

en: Error editing book: {}
gl: Erro editando libro: {}

en: Error executing UnRar
gl: Erro executando UnRar

en: Error in rename file in path: {}
gl: Erro ao renomear o ficheiro na ruta: {}

en: Error on search for custom columns, please restart Calibre-Web
gl: Erro na busca de columnas personalizadas, por favor reinicia Calibre-Web

en: Error opening shelf. Shelf does not exist or is not accessible
gl: Erro ao abrir un andel. O andel non existe ou non se pode acceder

en: Error: %(ldaperror)s
gl: Erro: %(ldaperror)s

en: Error: No user returned in response of LDAP server
gl: Erro: o servidor LDAP non devolveu ningún usuario

en: Exchange author and title
gl: Intercambiar autor e título

en: Exclude Extensions
gl: Excluir extensións

en: Exclude Languages
gl: Excluir linguas

en: Exclude Series
gl: Excluir series

en: Exclude Shelves
gl: Excluir andeis

en: Exclude Tags
gl: Excluir etiquetas

en: Execution permissions missing
gl: Faltan permisos de execución

en: Extensions
gl: Extensións

en: External Port
gl: Porto externo

en: External binaries
gl: Binarios externos

en: Failed
gl: Fallou

en: Failed to Create at Least One LDAP User
gl: Erro ao crear polo menos un usuario LDAP

en: Failed to Move Cover File %(file)s: %(error)s
gl: Fallo ao mover o arquivo de cuberta %(file)s: %(error)s

en: Failed to create path %(path)s (Permission denied).
gl: Fallo ao crear a ruta %(path)s (permiso denegado)

en: Failed to create path for cover
gl: Erro ao crear unha ruta para a cuberta

en: Failed to extract at least One LDAP User
gl: Erro ao extraer polo menos un usuario LDAP

en: Failed to fetch user info from GitHub.
gl: Erro ao obter a información do usuario de GitHub.

en: Failed to fetch user info from Google.
gl: Erro ao obter información do usuario de Google.

en: Failed to log in with GitHub.
gl: Erro ao iniciar sesión con GitHub.

en: Failed to log in with Google.
gl: Erro ao iniciar sesión con Google.

en: Failed to store file %(file)s.
gl: Fallo ao gardar o arquivo %(file)s.

en: Fallback Login as: %(nickname)s, LDAP Server not reachable, or user not known
gl: Fallback login como: '%(nickname)s', non se pode acceder ao servidor LDAP ou usuario descoñecido

en: Feature Configuration
gl: Configuración de características

en: Fetch Cover from URL (JPEG - Image will be downloaded and stored in database)
gl: Obter portada de URL (JPEG, a portada descargarase e almacenarase na base de datos)

en: Fetch Metadata
gl: Obter metadatos

en: File %(file)s not found on Google Drive
gl: Ficheiro %(file)s non atopado en Google Drive

en: File %(file)s uploaded
gl: O ficheiro %(file)s subiuse

en: File %(filename)s could not saved to temp dir
gl: El archivo %(filename)s non puido gravarse no directorio temporal (Temp Dir)

en: File extension '%(ext)s' is not allowed to be uploaded to this server
gl: Non se permite subir arquivos coa extensión '%(ext)s' a este servidor

en: File format %(ext)s added to %(book)s
gl: Arquivo con formato %(ext)s engadido a %(book)s

en: File format: %(format)s
gl: Formato do arquivo: %(format)s

en: File formats
gl: Formatos de arquivo

en: File formats list
gl: Lista de formatos

en: File to be uploaded must have an extension
gl: O arquivo que se vai cargar debe ter unha extensión

en: Files could not be replaced during update
gl: Non se puideron substituír os ficheiros durante a actualización

en: Finished
gl: Rematado

en: Flip
gl: Voltear

en: Flip Image
gl: Voltear a imaxe

en: Following Settings are Needed For User Import
gl: As seguintes configuracións son necesarias para a importación de usuarios

en: Force full kobo sync
gl: Forzar sincronización completa de kobo

en: Forgot Password?
gl: Esqueceu a contrasinal?

en: Found no valid gmail.json file with OAuth information
gl: Non se atopou ningún arquivo gmail.json válido con información OAuth

en: From Email
gl: Dende o correo electrónico

en: From:
gl: De:

en: General error
gl: Erro xeral

en: Generate Kobo Auth URL
gl: Xerar Auth URL de Kobo

en: Generate Series Cover Thumbnails
gl: Xerar miniaturas de cubertas de series

en: Generate Thumbnails
gl: Xerar as miniaturas das cubertas dos libros

en: Generate series cover thumbnails
gl: Xerar as miniaturas das cubertas das series

en: Generated %(count)s cover thumbnails
gl: Xeradas %(count)s miniaturas de cubertas

en: Generated {0} series thumbnails
gl: Xeradas {0} miniaturas de series

en: Get Started with Calibre-Web
gl: Primeiros pasos con Calibre-Web

en: GitHub Oauth error, please retry later.
gl: Erro en GitHub Oauth, por favor, volva a intentalo máis tarde.

en: GitHub Oauth error: {}
gl: Erro GitHub Oauth {}

en: Gmail via Oauth2
gl: Gmail por Oauth2

en: Google Drive Calibre folder
gl: Carpeta de Google Drive para Calibre

en: Google Drive setup not completed, try to deactivate and activate Google Drive again
gl: A configuración de Google Drive non se completou, intente desactivar e activar Google Drive outra vez

en: Google Oauth error, please retry later.
gl: Erro en Google Oauth, por favor volva a intentalo máis tarde.

en: Google Oauth error: {}
gl: Erro Google Oauth {}

en: Grid
gl: Reixa

en: Guest Name can't be changed
gl: O nome do convidado non se pode cambiar

en: Guest can't have this role
gl: O convidado non pode ter este rol

en: Guest can't have this view
gl: O convidado non pode ter esta vista

en: Guest's Locale is determined automatically and can't be set
gl: O sitio do convidado determínase automáticamente e non se pode cambiar

en: HTTP Error
gl: Erro HTTP

en: Height
gl: Alto

en: Hidden Book
gl: Libro agochado

en: Hide
gl: Agochar

en: Home
gl: Inicio

en: Hot Books
gl: Libros populares

en: Hot Books (Most Downloaded)
gl: Libros populares (os máis descargados)

en: Identifier Type
gl: Tipo de identificador

en: Identifier Value
gl: Valor de identificador

en: Identifiers
gl: Identificadores

en: Identifiers are not Case Sensitive, Overwriting Old Identifier
gl: Os identificadores non distinguen entre maiúsculas e minúsculas, sobrescribindo o identificador antigo

en: If this is a scheduled task, it will be re-ran during the next scheduled time.
gl: Se esta é unha tarefa programada, volverá a lanzarse na próxima hora programada.

en: Import LDAP Users
gl: Importar usuarios LDAP

en: Important Kobo Note: deleted books will remain on any paired Kobo device.
gl: Nota de Kobo importante: os libros eliminados permanecerán nos dispositivos Kobo emparellados.

en: In Library
gl: Na Librería

en: Installed Version
gl: Versión instalada

en: Into Book with Title:
gl: No libro co título:

en: Invalid Action
gl: Acción non válida

en: Invalid Read Column
gl: Columna de lectura non válida

en: Invalid Restricted Column
gl: Columna restrinxida non válida

en: Invalid cover file content
gl: Contido do arquivo de cuberta non válido

en: Invalid duration for task specified
gl: Indicada unha duracción incorrecta para a tarefa

en: Invalid role
gl: Rol non válido

en: Invalid shelf specified
gl: Andel especificado non válido

en: Invalid start time for task specified
gl: Indicada unha hora incorrecta de comezo de tarefa

en: Invalid view
gl: Vista non válida

en: Kepubify-converter failed: %(error)s
gl: Kepubify-converter fallou: %(error)s

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Keyfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: A localización do Keyfile non é válida, por favor, Introduce a ruta correcta

en: Keyword
gl: Palabra chave

en: Kobo Setup
gl: Configuración de Kobo

en: Kobo Sync Token
gl: Token de sincronización de Kobo

en: Kobo Token:
gl: Token de sincronización de Kobo

en: LDAP Administrator Password
gl: Contrasinal de administrador LDAP

en: LDAP Administrator Username
gl: Nome de usuario de administrador LDAP

en: LDAP Authentication
gl: Autenticación LDAP

en: LDAP CACertificate Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
gl: Ruta LDAP CACertificate (So necesaria para certificado de autenticación de cliente)

en: LDAP CACertificate, Certificate or Key Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: As localizacións do certificado da CA do LDAP, do certificado ou da chave non válidos. Por favor introduce a ruta correcta

en: LDAP Certificate Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
gl: Ruta LDAP Certificate (So necesaria para certificado de autenticación de cliente)

en: LDAP Distinguished Name (DN)
gl: Nome distinguido LDAP (DN)

en: LDAP Encryption
gl: Cifrado LDAP

en: LDAP Group Members Field
gl: Campo de membros de grupo LDAP

en: LDAP Group Name
gl: Nome de grupo LDAP

en: LDAP Group Object Filter
gl: Filtro de obxectos de grupo LDAP

en: LDAP Group Object Filter Has Unmatched Parenthesis
gl: O LDAP Group Object Filter ten parénteses que non casan

en: LDAP Group Object Filter Needs to Have One "%s" Format Identifier
gl: LDAP Group Object Filter necesita ter un identificador de formato "%s"

en: LDAP Keyfile Path (Only needed for Client Certificate Authentication)
gl: Ruta LDAP Keyfile (So necesaria para certificado de autenticación de cliente)

en: LDAP Member User Filter
gl: Filtro LDAP Member User

en: LDAP Member User Filter Detection
gl: Filtro de detección LDAP Member User

en: LDAP Member User Filter Has Unmatched Parenthesis
gl: O filtro de LDAP "Member User" ten parénteses que non casan

en: LDAP Member User Filter needs to Have One "%s" Format Identifier
gl: O filtro de usuarios LDAP necesita ter un identificador de formato "%s"

en: LDAP Server Host Name or IP Address
gl: Nome de anfitrión ou enderezo IP do servidor LDAP

en: LDAP Server Port
gl: Porto do servidor LDAP

en: LDAP Server is OpenLDAP?
gl: O servidor LDAP é OpenLDAP?

en: LDAP User Object Filter
gl: Filtro de obxectos de usuario LDAP

en: LDAP User Object Filter Has Unmatched Parenthesis
gl: O LDAP Group Object Filter ten parénteses que non casan

en: LDAP User Object Filter needs to Have One "%s" Format Identifier
gl: LDAP Group Object Filter necesita ter un identificador de formato "%s"

en: Language
gl: Lingua

en: Language of Books
gl: Linguaxe de libros

en: Language: %(name)s
gl: Lingua: %(name)s

en: Languages
gl: Linguas

en: Left to Right
gl: De esquerda a dereita

en: Library Statistics
gl: Estatísticas da Biblioteca

en: Light
gl: Claro

en: Link
gl: Ligar

en: Link Read/Unread Status to Calibre Column
gl: Enlazar á columna de Calibre de lido/sen ler

en: Link to %(oauth)s Succeeded
gl: O enlace a %(oauth)s realizouse con éxito

en: List
gl: Lista

en: Listen in Browser
gl: Escoitar no navegador

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Locale
gl: Lingua

en: Location and name of access logfile (access.log for no entry)
gl: Localización e nombre do archivo de rexistro de acceso (access.log non ten ningunha entrada)

en: Location and name of logfile (calibre-web.log for no entry)
gl: Localización e nome do arquivo de rexistro (se non se especifica será calibre-web.log)

en: Location of Calibre Database
gl: Localización da base de datos Calibre

en: Location of Unrar binary
gl: Localización do binario de Unrar

en: Log Level
gl: Nivel de rexistro

en: Log in with Magic Link
gl: Iniciar sesión cun enlace máxico

en: Logfile Configuration
gl: Configuración do arquivo de rexistro

en: Logfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
gl: A localización do arquivo de rexistro non é válida. Por favor, Introduce a ruta correcta

en: Logfile viewer
gl: Visor do ficheiro de rexistro

en: Login
gl: Inicio de sesión

en: Login failed, No User Linked With OAuth Account
gl: Acceso errado, ningún usuario enlazado coa conta OAuth

en: Login type
gl: Tipo de inicio de sesión

en: Logout
gl: Pechar sesión

en: Logout User
gl: Pechar sesión

en: Magic Link - Authorise New Device
gl: Enlace Máxico - Autorizar un novo dispositivo

en: Magic Link Remote Login
gl: Acceso remoto mediante enlace máxico

en: Malformed request
gl: Petición mal formada

en: Mark As Read
gl: Marcar como lido

en: Mark As Unread
gl: Marcar como non lido

en: Maximum Duration
gl: Duración máxima das tarefas

en: Merge
gl: Unir

en: Merge selected books
gl: Unir libros seleccionados

en: Metadata successfully updated
gl: Metadatos actualizados con éxito

en: More by
gl: Máis de

en: Native
gl: Nativo

en: New db location is invalid, please enter valid path
gl: A localización da base de datos non é válida. Por favor, Introduce a ruta correcta

en: Next
gl: Seguinte

en: Next Page
gl: Páxina seguinte

en: Nightly
gl: Nocturno

en: No
gl: Non

en: No Result(s) found! Please try another keyword.
gl: Non se atoparon resultados! Por favor intenta con outra palabra chave.

en: No Results Found
gl: Non se atoparon resultados

en: No Valid Book Language Given
gl: Non se indicou unha lingua válida para o libro

en: No Valid Locale Given
gl: Non hai unha localización válida

en: No admin user remaining, can't delete user
gl: Non queda ningún usuario administrador, non se pode borrar ao usuario

en: No admin user remaining, can't remove admin role
gl: Non queda ningún usuario administrador, non se pode eliminar ao usuario

en: No release information available
gl: Non hai información do lanzamento dispoñible

en: No update available. You already have the latest version installed
gl: Actualización non dispoñiible. Xa tes instalada a versión máis recente

en: No. of Authors to Display Before Hiding (0=Disable Hiding)
gl: Número de autores para mostrar antes de agochar (0 = desactivar o agochamento)

en: No. of Random Books to Display
gl: Número de libros aleatorios a mostrar

en: None
gl: Ningún

en: Not Linked to %(oauth)s
gl: Non vinculado con %(oauth)s

en: OAuth Settings
gl: Axustes OAuth

en: OK
gl: Vale

en: Obtain %(provider)s OAuth Credential
gl: Obter a Credencial OAuth de %(provider)s

en: Ok
gl: Vale

en: On another device, login and visit:
gl: Utiliza otro dispositivo, inicia sesión e visita:

en: Once verified, you will automatically be logged in on this device.
gl: Unha vez verificado, iniciará sesión automáticamente neste dispositivo.

en: Only jpg/jpeg files are supported as coverfile
gl: Soamente se admiten como cuberta os arquivos jpg/jpeg

en: Only jpg/jpeg/png/webp/bmp files are supported as coverfile
gl: Soamente se admiten como cuberta os arquivos jpg/jpeg/png/webp/bmp

en: Oops! An account already exists for this Email.
gl: Atopada unha conta existente para ese enderezo de correo electrónico

en: Oops! An account already exists for this Email. or name.
gl: Atopada unha conta existente para este correo electrónico ou nome de usuario.

en: Oops! An unknown error occurred. Please try again later.
gl: Sucedeu un erro descoñecido. Por favor volva a intentalo máis tarde.

en: Oops! Cannot activate LDAP authentication
gl: Non se pode activar a autenticación LDAP

en: Oops! Database Error: %(error)s.
gl: Error na base de datos: %(error)s.

en: Oops! Email server is not configured, please contact your administrator.
gl: O servidor de correo non está configurado, por favor, avisa ao teu administrador!

en: Oops! Invalid Username or Password.
gl: Usuario ou contrasinal no válido

en: Oops! Login Failed: %(message)s
gl: Non se puido entrar: %(message)s

en: Oops! Please complete all fields.
gl: Por favor, cubra todos os campos!

en: Oops! Please enter a valid username to reset password
gl: Por favor, introduce un usuario válido para restablecer a contrasinal

en: Oops! Selected book is unavailable. File does not exist or is not accessible
gl: oh, oh, o libro seleccionado non está disponible. O arquivo non existe ou non está accesible

en: Oops! There was an error sending book: %(res)s
gl: Oh, oh! Houbo un erro no envío do libro: %(res)s

en: Oops! Your Email is not allowed.
gl: O seu correo electrónico non está permitido para rexistrarse

en: Open the .kobo/Kobo/Kobo eReader.conf file in a text editor and add (or edit):
gl: Abre o arquivo .kobo/Kobo/Kobo eReader.conf nun editor de texto e engade (ou edita):

en: PDF Reader
gl: Lector PDF

en: Parameter not found
gl: Parámetro non atopado

en: Parent Directory
gl: Directorio pai

en: Password
gl: Contrasinal

en: Path to Calibre E-Book Converter
gl: Ruta para Calibre E-Book Converter

en: Path to Kepubify E-Book Converter
gl: Ruta para Kepubify E-Book Converter

en: Perform Update
gl: Realizar actualización

en: Please Enter a LDAP Provider, Port, DN and User Object Identifier
gl: Por favor, Introduce un provedor LDAP, porto, DN e o User Object Identifier

en: Please Enter a LDAP Service Account
gl: Por favor, introduce unha conta de servizo LDAP

en: Please Enter a LDAP Service Account and Password
gl: Por favor, introduce unha conta de servizo LDAP e o seu contrasinal

en: Please access Calibre-Web from non localhost to get valid api_endpoint for kobo device
gl: Por favor, accede a calibre-web dende unha ubicación que non sexa localhost para obter unha api_endpoint válida para o teu dispositivo Kobo

en: Please configure the SMTP mail settings first.
gl: Configura primeiro os parámetros do servidor SMTP...

en: Please configure your e-mail address first...
gl: Por favor, configure o seu correo electrónico primeiro...

en: Please do not refresh the page
gl: Por favor, non actualice a páxina

en: Popular publications from this catalog based on Downloads.
gl: Publicacións populares do catálogo baseadas nas descargas.

en: Popular publications from this catalog based on Rating.
gl: Publicacións populares do catálogo baseadas na valoración.

en: Port
gl: Porto

en: Previous
gl: Previo

en: Previous Page
gl: Páxina anterior

en: Program
gl: Programa

en: Progress
gl: Progreso

en: Proxy unknown requests to Kobo Store
gl: Peticións proxy á tenda Kobo descoñecidas

en: Public Registration
gl: Rexistro público

en: Public Shelf
gl: Andel público

en: Published
gl: Publicado

en: Published Date
gl: Data de publicación

en: Published Date From
gl: Data de publicación dende

en: Published Date To
gl: Data de publicación ata

en: Published after
gl: Publicado despóis de

en: Published before
gl: Publicado antes de

en: Publisher
gl: Editor

en: Publisher: %(name)s
gl: Editor/es: %(name)s

en: Publishers
gl: Editores

en: Publishing Date
gl: Data de publicación

en: Python module 'advocate' is not installed but is needed for cover uploads
gl: O módulo Python 'advocate' non está instalado pero se necesita para as cargas de cubertas

en: Random Books
gl: Libros ao chou

en: Rating
gl: Valoración

en: Rating <= %(rating)s
gl: Valoración <= %(rating)s

en: Rating >= %(rating)s
gl: Valoración >= %(rating)s

en: Rating Above
gl: Valoración superior a

en: Rating Below
gl: Valoración inferior a

en: Rating: %(rating)s stars
gl: Valoración: %(rating)s estrelas

en: Rating: None
gl: Valoración: Ningunha

en: Ratings
gl: Valoracións

en: Ratings list
gl: Lista de valoracións

en: Read
gl: Lido

en: Read Books
gl: Libros lidos

en: Read Status
gl: Leer estado

en: Read Status = %(status)s
gl: Estado de lectura = %(status)s

en: Read in Browser
gl: Ler no navegador

en: Read status could not set: {}
gl: O estado de lectura non pode fixarse: {}

en: Recently added Books
gl: Libros engadidos recentemente

en: Reconnect Calibre Database
gl: Reconectar á librería de Calibre

en: Reconnecting Calibre database
gl: Reconectando a base de datos de Calibre

en: Reflow text when sidebars are open.
gl: Refluxo do texto cando as barras laterais están abertas.

en: Refresh Thumbnail Cache
gl: Refrescar a caché de miniaturas das cubertas

en: Register
gl: Rexistro

en: Register New Account
gl: Rexistre unha conta nova

en: Register with %(provider)s
gl: Rexistrado con %(provider)s

en: Regular Expression for Ignoring Columns
gl: Expresión regular para ignorar columnas

en: Regular Expression for Title Sorting
gl: Expresión regular para ordear títulos

en: Remember Me
gl: Lembrarme

en: Remember Position
gl: Lembrar posición

en: Remove
gl: Borrar

en: Remove Selections
gl: Eliminar selección

en: Rename author from: '%(src)s' to '%(dest)s' failed with error: %(error)s
gl: O renomeado do título de: '%(src)s' a '%(dest)s' fallou co erro: %(error)s

en: Rename title from: '%(src)s' to '%(dest)s' failed with error: %(error)s
gl: O renomeado do título de: '%(src)s' a '%(dest)s' fallou co erro: %(error)s

en: Replacing files
gl: Remplazando archivos

en: Requesting update package
gl: Solicitando paquete de actualización

en: Reset to Top
gl: Voltar ao comezo

en: Reset user Password
gl: Restablecer contrasinal de usuario

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Restore from archive
gl: Restaurar dende o arquivo

en: Results for:
gl: Resultados para:

en: Return to Home
gl: Voltar ao inicio

en: Reverse Proxy Header Name
gl: Nome de cabeceira do Proxy inverso

en: Reverse Proxy Login
gl: Acceso mediante Proxy inverso

en: Revoke
gl: Revogar

en: Revoke Gmail Access
gl: Revogar acceso a Gmail

en: Right to Left
gl: De dereita a esquerda

en: Rotate
gl: Rotar

en: Rotate Left
gl: Xirar cara a esquerda

en: Rotate Right
gl: Xirar cara a dereita

en: Run Time
gl: Tempo de execución

en: SMTP Hostname
gl: Servidor SMTP

en: SMTP Login
gl: Login SMTP

en: SMTP Password
gl: Contrasinal SMTP

en: SMTP Port
gl: Porto SMTP

en: SSL Keyfile location (leave it empty for non-SSL Servers)
gl: Localización do arquivo clave SSL (dejar en blanco si no hay un servidor SSL)

en: SSL certfile location (leave it empty for non-SSL Servers)
gl: Localización do arquivo de certificado SSL (deixar en branco se non hai un servidor SSL)

en: Save
gl: Gardar

en: Scale
gl: Escalar

en: Scale to Best
gl: Escalar ao mellor

en: Scale to Height
gl: Escalar ao alto

en: Scale to Native
gl: Escalado nativo

en: Scale to Width
gl: Escalar ao ancho

en: Scheduled Tasks
gl: Tarefas programadas

en: Scheduled tasks settings updated
gl: Actualizouse a configuración das tarefas programadas

en: Scrollbar
gl: Barra de desprazamento

en: Search
gl: Buscar

en: Search Library
gl: Buscar na librería

en: Search Term:
gl: Termo de busca:

en: Search error!
gl: Erro na busca!

en: Search keyword
gl: Buscar por palabras chave

en: Select
gl: Seleccionar

en: Select Allowed/Denied Custom Column Values
gl: Seleccionar valores propios de columnas Permitidas/Denegadas

en: Select Allowed/Denied Custom Column Values of User
gl: Seleccionar columnas personalizadas de usuario Permitido/Denegado

en: Select Allowed/Denied Tags
gl: Seleccionar etiquetas Permitidas/Negadas

en: Select Allowed/Denied Tags of User
gl: Seleccionar etiquetas de usuario Permitido/Denegado

en: Select...
gl: Selección...

en: Send to eReader
gl: Enviar ao Kindle

en: Send to eReader Email
gl: Enviar ao enderezo de correo electrónico do Kindle

en: Series ID
gl: ID de serie

en: Series Index
gl: Índice da serie

en: Series in this Library
gl: Series nesta biblioteca

en: Server Configuration
gl: Configuración do servidor

en: Server External Port (for port forwarded API calls)
gl: Porto externo do servidor (para peticións API)

en: Server Port
gl: Porto do servidor

en: Settings
gl: Axustes

en: Settings DB is not Writeable
gl: A configuración da DB non se pode escribir

en: Share with Everyone
gl: Compartir con todos

en: Shelf %(title)s changed
gl: Andel %(title)s cambiado

en: Shelf %(title)s created
gl: Andel %(title)s creado

en: Shelf successfully deleted
gl: Andel eliminado con éxito

en: Shelf: '%(name)s'
gl: Andel: '%(name)s'

en: Shelves
gl: Andeis

en: Show
gl: Mostrar

en: Show Access Log:
gl: Mostrar rexistro de acceso:

en: Show All
gl: Mostrar Todo

en: Show Books List
gl: Mostrar lista de libros

en: Show Calibre-Web Log:
gl: Mostrar o rexistro de Calibre-Web:

en: Show Downloaded Books
gl: Mostrar libros descargados

en: Show Hot Books
gl: Mostrar libros populares

en: Show Random Books
gl: Mostrar libros ao chou

en: Show Random Books in Detail View
gl: Mostrar libros aleatorios na vista detallada

en: Show Top Rated Books
gl: Mostrar libros mellor valorados

en: Show recent books
gl: Mostrar libros recentes

en: Show unread
gl: Mostrar non lidos

en: Shutdown
gl: Apagar

en: Sorry you are not allowed to add a book to that shelf
gl: Sentímolo, non ten permisos para engdir un libro ao andel: %(shelfname)s

en: Sorry you are not allowed to create a public shelf
gl: Síntoo, non ten permiso para crear un andel público

en: Sorry you are not allowed to edit this shelf
gl: Síntoo, non ten permiso para editar o andel: %(sname)s

en: Sorry you are not allowed to remove a book from this shelf
gl: Síntoo, non ten permiso para quitar un libro do andel

en: Sort according to book date, newest first
gl: Ordear pola data do libro, máis recente primeiro

en: Sort according to book date, oldest first
gl: Ordear pola data do libro, máis antigo primeiro

en: Sort according to publishing date, newest first
gl: Ordear pola data de publicación, máis recente primeiro

en: Sort according to publishing date, oldest first
gl: Ordear pola data de publicación, máis antigo primeiro

en: Sort ascending according to download count
gl: Ordear carra arriba segundo a conta de descargas

en: Sort ascending according to series index
gl: Ordear cara arriba segundo ao índice de serie

en: Sort authors in alphabetical order
gl: Ordenar autores en orde alfabética

en: Sort authors in reverse alphabetical order
gl: Ordenar autores en orde alfabética reversa

en: Sort descending according to download count
gl: Ordear cara abaixo segundo a conta de descargas

en: Sort descending according to series index
gl: Ordear cara abaixo segundo ao índice de serie

en: Sort title in alphabetical order
gl: Ordear polo título en orden alfabético

en: Sort title in reverse alphabetical order
gl: Ordear polo título en orde alfabético invertido

en: Source
gl: Orixe

en: Source or destination format for conversion missing
gl: Falta a fonte ou o formato de destino para a conversión

en: Stable
gl: Estable

en: Standard Theme
gl: Tema estándar

en: Start
gl: Comezar

en: Start Time
gl: Hora de comezo das tarefas

en: Started
gl: Comezado

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Status
gl: Estado

en: Stopping server
gl: Detendo o servidor

en: Stream output, can't be displayed
gl: A saída do fluxo non se pode mostrar

en: Success! Book queued for sending to %(eReadermail)s
gl: Libro posto na cola de envío a %(eReadermail)s

en: Success! Confirmation Email has been sent.
gl: Mandouse un correo electrónico de verificación á súa conta de correo.

en: Success! New Password was sent to your Email.
gl: Unha nova contrasinal enviouse ao seu enderezo de correo electrónico

en: Success! Please return to your device
gl: Correcto! Por favor volte ao seu dispositivo

en: Success! You are now logged in as: %(nickname)s
gl: Iniciou sesión como : '%(nickname)s'

en: Sync only books in selected shelves with Kobo
gl: Sincronizar con Kobo soamente os libros dos andeis seleccionados

en: Sync selected Shelves with Kobo
gl: sincronizar andeis seleccionados con Kobo

en: Sync this shelf with Kobo device
gl: Sincronizar este andel cun dispositivo Kobo

en: System Statistics
gl: Estadísticas do sistema

en: Tag not found
gl: Etiqueta non atopada

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Task
gl: Tarefa

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Test e-mail queued for sending to %(email)s, please check Tasks for result
gl: Posto en cola un correo electrónico de proba enviado a %(email)s, por favor, comproba o resultado nas Tarefas

en: The latest Books
gl: Últimos libros

en: The requested file could not be read. Maybe wrong permissions?
gl: O arquivo solicitado non pode lerse. Quizais existen problemas cos permisos?

en: Theme
gl: Tema

en: There was an error
gl: Ocorreu un erro

en: There was an error converting this book: %(res)s
gl: Houbo un erro ao convertir este libro: %(res)s

en: There was an error sending the Test e-mail: %(res)s
gl: Ocurreu un error enviando o correo electrónico de proba: %(res)s

en: This Field is Required
gl: Este campo é necesario

en: This book format will be permanently erased from database
gl: Este formato de libro borrarase permanentemente da base de datos

en: This book will be permanently erased from database
gl: O libro borrarase permanentemente da base de datos

en: This task will be cancelled. Any progress made by this task will be saved.
gl: Esta tarefa cancelarase. Non se gardará ningún progreso feito por esta tarefa.

en: This username is already taken
gl: Este nome de usuario xa está en uso

en: This verification link will expire in 10 minutes.
gl: O enlace de verificación caducará despois de 10 minutos.

en: Timeout while establishing connection
gl: Tempo esgotado mentras se trataba de establecer a conexión

en: Title
gl: Título

en: Title Sort
gl: Orde do título

en: To:
gl: Para:

en: Toggle Navigation
gl: Alternar navegación

en: Token has expired
gl: O token expirou

en: Token not found
gl: Token non atopado

en: Top Rated Books
gl: Libros mellor valorados

en: Trusted Hosts (Comma Separated)
gl: Anfitrións de confianza (Separados por comas)

en: UI Configuration
gl: Configuración da Interface de Usuario

en: Unauthenticated
gl: Non autenticado

en: Unexpected data while reading update information
gl: Dato inesperado mentres líase a información de actualización

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown Status
gl: Estado descoñecido

en: Unknown command
gl: Orde descoñecida

en: Unlink
gl: Desligar

en: Unlink to %(oauth)s Failed
gl: Erro ao desenlazar %(oauth)s

en: Unlink to %(oauth)s Succeeded
gl: %(oauth)s desenlazado con éxito

en: Unrar binary file not found
gl: Non se atopa o arquivo binario de UnRar

en: Unread Books
gl: Libros non lidos

en: Unzipping update package
gl: Descomprimendo paquete de actualización

en: Update Author Sort automatically
gl: Actualizar orde do autor automáticamente

en: Update Channel
gl: Canle de actualización

en: Update Title Sort automatically
gl: Actualizar orde do título automáticamente

en: Update failed:
gl: A actualización fallou:

en: Update file could not be saved in temp dir
gl: A actualización do arquivo non se puido gardar no directorio temporal (Temp Dir)

en: Update finished, please press okay and reload page
gl: Actualización finalizada. Por favor, prema OK e recargue a páxina

en: Updating, please do not reload this page
gl: Actualizando. Por favor, non recargue a páxina

en: Upload
gl: Subir arquivo

en: Upload Cover from Local Disk
gl: Cargar portada dende un disco local

en: Upload Format
gl: Cargar formato

en: Upload done, processing, please wait...
gl: Carga feita, procesando, por favor agarde...

en: Uploaded book probably exists in the library, consider to change before upload new:
gl: O libro cargado probablemente existe na biblioteca, considera cambialo antes de subilo outra vez:

en: Uploading...
gl: Cargando...

en: Uploads
gl: Cargas

en: Use Email as Username
gl: Utilizar correo electrónico como nome de usuario

en: Use Goodreads
gl: Usar Goodreads

en: Use Google Drive?
gl: Usar Google Drive?

en: Use LDAP Authentication
gl: Usar autenticación LDAP

en: Use OAuth
gl: Usar OAuth

en: Use Standard Authentication
gl: Usar autenticación estándar

en: User
gl: Usuario

en: User '%(nick)s' deleted
gl: Usuario '%(nick)s' eliminado

en: User '%(nick)s' updated
gl: Usuario '%(nick)s' actualizado

en: User '%(user)s' created
gl: Usuario '%(user)s' creado

en: User has no rights to upload additional file formats
gl: O usuario non ten permisos para cargar formatos de ficheiro adicionais

en: User has no rights to upload cover
gl: O usuario non ten permisos para subir a cuberta

en: User not found
gl: Usuario non atopado

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Users
gl: Usuarios

en: Value has to be true or false
gl: O Valor ten que ser verdadeiro ou falso

en: Version
gl: Versión

en: Version Information
gl: Información de versión

en: View
gl: Vista

en: View Book on Save
gl: Ver libro ao gardar

en: View Books
gl: Ver libros

en: View Configuration
gl: Ver configuración

en: View Logs
gl: Ver arquivos de rexistro

en: View Restrictions based on Calibre column
gl: Ver restricións baseadas na columna de Calibre

en: Visible Book Languages
gl: Linguas de libros visibles

en: Waiting
gl: Esperando

en: Width
gl: Ancho

en: Yes
gl: Sí

en: You are missing permissions to delete books
gl: Vostede non ten permisos para borrar libros

en: You are not allowed to access localhost or the local network for cover uploads
gl: Non ten permiso para acceder a localhost ou á rede local para as cargas de cubertas

en: You are not allowed to add a book to the shelf
gl: Non ten permiso para engadir un libro ao andel

en: Your Email
gl: O teu enderezo de correo

en: and hard disk
gl: e do disco duro

en: caliBlur! Dark Theme
gl: caliBlur! Tema Escuro

en: client_secrets.json Is Not Configured For Web Application
gl: client_secrets.json non está configurado para a aplicación web

en: edit metadata
gl: editar metadatos

en: epub Reader
gl: Lector epub

en: name
gl: nome

en: not installed
gl: non instalado

en: reduce
gl: reducir

en: select an option
gl: seleccionar unha opción

en: size
gl: tamaño

en: txt Reader
gl: Lector txt

en: type
gl: tipo

en: {} Stars
gl: {} Estrelas

en: {} User Successfully Imported
gl: Usuario {} importado con éxito

en: {} sync entries deleted
gl: Elimináronse {} entradas de sincronización

en: {} users deleted successfully
gl: {} usuarios borrados con éxito
