Calibre-Web - en to el translation catalogue (568 entries)

en: %(format)s format not found for book id: %(book)d
el: %(format)s η δομή δεν βρέθηκε για την ταυτότητα βιβλίου: %(book)d

en: %(format)s format not found on disk
el: %(format)s μορφή δεν βρέθηκε σε δίσκο

en: %(format)s not found on Google Drive: %(fn)s
el: %(format)s δεν βρέθηκε στο Google Drive: %(fn)s

en: %(format)s not found: %(fn)s
el: %(format)s δεν βρέθηκε: %(fn)s

en: %(name)s's profile
el: %(name)s's προφίλ

en: %(provider)s OAuth Client Id
el: %(provider)s OAuth Ταυτότητα Πελάτη

en: %(provider)s OAuth Client Secret
el: %(provider)s OAuth Μυστικό Πελάτη

en: (Public)
el: (Δημόσιο)

en: A new update is available. Click on the button below to update to the latest version.
el: Μια νέα ενημέρωση είναι διαθέσιμη. Κάνε κλικ στο κουμπί πιο κάτω για να ενημερώσεις με την τελευταία έκδοση.

en: A new update is available. Click on the button below to update to version: %(version)s
el: Μια νέα ενημέρωση είναι διαθέσιμη. Κάνε κλικ στο κουμπί πιο κάτω για ενημέρωση με την έκδοση: %(version)s

en: A private shelf with the name '%(title)s' already exists.
el: Ένα ιδιωτικό ράφι με το όνομα '%(title)s' υπάρχει ήδη.

en: A public shelf with the name '%(title)s' already exists.
el: Ένα δημόσιο ράφι με το όνομα '%(title)s' υπάρχει ήδη.

en: About
el: Σχετικά

en: Access Logfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
el: Η Πρόσβαση Φύλλου Καταγραφης Τοποθεσίας δεν είναι έγκυρη, Παρακαλούμε Συμπλήρωσε Τη Σωστή Πορεία

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Allowed/Denied Tags
el: Προσθήκη ετικετών Επιτρέπεται/Απορρίπτεται

en: Add Allowed/Denied custom column values
el: Προσθήκη τιμών ειδικά κατασκευασμένων στηλών Επιτρέπεται/Απορρίπτεται

en: Add Domain
el: Προσθήκη Domain

en: Add Identifier
el: Προσθήκη Αναγνωριστικού

en: Add New User
el: Προσθήκη Νέου Χρήστη

en: Add View Restriction
el: Προσθήκη Περιορισμού Προβολής

en: Add allowed/Denied Custom Column Values
el: Προσθήκη Τιμών Ειδικά Προσαρμοσμένης Στήλης επιτρέπεται/Απορρίπτεται

en: Add new user
el: Προσθήκη νέου χρήστη

en: Add to archive
el: Προσθήκη στο αρχείο

en: Add to shelf
el: Προσθήκη στο ράφι

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Admin User
el: Χρήστης Διαχειριστής

en: Admin page
el: Σελίδα διαχειριστή

en: Administration
el: Διοίκηση

en: Advanced Search
el: Προχωρημένη Αναζήτηση

en: All
el: Όλα

en: Allow
el: Επιτρέπεται

en: Allow Changing Password
el: Να Επιτρέπεται η Αλλαγή Κωδικού

en: Allow Delete Books
el: Να Επιτρέπεται η Διαγραφή Βιβλίων

en: Allow Downloads
el: Να Επιτρέπεται το Κατέβασμα

en: Allow Edit
el: Να Επιτρέπεται η Επεξεργασία

en: Allow Editing Public Shelves
el: Να Επιτρέπεται η Επεξεργασία Δημόσιων Ραφιών

en: Allow Reverse Proxy Authentication
el: Να Επιτραπεί η Αναστροφή Επαλήθευσης Proxy

en: Allow Uploads
el: Να Επιτρέπεται το Ανέβασμα

en: Allow eBook Viewer
el: Να Επιτρέπεται η Προβολή eBook Viewer

en: Allowed Domains (Whitelist)
el: Επιτρεπόμενα Domains (Λευκή λίστα)

en: Allowed Upload Fileformats
el: Επιτρεπόμενες Μορφές Αρχείων για Ανέβασμα

en: An unknown error occurred. Please try again later.
el: Προέκυψε ένα άγνωστο σφάλμα. Παρακαλούμε δοκίμασε ξανά αργότερα.

en: Anonymous
el: Ανώνυμοι

en: Anonymous Browsing
el: Ανώνυμη Περιήγηση

en: Archived
el: Αρχειοθετήθηκε

en: Archived Books
el: Αρχειοθετημένα Βιβλία

en: Are you really sure?
el: Είσαι πραγματικά σίγουρος/η;

en: Are you sure you want to delete this shelf?
el: Είσαι σίγουρος/η πως θέλεις να διαγράψεις αυτό το ράφι;

en: Are you sure you want to restart?
el: Είσαι σίγουρος/η πως θέλεις να κάνεις επανεκκίνηση

en: Are you sure you want to shutdown?
el: Είσαι σίγουρος/η πως θέλεις να κάνεις κλείσιμο;

en: At Least One LDAP User Not Found in Database
el: Τουλάχιστον Ένας Χρήστης LDAP Δεν Βρέθηκε Στη Βάση Δεδομένων

en: Attachment Size Limit
el: Όριο Μεγέθους Επισύναψης

en: Authenticate Google Drive
el: Πιστοποίηση αυθεντικότητας Google Drive

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Author Sort
el: Ταξινόμηση Συγγραφέα

en: Author: %(name)s
el: Συγγραφέας: %(name)s

en: Authors
el: Συγγραφείς

en: Authors in this Library
el: Συγγραφείς σε αυτή τη Βιβλιοθήκη

en: Back
el: Πίσω

en: Basic Configuration
el: Βασική Διαμόρφωση

en: Best
el: Καλύτερο

en: Book Details
el: Λεπτομέρειες Βιβλίου

en: Book Format Successfully Deleted
el: Η μορφή βιβλίου Διαγράφηκε Επιτυχώς

en: Book Successfully Deleted
el: Το Βιβλίο Διαγράφηκε Επιτυχώς

en: Book Title
el: Τίτλος Βιβλίου

en: Book has been added to shelf: %(sname)s
el: Το βιβλίο έχει προστεθεί στο ράφι: %(sname)s

en: Book has been removed from shelf: %(sname)s
el: Το βιβλίο έχει αφαιρεθεί από το ράφι: %(sname)s

en: Book is already part of the shelf: %(shelfname)s
el: Το βιβλίο είναι ήδη μέρος αυτού του ραφιού: %(shelfname)s

en: Book path %(path)s not found on Google Drive
el: Η πορεία βιβλίου %(path)s δεν βρέθηκε στο Google Drive

en: Book successfully queued for converting to %(book_format)s
el: Το βιβλίο είναι σε σειρά επιτυχώς για μετατροπή σε %(book_format)s

en: Book successfully queued for sending to %(kindlemail)s
el: Το βιβλίο έχει επιτυχώς μπει σε σειρά για αποστολή στο %(kindlemail)s

en: Books
el: Βιβλία

en: Books List
el: Λίστα Βιβλίων

en: Books are already part of the shelf: %(name)s
el: Τα βιβλία είναι ήδη μέρος του ραφιού: %(name)s

en: Books have been added to shelf: %(sname)s
el: Βιβλία είχαν προστεθεί στο ραφι: %(sname)s

en: Books in this Library
el: Βιβλία σε αυτή τη Βιβλιοθήκη

en: Books must first be archived and the device synced before a book can safely be deleted.
el: Τα βιβλία πρέπει πρώτα να αρχειοθετηθούν και να συγχρονιστεί η συσκευή πριν μπορέσει να διαγραφεί με ασφάλεια το βιβλίο.

en: Books ordered by Author
el: Τα βιβλία ταξινομήθηκαν ανά Συγγραφέα

en: Books ordered by Languages
el: Τα βιβλία ταξινομήθηκαν ανά Γλώσσες

en: Books ordered by Rating
el: Τα βιβλία ταξινομήθηκαν ανά Αξιολόγηση

en: Books ordered by category
el: Τα βιβλία ταξινομήθηκαν ανά κατηγορία

en: Books ordered by file formats
el: Τα βιβλία ταξινομήθηκαν ανά μορφές αρχείου

en: Books ordered by publisher
el: Τα βιβλία ταξινομήθηκαν ανά εκδότη

en: Books ordered by series
el: Τα βιβλία ταξινομήθηκαν ανά σειρές

en: Books organized in shelves
el: Βιβλία οργανωμένα σε ράφια

en: Books per Page
el: Βιβλία ανά Σελίδα

en: Books with Title will be merged from:
el: Βιβλία με Τίτλους θα ενωθούν από:

en: Browse
el: Περιήγηση

en: Calibre Database Directory
el: Ευρετήριο Βάσης Δεδομένων Calibre

en: Calibre E-Book Converter Settings
el: Calibre E-Book Ρυθμίσεις Μετατροπέα

en: Calibre ebook-convert %(tool)s not found
el: Το εργαλείο μετατροπής Calibre ebook %(tool)s δεν βρέθηκε

en: Calibre failed with error: %(error)s
el: Το Calibre απέτυχε με σφάλμα: %(error)s

en: Calibre-Web Log:
el: Calibre-Web Φύλλο Καταγραφής:

en: Calibre-Web configuration updated
el: Ενημερώθηκε η διαμόρφωση Calibre-Web

en: Calibre-Web eBook Catalog
el: Calibre-Web Κατάλογος eBook

en: Calibre-Web test e-mail
el: Calibre-Web δοκιμαστικό e-mail

en: Callback domain is not verified, please follow steps to verify domain in google developer console
el: Η ανάκληση ονόματος δεν έχει επαληθευτεί, παρακαλούμε ακολούθησε τα βήματα για την επαλήθευση ονόματος στην κονσόλα προγραμματιστή google

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cannot activate LDAP authentication
el: Δεν μπόρεσε να ενεργοποιηθεί η επαλήθευση LDAP

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories in this Library
el: Κατηγορίες σε αυτή τη Βιβλιοθήκη

en: Category: %(name)s
el: Κατηγορία: %(name)s

en: Certfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
el: Η Τοποθεσία Certfile δεν είναι Έγκυρη, Παρακαλούμε Συμπληρώστε Τη Σωστή Πορεία

en: Change order of Shelf: '%(name)s'
el: Αλλαγή σειράς του Ραφιού: '%(name)s'

en: Check for Update
el: Έλεγχος για Ενημέρωση

en: Choose a username
el: Επιλογή ενός ονόματος χρήστη

en: Click on the button below to update to the latest stable version.
el: Κάνε κλικ στο κουμπί πιο κάτω για να ενημερώσεις με την τελευταία σταθερή έκδοση.

en: Click the cover to load metadata to the form
el: Κάνε κλικ στο εξώφυλλο για φόρτωση μεταδεδομένων στη φόρμα

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Configuration
el: Διαμόρφωση

en: Confirmation e-mail was send to your e-mail account.
el: Το e-mail επιβεβαίωσης έχει σταλεί στον e-mail λογαριασμό σου.

en: Connection error
el: Σφάλμα σύνδεσης

en: Convert book
el: Μετατροπή βιβλίου

en: Convert book format:
el: Μετατροπή μορφής βιβλίου:

en: Convert from:
el: Μετατροπή από:

en: Convert to:
el: Μετατροπή σε:

en: Converted file not found or more than one file in folder %(folder)s
el: Το τροποποιημένο αρχείο δεν βρέθηκε ή υπάρχουν περισσότερα από ένα αρχεία στο φάκελο %(folder)s

en: Could not add books to shelf: %(sname)s
el: Δεν μπόρεσε να γίνει η προσθήκη βιβλίων στο ράφι: %(sname)s

en: Could not fetch update information
el: Δεν μπόρεσε να συγκεντρώσει τις πληροφορίες ενημέρωσης

en: Could not login: %(message)s
el: Δεν μπόρεσε να συνδεθεί: %(message)s

en: Cover Format Error
el: Σφάλμα Μορφής Φόντου

en: Cover-file is not a valid image file, or could not be stored
el: Το αρχείο φόντου δεν είναι ένα έγκυρο αρχείο εικόνας, ή δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί

en: Create Issue
el: Δημιουργία Θέματος

en: Create a Shelf
el: Δημιούργησε ένα Ράφι

en: Create an API Key
el: Δημιουργία ενός Κλειδιού API

en: Create/View
el: Δημιουγία/Προβολή

en: Current version
el: Τρέχουσα έκδοση

en: Custom Column No.%(column)d is not existing in calibre database
el: Η ειδικά προσαρμοσμένη στήλη No.%(column)d δεν υπάρχει στο επίπεδο βάσης δεδομένων

en: DB Location is not Valid, Please Enter Correct Path
el: Η Τοποθεσία DB δεν είναι Έγκυρη, Παρακαλούμε Συμπληρώστε Τη Σωστή Πορεία

en: DB is not Writeable
el: Η DB δεν μπορεί να Γραφτεί

en: Dark
el: Σκοτεινό

en: Database connections are closed
el: Οι συνδέσεις βάσης δεδομένων είναι κλειστές

en: Database error: %(error)s.
el: Σφάλμα βάσης δεδομένων: %(error)s.

en: Default Settings for New Users
el: Προκαθορισμένες Ρυθμίσεις για Νέους Χρήστες

en: Default Visibilities for New Users
el: Προκαθορισμένες Ορατότηες για Νέους Χρήστες

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Book
el: Διαγραφή Βιβλίου

en: Delete User
el: Διαγραφή Χρήστη

en: Delete formats:
el: Διαγραφή μορφών:

en: Delete this Shelf
el: Διαγραφή αυτού του Ραφιού

en: Deleting book %(id)s failed: %(message)s
el: Η διαγραφή βιβλίου %(id)s απέτυχε: %(message)s

en: Deleting bookfolder for book %(id)s failed, path has subfolders: %(path)s
el: Η διαγραφή φακέλου βιβλίου για το βιβλίο %(id)s απέτυχε, η πορεία έχει υπό-φακέλους: %(path)s

en: Denied Domains (Blacklist)
el: Domains που Απορρίφθηκαν (Μαύρη λίστα)

en: Deny
el: Απόρριψη

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description:
el: Περιγραφή

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Discover
el: Ανακάλυψε

en: Discover (Random Books)
el: Ανακάλυψε (Τυχαία Βιβλία)

en: Do you really want to delete the Kobo Token?
el: Θέλεις πραγματικά να διαγράψεις τη Μονάδα Kobo;

en: Download
el: Κατέβασμα

en: Downloaded Books
el: Κατεβασμένα Βιβλία

en: Downloaded books by %(user)s
el: Κατεβασμένα βιβλία από %(user)s

en: Downloading update package
el: Κατεβάζει πακέτο ενημέρωσης

en: Downloads
el: Κατεβασμένα

en: Drag to Rearrange Order
el: Σύρε για Αναδιάταξη Σειράς

en: E-Mail server is not configured, please contact your administrator!
el: Ο διακομιστής E-Mail δεν έχει διαμορφωθεί, παρακαλούμε επικοινώνησε με το διαχειριστή σου!

en: E-mail Address
el: Διεύθυνση E-mail

en: E-mail Server Settings
el: Ρυθμίσεις E-mail Διακομιστή

en: E-mail is not from valid domain
el: Το E-mail δεν είναι από έγκυρο domain

en: E-mail server settings updated
el: Ενημερώθηκαν οι ρυθμίσεις E-mail διακομιστή

en: Ebook converter failed with unknown error
el: Ο μετατροπέας Ebook απέτυχε με άγνωστο σφάλμα

en: Ebook-converter failed: %(error)s
el: Ο μετατροπέας Ebook απέτυχε: %(error)s

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Basic Configuration
el: Επεξεργασία Βασικής Διαμόρφωσης

en: Edit E-mail Server Settings
el: Επεξεργασία Ρυθμίσεων E-mail Διακομιστή

en: Edit Metadata
el: Επεξεργασία Μεταδεδομένων

en: Edit UI Configuration
el: Επεξεργασία Διαμόρφωσης UI

en: Edit User %(nick)s
el: Επεξεργασία χρήστη %(nick)s

en: Edit a shelf
el: Επεξεργασία ενός ραφιού

en: Enable Access Log
el: Ενεργοποίηση Πρόσβασης Φύλλου Καταγραφής

en: Enable Anonymous Browsing
el: Ενεργοποίηση Ανώνυμης Περιήγησης

en: Enable Kobo sync
el: Ενεργοποίηση συγχρονισμού Kobo

en: Enable Magic Link Remote Login
el: Ενεργοποίηση Μαγικού Συνδέσμου Απομακρυσμένης Σύνδεσης

en: Enable Public Registration
el: Ενεργοποίηση Δημόσιας Εγγραφής

en: Enable Uploads
el: Ενεργοποίηση Ανεβάσματος

en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

en: Enter Author Sort
el: Εισαγωγή Ταξινόμησης Συγγραφέας

en: Enter Authors
el: Εισαγωγή Συγγραφέων

en: Enter Categories
el: Εισαγωγή Κατηγοριών

en: Enter Languages
el: Εισαγωγή Γλωσσών

en: Enter Publishers
el: Εισαγωγή Εκδοτών

en: Enter Series
el: Εισαγωγή Σειρών

en: Enter Tag
el: Εισαγωγή Ετικέτας

en: Enter Title
el: Εισαγωγή Τίτλου

en: Enter Title Sort
el: Εισαγωγή Ταξινόμησης Τίτλου

en: Enter domainname
el: Όνομα domain

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error Downloading Cover
el: Σφάλμα Κατεβάσματος Φόντου

en: Error excecuting UnRar
el: Σφάλμα εκτέλεσης UnRar

en: Error opening shelf. Shelf does not exist or is not accessible
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα του ραφιού. Το ράφι δεν υπάρχει ή δεν είναι προσβάσιμο

en: Error: %(ldaperror)s
el: Σφάλμα: %(ldaperror)s

en: Error: No user returned in response of LDAP server
el: Σφάλμα: Δεν επιστράφηκε χρήστης σε απάντηση του διακομιστή LDAP

en: Exclude Extensions
el: Εξαίρεση Επεκτάσεων

en: Exclude Languages
el: Εξαίρεση Γλωσσών

en: Exclude Series
el: Εξαίρεση Σειρών

en: Exclude Tags
el: Εξαίρεση Ετικετών

en: Execution permissions missing
el: Λείπουν άδειες εκτέλεσης

en: Extensions
el: Επεκτάσεις

en: External Port
el: Εξωτερική Θύρα

en: External binaries
el: Εξωτερικοί Δυαδικοί

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Failed to Create at Least One LDAP User
el: Αποτυχία Δημιουργίας Τουλάχιστον Ενός Χρήστη LDAP

en: Failed to Move Cover File %(file)s: %(error)s
el: Αποτυχία Μετακίνησης Αρχείου Φόντου %(file)s: %(error)s

en: Failed to create path %(path)s (Permission denied).
el: Αποτυχεία δημιουργίας πορείας %(path)s (Η άδεια απορρήφθηκε).

en: Failed to create path for cover
el: Αποτυχία δημιουργίας πορείας για φόντο

en: Failed to fetch user info from GitHub.
el: Αποτυχία συγκέντρωσης πληροφοριών χρήστη από το GitHub.

en: Failed to fetch user info from Google.
el: Αποτυχία συγκέντρωσης πληροφοριών χρήστη από το Google.

en: Failed to log in with GitHub.
el: Αποτυχία σύνδεσης με GitHub.

en: Failed to log in with Google.
el: Αποτυχία σύνδεσης με το Google.

en: Failed to store file %(file)s.
el: Αποτυχία αποθήκευσης αρχείου %(file)s.

en: Fallback Login as: '%(nickname)s', LDAP Server not reachable, or user not known
el: Εναλλακτική Σύνδεση ως: '%(nickname)s', Ο Διακομιστής LDAP δεν είναι προσβάσιμος, ή ο χρήστης δεν είναι γνωστός

en: Feature Configuration
el: Διαμόρφωση Λειτουργίας

en: Fetch Cover from URL (JPEG - Image will be downloaded and stored in database)
el: Συγκέντρωση Εξώφυλλου από URL (JPEG - Η εικόνα θα κατέβει και θα αποθηκευτεί σε βάση δεδομένων)

en: Fetch Metadata
el: Συγκέντρωση Μεταδεδομένων

en: File %(file)s not found on Google Drive
el: Το αρχείο %(file)s δεν βρέθηκε στο Google Drive

en: File %(file)s uploaded
el: Το αρχείο %(file)s ανέβηκε

en: File %(filename)s could not saved to temp dir
el: Το αρχείο %(filename)s δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί σε temp dir

en: File extension '%(ext)s' is not allowed to be uploaded to this server
el: Η επέκταση αρχείου '%(ext)s' δεν επιτρέπεται να ανέβει σε αυτό το διακομιστή

en: File format %(ext)s added to %(book)s
el: Μορφή αρχείου %(ext)s προστέθηκε σε %(book)s

en: File format: %(format)s
el: Μορφή αρχείου: %(format)s

en: File formats
el: Μορφές αρχείου

en: File formats list
el: Λίστα μορφών αρχείου

en: File to be uploaded must have an extension
el: Το αρχείο προς ανέβασμα πρέπει να έχει μια επέκταση

en: Finished
el: Τελείωσε

en: Flip
el: Γύρισμα

en: Flip Image
el: Γύρισμα Σελίδας

en: Following Settings are Needed For User Import
el: Χρειάζονται οι Ακόλουθες Ρυθμίσεις για Εισαγωγη Χρήστη

en: Forgot Password?
el: Ξέχασες τον Κωδικό;

en: From E-mail
el: Από E-mail

en: General error
el: Γενικό σφάλμα

en: Generate Kobo Auth URL
el: Δημιουργία Kobo Auth URL

en: Get Started with Calibre-Web
el: Ξεκινήστε με το Calibre-Web

en: GitHub Oauth error, please retry later.
el: GitHub Oauth σφάλμα, παρακαλούμε δοκίμασε ξανά αργότερα.

en: Goodreads API Key
el: Goodreads Κλειδί API

en: Goodreads API Secret
el: Goodreads Μυστικό API

en: Google Drive Calibre folder
el: Αρχείο Google Drive Calibre

en: Google Drive setup not completed, try to deactivate and activate Google Drive again
el: Η ρύθμιση του Google Drive δεν ολοκληρώθηκε, προσπάθησε να απενεργοποιήσεις και να ενεργοποιήσεις ξανά το Google Drive

en: Google Oauth error, please retry later.
el: Google Oauth σφάλμα, παρακαλούμε δοκίμασε ξανά αργότερα.

en: HTTP Error
el: HTTP Σφάλμα

en: Height
el: Ύψος

en: Hidden Book
el: Κρυμμένο Βιβλίο

en: Home
el: Κεντρική

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Hot Books
el: Βιβλία στη Μόδα

en: Hot Books (Most Downloaded)
el: Βιβλία στη Μόδα (Με τα περισσότερα κατεβάσματα)

en: Identifier Type
el: Είδος Αναγνωριστικού

en: Identifier Value
el: Τιμή Αναγνωριστικού

en: Identifiers
el: Αναγνωριστικά

en: Identifiers are not Case Sensitive, Overwriting Old Identifier
el: Τα αναγνωριστικά δεν έχουν Διάκριση Πεζών-Κεφαλαίων Γραμμάτων, Αντικατάσταση Παλιού Αναγνωριστικού

en: Import LDAP Users
el: Εισαγωγή Χρηστών LDAP

en: Important Kobo Note: deleted books will remain on any paired Kobo device.
el: Σημαντική Σημείωση Kobo: τα διαγραμμένα βιβλία θα παραμείνουν σε οποιαδήποτε συνδεδεμένη συσκευή Kobo.

en: In Library
el: Στη Βιβλιοθήκη

en: Installed Version
el: Εγκατεστημένη Έκδοση

en: Into Book with Title:
el: Μέσα σε Βιβλίο με Τίτλο:

en: Invalid shelf specified
el: Διευκρινίστηκε μη έγκυρο ράφι

en: Kepubify-converter failed: %(error)s
el: Ο μετατροπέας Kepubify απέτυχε: %(error)s

en: Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις Πληκτρολογίου

en: Keyfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
el: Το Αρχειο Κλειδί Τοποθεσίας δεν είναι Έγκυρο, Παρακαλούμε Συμπληρώστε Τη Σωστή Πορεία

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Kobo Setup
el: Καθορισμός Kobo

en: Kobo Sync Token
el: Kobo Μονάδα Συγχρονισμού

en: LDAP Administrator Password
el: LDAP Κωδικός Διαχειριστή

en: LDAP Administrator Username
el: LDAP Όνομα Χρήστη Διαχειριστή

en: LDAP Authentication
el: LDAP Επαλήθευση

en: LDAP Distinguished Name (DN)
el: LDAP Χαρακτηριστικό Όνομα (ΧΟ)

en: LDAP Encryption
el: LDAP Αποκρυπτογράφηση

en: LDAP Group Members Field
el: LDAP Πεδίο Μελών Ομάδας

en: LDAP Group Name
el: LDAP Όνομα Ομάδας

en: LDAP Group Object Filter
el: Αντικείμενο Φίλτρου Ομάδας LDAP

en: LDAP Group Object Filter Has Unmatched Parenthesis
el: Το Αντικείμενο Φίλτρου Ομάδας LDAP Έχει Παρενθέσεις Που Δεν Ταιριάζουν

en: LDAP Group Object Filter Needs to Have One "%s" Format Identifier
el: Το Αντικείμενο Φίλτρου Ομάδας LDAP Πρέπει να Έχει Μια "%s" Αναγνώριση Μορφής

en: LDAP Server Host Name or IP Address
el: Όνομα Διακομιστή Φιλοξενίας LDAP ή Διεύθυνση IP

en: LDAP Server Port
el: Θύρα Διακομιστή LDAP

en: LDAP Server is OpenLDAP?
el: Είναι ο Διακομιστής LDAP OpenLDAP;

en: LDAP User Object Filter
el: LDAP Αντικείμενο Φίλτρου Χρήστη

en: LDAP User Object Filter Has Unmatched Parenthesis
el: Το Αντικείμενο Φίλτρου Χρήστη LDAP Έχει Παρενθέσεις Που Δεν Ταιριάζουν

en: LDAP User Object Filter needs to Have One "%s" Format Identifier
el: Το Αντικείμενο Φίλτρου Χρήστη LDAP πρέπει να Έχει Μια "%s" Αναγνώριση Μορφής

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language of Books
el: Γλώσσα Βιβλίων

en: Language: %(name)s
el: Γλώσσα: %(name)s

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Left to Right
el: Αριστερά προς Δεξιά

en: Library Statistics
el: Στατιστικά Βιβλιοθήκης

en: Light
el: Φωτεινό

en: Link
el: Σύνδεση

en: Link Read/Unread Status to Calibre Column
el: Σύνδεση Κατάστασης Διαβασμένο/Αδιάβαστο σε Στήλη Calibre

en: Link to %(oauth)s Succeeded
el: Η Σύνδεση στο %(oauth)s Πέτυχε

en: Listen in Browser
el: ʼΑκουσε στο Πρόγραμμα Περιήγησης

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Location and name of access logfile (access.log for no entry)
el: Τοποθεσία και όνομα πρόσβασης αρχείου φύλλου καταγραφής (access.log για καμία καταχώρηση)

en: Location and name of logfile (calibre-web.log for no entry)
el: Τοποθεσία και όνομα αρχείου φύλλου καταγραφής (calibre-web.log για καμία καταχώρηση)

en: Location of Calibre Database
el: Τοποθεσία Βάσης Δεδομένων Calibre

en: Location of Unrar binary
el: Τοποθεσία δυαδικού Unrar

en: Log Level
el: Επίπεδο Φύλλου Καταγραφής

en: Log in with Magic Link
el: Σύνδεση με το Μαγικό Σύνδεσμο

en: Logfile Configuration
el: Διαμόρφωση αρχείου καταγραφής

en: Logfile Location is not Valid, Please Enter Correct Path
el: Το Φύλλο Καταγραφής Τοποθεσίας δεν είναι Έγκυρο, Παρακαλούμε Συμπλήρωσε Τη Σωστή Πορεία

en: Logfile viewer
el: Προβολέας αρχείου φύλλου καταγραφής

en: Login
el: Σύνδεση

en: Login failed, No User Linked With OAuth Account
el: Η σύνδεση απέτυχε, Δεν Υπάρχει Συνδεδεμένος Χρήστης Με Λογαριασμό OAuth

en: Login type
el: Είδος σύνδεσης

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Magic Link - Authorise New Device
el: Μαγικός Σύνδεσμος - Εξουσιοδότηση Νέας Συσκευής

en: Magic Link Remote Login
el: Μαγικός Σύνδεσμος Απομακρυσμένης Σύνδεσης

en: Mark As Read
el: Σήμανση ως Διαβασμένο

en: Mark As Unread
el: Σήμανση ως Αδιάβαστο

en: Merge
el: Συγχώνευση

en: Merge selected books
el: Συγχώνευση επιλεγμένων βιβλίων

en: Metadata Watch Channel ID
el: Ταυτότητα Καναλιού Προβολής Μεταδεδομένων

en: Metadata successfully updated
el: Τα μεταδεδομένα ενημερώθηκαν επιτυχώς

en: More by
el: Περισσότερα από

en: Native
el: Ντόπιο

en: New Password was send to your email address
el: Ο Νέος Κωδικός έχει σταλεί στη διεύθυνση email σου

en: Next
el: Επόμενο

en: Next Page
el: Επόμενη Σελίδα

en: Nightly
el: Νυχτερινό

en: No
el: Όχι

en: No Result(s) found! Please try another keyword.
el: Δεν βρέθηκε(αν) αποτέλεσμα(τα)! Παρακαλούμε δοκίμασε μια άλλη λέξη κλειδί.

en: No Results Found
el: Δεν Βρέθηκαν Αποτελέσματα

en: No admin user remaining, can't delete user
el: Δεν έχει απομείνει χρήστης διαχειριστής, δεν μπορεί να διαγραφεί ο χρήστης

en: No admin user remaining, can't remove admin role
el: Δεν έχει απομείνει χρήστης διαχειριστής, δεν μπορεί να αφαιρεθεί ο ρόλος διαχειριστή

en: No release information available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες πληροφορίες αποδέσμευσης

en: No update available. You already have the latest version installed
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση. Έχεις ήδη την τελευταία έκδοση εγκατεστημένη

en: No. of Authors to Display Before Hiding (0=Disable Hiding)
el: Αριθμός Συγγραφέων για Εμφάνιση Πριν την Απόκρυψη (0=Απενεργοποίηση Απόκρυψης)

en: No. of Random Books to Display
el: Αριθμός Τυχαίων Βιβλίων για Εμφάνιση

en: None
el: Κανένα

en: Not Linked to %(oauth)s
el: Δεν Είναι Συνδεδεμένο με το %(oauth)s

en: OAuth Settings
el: OAuth Ρυθμίσεις

en: Obtain %(provider)s OAuth Credential
el: Απόκτηση %(provider)s OAuth Διαπιστευτήρια

en: On another device, login and visit:
el: Σε μια άλλη συσκευή, σύνδεση και επίσκεψη:

en: Once verified, you will automatically be logged in on this device.
el: Με την επαλήθευση, θα συνδεθείτε αυτόματα σε αυτή τη συσκευή.

en: Only jpg/jpeg files are supported as coverfile
el: Μόνο jpg/jpeg αρχεία υποστηρίζονται ως αρχεία φόντου

en: Oops! Selected book title is unavailable. File does not exist or is not accessible
el: Oυπς! Ο επιλεγμένος τίτλος βιβλίου δεν είναι διαθέσιμος. Το αρχείο δεν υπάρχει ή δεν είναι προσβάσιμο

en: Oops! There was an error sending this book: %(res)s
el: Oυπς! Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την αποστολή αυτού του βιβλίου: %(res)s

en: Open the .kobo/Kobo eReader.conf file in a text editor and add (or edit):
el: ʼΑνοιξε το .kobo/Kobo eReader.conf αρχείο σε πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου και πρόσθεσε (ή κάνε επεξεργασία):

en: Password
el: Κωδικός

en: Password for user %(user)s reset
el: Κωδικός για επαναφορά %(user) χρήστη/ών

en: Path to Calibre E-Book Converter
el: Πορεία για το Μετατροπέα Calibre E-Book

en: Path to Kepubify E-Book Converter
el: Πορεία για Μετατροπέα Kepubify E-Book

en: Perform Update
el: Πραγματοποίηση Ενημέρωσης

en: Performing shutdown of server, please close window
el: Πραγματοποιείται κλείσιμο του διακομιστή, παρακαλούμε κλείσε το παράθυρο

en: Please Enter a LDAP Provider, Port, DN and User Object Identifier
el: Παρακαλούμε Συμπλήρωσε ένα Πάροχο LDAP, Θύρα, DN και Αντικείμενο Αναγνώρισης Χρήστη

en: Please configure the SMTP mail settings first...
el: Παρακαλούμε διαμόρφωσε πρώτα τις ρυθμίσεις ταχυδρομείου SMTP...

en: Please configure your e-mail address first...
el: Παρακαλούμε ρύθμισε πρώτα τη διεύθυνση e-mail σου...

en: Please do not refresh the page
el: Παρακαλούμε μην ανανεώσεις τη σελίδα

en: Please enter valid username to reset password
el: Παρακαλούμε συμπλήρωσε ένα έγκυρο όνομα χρήστη για επαναφορά του κωδικού

en: Please fill out all fields!
el: Παρακαλούμε συμπλήρωσε όλα τα πεδία!

en: Please update your profile with a valid Send to Kindle E-mail Address.
el: Παρακαλούμε ενημέρωσε το προφίλ σου με μια έγκυρη Διεύθυνση E-mail Αποστολής στο Kindle.

en: Popular publications from this catalog based on Downloads.
el: Δημοφιλείς εκδόσεις από αυτό τον κατάλογο με βάση τις Λήψεις.

en: Popular publications from this catalog based on Rating.
el: Δημοφιλείς εκδόσεις από αυτό τον κατάλογο με βάση την Αξιολόγηση.

en: Port
el: Θύρα

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Previous Page
el: Προηγούμενη Σελίδα

en: Profile updated
el: Το προφίλ ενημερώθηκε

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Proxy unknown requests to Kobo Store
el: Proxy άγνωστα αιτήματα στο Κατάστημα Kobo

en: Public Registration
el: Δημόσια Εγγραφή

en: Public Shelf
el: Δημόσιο Ράφι

en: Published
el: Εκδόθηκε

en: Published Date
el: Ημερομηνία Έκδοσης

en: Published Date From
el: Ημερομηνία Έκδοσης Από

en: Published Date To
el: Ημερομηνία Έκδοσης Μέχρι

en: Published after
el: Εκδόθηκε μετά

en: Published before
el: Εκδόθηκε πριν

en: Publisher
el: Εκδότης

en: Publisher: %(name)s
el: Εκδότης: %(name)s

en: Publishers
el: Εκδότες

en: Publishing Date
el: Ημερομηνία Έκδοσης

en: Random Books
el: Τυχαία Βιβλία

en: Rating
el: Αξιολόγηση

en: Rating <= %(rating)s
el: Αξιολόγηση <= %(rating)s

en: Rating >= %(rating)s
el: Αξιολόγηση >= %(rating)s

en: Rating Above
el: Βαθμολογία Πάνω από

en: Rating Below
el: Βαθμολογία Κάτω από

en: Rating: %(rating)s stars
el: Αξιολόγηση: %(rating)s stars

en: Ratings
el: Αξιολογήσεις

en: Ratings list
el: Λίστα αξιολογήσεων

en: Read
el: Διαβάστηκε

en: Read Books
el: Βιβλία που Διαβάστηκαν

en: Read in Browser
el: Διάβασε στο Πρόγραμμα Περιήγησης

en: Recently added Books
el: Βιβλία που προστέθηκαν Πρόσφατα

en: Reconnect Calibre Database
el: Επανασύνδεση Βάσης Δεδομένων Calibre

en: Reconnect successful
el: Επιτυχής επανασύνδεση

en: Reflow text when sidebars are open.
el: Επανάληψη ροής κειμένου όταν οι μπάρες στο πλάι είναι ανοιχτές.

en: Register
el: Εγγραφή

en: Register New Account
el: Εγγραφή Νέου Λογαριασμού

en: Register with %(provider)s
el: Εγγραφή με %(provider)s

en: Registration e-mail for user: %(name)s
el: e-mail εγγραφής για χρήστη: %(name)s

en: Regular Expression for Ignoring Columns
el: Συνήθης Έφραση για  για να Αγνοηθούν Στήλες

en: Regular Expression for Title Sorting
el: Συνήθης Έκφραση για Ταξινόμηση Τίτλου

en: Remember Me
el: Να με Θυμάσαι

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove Selections
el: Αφαίρεση Επιλογών

en: Rename title from: '%(src)s' to '%(dest)s' failed with error: %(error)s
el: Η μετονομασία τίτλου από: '%(src)s' σε '%(dest)s' απέτυχε με σφάλμα: %(error)s

en: Replacing files
el: Αντικατάσταση αρχείων

en: Requesting update package
el: Αίτημα πακέτου ενημέρωσης

en: Reset user Password
el: Επαναφορά Κωδικού χρήστη

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Restore from archive
el: Επαναφορά από το αρχείο

en: Results for:
el: Αποτελέσματα για:

en: Return to Home
el: Επιστροφή στην Κεντρική

en: Reverse Proxy Header Name
el: Αναστροφή Proxy Όνομα Επικεφαλίδας

en: Reverse Proxy Login
el: Αναστροφή Σύνδεσης Διακομιστή Μεσολάβησης

en: Revoke
el: Αναίρεση

en: Right to Left
el: Δεξιά προς Αριστερά

en: Rotate
el: Περιστροφή

en: Rotate Left
el: Περιστροφή Αριστερά

en: Rotate Right
el: Περιστροφή Δεξιά

en: Run Time
el: Χρόνος Λειτουργίας

en: SMTP Hostname
el: Όνομα Εξυπηρετητή SMTP

en: SMTP Login
el: Σύνδεση SMTP

en: SMTP Password
el: SMTP Κωδικός

en: SMTP Port
el: SMTP Θύρα

en: SSL Keyfile location (leave it empty for non-SSL Servers)
el: Τοποθεσία αρχείου κλειδιού SSL (αφήστε το κενό για Διακομιστές που δεν είναι SSL)

en: SSL certfile location (leave it empty for non-SSL Servers)
el: Τοποθεσία πιστοποιητικού SSL (αφήστε το κενό για Διακομιστές που δεν είναι SSL)

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save and Send Test E-mail
el: Αποθήκευση και Αποστολή E-mail Δοκιμής

en: Scale
el: Κλίμακα

en: Scale to Best
el: Κλιμάκωση στο Καλυτερο

en: Scale to Height
el: Κλιμάκωση σε Ύψος

en: Scale to Native
el: Κλιμάκωση σε Τοπικό

en: Scale to Width
el: Κλιμάκωση σε Πλάτος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Library
el: Αναζήτηση Βιβλιοθήκης

en: Search Term:
el: Όρος Αναζήτησης:

en: Search error!
el: Σφάλμα αναζήτησης!

en: Select Allowed/Denied Custom Column Values
el: Επιλογή Τιμών Ειδικά Προσαρμοσμένης Στήλης Επιτρέπεται/Απορρίπτεται

en: Select Allowed/Denied Custom Column Values of User
el: Επιλογή Τιμών Χρήστη Ειδικά Προσαρμοσμένης Στήλης Επιτρέπεται/Απορρίπτεται

en: Select Allowed/Denied Tags
el: Επιλογή Ετικετών Επιτρέπεται/Απορρίπτεται

en: Select Allowed/Denied Tags of User
el: Επιλογή Ετικετών Χρήστη Επιτρέπεται/Απορρίπτεται

en: Series
el: Σειρές

en: Series ID
el: Ταυτότητα Σειράς

en: Series Index
el: Ευρετήριο Σειρών

en: Series in this Library
el: Σειρές σε αυτή τη Βιβλιοθήκη

en: Series: %(serie)s
el: Σειρές: %(serie)s

en: Server Configuration
el: Διαμόρφωση Διακομιστή

en: Server External Port (for port forwarded API calls)
el: Εξωτερική Θύρα Διακομιστή (για κλήσεις API προωθημένες στη θύρα)

en: Server Port
el: Θύρα Διακομιστή

en: Server restarted, please reload page
el: Ο διακομιστής επανεκκίνησε, παρακαλούμε φόρτωσε ξανά τη σελίδα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Share with Everyone
el: Κοινοποίηση με Όλους

en: Shelf %(title)s changed
el: Το ράφι %(title)s άλλαξε

en: Shelf %(title)s created
el: Το ράφι %(title)s δημιουργήθηκε

en: Shelf: '%(name)s'
el: Ράφι: '%(name)s

en: Shelves
el: Ράφια

en: Show Access Log:
el: Προβολή Φύλλου Καταγραφής Πρόσβασης:

en: Show All
el: Προβολή Όλων

en: Show Books List
el: Προβολή Λίστας Βιβλίων

en: Show Calibre-Web Log:
el: Προβολή Φύλλου Καταγραφής Calibre-Web:

en: Show Downloaded Books
el: Προβολή Κατεβασμένων Βιβλίων

en: Show Hot Books
el: Προβολή Βιβλίων στη Μόδα

en: Show Random Books
el: Προβολή Τυχαίων Βιβλίων

en: Show Random Books in Detail View
el: Προβολή Τυχαίων Βιβλίων σε Προβολή Λεπτομερειών

en: Show Top Rated Books
el: Προβολή Βιβλίων με Κορυφαία Αξιολόγηση

en: Show archived books
el: Προβολή αρχειοθετημένων βιβλίων

en: Show author selection
el: Προβολή επιλογών συγγραφέα

en: Show category selection
el: Προβολή επιλογών κατηγορίας

en: Show file formats selection
el: Προβολή επιλογών μορφής αρχείου

en: Show language selection
el: Προβολή επιλογών γλώσσας

en: Show publisher selection
el: Προβολή επιλογών εκδότη

en: Show random books
el: Προβολή τυχαίων βιβλίων

en: Show ratings selection
el: Προβολή επιλογών αξιολόγησης

en: Show read and unread
el: Προβολή διαβασμένων και αδιάβαστων

en: Show recent books
el: Προβολή πρόσφατων βιβλίων

en: Show series selection
el: Προβολή επιλογών σειράς

en: Show unread
el: Προβολή αδιάβαστων

en: Shutdown
el: Κλείσιμο

en: Simple
el: Απλό

en: Source
el: Πηγή

en: Source or destination format for conversion missing
el: Η δομή πηγής ή προορισμού για μετατροπή λείπει

en: Stable
el: Σταθερό

en: Standard Theme
el: Σταθερό Θέμα

en: Start
el: Έναρξη

en: Start Time
el: Ώρα Έναρξης

en: Started
el: Ξεκίνησε

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stopping server
el: Σταματάει το διακομιστή

en: Stream output, can't be displayed
el: Η ροή απόδοσης, δεν μπορεί να εμφανιστεί

en: Success! Please return to your device
el: Επιτυχία! Παρακαλούμε επέστρεψε στη συσκευή σου

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Task
el: Εργασία

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Test e-mail
el: Δοκιμαστικό e-mail

en: The latest Books
el: Τα τελευταία Βιβλία

en: The requested file could not be read. Maybe wrong permissions?
el: Το αρχείου που χητήθηκε δεν μπορεί να διαβαστεί. Μπορεί να υπάρχουν λαθασμένες άδειες;

en: Theme
el: Θέμα

en: There was an error
el: Υπήρξε ένα σφάλμα

en: There was an error converting this book: %(res)s
el: Υπήρξε ένα σφάλμα στη μετατροπή αυτού του βιβλίου: %(res)s

en: There was an error sending the Test e-mail: %(res)s
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αποστολή του δοκιμαστικού e-mail:% (res)s

en: This Field is Required
el: Αυτό το Πεδίο Απαιτείται

en: This book format will be permanently erased from database
el: Αυτή η μορφή βιβλίου θα διαγραφεί για πάντα από τη βάση δεδομένων

en: This book will be permanently erased from database
el: Αυτό το βιβλίο θα διαγραφεί για πάντα από τη βάση δεδομένων

en: This e-mail has been sent via Calibre-Web.
el: Αυτό το e-mail έχει σταλεί μέσω Calibre-Web.

en: This username is already taken
el: Αυτό το όνομα χρήστη έχει ήδη παρθεί

en: This verification link will expire in 10 minutes.
el: Αυτός ο σύνδεσμος επαλήθευσης θα λήξει σε 10 λεπτά.

en: Timeout while establishing connection
el: Τελείωσε ο χρόνος κατά την προσπάθεια δημιουργίας σύνδεσης

en: Title
el: Τίτλος

en: Title Sort
el: Ταξινόμηση Τίτλου

en: Toggle Navigation
el: Αλλαγή Θέσης Περιήγησης

en: Token has expired
el: Η μάρκα έχει λήξει

en: Token not found
el: Η μάρκα δεν βρέθηκε

en: Top Rated Books
el: Βιβλία με Κορυφαία Αξιολόγηση

en: UI Configuration
el: UI Διαμόρφωση

en: Unauthenticated
el: Μη επαληθεύσιμο

en: Unexpected data while reading update information
el: Απρόβλεπτα δεδομένα κατά την ανάγνωση των πληροφοριών ενημέρωσης

en: Unknown
el: ʼΑγνωστο

en: Unknown Status
el: ʼΑγνωστη κατάσταση

en: Unknown command
el: Άγνωστη εντολή

en: Unlink
el: Αποσύνδεση

en: Unlink to %(oauth)s Failed
el: Η αφαίρεση σύνδεσης με το %(oauth)s Απέτυχε

en: Unlink to %(oauth)s Succeeded
el: Η αφαίρεση σύνδεσης με το %(oauth)s Πέτυχε

en: Unrar binary file not found
el: Δεν βρέθηκε δυαδικό αρχείο Unrar

en: Unread Books
el: Βιβλία που δεν Διαβάστηκαν

en: Unzipping update package
el: Ανοίγει πακέτο ενημέρωσης

en: Update Author Sort automatically
el: Ενημέρωση Ταξινίμησης Συγγραφέα αυτόματα

en: Update Channel
el: Ενημέρωση Καναλιού

en: Update Title Sort automatically
el: Ενημέρωση Ταξινόμησης Τίτλων αυτόματα

en: Update failed:
el: Η ενημέρωση απέτυχε:

en: Update finished, please press okay and reload page
el: Η ενημέρωση τελειώσε, παρακαλούμε πιέστε το εντάξει και φορτώστε ξανά τη σελίδα

en: Updating, please do not reload this page
el: Γίνεται ενημέρωση, παρακαλούμε μη φορτώσεις ξανά αυτή τη σελίδα

en: Upload
el: Ανέβασμα

en: Upload Cover from Local Disk
el: Ανέβασμα Εξώφυλλου από Τοπικό Δίσκο

en: Upload Format
el: Μορφή Ανεβάσματος

en: Upload done, processing, please wait...
el: Το ανέβασμα έγινε, γίνεται επεξεργασία, παρακαλούμε περίμενε...

en: Uploaded book probably exists in the library, consider to change before upload new:
el: Το βιβλίο που ανέβηκε πιθανόν να υπάρχει στη βιβλιοθήκη, σκέψου να το αλλάξεις πριν ανεβάσεις νέο:

en: Uploading...
el: Φόρτωση...

en: Uploads
el: Ανεβάσμένα

en: Use E-Mail as Username
el: Χρήση E-Mail ως Όνομα Χρήστη

en: Use Goodreads
el: Χρήση Goodreads

en: Use Google Drive?
el: Χρήση Google Drive;

en: Use LDAP Authentication
el: Χρήση Επαλήθευσης LDAP

en: Use OAuth
el: Χρήση OAuth

en: Use Standard Authentication
el: Χρήση Στεθερής Επαλήθευσης

en: User
el: Χρήστης

en: User '%(nick)s' deleted
el: Χρήστης/ες '%(nick)s' διαγράφηκαν

en: User '%(nick)s' updated
el: Χρήστης/ες '%(nick)s' ενημερώθηκαν

en: User '%(user)s' created
el: Χρήστης/ες '%(user)s' δημιουργήθηκαν

en: User not found
el: Δεν βρέθηκε χρήστης

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Users
el: Χρήστες

en: Version
el: Έκδοση

en: Vertical
el: Κάθετο

en: View Book on Save
el: Προβολή Βιβλίου σε Αποθήκευση

en: View Books
el: Προβολή Βιβλίων

en: View Configuration
el: Προβολή Διαμόρφωσης

en: View Logs
el: Προβολή Φύλλων Καταγραφής

en: View Restrictions based on Calibre column
el: Προβολή Περιορισμών με βάση τη στήλη Calibre

en: Waiting
el: Αναμονή

en: Width
el: Πλάτος

en: Wrong Username or Password
el: Λανθασμένο Όνομα Χρήστη ή Κωδικός

en: Yes
el: Ναι

en: You are now logged in as: '%(nickname)s'
el: Έχεις συνδεθεί ως: '%(nickname)s'

en: Your e-mail is not allowed to register
el: Η διεύθυνση e-mail σου δεν επιτρέπεται να εγγραφεί

en: Your email address
el: Η διεύθυνση email σου

en: and hard disk
el: και σκληρός δίσκος

en: caliBlur! Dark Theme
el: caliBlur! Σκοτεινό θέμα

en: client_secrets.json Is Not Configured For Web Application
el: client_secrets.json Δεν Έχει Διαμορφωθεί Για Διαδικτυακή Εφαρμογή

en: edit metadata
el: επεξεργασία μεταδεδομένων

en: not installed
el: δεν εγκαταστάθηκε

en: reduce
el: μείωση

en: select an option
el: διάλεξε μια επιλογή

en: via
el: μέσω

en: you are now logged in as: '%(nickname)s'
el: τώρα έχεις συνδεθεί ως: '%(nickname)s'
